A1 Mobilni Internet - problemi

poruka: 479
|
čitano: 303.496
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

jučer sam potpisao ugovor na 24 mjeseca. mjesečno plaćam 100 kn za 5 gb. i to je preko carneta

 

ali problem je što se ne mogu povezati ako kao APN stavim carnet.vip.hr, nego samo preko data.vip.hr

 

jer imam ugovor preko carneta, i time mi je 50% jeftinije, a ako idem ovako hoće onda bit realna cijena, tj 200 kn?

 

i još važnije, kad se povežem preko data.vip.hr veza puca svake 2 min. kao da se stick sam iskopča i ponovno ukopča. ludim...

 

verzija vodafone mobile connecta je 9.3.0, a stick je huawei

 

pliz pomagajte!!!

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

Kad se spajaš preko data.vip.hr, cijena je iz njihovog cjenika (200 kn), a ako je s carnet.vip.hr, onda je cjena duplo manja.

15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
somy kaže...

Kad se spajaš preko data.vip.hr, cijena je iz njihovog cjenika (200 kn), a ako je s carnet.vip.hr, onda je cjena duplo manja.

to znam. zato me i brine. a zašto se onda ne mogu povezat kad namjestim carnet.vip.hr? Viče

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Jesi li zvao vip?

Ako ti ništa ne žele srediti,prijeti raskidom ugovoraNamigiva

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Eventualno probaj instalirati Vodafone Mobile Connect Lite 9.3.3

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

hvala. ali to će prvo morati pričekati. 60 mb!!! je sam sad na dial-upu

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

https://mobile.carnet.hr/service.php

 

Provjeri tu dali ti je aktivan račun na carnetu. Ako je aktivan(možeš se logirati) a net ne valja, nema ti druge nego zvati službu za korisnike. Ako se ne možeš logirati, ne valja ti račun, kontaktiraj carnet ili znanstvenu ustanovu koja ti ga je izdala.

Drugačije ti ne mogu pomoći...

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

to radi sve uredno...

 

a zanima me zašto puca veza ako se povežem sa data.vip.hr? čuje se onaj zvuk kao da je netko iskopčao stick, pa ga onda ponovno ukopča i ponovo se može povezat

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Taj USB stick računalo prepoznaje kao modem (3G modem). Obzirom da se ti inače spajaš na 56K, dakle imaš još jedan modem, možda u sustavu nastaje nekakav konflikt. Koliko je meni poznato, negdje unutar Vodafone Mobile Connect softvera postoje neke postavke, mislim Upravljanje uređajima gdje postoji opcija Postavi kao primarni. Jel kod tebe odabran kao primarni uređaj?

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2009 20:55 (macak).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

samo taj uređaj i postoji na listi.

 

da napomenem, mogu se povezati ali preko data.vip.hr, a preko carnet.vip.hr ne mogu. unesem točno korisničko ime i lozinku i neće. a kad se povezujem preko data.vip.hr poveže se, ali pukne za oko 2 min

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

za kriptiranje tribaš koristit samo PAP, nađi negdi po postavkama...
i bilo bi ti dobro kopirat vipov softver na hard i u device manageru isključit te diskove koje ti taj stick nadoda...

 

edit: ako već nisi, za username moraš stavit tvojeime@fakultet.hr i pass koji   si dobio na fakultetu...

Tražim posao, po mogućnosti programera, u Splitu...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2009 23:36 (mariik).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

Jesi probao slijediti sve upute.

 

Našao sam upute koje vrijede za PCMCIA karticu, ali slično ti je i na USB stiku, aplikacija je ista.

 

Što se tiče pucanja veze svake 2 min, probaj piknut taj USB stik u neki drugi USB port (ako ih imaš)

15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
mariik kaže...

1. za kriptiranje tribaš koristit samo PAP, nađi negdi po postavkama...
2. i bilo bi ti dobro kopirat vipov softver na hard i u device manageru isključit te diskove koje ti taj stick nadoda...

 

3. edit: ako već nisi, za username moraš stavit tvojeime@fakultet.hr i pass koji   si dobio na fakultetu...

1. namješteno još prije

2. jesam sad

3. znam i točno je sve

 

Zura kaže...

Jesi probao slijediti sve upute.

 

Našao sam upute koje vrijede za PCMCIA karticu, ali slično ti je i na USB stiku, aplikacija je ista.

 

Što se tiče pucanja veze svake 2 min, probaj piknut taj USB stik u neki drugi USB port (ako ih imaš)

te sam upute još prije pročitao i sve je namješteno prema tim uputama

 

evo jutros se uopće ne može povezat. idem sad zvat službu za korisnike

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

zvao ja službu za korisnike, i rekli su mi da radim sve što sam ja već bio napravio i opet nije radilo, ali su onda vidjeli da meni zapravo nije bio aktiviran carnet. pa su et sad aktivirali i sad radi.

 

pita mene, taj agent, jel sad sve u redu, ja kažem da je i ja se zahvalim i završim poziv. i kad za 3 sekunde pukne veza. ajooj. ja sad mislim šta je, pa spojim stick direkt u usb port na matičnoj, i sad je zasad ok, a prije sam ga spajao preko 2 produžna usb kabela, da mogu hvalati signal. i onda kad se poveže, kao da netko iskopča stick i pukne veza, a on je i dalje ukopčan. jel se to događalo zbog tih produžnih? jer sad je direkt stick spojen, i sve super šljaka.

 

edit: evo speedtest

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2009 11:48 (jurluk).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

Što se tiče brzine:

Izgubit ćeš živce. 5 GB ćeš teško potrošiti na toj brzini, čak i da skidaš 24/7. Baš zbog toga sam i uzeo T-mobile, jer je brzina sasvim u redu (HSDPA), dok Vip nema nikakve 3G mreže.

I nije mi jasan ovaj ISP koji piše na SpeedTestu: "Used to be maintained by H..."? Ako se spajaš preko CARNeta trebalo bi pisati Croatian Academic and Research Network.

Press any key to continue or any other key to quit.
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
Ma joj kad sam ja glup. Nisam trebo tak brzo napravit ugovor. Da se bar nekak moze ponistit. Jel moze?

Pa da uzmem, tele2 ili t-mobile, jer je kod mene dobar edge signal od t-mobilea, bolje ist neg nist. A vip hvata samo gprs i jos je los signal, vidite i sami
Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Često koristim vipme broadband stick.

Savršeno radi i preko vip data i preko carnet data.  Imam od frenda posuđen username za carnet.

Cijelu dalmaciju i jug Hrvatske obiđem, te je savršeno pokriveno sa umts i hsdpa signalom.

Split u potpunosti te Dubrovnik i okolica sa JAKIM umts i hsdpa signalom.

Ne razumjem komentare da vip nema 3g mrežu.

Glatko idu 2.5 Mbita preko umts-a.

 

Tu je neke tehničke naravi kod tebe problem.

 

Ovaj gospodin što tvrdi da nećeš nikad potrošit 5gb sa njihovom brzinom, očito se ne služi sa tom uslugom.

Za sat vremena nasurfam...ponavljam ,nasurfam 120 mb. (ne brini, sa gprs-om i njegovih 9 kbps može se natuć prometa)

 

Ako ste u zabiti, kao što sam bio na terenu po Pelješcu...gprs također radi bez pucanja i na testu brzine, download je 9kbs.

Skoro pa duplo brže od starog dile-upa.

 

Ako želite brže učitavanje stranica i manji promet, koristie browser Opera 10.0 ,te u donjem lijevom uglu uključite opciju Turbo kompresije.

Na učitavanju stranica duplo uštedi prometa.

 

 

EDIT:

Savjet prije kupnje...kada ste doma provjerite dali vam na mobitelu pored signala piše 3g (uključite ako je isključeno)

Ako piše na mobitelu 3g, znači da će i stick raditi preko umts-a.  Ako na mobitelu piše samo g, nažalost,samo hvatate gprs.

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2009 20:06 (torrente).
 
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

Stvarno nemaš sreće - VIP je najrazvijeniji po tom pitanju. Tele2 isto super samo neznam kako je u manjim mjestima - Tcom nisam probao.

 

Pokušaj nabaviti kvalitatan produžni.

Problem je nekad i u mini verziji usb konektora (znači onim tankima) od modema koja ne omogućava kvalietan kontakt s usb konektorom produžnog pa nek ti ne bude srano malo stisnuti žensku stranu konektora da lovi bolje.

Pokušaj modem dignuti što više u prostoriji i bliže prozoru...

 

Na koncu konca to je samo antena - igraj se s njom i nađi gdje radi bolje.

15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
torrente kaže...
....

 

Ako ste u zabiti, kao što sam bio na terenu po Pelješcu...gprs također radi bez pucanja i na testu brzine, download je 9kbs.

Skoro pa duplo brže od starog dile-upa.

...

ja sam na dial-upu imao 46.6 kbps i par kbps oko toga, a sad varira od 0-35. veza uopće nije stabilna. i onda kao da nema signala, promet stane, pa krene nakon par sekundi

 

evo slika

 

 

 

torrente kaže...
....

 

EDIT:

Savjet prije kupnje...kada ste doma provjerite dali vam na mobitelu pored signala piše 3g (uključite ako je isključeno)

Ako piše na mobitelu 3g, znači da će i stick raditi preko umts-a.  Ako na mobitelu piše samo g, nažalost,samo hvatate gprs.

imam t-mobile, i kod mene nema 3g, ali je dobar edge, bolje nego ovo sranje od vipovog gprs-a

 

sad bi najradije poništio ugovor i uzeo mobilni net kod t-mobilea? jel se može poništit ovaj ugovor, sad me samo to zanima?

 

SasaFrr kaže...

Stvarno nemaš sreće - VIP je najrazvijeniji po tom pitanju. Tele2 isto super samo neznam kako je u manjim mjestima - Tcom nisam probao.

 

Pokušaj nabaviti kvalitatan produžni.

Problem je nekad i u mini verziji usb konektora (znači onim tankima) od modema koja ne omogućava kvalietan kontakt s usb konektorom produžnog pa nek ti ne bude srano malo stisnuti žensku stranu konektora da lovi bolje.

Pokušaj modem dignuti što više u prostoriji i bliže prozoru...

 

Na koncu konca to je samo antena - igraj se s njom i nađi gdje radi bolje.

onda bih morao kupiti produžni usb od par metara, i onda na njeg stavit stick i nosat ga po sobi... Plač u 21. stoljeću!

 

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Premda je 21 stoljeće, neminovno je da je ulaganje u ruralna područja suvišan trošak, bilo kojem davatelju usluga.

Vidio si za adsl, jedino ako se skupi 16 seljana i potpišu ugovor, tada dolazi u selo adsl.

 

Ne trebaš krivit vip, kod bilo kojeg operatera kad se vežeš ugovorom, kod prekida si dužan platiti penale.

Mislim da ti tu ide svaki mjesec puta 99 kn.

 

 

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2009 21:28 (torrente).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

nek onda oni meni omoguće korištenje veze kak bog zapovijeda, a ne da se ja tu već 2 dana patim s tim sranjem. prvo se uopće nisam mogao spojiti, pa onda kad sam se jedva spojio, pucala veza svakih par sekundi, a sad kad ne puca, spora je za k.r.c

 

boli me briga, ja ću taj ugovor kak tak raskinut, a da ne platim ni lipe. jer nije da ja ne želim koristit njihovu uslugu, nego jednostavno ne mogu, za što se onu krivi, ne ja!

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
torrente kaže...

(...) Savršeno radi i preko vip data i preko carnet data.  Imam od frenda posuđen username za carnet.

Cijelu dalmaciju i jug Hrvatske obiđem, te je savršeno pokriveno sa umts i hsdpa signalom.

Split u potpunosti te Dubrovnik i okolica sa JAKIM umts i hsdpa signalom.

Ne razumjem komentare da vip nema 3g mrežu. (...)

Ovaj gospodin što tvrdi da nećeš nikad potrošit 5gb sa njihovom brzinom, očito se ne služi sa tom uslugom. (...)

Split i Dubrovnik su jedni od najvećih gradova u Hrvatskoj! Kod mene Vip nema 3G mreže! Nikakve - ni HSDPA, ni UMTS! (Vidi sliku 1)

 

Jesi li uopće pogledao njegov speedtest? 0.02 (riječima: NULA TOČKA NULA DVA) mbps!!! Evo uploadat ću njegovu brzinu na forum (slika 3). Slika 4 je moja brzina na T-mobileu - oko 65 puta brže.

 

@jurluk: Nažalost, ugovorom si se obvezao na 24 mjeseca i u slučaju raskida moraš plaćati onoliko koliko piše u ugovoru.

Mreže koje mogu uhvatiti sa svojeg radnog stola Mreže koje mogu uhvatiti sa svojeg radnog stola
Jačina HSDPA signala na T-mobileu Jačina HSDPA signala na T-mobileu
Jurlukova brzina Jurlukova brzina
Moja brzina Moja brzina
Čisto informativno Čisto informativno
Press any key to continue or any other key to quit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2009 23:31 (andy0101).
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Neznam liče u čemu je problem?!

Pojasnio sam rudimentrane stvari kod odluke da se kupi nešto,a da se prije toga ne provjeri.

Taj tvoj stick od Mudrinića ima samo više sreće, jer su ti posadili radijaciju bliže kući.

 

Identične ericsson tehnologije koriste i pitanje je mjesta boravka.

Maloumno je tvrditi kako je jedan operater bolji od drugoga.

 

Osim toga, kod vipa imaš opciju ponjeti kući uređaj, isprobati dali radi, te se vratiti u vip centar te kupiti i

nakon par dana.  Samo se slabo čitaju detalji ponude.

 

Evo i od mene sličica,kad je to u modi...

 

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
 
0 0 hvala 2
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
andy0101 kaže...

...

@jurluk: Nažalost, ugovorom si se obvezao na 24 mjeseca i u slučaju raskida moraš plaćati onoliko koliko piše u ugovoru.

ma nešt ću ja iskombinirat...

 

torrente kaže...
...
Osim toga, kod vipa imaš opciju ponjeti kući uređaj, isprobati dali radi, te se vratiti u vip centar te kupiti i

nakon par dana.  Samo se slabo čitaju detalji ponude.

problem je što ja to nisam nabavio u vip centru, nego je kod mene bio neki lik iz significa i predstavio mi to sve. kaže da za iste pare, koliko plaćam mjesečno za carnet, mogu imati veće brzine i bla bla bla ostala sranja. kaže da je tu signal super, a šta sam ja znao? kad u kući svi imaju t-mobile, pa ne znam kak stovji vip sa signalom kod mene. i tak ja odma napravim ugovor i et sad sam u govnima. jučer et što sam navečer malo bio online, i kad sam se odspojio, više se nikako nisam mogao spojiti sve eto do sad. sad ge ne odspajam, dok komp ne crkne...

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
offline
Vip Mobilni Internet - nema više problema!

ne znam zašto, ali od jučer nema problema, nadam se da nije samo privremeno

 

jučer poslije ponoći sam se uspješno spojio i brzina je bila do 130 kbps. i ev jutros sam se opet uspješno spojio, i brzine su malko manje, ali opet bolje nego dial-up. veza još ni jednom nije pukla. noćas je bio online 7 sati, a sad je skoro 3 i sve šljaka super

 

speedtest

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Iskreno se nadam da će biti sve ok.

Pukne veza svugdje.

Ja ga nekada na terenu ostavim preko noći i bude po 10 sati spojen,a nekad mi pukne nakon pola sata.

To je normalno.

Sretno! Namigiva

Ima li život smisla,ako ne vraćaš kredit?
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi

od onda je sve u redu. veza još ni jednom nije pukla. brzina je onak ok. nekad je kao dial-up, a nekad i do 3x brža. nema veze. valjda ovisi o tome koliko je ljudi trenutno povezano preko vip-a. glavno da ja sad znam koliko točno plaćam mjesečno, online mogu biti kad hoću, a ne onako kad je po danu skuplja, a poslije 19 h jeftinija, i uvijek mi je telefonska linija slobodna.

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2009 13:46 (jurluk).
15 godina
protjeran
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Poslušaj me sad.Ubuduce nemoj sam instaliravati taj softver ako ne znaš.Neka ti to nacini vipov djelatnik.Umts signali ima i Split i Dubrovnik kao,i svi veci gradiovu u hrvatskoj.Preko ovog foruma nece ti nitko pomoci.Samo rasprava u nedogled.Odi u vip prodajni centar i problem ce ti biti riješen.Eventualno nazovi agenta ali,on ce te uputiti u vip servis...Tako da sam odlucis.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Vip Mobilni Internet - problemi
pa jel ti ne vidiš da je problem riješen?!
Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
protjeran
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

ne?!

 
0 4 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice