Anti-Spam strategija za firmu

poruka: 8
|
čitano: 2.490
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Anti-Spam strategija za firmu

Poštovani kolege,

 

htio bi Vas zamoliti da podjelite svoja iskustva u borbi sa spamom. Odjel prodaje dobiva velike količine spam-a u svoje inbox-eve, I neznam kako to riješiti.

Koristimo Exchange 2010 SP2, i na ET je aktiviran ForeFront Protection 2010 for Exchange server ali izgleda da ne radi svoj posao do kraja.

Predložite sve što mislite da se može napraviti uključujući software-sku i hardware-sku stranu.

 

Hvala,

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Anti-Spam strategija za firmu

jedino što mi pada na pamet je prosljeđivanje ovako primjenih poruka na gmail (moguće postaviti u klijentu) koji ima najbolji filtar spama uopće. dakle korporacijska pošta na tzo što već imate i onda "forward" pojedincu na gmail interno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Anti-Spam strategija za firmu

S ovime samo pozitivna iskustva - http://www.cisco.com/c/en/us/products/security/email-security-appliance/index.html

 

Odlično funkcionira. Jedino bi ti možda mogao biti problem cijena, ne znam za kakvo okruženje ti treba.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 9:04 (lepi91).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Anti-Spam strategija za firmu

Pozdrav Ajar,

 

nikad čuo za ovo rješenje, mislim da to nije rješenje za firmu, ali svejednog hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.11.2015 18:45 (Atomic).
16 godina
offline
Re: Anti-Spam strategija za firmu
lepi91 kaže...

S ovime samo pozitivna iskustva - http://www.cisco.com/c/en/us/products/security/email-security-appliance/index.html

 

Odlično funkcionira. Jedino bi ti možda mogao biti problem cijena, ne znam za kakvo okruženje ti treba.

 

Pozdrav lepi91,

 

Cisco nije loš naravno, cijena isto, budući da već imamo Cisco switcheve ovo stvarno nije loša ideja. Što se tiče cijene, ja ne odlučujem o tome, ali ako se oćemo riještiti spam-a mislim da rješenja poput ovoga nam trebaju.
Jedino što mi još pada napamet je FortiGate i Baracuda networks.

 

Hvala,

 

11 godina
offline
Re: Anti-Spam strategija za firmu
Mislim da ti ovo sve govori, ja ne bih ni razmišljao o ovima koje si ti naveo.

http://www.proofpoint.com/sites/default/files/images/50-50-component/magic-quadrant%20G00268427_1.jpg

Odkad smo implementirali cisco email security ni ne znamo za njega koliko odlično funkcionira i bez ikakvih problema.
15 godina
neaktivan
offline
Anti-Spam strategija za firmu
Pozz,

Mozes stavit mali appliance ispred EXChangea recimo...

Spamassasin recimo unutar tog malog apliancea. Znaci pricam ako mozes staviti 1 VM za pocetak. Nakon sta podesis spam assassin i pravila dodas, na postfix dodas dodatno pravilo da sav spam siba
na 1 mail account (spam@domain.tld). Uz to morao bis imat i CLAM koji bi ti filtrirao EXE fajlu unutar ZIP, CAB, RAR i sl. fajli da djelatnici ne klikcu po trojancima .....

paketi: postfix, spamassasin, clamav

Za to mozes koristiti min instalaciju neke linux distre. Nakon sta sve postelas backup VMa in case da nest pukne....

Hope it helps a little.
The finding of threats to security by a security office is totally predictable, and hence the finding is totally worthless.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Anti-Spam strategija za firmu

Pozdrav, prethodni post ti je sve rekao, osim što čovjek nezna da već postoji gotovo rješenje:

https://efa-project.org/

 

Prosljedi port 25 da ne ide na Echange nego na EFAu, i EFAi kaži da nakon skeniranja i ako ustvrdi da je nije spam, prosljedi na IP od Exchangea. Easy as pie i imaš vrhunski anti-spam. Setup traje 5min.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2015 15:40 (Smooth Operator).
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice