LAN na dve lokacije i VPN

poruka: 3
|
čitano: 3.307
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
LAN na dve lokacije i VPN

Naletio sam malo na neke poteskoce u stimanju pa se nadam naci neko rijesenje kod nekog iskusnijeg i pametnijeg :)

 

Trenutno stanje je ovako:

 

Lokacija 1:

ruter spojen na net (staticna IP) i switch, a na switch spojeno jos 5 racunara i synology NAS

 

Lokacija 2:

opticki ruter spojen na standardni ruter, a na njemu 1 racunar i synology NAS

 

Aktivirao sam VPN server na ruteru na lokaciji 1 (asus rt5300) i sa racunara na lokaciji 2 uredno kreirao VPN konekciju i spojio se (win 10)

E sad tu nastaje zavrzlama.

Dok sam diskonektovan sa VPN sa racunara na lokaciji 2 bez problema pristupam na synology NAS web i na ruter na lokaciji 2.

Cim aktiviram VPN konekciju vise nemam pristupa ni jednom ni drugom stim da svi shareovani folderoi sa NAS i dalje rade bez problema,

ali takodje imam bez problema pristup svim racunarima, ruteru i NASu na lokaciji 1. Takodje primjetio sam da mi se internet konekcija prebaci na lokaciju dva tako da 

i ako pristupam sa lokacije 2 on koristi ruter i konekciju sa lokacije 1, dok ne ugasim DNS na VPN konekciji, nakon cega opet ide normalno preko rutera na lokaciji 2.

Takodje VPN ima subnet mask 255.255.255.255 dok je ostatak mreze na obe lokacija 255.255.255.0

 

E sad, dok je VPN aktivan radi mi sve sto mi treba osim pristupa administraciji NASa na lokaciji 2 preko weba i takodje rutera na lokaciji 2 preko weba.

Cim diskonektujem VPN opet imam pristupu njima ali naravno vise nemam pristupa ostatku mreze na lokaciji 1/

Prvo sam mislio da ima veze sa redoslijedom konekcija koje windows koristi. Sobzirom da Win10 sada koristi neki metric fazon pokusao sam i to nastimati ali nije bilo uspjeha.

 

 

E sad malo je vjeorvatno konfuzno ali nadam se da ima dovoljno informacija da neko pametniji moze vidjeti u cemu je problem.

Ukratko, kako nastimati tako da racunar na lokaciji 1 i dalje ima kompletno funkcionalnu LAN i pristuip NAS i rruteru preko WEB, a u isto vrijeme i da sve ostalo preko VPN radi.

 

Pomoc! :)

 

 

sad kada gledam malo.. da li je moguce da je problem zato sto racunar nma lokaciji 2 koji se kaci na VPN server ima samo jedan mrezni port tako da u stvari obe konekcije su na isntom portu, i lokalna LAN i VPN...

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2016 16:47 (mirkoj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LAN na dve lokacije i VPN

da li su ti možda subneti isti na lokacijama npr 192.168.1.0/24?

stavi u vpn konekciji na računalu da ti je default gateway router na lokaciji 2 (slika u prilogu, treba maknuti kvačicu) - ovo je čisto da korisitš svoj internet na lokaciji 2

 

 

kada kreiraš vpn konekciju on je tretira kao "drugi mrežni adapter" bez obzira što je isti fizički port

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2016 22:23 (mean_machine).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
LAN na dve lokacije i VPN

Hm, sumnjiva mi je ova VPN subnet maska..

 

Računala su ti u Home grupi ili imaš server odnosno AD?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice