Mail server na VPS

poruka: 2
|
čitano: 9.160
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Konfiguracija Mail servera na VPS

Dakle imam zakupljen VPS, domenu i pripremam aplikaciju.  Na mašini vrtim LEMP @ Ubuntu, radim i na postavkama servera. Na red je došao mail server, preko kojega trebam primati i slati elektronsku poštu.

 

I tu je sada zapelo {#} 

 

Idemo redom:

 

  1. što u DNS MX unosim mail.burzilla.com ili samo burzilla.com ?
  2. instaliram postfix i dovecot treba li mi i sendmail server, gledam razne uputu negdje koriste negdje ne ?
  3. Dosta toga sam uradio preko terminala, sad sam instalirao i Webmin pokušavajući riješiti primanje i slanje maila, ako znate neko dobro upustvo za njega molim link.

Hvala

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Konfiguracija Mail servera na VPS

Vidim da je prošlo dosta vremena a nitko ne odgovara. 

To mi inaće digne živac jer imam doživljaj da nitko ni ne čita.

 

Ukratko:

Moraš podesiti MX, A (i da druge zaštitiš od spamanja, SPF)

     IN    MX    10    mail.burzilla.com. (ovdje obrati da postoji točka na iza 'com')

mail    IN    A     100.1.2.3 (ili koja je već tvoja adresa
burzilla.com.   IN    TXT    "v=spf1 mx a mx:mail.burzilla.com ip4:100.1.2.3 -all"
mail server asociraš na definirani IP (ako ih imaš više), otvoriš portove na firewallu
preporučem (jako jako jako) da uključiš (ovisno o mail serveru) ssl/tls, pop before smtp, smtp authentification ili štogod slično jer če te u roku od odmah netko iskoristit kao spam relay
učini mi uslugu i posjeti eurekamoment.com.hr - ima korisnih stvari. 
www.plecko.com.hr, www.mikrotik.hr, www.it-experts.hr, plecko.com.hr, recepti.plecko.com.hr, dm.mikrotik.hr, www.facebook.com/ParkiramKaoIdiot
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice