Šta radi ova PowerShell skripta

poruka: 5
|
čitano: 3.190
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Šta radi ova PowerShell skripta

Može li mi neko reči šta radi ova skriptica?

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}

 

Hvala!

what you see is what you get
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Šta radi ova PowerShell skripta

Uzme sve Uvinersal Windows Appove instalirane na računalu i instalira ih kod trenutnog korisnika.

 

Dodaj u Add-AppxPackage -Whatif parametar i opali naredbu. Prikazati će ti što bi napravio da se izvrši gornja naredba.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
neaktivan
offline
Re: Šta radi ova PowerShell skripta
Bukva kaže...

Uzme sve Uvinersal Windows Appove instalirane na računalu i instalira ih kod trenutnog korisnika.

 

Dodaj u Add-AppxPackage -Whatif parametar i opali naredbu. Prikazati će ti što bi napravio da se izvrši gornja naredba.

 Ne bih preduboko ulazio u tematiku, ali bih volio znati...

Kada mi na Windows 10 nije radio START (uopšte nije htio da se pokrene na klik) dobio sam preporuku da u PowerShell upišem ovaj red koda. Kada sam to uradio, proradio mi je START.

Mene sada interesuje šta je bio problem i zašto je ova skripta popravila taj problem?

Shvatio sam smisao UWP-e. Da je Microsoft pokenuo tu tehnologiju kompatibilnsti app-ova na svim windows platformama... 

Kad si rekao da "uzme sve UWA instalirane na računaru" mislio si samo na aplikacije koje imam u start meniu...? A kada si rekao "instalira ih kod trenutnog korisnika" mislio si da ih instalira na nalog korisnika sa kog je pokrenuta ova skripta kroz PowerShell?

 

Hvala na strpljenju i izvinjenje jer vjerovatno zapitkujem banalne stvari.... Ali nisam neki znalac u ovom području, a volio bih znati...

what you see is what you get
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2016 13:52 (dachoxl).
15 godina
offline
Re: Šta radi ova PowerShell skripta

Iskreno, nemam pojma - ne znam toliko u dubinu kako su Windowsi rađeni. Može biti da se Start gumb ili traka ili što već rađen kao UWP, pa je ovo gore nekako fiksalo problem. Znam dosta dobro PowerShell tako da mogu pročitati gornju naredbu, ali što i kako je to fiksalo tvoj problem, nemam pojma.

Get-AppXPackage - uzmi sve .appx-ice (UWP)

-AllUsers - sa svih koriniska na računalu

| Foreach - prođi kroz sve te .appxice i za svaku

{Add-AppxPackage - dodaj .appxicu

-DisableDevelopmentMode - s time da onesposobiš Dev mode (odnosno hoću ti reći da nešto popravljam)

-Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"} - i instaliraj tu .appxicu na slijedeću lokaciju iz već postojećeg foldera

 

Više od toga, blage veze nemam.

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
neaktivan
offline
Re: Šta radi ova PowerShell skripta

Hvala! Dosta mi je i ovo. 

Uglavnom, znam šta radi ova skripta. Lijepo ste ovo objasnili.

what you see is what you get
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice