Virtualiziranje

poruka: 5
|
čitano: 3.084
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Virtualiziranje

Jel ima kakva literatura gdje je dobro objašnjeno administriranje u windowsu, domene, radne grupe, active directory, serveri šta i kako, jel se može virtualizirat neka učiona hyper v-om, gdje bi bilo neko serverski bazirano riješenje pa da se malo uči po tome. 

Ako ima kakva knjiga za uzet cijena mi nije bitna samo da je opširno opisano itd da lakše shvatim stvari neke. U procesu sam učenja a fali mi nekih praktičnih znanja kad je sve u teoriji kad nisam malo vidio kako to sve radi, što se može s tim, nije mi to to.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Virtualiziranje

Pogledaj si video materijale od CBT Nuggets. Meni su pomogli prilikom učenja za certifikat.

 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Virtualiziranje

Da, definitivno CBT nugetsi.

 

 

Za lab, ovo je super tutorial.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/administriranje-it-sustava/tut-ws2008r2-hyper-v-izrada-vlastitog-laba/125547.aspx

 

Od knjiga, pročitaš si neku bibliju i onda praksa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Virtualiziranje

Ovo sta su kolege spomenuli je super, a imas jos i na youtubu lika (eli the computer guy) koji po meni super objasni neke stvari (teorija i praksa) i od kojeg sam ucio dok sam bio u situaciji poput tebe...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Virtualiziranje

Pozdrav

 

Imas u windows 10 Operativnom sustavu Hyper -V Manager gdje mozes vrtiti virtualne servere ( Ako ti procesor i memorija dopustaju ;) ). Tako ja npr imam instaliran jedan DC, WSUS, DNS i sve sto zelim simulirat. I najvaznije je sto je bespla :) 

 

pozdrav

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice