Windows Server 2012 R2 Datacenter

poruka: 3
|
čitano: 5.134
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2012 R2 Datacenter

Pozdrav, imam dosta pitanja :)

 

 U firmi imamo navedeni Windows Server 2012 R2 Datacenter tj. nije jos instaliran. Sluzio bi nam kao testno okruzenje za Sharepoint Foundation ( besplatna verzija) i Adobe Pro.

Cilj nam je da imamo 4-5 korisnika koji bi mogli pristupiti navedenom serveru putem RDP-a ( Adobe Pro koristimo za kreiranje PDF formulara s mogućnošću exporta u XML).

O serveru ne znamo puno ali imamo volje da naučimo:).  Koliko sam čitao po forumu nakon instalacije je potrebno instalirati AD i jos par rola. Uvijek se spominje DOMENA , treba li je kupiti ili ima drugo rjesenje?

Da napomenem da imamo kabelski internet i fixnu IP adresu. Trudio sam se da objasnim sto bolje. 

 

Svaka pomoc je dobro dosla

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows Server 2012 R2 Datacenter

Imam i jedno pitanje u vezi win server 2012 - koje osobine i poboljšanja konkretno donosi u odonosu na prethodnike.

Znam da je win server 2008 donio dosta  novosti(Hyper V, NAP-network access protection, terminal services, server core, Win deployment services, Active Directory, server managment, ..).

14 godina
offline
Windows Server 2012 R2 Datacenter

gle ... tesko je opce odgovoriti i od kuda krenuti s ovim pitanjem .... win server je ... hm . .pitanja su koja si postavio .. tipa ne znas voziti i pitas treba li auto imati volan. .... jako je tesko opce odgovoriti na tvoje pitanje . .

 

 

preporuka za pocetak da nadjes cbt nuggete vezane za windows server 2012 r2 najbolje po ispitima: 70-410, 70-411, 70-412 ... nakon toga stani i kreni pikat trazit istrazivat .... guglat . . testiraj . .

 

 

i da po meni naj naj knjiga za server 2012 r2 je

 

http://www.amazon.com/Mastering-Windows-Server-2012-R2/dp/1118289420/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1451489054&sr=8-1&keywords=windows+server+2012+r2

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice