ConvertXtoDVD kvaliteta slike

poruka: 8
|
čitano: 3.800
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
ConvertXtoDVD kvaliteta slike

Pozdrav forumaši, 

 

želio bih snimiti seriju na DVD tako da mogu gledati na televiziji, no imam dva problemčića...

 

Koristim program ConvertXtoDVD. Prvi problem je kvaliteta slike - dakle folder koji program napravi nakon konverije bude dosta veći od originala, a kvaliteta 10 puta lošija, iako source zauzima manje prostora.

Kako namjestiti da output kvaliteta bude ista kao i source - ili je to nemoguće? 

 

Drugi problem su titlovi - zauzimaju gotovo pola ekrana, može li se to kako popraviti?

http://i.imgur.com/g3Fc1gL.jpg

ZOTAC: It's Time to Play.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2014 17:07 (DmL).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ConvertXtoDVD kvaliteta slike
DmL kaže...

Pozdrav forumaši, 

 

želio bih snimiti seriju na DVD tako da mogu gledati na televiziji, no imam dva problemčića...

 

Koristim program ConvertXtoDVD. Prvi problem je kvaliteta slike - dakle folder koji program napravi nakon konverije bude dosta veći od originala, a kvaliteta 10 puta lošija, iako source zauzima manje prostora.

Kako namjestiti da output kvaliteta bude ista kao i source - ili je to nemoguće? 

 

Drugi problem su titlovi - zauzimaju gotovo pola ekrana, može li se to kako popraviti?

http://i.imgur.com/g3Fc1gL.jpg

Isprobaj DVD Flick.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
neaktivan
offline
ConvertXtoDVD kvaliteta slike

Isprobao DVD Flick, ista priča...

 

Ja imam .mp4 file-ove, mogu li njih pržiti tako da ih mogu gledati na DVD Player-u, i usput da budu titlovi zalijepljeni?


Odnosno, da ne moram pretvarat u taj DVD format, ili kako već sa audio_ts i video_ts folderima...

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ConvertXtoDVD kvaliteta slike
Koji DVD player imaš (proizvođač i model)? Provjeri koje formate isti podržava. Ako ne podržava ništa osim DVD-a, onda ti nema pomoći. Inače je praksa da se u isti folder smjesti video (bilo koji format) i titlovi, oba filea trebaju imati isto ime (onaj dio koji je ispred točke, exstenziju ne mijenjaj).
Stručnjak za odmaganje...
16 godina
moderator
offline
Re: ConvertXtoDVD kvaliteta slike
DmL kaže...

Koristim program ConvertXtoDVD. Prvi problem je kvaliteta slike - dakle folder koji program napravi nakon konverije bude dosta veći od originala, a kvaliteta 10 puta lošija, iako source zauzima manje prostora.

Kako namjestiti da output kvaliteta bude ista kao i source - ili je to nemoguće?

Ulaz ti je pretpostavljam ili MPEG4 (XviD/DivX) ili H.264, koji znatno jače komprimiraju video. A izlaz ti je DVD, odnosno MPEG2, koji zahtijeva visok bitrate (što za posljedicu ima veliko zauzeće prostora) za dobru sliku. Ujedno, slika na DVD-u je anamorfna, znači DVD je rezolucije 720x576 piksela, bila ona u 4:3 ili 16:9 formatu. Nekom povećanju kvalitete se eventualno možeš nadati ako ti program daje da si odabereš kvalitetu (čitaj: sporost) kodiranja te ako ti omogućava dvoprolazno kodiranje.

 

Spoji kompjuter na TV ili kupi DVD player koji podražava MP4 (H.264).

14 godina
offline
ConvertXtoDVD kvaliteta slike

Ne vidim nigdje sličnu temu novijeg datuma, pa ću ovdje pitati. Imam 200 gb snimanog materijala ekstenzija wtv (snimjeno u windows media centru). Koji je najbrži način konvertiranja pošto mi TV ne može učitati.

A ono što TV podržava je :

  • Datoteke:
  • AVI, MKV
  • H264/MPEG-4 AVC
  • MPEG-1
  • MPEG-2
  • MPEG-4
  • WMV9/VC1
  • HEVC (H.265)
  • VP9

 

Tanak sam na ovom području, pa evo ako ima netko da mi preporuči u što konvertirati a da se ne gubi kvaliteta slike ili što manje da se gubi. A i da metoda bude koliko toliko brza.

Veličina videa na kraju ne igra ulogu. THX

Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ConvertXtoDVD kvaliteta slike

-veličina će ovisiti o izboru kompresora, .. najlogičnije je odabrati h264 (možda 265 ali tad ga drugi-stariji uređaji neće čitati..).

-kvaliteta ne ovisi o nekoj app nego o kompresoru-algoritmu/postavkama kvalitete, 1-2 prolaza.. teoretski svi rade isto.

-najpraktičnije, fastone video converter ili mediacoder (daleko više opcija ali dok isprobaš, možda gubitak vremena...). Oba su free.

-avi i mkv su kontejneri (ne znači ništa, tj možeš sve snimiti ako avi, ali o kodeku ovisi kako će player dekodirati), npr avi može biti word-doc, mp3, divx, h264.. kao i mkv, ali zgodno za npr upakirati multilanguage menije, audio-title.. no i gubitak 'kompatibilnosti' tj ovisi što koji player podržava (dok PC može sve, tv i ostalo jednostavno nema sav mogući soft.. a sve je to soft).

-brzina, svi današnji enkoderi koriste gpu akceleraciju, jako brzo.. sporedno koja app, naravno, ne nešto prastaro jer tad nije bilo podržano.

-to sve nema veze s wim, os, app.. nego je zajedničko systemu i koristi se 'transparentno'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: ConvertXtoDVD kvaliteta slike
WTV je također samo kontejner, a unutra je vjerojatno MPEG-2, eventualno H264. Dovoljno je samo remuxati snimku u TS ili MKV.
https://my.pcloud.com/#page=register&invite=jNZr9ppjyNajgora sljepoća je kad se ne želi vidjeti i najgora gluhoća je kad se ne želi čuti.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice