Foobar2000

poruka: 377
|
čitano: 122.030
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Foobar2000
Kizmar kaže...
mire777 kaže...

Pa kod mene se uvek startuje minimiziran, a u foobar-u se prikazuje tekst pesme. Ne znam tacno kako sam to uradio. Mislim da sam ga jednostavno spustio u tray, i posle toga se uvek dize tako...

Ja sam u opcijama namjestio da mu se prilikom pokretanja ne pokazuje ni ikona u trayu ni u taskbaru, a kad ga minimiziram svejedno mi se kod sljedećeg pokretanja prikaže njegov prozor.

 

seljak007 kaže...

Nedavno sam poceo koristit foobar pa me zanima jel ima kakav plugin za chrome sa osnovnim kontrolama, ili bar da ima neki da postoji opcija kad stavim mis dole na tab od foobara u taskbaru da mi se tamo otvore te kontrole,

To je ugrađeno u foobar standardno.   EDIT: Ipak nije, instaliraj si Columns UI komponentu.   

seljak007 kaže...

Isto tako, jel postoji mogucnost da mi tipke na tipkovnici budu kompatibilne s njim jer sad nisu?

Za tipkovničke kratice odi u opcije pod Keyboard Shortcuts i tamo si ih namjesti.

Ne znam sta sam uradio pa mi se pokrece minimiziran, ali jedno vreme ni meni nije hteo.

Mozda je problem i to sto si ga uklonio sa tray-a.

Vrati na standardno pa probaj.

Evo ti moja podesavanja, mozda pomogne:

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Foobar2000

Da li neko zna postoji li neki 3d plugin za foobar.

Hteo bi da mi u toku reprodukcije, stereo zvuk pretvara u 3d?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Foobar2000
mire777 kaže...

Da li neko zna postoji li neki 3d plugin za foobar.

Hteo bi da mi u toku reprodukcije, stereo zvuk pretvara u 3d?

Ne znam što tebi 3d znači ali postoji plugin "channel mixer" gje možeš raditi surround procesing.

http://skipyrich.com/wiki/Foobar2000:Channel_Mixer

ili "matrix mixer"plugin gdje možeš remapirati svaki kanal i raditi faznu manipulaciju.

http://skipyrich.com/wiki/Foobar2000:Matrix_Mixer

a kad si već tamo pogledaj i ostale plugine.

http://skipyrich.com/wiki/Foobar2000_Plugins

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2012 0:30 (ivo_svetrice).
12 godina
neaktivan
offline
Foobar2000

Da li neko zna postoji li neki streamripper za foobar koji moze da snima radio?

Da je jednostavan, pritiskom na dugme da se aktivira i isto tako iskljuci.

Za winamp postoji, pokusao sam da ga ubacim u foobar, ali ne moze da detektuje port, jednostavno ne radi...

Ako neko zna nesto neka javi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Foobar2000
mire777 kaže...

Da li neko zna postoji li neki streamripper za foobar koji moze da snima radio?

Da je jednostavan, pritiskom na dugme da se aktivira i isto tako iskljuci.

Za winamp postoji, pokusao sam da ga ubacim u foobar, ali ne moze da detektuje port, jednostavno ne radi...

Ako neko zna nesto neka javi?

Nisam koristo foobar2000 pri snimanju streama, već za to poslužili su mi razni programi koji imaju takvu mogućnost, poput RarmaRadio, RadioMaximus (trenutno koristim) ili streamWriter.

 

Jedino što sam pronašao, a vjerujem da si i ti je ovo:

 

http://www.fanhow.com/knowhow:Record_Internet_Radio_Using_Foobar2000_38872516

 

Sretno!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Foobar2000

Hvala ti. Ja sam do sad snimao stream preko foobar convertera, napravio sam cak i button za to pa kad kliknem on se pokrene.

To mi izgleda kao najbolje resenje, medjutim ne snima zvuk u realnom vremenu. Recimo ja snimam 30 sec ono sto cujem, a on mi snimi duze 1:45 sec. , i u tome je problem, onda moram da skratim dobijeni mp3. Pokusao sam da smanjim brzinu snimanja tako sto sam u ,,processing'' ubacio ,,crossfader'', to ima efekta za neke stanice, ali ne sve, ne znam od cega to zavisi. Mozda jos tu nesto da pokusam... Ovaj Ripper v2.2 mi izgleda dobro ali ne mogu da ga downloadujem, stranica za download se samo vrti, i ne otvara link...

12 godina
neaktivan
offline
Foobar2000

Bilo mi dosadno, pa sam se malo igrao i napravio skin za Vu Meter, pa ako nekom treba moze ga skinuti ovde:

http://mire777.deviantart.com/#/d5bl8gh

 

miki
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Foobar2000

Ovako izgleda moj foobar (moddana verzija Metro skina):

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Foobar2000

Malo da dignem temu iz mrtvih a i usput priupitam nešto.

 

Ima li načina da kada gore lijevo kliknem izvođača, da se u stupcu do toga ispišu njegovi albumi a ne svi koje imam? Koristim colums UI.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Foobar2000

Ne znam sta ti tacno treba... Tebi koliko vidim vec izlaze svi albumi od tog izvodjaca ispod...

Teoretski ima sanse da recimo koristis el-playlistu, i u settings popup-track upises neku scriptu. Zatim samo predjes misem po izvodjacu i izadje ti novi prozor gde ti izlista albume. Ili recimo sto ne skines quick-search plugin pa kad kliknes na ''quick search for same album'' on ti prikaze sve iz tog albuma tako sto otvori novu playlistu? Mozes da odaberes da li da ti izlista sve albume od tog izvodjaca ili samo taj sto hoces. Vrlo jednostavno...

Inace kad sam vec tu da podelim sa vama skin baziran na xch4nge, koji sam pravio:

http://mire777.deviantart.com/#/d5fw29e

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2012 0:19 (mire777).
16 godina
neaktivan
offline
Foobar2000

Pitanjce u vezi Foobara2000 (zadnja verzija). Foobar2000 ne želi pustiti mjuzu kad kliknem, dvokliknem ili kad samo pritisnem na play. Uglavnom, ako želim da pusti mjuzu u playlisti moram označiti pjesmu i onda iz drop down menia odabrati play.

Kako ga natjerati da pusti mjuzu kad kliknem ili pritisnem play da svira?

arguing over the internet is like competing in the special olympics..even if you win you're still retarded.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Foobar2000
MegaMass 2000 kaže...

Pitanjce u vezi Foobara2000 (zadnja verzija). Foobar2000 ne želi pustiti mjuzu kad kliknem, dvokliknem ili kad samo pritisnem na play. Uglavnom, ako želim da pusti mjuzu u playlisti moram označiti pjesmu i onda iz drop down menia odabrati play.

Kako ga natjerati da pusti mjuzu kad kliknem ili pritisnem play da svira?

zaista cudno, to ne bi trebalo da se desava?  najbolje reinstaliraj foobar, nesto ti je pogresno podeseno verovatno...

13 godina
offline
Program za automatsko dodavanje teksta pjesama

Imam cijelu hrpu pjesama na kompjutoru (dosta domaćih, uglavnom sve poznato, možda ponekad malo starije, kao Divlje jagode, Oliver i sl.). Postoji li program koji bi automatski ubacio tekstove pjesama u njih? Ne mora biti karaoke, i sam tekst je dovoljan. Također, organizirano mi je po folderima, pa, ako može i neki program koji automatski mijenja artist tag u ovisnosti o nazivu foldera u kojem je pjesma.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Foobar2000

Moze li se nekako namjestiti da odredjena pjesma (samo jedna ubacena u program) krece cim se program pokrene?

rijeseno

ako nekoga slucajno zanima, preferences-playback-resume playback after restarting

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2013 20:26 (pirat01).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Foobar2000
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.4.2013 1:48 (mire777).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Foobar2000

Malo sam si podešavao stari izgled Foobar-a (od nontryer-a .flc) i još jednu stvar ne znam napravit. Volio bih da u listi pjesama mogu mijenjat playliste kao tabove (sad mogu odabrat u playlist switcher-u ali volio bih više da su imam taboveiznad NG playliste, ako me razumijete).

"Beware of the sharp edged weapon called human being"
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Foobar2000

Screenshot iz 2012.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2013 5:21 (Mortis-Ex-Machina).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Foobar2000

Konacno plugin za slusanje youtube videa u foobar-u. Ono sto sam ja oduvek zeleo da imam..

Mislim da je ovo odlicna komponenta, stream se (za sad) dodaje preko 'add location' -(u izradi je search opcija za pretragu videa direktno iz foobar-a).

Mogunost je slusanje zvuka, ako imate instaliran biography i lyrics plugin, takodje mozete videti biografiju izvodjaca, slike i tekst pesme.

Evo link za download(zadnja verzija je 0.0.6. pa pretrazite forum da nadjete): http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php?showtopic=104379&st=0

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2014 4:55 (mire777).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Foobar2000
Hej ekipa, imam "mali" problem s foobar2000. Naime prije nekog vremena mi je poceo bacati cudne errore i gluposti te vise ne znam sta da napravim i kako da to sredim....ocajan sam. Probao sam clean install, portable instalaciju, instalaciju na neki drugi HDD, probao sam pogasiti sve dijelove CIS-a (da ne bi slucajno on nesto blokirao), UAC mi je ugasen, foobar2000 ima sve moguce dozvole....stvarno ne znam sta da vise radim (probao sam i sa starijim verzijama no problem ostaje isti). Evo koja dva upozorenja mi konstatno izbacuje kada ga gasim (probao sam ga i pokretati s admin postavkama kako ima u nekim preporukama na netu):

http://i.imgur.com/WuEWeim.jpghttp://i.imgur.com/lGhopZ6.jpg

Ima netko ideju kako to srediti jer nemam volje mjenjati player nakon toliko godina koristenja.

Zahvaljujem....

P. S.

Ostali playeri rade bez problema s istim fileovima, ali ne bi zelio mjenjati player nakon toliko godina jer do sada mi je foobar2000 bio odlican player (sada bas i nije....bar dok ovo ne sredim).
Ima netko savjet za neku alternativu ako ovo ne uspijem rijesit (samo ne Winamp.....nemam
koristiti taj player. Nema ni posebnog razloga vec mi je jednostavno dojadio i od kako sam prije par god. presao na foobar2000, doslovno sam se preporodio).

Mozda MusicBee, Songbird....nije bas da pratim razvoj playera za glazbu.

Samo da ima prosirenja kojima si mogu ok poslozit player, da uredno cita flac, da imam dosta slobode kod kreiranja izgleda i mogucnosti....u biti sve ono sto ima foobar2000.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
15 godina
offline
Foobar2000

Jesi probao pokrenuti ga s administratorskim ovlastima?

btw. Kao alternativu preporučam Musicbee, ja sam se baš nedavno prebacio s AIMPa, nakon godina korištenja.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Foobar2000

Nijedan player nije ni blizu foobar-u, tako da neces sa MusicBee uspeti Bog zna sta, tj. da podesis layout kako tebi odgovara.. ,ti se moras prilagoditi tom playeru ili nista..

Jedino ako volis jednostavni izgled, onda da..

 

Sto se tice ovog tvog problema, vrati UAC,  trebalo bi da preuzmes 'ownership' nad folderom u kojem je foobar instaliran i folderom gde su tvoji fajlovi sa muzikom.

Znaci ono sto se kod tebe desilo, jeste da playeru nije dozvoljen pristup da upise informacije u playlistu u 'foobar2000' folder.

Da bi to uradio moras krenuti iz glavnog foldera sve do sub-foldera.

Znaci ako je folder 'foobar2000' u glavnom folderu npr. C:\program files\foobar2000 . Moras preuzeti 'ownership' za 'program files', inace nece imati efekta..

 

 

Ako ne znas kako to da uradis:

 

Desnik klik na folder, odaberi 'properties'.

Idi na 'security' tab.

Klikni na 'advanced'

Idi na 'owner' tab.

Klikni na 'edit'

Odaberi svoj 'username' klikom na njega koji se nalazi u odeljku - 'change owner to'

Klik 'Apply'

Klikni ok,ok,ok koliko god je to potrebno i izadji iz podesavanja..

 

Zatim se opet vrati isto na 'properties'>'security'

Odaberi svoje 'username' i odcekiraj sve pod 'full control'

Za svaki slucaj odcekiraj 'full control' i za ostale user-e.

 

Takodje proveri da ti folderi nisu postavljeni pod 'read only'.

 

 

Ako ovo ne pomogne, idi na zvanicni forum:

 

Ovde imas nesto o tome:

http://www.hydrogenaud.io/forums/index.php?showtopic=54982

 

Ili napravi temu o tome i postavi pitanje na hidrogenaudio, neko ce ti brzo odgovoriti, problem nije nesto zbog cega bi menjao player, vec ti windows malo pobrljavio :) ..

 

miki
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 12:50 (mire777).
14 godina
offline
Re: Foobar2000
Hvaka na savjetima, ali kako sam vec naveo foobar2000 ima sve ovlasti i kod svih usera (makar sam samo ja na OS-u, ali znamo kako to izgleda kod tih dozvola).

Kazem da sam isao toliko daleko da sam posebno davao sve dozvole i za foldere s glazbom te sam cak gasio HIPS, BB, AV itd. na CIS-u posto sam cak u njega posumnjao no on nije krivac.

Probao sam MusicBee, ali teska ce to biti prilagodba ako ce biti potrebna no nema problema koji se ne moze sredit...ako skrenem napravit cu napokon "format c", makar nemam volje za tako nesto posto bi trebao preci na 8.1 pa bi me cekalo visesatno instaliranje raznih aplikacija.

Uz to, ako nista ne pomogne potrazit cu pomoc na Hydrogenu.

Hvala jos jednom...
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
12 godina
offline
Foobar2000

win32, koji windowsi su instalirani?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Foobar2000
Win 7 Ultimate x64
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
13 godina
offline
Foobar2000

Ekipa, da li postoji kakav plugin za raiting pjesama? Slicno ovim doli zvjezdicama u WMP-u...

Sveti PCE Forum!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Foobar2000
anarchyST kaže...

Ekipa, da li postoji kakav plugin za raiting pjesama? Slicno ovim doli zvjezdicama u WMP-u...

Ja sam to ovako riješio.

 

http://www.hydrogenaud.io/forums/index.php?showtopic=71224

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Foobar2000

Ne znam jesi li pogledao, no je li možda taj playlist file u koji on pokušava raditi zapis, da nije možda read only?

 

Jesi li probao možda sa starijom verzijom foobara?

 

Vidim da si probao na razne HDD-ove, jesi probao snimiti na stick pa onda preko njega pokrenuti na svom računalu, pa onda na tuđem?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 14:33 (skoosha).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Foobar2000
sirka666 kaže...
anarchyST kaže...

Ekipa, da li postoji kakav plugin za raiting pjesama? Slicno ovim doli zvjezdicama u WMP-u...

Ja sam to ovako riješio.

 

http://www.hydrogenaud.io/forums/index.php?showtopic=71224

Može se i s ovim:

 

Link

Disregard the constabulary.
14 godina
offline
Re: Foobar2000
mire777 kaže...

Takodje proveri da ti folderi nisu postavljeni pod 'read only'.

Odcekiram fileove da nisu read only, sve se skinira i nakon sto odem na "Ok" nakon naravno "Apply", opet mi pokaze da su folderi "Read only".

 

No, to s "Read only" ne vjerujem da je problem posto su oduvijet ti fileovi "Read only" i svaki drugi player radi ok.

 

Full control je kao sto sam vec naveo odobren za sve usere.

 

Evo i ss...nakon sto odcekiram "Read only", opet se vrati cekirana postavka.

Read only Read only
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.8.2014 13:29 (win32).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice