Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.507
|
čitano: 7.150.433
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Hvala na opsežnom odgovoru.

P.s. Nisam savjetovao stream sa resivera za tvoju vrstu usluge, nego za osobne potrebe
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Da, to sam se vise osvrnuo jer kako citam na nekim "strucnim" forumima, jos uvijek diskutuju koji je resiver bolji za streamovanje i transcodiranje preko vlc playera i slicno... Nisam se bas jasno izrazio :-))

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Jel možda zna netko, kad bi trebali rtl i rtl 2 u fhd verziju? Nova i doma to već imaju, hrt isto to uvodi, jedino nisam pročitao ništa u vezi rtl programa...

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Evo moja usporedba što se listi tiče.Koristim nextgen,a uzeo sam i tvviet listu.Nextgen je po meni trenutno best buy lista s obzirom na broj kanala koji je velik,ali ne prevelik jer me kanali iz Somalije,Bahreina,Irana i sl.egzotičnih zemalja uopće ne zanimaju.U zadnje dvije godine sam se najduže zadržao kod nextgena i planiram i dalje.Vidljiv je veliki napredak u zadnjih gidinu dana.Kanali su stabilniji,sviđa mi se kako su grupirani i stvarno može svatko naći nešto za sebe.Neki kanali su lošije kvalitete slike,recimo Bbc earth.

Tvviet ima vrhunsku kvalitetu slike,na momente mi je slika kao kad se preko satelita gledaju hd kanali.Ima sve najvažnije kanale.Kod njega sam bio par mjeseci lani i sad sam se opet ubacio.Par stvari mi je bolje napravljeno kod nextgena,poput sortiranja kanala (gledam tvviet preko ak iptv aplikacije).Također,par stvari mi je lani kod tvvieta upadalo u oči,a tako je i sada:

-još uvijek je umjesto vh1 vh1 classic i umjesto viasat explorer ide discovery

-koliko minuti posla je potrebno kako bi se preimenovali oni premium kanali u njihova prava imena?Bode me u oči i red kojim su premium kanali posloženi.Kreće se s 1,pa ide od 10-19 i onda od 2-9.Onda mi je još čudnije što je pod premium1 eurosport,a premium2 Hbo,a ne recimo Eurosport2 što bi po meni bilo logičnije.

Što se podrške tiče,i jedan i drugi su mi brzo rješavali eventualne probleme.Za sada ipak blagu prednost dajem nextgenu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Tv viet ima vrhunsku kvalitetu slike kaže sibica,a prednost daje next genu.Pa zar kvaliteta slike i stabilnost nisu najvažnija stvar,a sve drugo sporedno.Briga me za naziv i redosljed.Sliku daj i uživaj.
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
oliol kaže...
Tv viet ima vrhunsku kvalitetu slike kaže sibica,a prednost daje next genu.Pa zar kvaliteta slike i stabilnost nisu najvažnija stvar,a sve drugo sporedno.Briga me za naziv i redosljed.Sliku daj i uživaj.

 Pa ajmo reći kako se slažem u nekom dijelu..Nerealno je za sada očekivati sve u jednoj listi (mislim na kvalitetu slike,stabilnost,broj kanala...)Kod tvviet mi još fali par kanala koje dosta često gledam,a to su Bt sports i engl.Skysport kanali.Zato trenutno preferiram onu drugu listu.

8 godina
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

sibica jako dobar recenzija ove dvije liste next-gen i tvviet si napravio......sve si fino mane i prednosti jedne i druge usluge naveo.

Iskreno ti kažem i mene to malo bode u oči posebno ti krivi nazivi nekih kanala kod tvvieta ali živim u nadi da će ovdje na forumu prisutni lucluc to sve uzet u obzir prilikom slaganja tvvieta na ministra MAG platformu pa te mušice ispravit. Meni je kod tvvieta ipak presudila vrhunska kvaliteta kanala koje ja obično pratim a to je 30-40 njih i iskreno odlično to kod njega izgleda pa da me ti nazivi u tom slučaju malo manje smetaju.

Ali ja sam ih u siptv app sam korigirao tako da ih imam napisane kako bog zapovida :)

Nadam se  da će ubacit NBA i Bt sport kanale u vrhunskoj kvaliteti a možda i još neke druge.

 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Sve sitnice kao naziv kanala,grupe kanala,redosljed kanala su dobra stvar i čine listu korisniku lakšom,preglednijom.Meni je najvažnija kvaliteta slike i stabilnost.Koristim tv viet , red devil i maxtv.Toliko znam napamet di je šta da mi netriba nikakva pomoć niti pratim ostale parametre liste.Evo primjer za maxtv.

Imam maxtv premium i sve sportske , filmske , dokumentarne programe u SD i HD kvaliteti(nije to fhd mogu oni to nazvat kako hoće).HD kanale samo pratim jer imaju donekle dobru sliku,a SD negledam.Pošto HD kanali poćinju od broja 30,sportski od broja 40 itd,netriba mi nikakav naziv jer toćno znam broj kanala na kojem je određeni sadržaj.Tako da je meni bitna kvaliteta slike i stabilnost , a sve drugo je dobro imat ,ali to je sporedno.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Kvaliteta max tv hd kanala preko satelita nije ni meni bila baš neka,posebno ako bi max tv hd kanale usporedio sa nekim drugim hd kanalima od nekog drugog sat.operatera.Razlika nebo i zemlja na štetu max tv-a.

14 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ja trenutno koristim nextgen i nova iptv.

I baš sam iznenađen da ova jeftinjaka lista od 4€ ne zaostaje puno za next gen.

Mogla bi ovo biti nova best buy low opcija.

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
mfran kaže...

Jel možda zna netko, kad bi trebali rtl i rtl 2 u fhd verziju? Nova i doma to već imaju, hrt isto to uvodi, jedino nisam pročitao ništa u vezi rtl programa...

 Do 01/09/2019.

14 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Nextgen još nije pustio HRT 2 HD, nadam se da će do Lige Prvaka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Da, grupiranje kanala cu dodati, napisite kako bi bilo dobro da se grupira :-)). Viasat explore i discovery cu srediti kada budem dodavao nove kanale ubrzo... U zadnjih 15 dana saljem autoamtske liste sa ispravjenim nazivima premium kanala. U app i na web trenutno ne mogu mijenjati nazive premium kanala iz nekih drugih razloga koje ne mogu iznositi ovdje. Ali zato sam u app i web promijenio davno ikone premium kanala, tako da se lakse snaci... Ja idalje idem na kvalitet kompletnog sistema, ne samo kvalitete slike... Tako da odredjene kanale koliko god volio dodati i koliko god se trazili necu sve dok ne mogu garantovati za njih - kako se kaze :-))

 

Da li da grupiram: sport, film, docu, muzicki... ili jos nesto da dodam...

 
4 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Meni se osobno sviđa kad ide po državama,a onda,sport,film i tako kao što si zamislio.

14 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

SK 4K počinje prenositi i premier ligu u 4k, preksutra ide City-Chelsea prijenos.

Morat će se uskoro nabavljati uhd tv. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Ok poruka je za Tvviet,next-gen....i drugi...jedva čekam tko će prvi ubaciti
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 17:41 (Maldini-CRO).
8 godina
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Hoće li ljudi  sa 50/10Mbps kao šta i ja trenutno imam dok mi neuključe 100/20Mbps  moć gledat taj kanal SK 4K  sa tom brzinom?

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 18:06 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Seki001 kaže...

Hoće li ljudi  sa 50/10Mbps kao šta i ja trenutno imam dok mi neuključe 100/20Mbps  moć gledat taj kanal SK 4K  sa tom brzinom?

 Ja imam isto 50/10mbps i kad je red devil ima 4k kanale za svjetsko nogometno prvenstvo moga sam to gledat.E sad nisam gleda detalje koliki bitrate i ostale parametre je red devils pušta za te 4k kanale,ali slika je bila lipa.

7 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Preko Netflix je dost 25mbita, meni brzina varira od 50 do 80 mbita i youtube radi u 4k bez problema
5 godina
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
moje skromno mišljenje je da i kad dodje taj kanal u bilo koju od lista neće se puštati preko 30 mbs
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 18:45 (Maldini-CRO).
8 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Meni na 30 mbit radi youtube HDR 4k 10 bitni sadrzaj tako da neki fake 4k ne bi trebao predstavljati problem.

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Niti jedan operater u HR još nije ponudio SK1 4K .....a mi očekujemo to skoro od "naših" operatera...šta to nije malo smiješno....ili smo mi razmaženi??
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 18:51 (Maldini-CRO).
15 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ako cemo o kvaliteti iptv-a EPG je isto koristan. Tvviet ima to na svakom petom kanalu. Ili ima npr. na SDAreni a nema na HD ili FullHD verziji.  I to bi bilo dobro rijesiti da je lakse pratiti raspored. Ako se radi o filmskim kanalima pogotovo.

 

Nitko ne spominje bitrate audija. Ne zauzima puno bandwidtha. Bar ga pustiti kako je u originalu. Kad stavim mtv, dance ili vh1 preko AV receivera kvaliteta je katastrofa. A da ne spominjem ako tko pusta dolby digital na filmskim ili videoteci.... Odakle su oni kanali Movie channel? Titlovi su skroz bijeli. Ne samo da smetaju očima nego stvaraju burn in na mojoj plazmi ili prijateljevom OLED-u.

 

Lp.

 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
A gle....još se svi oni bruse i puno je tu mjesta za napredak...ali budimo realni za tu lovu je ta usluga ok....naravno da mi koji smo korisnici stalno drukamo daj ovo daj ono i to je normalno al razumijem i njih... nije to tehnički jeftin sport bez obzira na broj korisnika....i još su u ilegali...zamisli da sutra svanu po jumbo plakatima IPTV liste pa ovi legalni bi izgubili nakon godinu dana pun k..... korisnika....
Iako ja mislim da će to doći kad-tad jer internet kao dio balade će prevladati...
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 18:56 (Maldini-CRO).
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Maldini-CRO kaže...
Niti jedan operater u HR još nije ponudio SK1 4K .....a mi očekujemo to skoro od "naših" operatera...šta to nije malo smiješno....ili smo mi razmaženi??

 Kad bi se pratilo operatere u HR oni su tek na HD i to na 4,2mbps na satelitu, a to su već i ilegalni iptv davno prešli.

6 godina
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ljudi evo ma stavljam jedan kratki razgovor (screenshot) sa jednog drugog foruma gdje se fino najavljuje početak jače borbe protiv ilegalnih pružatelja iptv usluga.

Tako da očekujte skoro gašenje svih tih raznih listi i ilegalnih iptv servisa kao šta su nextgen,tvviet,reddevil i ostali sve će to bit zatvoreno!

 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Josko73 kaže...

Ljudi evo ma stavljam jedan kratki razgovor (screenshot) sa jednog drugog foruma gdje se fino najavljuje početak jače borbe protiv ilegalnih pružatelja iptv usluga.

Tako da očekujte skoro gašenje svih tih raznih listi i ilegalnih iptv servisa kao šta su nextgen,tvviet,reddevil i ostali sve će to bit zatvoreno!

 Rekli bi makedonci -može da bidne al ne mora da znači-

7 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

tvviet lista na kraju kao da ipak najbolje radi bas u njegovoj aplikaciji. E kao sta netko kaze epg mu treba na svim kanalima i jako fali info traka gdje pise sta je na programu i sta je sljedece kada se otvori kanal 

 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
ja ne želim širiti strah ali i ja prije par dana čuo isto po pitanju borbe protiv ilegale....zapravo oni hoće stvoriti zakon koji pogoduje operaterima

Ocito ce VPN ovi ili slično biti tražena roba
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 19:22 (Maldini-CRO).
8 godina
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ja sam isto čuo i načuo da u hrvatskoj kreće jača borba kontra iptv "ilegale" ali ima načina da se to zaobiđe to svi znamo i ako budemo prisiljeni a da imamo ovaj komoditet gledanja kanala koje mi hoćemo morat ćemo koristit VPN.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice