Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.522
|
čitano: 7.166.709
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Izgleda da nista od testa tog novog kanala na Tvviet-u...bar prema korisničkoj podršci - sad su mi rekli da je ugasen i da ga vjerojatno neće biti do utakmice
P.s. kako da stavim screenshot preko moba tu na forumu? Nema opcije za dodati file...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 19:33 (Dan1234567890).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Testni kanal sam ugasio iz odredjenih razloga koje ne zelim sad komentirati. Pozz

 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Testni kanal sam ugasio iz odredjenih razloga koje ne zelim sad komentirati. Pozz

 izgleda da smo raspizdili lucluca.

 

Pa dobro, fer i logično bi bilo da oni koji već imaju pretplatu imaju mogučnost testirati novitete.

 

Iako sam samo korisnik, a ne davatelj usluge, mogu se složiti da nije fer zatražiti testnu listu gratis u "prime time".

 

Slažem se da se tada najbolje može istestirati, ali fer bi bilo kupiti najkraću pretplatu i vidjeti jel ok ili nije.

 

Bez obzira o kome se radi i o kojoj listi.

 

@lucluc

ako ipak odlučiš dalje testirati, javi

4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ma nismo ga raspizdili nego neće da vjerovatno sad prčka nešto tamo u sustavu. Ima vremena za sve pa i za razne testove.

Bitno je da ovo sve večeras prođe mirno i stabilno.

Lako za test.

 
0 1 hvala 1
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Treca strana me raspizdila. O tome cemo sutra :-))

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
lucluc kaže...

Treca strana me raspizdila. O tome cemo sutra :-))

 Žena? 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Hexfire kaže...
lucluc kaže...

Treca strana me raspizdila. O tome cemo sutra :-))

 Žena? 

 Rekla mu žena " prčkaj po meni a ne po sustavu " 

9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Nije fer zatražiti listu u prime timeu? Nego bi trebao tražiti da vidim kako radi po noći od 2 ujutro do 5? Možeš li mi molim te objasniti ovu svoju logiku, jer meni je ovo nedokučivo?

Inače, prebacujem između bneta i Tvviet i fluidnije mi se čini planet promo na bnet nego planet 3 na Tvviet-u...rezolucija mi se čini ista.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 21:55 (Dan1234567890).
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Dan1234567890 kaže...
Nije fer zatražiti listu u prime timeu? Nego bi trebao tražiti da vidim kako radi po noći od 2 ujutro do 5? Možeš li mi molim te objasniti ovu svoju logiku, jer meni je ovo nedokučivo?

Inače, prebacujem između bneta i Tvviet i fluidnije mi se čini planet promo na bnet nego planet 3 na Tvviet-u...rezolucija mi se čini ista.

 Gdje si ti to pročitao da sam rekao da bi trebao tražiti od 2 do 5 ujutro?

 

Ja sam rekao da bi trebao kupiti mjesec dana i koristiti. Ako nisi zadovoljan, kupi neku drugu idući mjesec, pa tako ako hočeš unedogled. To govorim za ove liste koje se spominju stalno na ovome forumu, pa već i vrapci znaju kako koja radi i koje liste se preporučuju, i koje dobro rade dok je veliko opterećenje.

 

Ja bih, vezano uz to, predložio da se uvede 48 sati 2 EUR, pa bi to bilo bolje za isprobati, a davatelj bi ipak imao neku zaradu, ako bude vas, na primjer stotinjak koji zatraže dok je liga prvaka.

 

 Vjerujem da si ti imao dobre namjere, ali vjeruj i ti da ima onih koji zlorabe mogučnost probe, pa koriste to samo kako bi odgledali utakmice.

 

Slično kao što neki otvaraju bezbroj mail adresa, samo kako bi dobili popust kupone u nekim online dučanima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 22:04 (ZdravacVZ).
4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

GOOOOOOOOOOL!!!!!!  DINAMOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!! ⚽️🏆

 
3 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Di sam ja rekao da ti kažeš da treba uzeti listu od 2 do 5? Pa ja trebam objašnjavati nešto što nisam napisao, tj. tvoje gluposti? Ja sam tražio test jer sam htio testirati, a da li provider naplaćuje test ili ne je njegova cjenovna i poslovna politika, a ti da meni govoriš da to nije fer i da sam trebao uzeti pretplatu na mjesec dana je samo još jedna u nizu gluposti i bezobrazna opaska...

Inače, planet na bnetu mi izgleda oštrije i od arena 3 fhd, najbolje se to vidi kod trave kad se pomiče slika, kod statičnih slika nije toliko uočljivo... gledam na 65" pa se to jasno vidi...možda to ima veze s ovim deinterlacijama i promjenama formata koje su lucluc i skylla98 spominjali danas...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 22:46 (Dan1234567890).
4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Pa normalno da će fluidnije zero trunkicu bolje radit na direkt kabelskom koji inače ima najjaču TV sliku na koaksu od bilo koga, odmah iz satelita, nego što možeš imat preko npr. Tvvieta ali je to skroz jako blizu i vrlo zadovoljavajuće a može bit samo bolje kao što kolega lucluc i najavljuje, u to nesumnjam nimalo!

Tvviet večeras i inače otkad se pojačao sa ovim serverima zbog problema na deutsche telekomu, čista 10/10 ocjena.

Ovo je sad A1 dao besplatno svojim korisnicima prijenos ovih kvala unutar HR, ali skupine lige prvaka treba platit 49kn i vezat se na 24.mjeseca sa UO.Malo morgen 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 22:50 (cesnjovka).
 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Dan1234567890 kaže...
Di sam ja rekao da ti kažeš da treba uzeti listu od 2 do 5? Pa ja trebam objašnjavati nešto što nisam napisao, tj. tvoje gluposti? Ja sam tražio test jer sam htio testirati, a da li provider naplaćuje test ili ne je njegova cjenovna i poslovna politika, a ti da meni govoriš da to nije fer i da sam trebao uzeti pretplatu na mjesec dana je samo još jedna u nizu gluposti i bezobrazna opaska...


 Ma traži kad hočeš. Ne zastupam ja ovdje nikoga. Sorry što sam rekao svoje mišljenje. Ali uistinu neznam zašto odmah upotrebljavaš izraze glupost, i bezobrazan.Zašto odmah "zaoštravaš" raspravu? Jednostavno se ne slažemo i to je to. Ja smatram da nije fer, ti smatraš da je upravo tako ispravno, i neka ostane na tome. Zašto bi bi nečije mišljenje bila glupost, ili zašto bi netko zbog toga bio bezobrazan? Dalje neću u tome smjeru... 

 

 

4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Tu malo baca na mene he he 

 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Ti meni kažeš da ja nisam fer, ja smatram da je to bezobrazno, a razlozi koje si naveo su mi glupi. Ne volim kad me se proziva bez ikakvog osnova pa sam zato tako reagirao, slažem se da je bilo oštro i da nema realne potrebe za nečim takvim, tako da sorry za to.

Nego, nisam znao da preko bneta se za 49kn može gledati cijela liga prvaka? Znači nije kao prošle godine da neke utakmice prenosi planet sport, neke arene a neke ne znam tko drugi... Ili ako i je tako svi ti programi su u tih 49kn? Znam da prošle godine niti jedan provider nije imao sve dane prijenose utakmica lige prvaka, nego samo neke...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 23:18 (Dan1234567890).
4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Srijedom jednu po običaju skoro uvijek ima prava prenositi HRT 2 a sve ostalo je na Planetima tamo do polufinala.

 
0 2 hvala 1
15 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

ja koristim reddevils skoro 2god, nikad nikakvih problema, jednom sam imao nekih problema ali se ispostavilo da je bilo do aplikacije, na mail odgovore u 90% slucajeva u roku od 5min, u najgorem slucaju kroz sat vremena, ukoliko je produzivanje u pitanju, produze u roku par minuta nakon placanja. 
Ponuda kanala odlicna, dvije liste imam, jednu sto ja koristim, drugu rodjak, ja furam svoju sa smart iptv na mi boxu, rodjak na nekom random android boxu od 40ak eura sa perfect playerom, ja apsolutno nikakvih problema nemam tako da ga toplo preporucujem svima. 

Narucio sam si fire stick 4k jer mi netflix ima nekih problema sa video outputom na mom tv-u, nekad radi, nekad ne, pa cu rodjaku produzit ovaj mi box. 

Zanimalo me da li netko ima iskustva sa iptv playerima na fire sticku, da li smart iptv radi na njemu besprijekorno kao na mi boxu ili imate neke druge preporuke? 

 
4 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Alkohol te uvijeri da uvijek imas pravo, zene se cine ljepsim, a hrana koju inace nejedem ima odlican okus.

Snimalica je zakon, bravo Dinamo!

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Ja imam onaj prvi amazon stick jos (razmisljam uzet i 4k) i siptv radi bez greske
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Ja imam firestick 4k, siptv radi bez greske. Netflix ko Netflix radi ok, pogotovo ak ti net moze potegnut 4k i ako imas tv za to, to je na firesticku fantazija sve skupa za te pare radi i vise nego dobro.

9 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

da probam ukratko sumirati svoje dosadašnje testiranje Red devilsa i TvVieta - na LG webOS-u i 65" ekranu.

 

Prije malo više od mjesec dana sam uzeo prvo RD listu na test s namjerom da je i uzmem, jer sam shvatio da je ista kao i TVViet po kvaliteti i stabilnosti (a zbog Sekija i njegovih drugih accounta ovdje ga preferiram ;)), pa sam radije htio uzeti RD. Uzeo sam prvo test koji je besplatan na 72h kad je bilo finale Wimbledona (sooryy Zdravac ) i slika mi je bila skroz ok no nikako nisam uspio pokrenuti EPG na Smart IPTV aplikaciji. Nakon prepiske sa RD korisničkom podrškom i saznanja da se to nekada moze dogoditi da se EPG ne povuče, a ne znaju zašto, pisem developeru od Smart IPTV aplikacije, s kojim u kratkoj prepisci ništa ne rješavam- koji baš i nije nešto bio responzivan i zainteresiran. Znači nemam RD EPG (nego neki generički od SmartIPTV aplikacije kojoj fali pola kanala), a na ostalim aplikacijama koje postoje na WebOSu (koji je još samo par, jer generalno webOS ima jako malo aplikacija a ništa se ne može sideloadati - katastrofa) ne mogu dobiti nikako EPG. Zaključak - nikako na WebOSu ne mogu dobiti RD listu s EPGom i onda sam odustao od nje i rekao idem probati testirati TVViet.

 

Kako slabo gledam TV i bila je sezona godišnjih, tek jučer je bio prvi dan da sam bio kući i gledao nešto na TV pa sam se sjetio ujutro zatražiti test od TvViet-a koji je besplatan na 24h (opet soorrry Zdravac :)). Dogovorio sam test sa ministra playerom, kako mi SmartIPTV app prije nije radio sa EPGom (makar možda na TvViet linkovima bi radio...?). Htio sam testirati i taj loseless format od lucluca na tom novom testnom kanalu, ali to nažalost nisam uspio jer je lucluc bio ljut i nije bio njegov dan ili tako nešto, pa je maknuo taj stream. ;)

 

Što se tiče same app, ministra i smartIPTV su jako slične aplikacije i jednostavne za korištenje, mozda mi je smartIPTV bolji jer kod prijave ima 1 ekran manje, ali to su stvarno nijanse. Ono što je bitno, na ministra playeru nisam imao problema sa EPGom i sve je radilo super (TVviet za razliku od RD nema nikakvu videoteku - ali to mi ionako ne treba - no kod TvVieta ministru ne trebam platiti (SmartIPTV trebam) jer TvViet daje neke licence za ministru - inače se obje app plaćaju jednokratno par dolara). Što se tiče slike, čini mi se preko ministre TVviet malo bolji od RD preko SmartIPTVa, iako se to mozda i slabo sjećam jer sam RD testirao prije više od mjesec dana - ali radi se o nijansama, no nekako bi TVVietu dao prednost. Ono što sam jučer imao priliku usporediti je taj planet 3 promo sa BNeta sa Arenom 3 FHD SRB i planet sport 3 na TVvietu i tu je razlika dosta vidljiva. Kako nažalost u webOS ne mogu viditi specifikacije kanala (bitrate, FPS i slične stvari, grrrrrr...) mogao sam se osloniti samo na vlastiti vid i tu su zamjetne razlike kod pokretne slike - najviše se vidi na travnjaku - slika jednostvano nije oštra i muti se kod pomičnog kadra, kad se kadar fixira i zaustavi, slika trave je oštrija i kristalna kao na BNetu koji je jucer to valjda emitirao u FHD (nažalost ne znam, jer nigdje ne mogu viditi) i slika je na Bnetu bila odlična u pokretnim kadrovima kao i u fixnim i jednako čista i kristalna. Mislim, to nije neki dealbreaker, ali je jasno vidljiv nedostatak oštrine na većem ekranu.

 

eto, za kraj, odlučio sam uzeti TvViet na 3 mjeseca za 30€ kad cu slijedeći put nešto gledati (da mi Zdravac bude zadovoljan), jer mi RD zbog gore navedenog nije ispao prihvatljiv.

 

p.s. sorry Zdfravac malo te trollam :-D

 

 

 
7 0 hvala 3
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Dan1234567890 kaže...

da probam ukratko sumirati svoje dosadašnje testiranje Red devilsa i TvVieta - na LG webOS-u i 65" ekranu.

 

 

 

eto, za kraj, odlučio sam uzeti TvViet na 3 mjeseca za 30€ kad cu slijedeći put nešto gledati (da mi Zdravac bude zadovoljan), jer mi RD zbog gore navedenog nije ispao prihvatljiv.

 

p.s. sorry Zdfravac malo te trollam :-D

 

 

 Pa tolko puta me nisu ukupno spomenuli na forumu, kolko si ti u jednom postu.  

 

A najzanimljivije je to što se slažem s tvojom opaskom o kvaliteti. Primjeti se to kod pomičnog kadra, pogotovo brzog. Mislim da se taj problem zove artifact efekt, a nastaje ili zbog kompresije, ili zbog lossy transkodiranja (algoritmi) ili zbog milijun drugih parametara (driveri kartice, hardware, kompatibilnost...)

 

EDIT;

Moram priznati da zavidim luclucu na živcima, jer stvarno moraš imati jaako dobre živce, uz naravno znanje, da sve to porihtaš kak treba, i još k tome da težiš ka invacijama...

a lossless bi to trebalo eliminirati

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 13:25 (ZdravacVZ).
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

ma kakvi zivci

kao sto rekoh, samo pustiti original strim sa satelita (kao sto neki rade)

i nikakvih takvih problema nece biti
MOJE MISLJENJE i moja filozofija (ne mora biti tako ili se neko sloziti sa mnom)

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

A gle mjesto onih HBO 1 2 3 koje imas duplo ( HBO ADRIA=HD i HBO 1 Full HD) i tako za sva 3. Stavi bolje Arenu 1 HR i SR ove kako jesu sad i Pusti original passthrough, nemoj deinterlace jer tv to za sebe tj box koji koristis radi, imat ces manje posla i bolje ce ici i slika i sve, A kad smo kod deinterlaca na HRT i RTS koma izgleda bolje ostavit da original kako je na kraju bolje izgleda nego kada ima hrpu procesuiranja.

4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Evo napokon dovršio postavljanje i testiranje MAG 425A box-a  i mogu stvarno reć da je uređaj vrhunski.

Njegova predinstalirana Ministra app radi ko grom brzo.Znači šaltanje kanala na tvvietu u stotinki sekunde, nimalo laga ili bufera.

Slika mi se čini zero bolja i kvalitetnija,oštrija nego na mom starom MAG-u 254.

Uspio sam instalirat u Kodiu Netflix (plaćam UHD Premium acc oko 2,5$-35kn) spojio sa OpenSubtitle addonom i šta god palim sa Netflix USA katologa naravno, povlači mi naše titlove, ma perfektno radi, jes da nemam "zasad" 4K TV ali 4K sadržaj je vrhunski i na FullHD TV-eu.

U google play storeu na box-u nisam osim Netflixa našao ni Spotify  app pa sam instalirao APK preko ES File Explorera, tako da imam sad gore i Spotify Premium acc aktivan kao i Netflix.

UHD 4K filmove sa externe memorije od oko 60GB i više vrti da se ne oznoji sve glatko.

Pogledao sam ovog novog John Wick: Chapter 3 - Parabellum u 4K h.265 rezoluciji file oko 13GB  i Aliena iz 1979 u 4k file težak oko 60GB. Sve glatko vrti.

Chromecast built savršeno šljaka.

I naravno kao šta ćete vidjet na slici spojen je na net žicom, jer wirelessu nevjerujem kod IPTV-ija previše, žica je žica!

 
4 1 hvala 3
12 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Cek cek cek cek?! Zar Mag 425A nije licenciran od googla kao "Android TV" device?
Zasto ne mozes naci netflix u play storeu? To je neki bug, neces dobiti punu rezoluciju ako ga side-loadas preko Kodija.

4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Nije bug, nažalost nije Netflix app licenciran zasda na ovom MAG-u ali nema veze bolje mi je preko Kodia zbog naših titlova.

 

Probao sam ubacit Netflix APK ali koliko vidim i po YT tutorijalima neide to baš lako.

Tj. uspijem ja instalirat Netflix APK sa raznih izvora ali kad ga idem otvorit vrti i javalja mi uvijek neki error i da uređaj nije podržan.

Tako da sam se snašao zasad na Kodiu i meni je to odlično rješenje jer mi vrlo lako stavlja naše titlove.

Zasad nek stoji tako.

Moram još neke dobre stvari instalirat na Kodi, baš sad gledam razne YT  tutoriale.

Pa ću još nešto puknit na njeg gori.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2019 19:46 (cesnjovka).
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Hvala svima na sugestijama i lijepim rijecima. Sto se tice ps3 kako ide, tu ses vidi to sve sto ste napisali. Ali kao sto sam rekao, radim na adaptive bitrate i pri kraju je sve. Tako da ce svi kanali tada biti u najvisoj rezoluciji i bitrate koju mogu pustiti. To ce na pocetku biti nekoliko kanala, aa poslije ce svi ici kao i originalni stream. To 100% garantujem. Tako sa tim vi koji imate dovoljno brz internet, moci cete to gledati. Tko nema dovoljno brz internet, bitrate kanaala ce se aautomatski prepoloviti i ti korisnici ce moci nesmetano gledati takodjer prihvaatljivim kvalitetom slike. Samo molim da raazumijete i to da ovo nije dva clicka, nego ozbiljan projekat koji zahtijeva puno rada, puno nove opreme i puno novih troskova. Ali kao sto sam ranije rekao, zarada nije na prvom mjestu. Da jeste, politika poslovanja tvviet-a bi bila drugacija. Testiram bt sport full hd samo da sse zna. Taj kanal mozete pogledati pod premiumsport1 od jutros

 
9 0 hvala 3
4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

lucluc ja tog premiumsport1 nemogu nać u ministra playeru jel to tamo ili nije ? Aj ga stavi i nama ministrantima 

 
2 1 hvala 1
8 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Uh dodat cu ubrzo. Zaboravio

 

Zaboravio sam napomenuti, radimo i na nadogradnji naaseg playera koji ce biti u mogucnosti da radi hardversku deinterlaciju potpuno isto kao nettv plus player. Naime, ranije kada sam testirao, recimo sk na nettv playeru izgleda dosta dobro - bez interlacije. Isti taj link pustim u drugom playeru i vidi se interlacija. Tako da ce i to biti veliki korak naprijed jer veliki dio korisnika koristi bas nasu app. U toku je dovrsavanje rucnog i automatskog sortiranja, kao i opcije prikaza liste

 
4 0 hvala 3
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice