Gledanje TV programa preko Interneta izdvojena tema

poruka: 25.522
|
čitano: 7.166.392
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Na m3u listi koju ste poslali jucer i dalje stoji discovery world a taj se kanal tak ne zove pa vjerujem da je zato i krivi epg...cinestar action nema uopce epg...ev jos da znas sta da trazis
battletag:MasnaKrvavic#2275
5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Ako si koristio test cini mi se kad je bila kv.za ligu prvaka,bas tad im je malo stekača fhd arena a poslije nista.Ja imam siptv i sve mi je ok i slika i sve na qled 65 samsungu samo neznam iz kojeg razloga na nekim programima gledam,gledam i odjednom mi doli desno pise bufering i okrene na Njemacki program(ja sam u Njemackoj) koji je preko satelita.Odem napred nazad i onda do slijedeceg buferinga opet gledam taj program.Neznam koji je razlog,pa ako netko zna zbog cega je to neka napise.Hvala
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

 

vide kaže...
Ako si koristio test cini mi se kad je bila kv.za ligu prvaka,bas tad im je malo stekača fhd arena a poslije nista.Ja imam siptv i sve mi je ok i slika i sve na qled 65 samsungu samo neznam iz kojeg razloga na nekim programima gledam,gledam i odjednom mi doli desno pise bufering i okrene na Njemacki program(ja sam u Njemackoj) koji je preko satelita.Odem napred nazad i onda do slijedeceg buferinga opet gledam taj program.Neznam koji je razlog,pa ako netko zna zbog cega je to neka napise.Hvala

 

KimCage kaže...

Da li ovde ima korisnika SmartIPTV app sa Samsung televizorima? Kupio sam novi tv pa sad testiram liste i na vecini mi nestaje zvuk (pogotovo na RTL-u), kvalitet slike ocajan, buffering vrlo cest itd. 

Opticki net je u pitanju 60/30.

Sto se tice tih IPTV provajdera cuo sam za Viet i probao sam ih skoro, na FHD Areni je stekalo svakih 60 sekundi! Ako imate neku drugu listu da valja....

 

Par rjesenja koja se ovdje pominju su da

 

resetiras smart hub te da rucno uneses DNS.

 

Pokusaj pitati na ovoj stranici: 

 

https://eu.community.samsung.com/t5/TV/siptv-very-slow/td-p/808260

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 12:45 (chili99).
8 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
KimCage kaže...

Da li ovde ima korisnika SmartIPTV app sa Samsung televizorima? Kupio sam novi tv pa sad testiram liste i na vecini mi nestaje zvuk (pogotovo na RTL-u), kvalitet slike ocajan, buffering vrlo cest itd. 

Opticki net je u pitanju 60/30.

Sto se tice tih IPTV provajdera cuo sam za Viet i probao sam ih skoro, na FHD Areni je stekalo svakih 60 sekundi! Ako imate neku drugu listu da valja....

 Da, tu vecer smo imali problem na kablovskoj odkle streamujemo i nije se vise ponavljalo

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Probacu ponovo ali mislim da sam vec nekad prije mjesec ili dva unosio 8888 DNS, hvala!

 

Zelio bih da probam Red Devils IPTV listu ali vidim da ni web sajt nemaju...

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
KimCage kaže...

Da li ovde ima korisnika SmartIPTV app sa Samsung televizorima? Kupio sam novi tv pa sad testiram liste i na vecini mi nestaje zvuk (pogotovo na RTL-u), kvalitet slike ocajan, buffering vrlo cest itd. 

Opticki net je u pitanju 60/30.

Sto se tice tih IPTV provajdera cuo sam za Viet i probao sam ih skoro, na FHD Areni je stekalo svakih 60 sekundi! Ako imate neku drugu listu da valja....

 imam ja, nisam zamijetio nedostajanje zvuka i buffering, jest da sam samo gledao NG Wild i _Nickelodeon:-)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
KimCage kaže...

Da li ovde ima korisnika SmartIPTV app sa Samsung televizorima? Kupio sam novi tv pa sad testiram liste i na vecini mi nestaje zvuk (pogotovo na RTL-u), kvalitet slike ocajan, buffering vrlo cest itd. 

Opticki net je u pitanju 60/30.

Sto se tice tih IPTV provajdera cuo sam za Viet i probao sam ih skoro, na FHD Areni je stekalo svakih 60 sekundi! Ako imate neku drugu listu da valja....

 

Ovo sa zvukom je problem SIPTV-a ili čak samog Smart TV-a (jer mi se isto događalo i na nekim drugim programima). Probao sam isti kanal preko android boxa, a kolega preko MAG-a i radi normalno.

4 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Ja upravo trazim novi televizor a kakve sam srece doci ce mi s rupom u ekranu. Posjedujem zadnju Samsungovu plazmu i dodatni LED pa sam dosta vremena proveo razmatrajuci Samsungove televizore. 

 

Neke informacije koje sam pokupio za novije modele (2017 - 2018). Na nekim je modelima navodno LAN veza sporija od wirelessa. Neki modeli pak imaju slabu buffer memoriju a najnoviji modeli ne podrzavaju DTS. Probajte s/bez wifi signala, provjerite koji vam je model pa tocno opisite s kakvim se problemima susrecete. 

 

" You’ll want to use wireless with Samsung devices, especially for 4k videos. Their wired connection only goes up to 100MBit." Nov 2018 Plex employee

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 18:43 (chili99).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
pugot kaže...
KimCage kaže...

Da li ovde ima korisnika SmartIPTV app sa Samsung televizorima? Kupio sam novi tv pa sad testiram liste i na vecini mi nestaje zvuk (pogotovo na RTL-u), kvalitet slike ocajan, buffering vrlo cest itd. 

Opticki net je u pitanju 60/30.

Sto se tice tih IPTV provajdera cuo sam za Viet i probao sam ih skoro, na FHD Areni je stekalo svakih 60 sekundi! Ako imate neku drugu listu da valja....

 

Ovo sa zvukom je problem SIPTV-a ili čak samog Smart TV-a (jer mi se isto događalo i na nekim drugim programima). Probao sam isti kanal preko android boxa, a kolega preko MAG-a i radi normalno.

 

Ne vjerujem da je problem do TV-a, prije da je do SmartIPTV app...

Koje IPTV liste vi koristite? Znam da Viet, ima li jos koja takva ili slicna?

5 godina
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Prije po godine sam kupio samsung tv i nakačio na njega sve što se može nakačiti, među ostaslim i siiptv. Trenutno ga malo koristim, služio kao prelazno rješenje dok nisam nabavio shield. 

Sa tv-om nikad nikakvih problema koji su ovde nabrojani, baš sam zadovoljan.

http://eldalux.com/shop/product/samsung-qled-smart-qe55q7fnatxxh-ultra-hd-4k/

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
KimCage kaže...
pugot kaže...
KimCage kaže...

Da li ovde ima korisnika SmartIPTV app sa Samsung televizorima? Kupio sam novi tv pa sad testiram liste i na vecini mi nestaje zvuk (pogotovo na RTL-u), kvalitet slike ocajan, buffering vrlo cest itd. 

Opticki net je u pitanju 60/30.

Sto se tice tih IPTV provajdera cuo sam za Viet i probao sam ih skoro, na FHD Areni je stekalo svakih 60 sekundi! Ako imate neku drugu listu da valja....

 

Ovo sa zvukom je problem SIPTV-a ili čak samog Smart TV-a (jer mi se isto događalo i na nekim drugim programima). Probao sam isti kanal preko android boxa, a kolega preko MAG-a i radi normalno.

 

Ne vjerujem da je problem do TV-a, prije da je do SmartIPTV app...

Koje IPTV liste vi koristite? Znam da Viet, ima li jos koja takva ili slicna?

 

Ja sam već jako dugo na NextGen. Probao sam ih dosta i kad stavim sve pluseve i minuse on mi je nekako najbolji. 
Probaj više lista i ocijeni koja je najbolja za tebe.

14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
chili99 kaže...

Ja upravo trazim novi televizor a kakve sam srece doci ce mi s rupom u ekranu. Posjedujem zadnju Samsungovu plazmu i dodatni LED pa sam dosta vremena proveo razmatrajuci Samsungove televizore. 

 

Neke informacije koje sam pokupio za novije modele (2017 - 2018). Na nekim je modelima navodno LAN veza sporija od wirelessa. Neki modeli pak imaju slabu buffer memoriju a najnoviji modeli ne podrzavaju DTS. Probajte s/bez wifi signala, provjerite koji vam je model pa tocno opisite s kakvim se problemima susrecete. 

 

" You’ll want to use wireless with Samsung devices, especially for 4k videos. Their wired connection only goes up to 100MBit." Nov 2018 Plex employee

Preporučujem neki s Android TV-om (Philips, Sony -> obavezno provjeriti Android TV oznaku jer Android i Android TV nije isto).

 

Imat ćeš manje problema s aplikacijama nakon što tv malo ostari. Samsung i LG imaju svoj OS i za njih se posebno rade aplikacije i onda možeš doći u situaciju da naprave novi OS (desilo se prije kojih 5 godina), a stari OS potpuno zaborave pa imaš Smart TV za koji si dao brdo love, a koji je na pola beskoristan (rade samo aplikacije koje imaju podršku za taj stari OS).

 

Kod Androida je ipak slučaj da kompatibilnost ide na velik broj verzija prije, npr. danas još radi Lolipop 5.0, a vani je već Android 10 i prema mojoj procjeni broj aplikacija koji je dostupan na Android TV-u će biti samo još veći (jer kad neko radi aplikaciju za Android, ona teoretski vrijedi i za Android TV, a jedina razlika je da mora postojati prilagodba sučelja za rad s daljinskim). Čak se mogu i sideloadati aplikacije koje nisu kompatibilne.

 

Pred koji tjedan me iznenadio Philips koji je dao nadogradnju na Android 8.0 Oreo za televizor koji je star oko 2-3 godine i najjeftiniji je 4k model u toj veličini (Kupljen s Androidom 6.0 Marshmallow), a to znači da će aplikacije na njemu raditi još dosta godina dok sam kupnju LG-a požalio već za godinu dana nakon kupnje jer su izbacili novi OS, a stari je dobio nadogradnju nikad.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 7:20 (tenac).
4 godine
protjeran
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Ali kako se obranit od tvrdnji da je Android TV OS sporo tj. jako sporo i bugovito sučelje?

14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
cesnjovka kaže...

Ali kako se obranit od tvrdnji da je Android TV OS sporo tj. jako sporo i bugovito sučelje?

 Nisam to primjetio na svom televizoru. Čak mi SipTV bolje radi nego na LG-u. Mogu snimit i video.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 8:14 (tenac).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
cesnjovka kaže...

Ali kako se obranit od tvrdnji da je Android TV OS sporo tj. jako sporo i bugovito sučelje?

 

Prema nekim raspravama što sam čitao po forumima, dosta hvale Sony. Puno više nego Philips (govorim u segmentu Android TV-a) i nisam čitao da imaju problema sa brzinom. Naravno, govorim o novijim modelima.

 

Ja osobno nemam ni jedan od ta dva, pa ne mogu reći iz osobnog iskustva.

4 godine
protjeran
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Da očito se to odnosi na ove SonyXF 9005 ili noviji SonyX950G model, koji imaju jače chipove pa mogu to koliko toliko dobro vrtit a da se neosjeti preveliki lag, valjda :/

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
cesnjovka kaže...

Da očito se to odnosi na ove SonyXF 9005 ili noviji SonyX950G model, koji imaju jače chipove pa mogu to koliko toliko dobro vrtit a da se neosjeti preveliki lag, valjda :/

Radi se o 43PUS6401/12 s četverojezgrenim procesorom i samo 8GB interne memorije. Jedino gdje sam primjetio trzanje je par sekundi nakon pokretanja što je i logično (Imam uključenu TVirl aplikaciju koja ažurira u pozadini), a pri normalnom radu vrti bez ikakvih problema. Dakle nije problem u Androidu kao OS-u, problem je u hardveru koji je preslab da bi vrtio Android TV, a tu su krivi proizvođači televizira ili boxeva. 

nemam za potpis
11 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Po meni je daleko bolja opcija onda kupit odlican tv ma kakav OS vrtio pa sastrane box koji ako zelis mozes koristit i za druge stvari,a ako slucajno odlucis zamjenit box mozes opet za malo love....

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
pixa11 kaže...

Po meni je daleko bolja opcija onda kupit odlican tv ma kakav OS vrtio pa sastrane box koji ako zelis mozes koristit i za druge stvari,a ako slucajno odlucis zamjenit box mozes opet za malo love....

 tu se slažem, kvalitetu ekrana treba gledati

5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Ja se ne kuzim bas a sa svojim Samsung GQ65Q8FNGT sam prezadovoljan.Na njemu mi je Siptv i Ministra i rade liste savrseno.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 10:37 (vide).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta

Koja je app bolja za ove IPTV liste na Samsung televizorima? Ministra ili SIPTV?

5 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Po meni ovisi koju listu imas jer mislim da ne idu sve na ministra.Tvviet ako imas imas ministra preko njih i ok je sve od grupa do epg-a i dobro radi a siptv se jednokratno plati i imas apk za tv stalno.E sad posto su ukusi razliciti ja sam malo vise navikao na siptv(mada iz dosade nekad stavim i ministra),tako da vise gledam preko siptv-a a pogotovo sad kad je i epg ok.
14 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
pixa11 kaže...

Po meni je daleko bolja opcija onda kupit odlican tv ma kakav OS vrtio pa sastrane box koji ako zelis mozes koristit i za druge stvari,a ako slucajno odlucis zamjenit box mozes opet za malo love....

 Nikako. Ni jedan box koji sam imao nije radio kvalitetno kao TV (u rangu cijene oko 500kn), a ako daš za box oko 1000 kn, a 4k TV s Android TV-om košta oko 3000 tada se box i ne isplati + taj 4K TV sigurno ima bolji procesor od tog boxa jer mora imati zbog obrade slike i efekata.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 11:07 (tenac).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
pugot kaže...
KimCage kaže...
pugot kaže...
KimCage kaže...

Da li ovde ima korisnika SmartIPTV app sa Samsung televizorima? Kupio sam novi tv pa sad testiram liste i na vecini mi nestaje zvuk (pogotovo na RTL-u), kvalitet slike ocajan, buffering vrlo cest itd. 

Opticki net je u pitanju 60/30.

Sto se tice tih IPTV provajdera cuo sam za Viet i probao sam ih skoro, na FHD Areni je stekalo svakih 60 sekundi! Ako imate neku drugu listu da valja....

 

Ovo sa zvukom je problem SIPTV-a ili čak samog Smart TV-a (jer mi se isto događalo i na nekim drugim programima). Probao sam isti kanal preko android boxa, a kolega preko MAG-a i radi normalno.

 

Ne vjerujem da je problem do TV-a, prije da je do SmartIPTV app...

Koje IPTV liste vi koristite? Znam da Viet, ima li jos koja takva ili slicna?

 

Ja sam već jako dugo na NextGen. Probao sam ih dosta i kad stavim sve pluseve i minuse on mi je nekako najbolji. 
Probaj više lista i ocijeni koja je najbolja za tebe.

 Zadnja poruka im je iz 03/2018 da su u testnoj fazi. Nikakvih naznaka da primaju pretplatnike.

13 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
cesnjovka kaže...

Ali kako se obranit od tvrdnji da je Android TV OS sporo tj. jako sporo i bugovito sučelje?

 Imam Sony W755c s dvojezgrenim procesorom i definitivno se osjeti da nije dovoljan za sasvim fluidan rad sučelja. Malo je bolja situacija sad sa najnovijim nadogradnjama Androida, pa pretpostavljam da na ovim novijim modelima nije baš toliko izraženo. Na kraju dana, naviknuo sam se i nije baš toliki deal breaker. Ionako 99% vremena koristim TvViet app, Kodi i YouTube na njemu. Nije baš da imam nonstop potrebu nešto prčkati po samom sučelju. Da radi fluidnije ne bi škodilo, ali preživi se i sa takvim modelom iz 2016.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
4 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Probao sam listu na  mog mobilnog telefona i lista je vrh. Slika prelepa. Probao sam istu tu listu na android box kuci ali slika nije bas neka dobra .. mnogo losija nego na mobilnog telefona.

Dali je to mozda zato sto telefon je manji a tv veliki i zbog toga je slika puno losija na boksu. Neko kaze da moze da je i do boksa, ali imam mx 10 koi ima 4 giga ram pa ne verujem da je do boksa. Sta vi mislite koi je razlog zbog lose slika na boksu a na mobilni slika je vrh. 

Dali rezolucija na boksu treba da je na najace ili mozda trebam smaliti rezolucija. Molim za pomoc

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
Vrlo jednostavno mali ekran, pogotovo ak je reza nznm bubam 800x600 na mobu ce jos ok izgledat al na 40 50 incha to izgleda ko bljuzga poslije kise
battletag:MasnaKrvavic#2275
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

A dali mag bi dao mnogo bolju sliku od boksa? Moj drug kaze da je mag specijalan samo za iptv i da bi dao mnogo bolju sliku nego android boks. Sta kazete vi na to

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Gledanje TV programa preko Interneta
tenac kaže...
chili99 kaže...

Ja upravo trazim novi televizor a kakve sam srece doci ce mi s rupom u ekranu. Posjedujem zadnju Samsungovu plazmu i dodatni LED pa sam dosta vremena proveo razmatrajuci Samsungove televizore. 

 

Neke informacije koje sam pokupio za novije modele (2017 - 2018). Na nekim je modelima navodno LAN veza sporija od wirelessa. Neki modeli pak imaju slabu buffer memoriju a najnoviji modeli ne podrzavaju DTS. Probajte s/bez wifi signala, provjerite koji vam je model pa tocno opisite s kakvim se problemima susrecete. 

 

" You’ll want to use wireless with Samsung devices, especially for 4k videos. Their wired connection only goes up to 100MBit." Nov 2018 Plex employee

Preporučujem neki s Android TV-om (Philips, Sony -> obavezno provjeriti Android TV oznaku jer Android i Android TV nije isto).

 

Imat ćeš manje problema s aplikacijama nakon što tv malo ostari. Samsung i LG imaju svoj OS i za njih se posebno rade aplikacije i onda možeš doći u situaciju da naprave novi OS (desilo se prije kojih 5 godina), a stari OS potpuno zaborave pa imaš Smart TV za koji si dao brdo love, a koji je na pola beskoristan (rade samo aplikacije koje imaju podršku za taj stari OS).

 

Kod Androida je ipak slučaj da kompatibilnost ide na velik broj verzija prije, npr. danas još radi Lolipop 5.0, a vani je već Android 10 i prema mojoj procjeni broj aplikacija koji je dostupan na Android TV-u će biti samo još veći (jer kad neko radi aplikaciju za Android, ona teoretski vrijedi i za Android TV, a jedina razlika je da mora postojati prilagodba sučelja za rad s daljinskim). Čak se mogu i sideloadati aplikacije koje nisu kompatibilne.

 

Pred koji tjedan me iznenadio Philips koji je dao nadogradnju na Android 8.0 Oreo za televizor koji je star oko 2-3 godine i najjeftiniji je 4k model u toj veličini (Kupljen s Androidom 6.0 Marshmallow), a to znači da će aplikacije na njemu raditi još dosta godina dok sam kupnju LG-a požalio već za godinu dana nakon kupnje jer su izbacili novi OS, a stari je dobio nadogradnju nikad.

 Samsung PNF8500 (2013 model, kupljen 2014) ne bih mijenjao i ako bi se pokvario popravljao bih ga do cijene nekog boljeg OLEDa. I dalje uredno streama ali sam za taj zadatak nakon nekoliko godina uposlio Roku. Skuplji televizori imaju bolje procesore i aplikacije duze rade bez usporavanja itd. Samsungov LED neke srednje klase iz 2016 sam dao kcerci. LG-ov Bluray kojeg sam kupio prije nekoliko godina nije dobio nove aplikacije koje su bile dostupne na novim aparatima vec sljedece godine ali je Netflix uredno radio. Prema mom iskustvu Samsung duze podrzava svoje aparate. Jos me nije odusevio nijedan Android box. Drazi su mi kompjuter + Roku. Nedavno sam kupio Xiaomi S zbog Android TV-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.9.2019 15:00 (chili99).
5 godina
neaktivan
offline
Gledanje TV programa preko Interneta

Koje su najbolje strane liste koje ste probali? 

 

Posto uglavnom pricamo o nasima da malo promenimo :)

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice