Kako spojiti više videa istodobno?

poruka: 19
|
čitano: 13.653
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti više videa istodobno?

Uz pretpostavku da se kamera stavi na stativ, i snimi nekoliko video snimaka po jedne osobe s istog mjesta u jednakom trajanju, zanima me kako spojiti te snimke istodobno.

Rezultirajući video bi trebao pokazati sve osobe koje se kreću istodobno, u jednakom trajanju (ne jedna nakon druge), te sve pripadajuće audio zapise, dok bi nepomična pozadina, koja je identična na svim snimkama, i dalje bila kakva jest.

Također je potrebna mogućnost vremenskog usklađenja tih snimaka međusobno.

Po mogućnosti molim engleski termin toga što želim napraviti da mogu potražiti po internetu.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako spojiti više videa istodobno?

E sad ne znam kak da ti objasnim to sto trazis ali mozes koristiti ovu tehniku da stvoris potonje.

,,Baš i nije... COD je više razbibriga u odnosu na nadmoćni BF2.'' ROFLCOPTERIMAO
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti više videa istodobno?

video editing software

12 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti više videa istodobno?

Ukay1000, hvala na linku! ludnica je taj After Effects, tu je objašnjeno još i puno više nego što mi treba. Super je tutorial! Samo, zaboravih spomenuti da preferiram freeware.

 

bed, ima wiki članak http://en.wikipedia.org/wiki/Video_editing_software i tu se pod freeware spominju Pinnacle Videospin •VideoThang •Windows Movie Maker

 

Koji od ta tri (ili neki drugi) mi preporučujete za ovu svrhu, za nekog tko nema pojma (još)?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako spojiti više videa istodobno?

počni sa movie maker, on je namjenjen totalnim početnicima, a kako budeš napredovao u znanju, tako češ uzimati "jače" aplikacije

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti više videa istodobno?

napredovala! :-D

 

hm, ima li tko link na movie maker za win xp? ne mogu nać

15 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti više videa istodobno?
World Championships: 7, GP started: 284, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,501
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2011 18:04 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti više videa istodobno?

Ima neki pojednostavljeni program za obradu videa? Najviše mi treba neki "rezač" Npr. da su na nekoj vrpci svi filmovi koje želim i da mišom odaberem dio filma koji bi izrezao. Kužite, ja kad idem "rezat" film idem u neki konverter i  odaberem da mi treba npr.  samo od 4:36 do 5:20.  Ili da se u film doda neki drugi film, a ostane zvuk od ovoga prvoga. (tipično za scene gdje netko govori, pa se povremeno on prikazuje, a povremeno događaj o kojem govori,ali stalno ide isti zvuk)

Ustajte prezreni na svijetu !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti više videa istodobno?

Ja za to koristim VirtualDub.

 

E sad... nekome nije jednostavan, ali ti vidi.

Isplati ga se proučiti.

 

Meni je bio najbolji kada sam nešto snimao s tv-a pa izrezivao reklame i ripao u divx.

 

Kadir beneath Mo Moteh
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti više videa istodobno?

Ne, javlja mi grešku: This product only runs on Windows Vista, a ja imam XP.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti više videa istodobno?
Diplomirani pješak kaže...

Ima neki pojednostavljeni program za obradu videa? Najviše mi treba neki "rezač" Npr. da su na nekoj vrpci svi filmovi koje želim i da mišom odaberem dio filma koji bi izrezao. Kužite, ja kad idem "rezat" film idem u neki konverter i  odaberem da mi treba npr.  samo od 4:36 do 5:20.  Ili da se u film doda neki drugi film, a ostane zvuk od ovoga prvoga. (tipično za scene gdje netko govori, pa se povremeno on prikazuje, a povremeno događaj o kojem govori,ali stalno ide isti zvuk)

Ovo je tema za spajanje više videa istodobno tj. overlay, a ne jedan iza drugoga. Molim za ovo pitanje otvoriti drugu temu, ako već nije obrađena na drugom mjestu.

Hvala na razumijevanju.

12 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti više videa istodobno?

ne mogu naći movie maker 2.5 (za XP) pa odustajem od toga. google mi da masu stranica tipa tronic nešto koja unatoč navodnicima uredno izbaci 10000 rezultata....ne kužim? a windows stranica je isto {#} da ne velim što.

 

daklem, molim cijenjeno pučanstvo: koji drugi besplatni program ima tu mogućnost koja mi treba, a za koju ne znam kako se zove, je li to overlay ili što; dakle da nekoliko snimki (skupa sa njihovim zvukom) preklopim jednu preko druge, ali da ljudi ne budu prozirni.

 

drugo, molim da mi netko kaže termin za to "preklapanje snimki (skupa sa njihovim zvukom) ali da ljudi ne budu prozirni" - sigurno postoji neko ime za to.

 

primjer:

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2011 11:33 (ladybird).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako spojiti više videa istodobno?

eh, postoji jedan program zove se virtualdub

uz njega ti treba i Avisynth frame server

oba su besplatna

uz ovo ti trebaju

codeci xvid, divix te neki mpg2

 

onda imaš vrlo moćnu ekipu

nije baš jako jednostavno za raditi, ali ako uspiješ savladati, onda možeš skoro sve

baci pogled i ovamo http://www.doom9.org/ najjači forum na netu ako tu ne nađeš kaj ti treba onda ni ne postoji...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2011 11:40 (Darky).
16 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti više videa istodobno?

huh doom9, mislim da nisam posjetio taj sajt 6-7 godina.  koja su to bila vremena.  tutorijal o "gordijskom čvoru" dimenzija biblije :)

nakon dvd dekriptera,kako se baciti u kostac izrade divx-a.   kasnije je dosao autogk i slicna laka rjesenja.

doom9 {#}

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako spojiti više videa istodobno?
torrente kaže...

huh doom9, mislim da nisam posjetio taj sajt 6-7 godina.  koja su to bila vremena.  tutorijal o "gordijskom čvoru" dimenzija biblije :)

nakon dvd dekriptera,kako se baciti u kostac izrade divx-a.   kasnije je dosao autogk i slicna laka rjesenja.

doom9 {#}

ma znam za ove automatike, ali nema do obrade videa nego kad otvoriš notepad i počneš pisati avs skriptu i onda je pustiš u virtualdubu

moji divx-i su bili ko i original dvd samo su stali na jedan cd {#}

 

12 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti više videa istodobno?

i mene ovo zanima kako spojiti ja sam preko sony vegasa ovo uradio ali vise izgleda da duh hoda nego covjek...



Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti više videa istodobno?
Darky kaže...

ma znam za ove automatike, ali nema do obrade videa nego kad otvoriš notepad i počneš pisati avs skriptu i onda je pustiš u virtualdubu

 

uh ako treba pisati skripte, onda bolje da niti ne instaliram taj virtualdub...

 

inače to što meni treba se zove multitrack (valjda)? kako vidim, ekipa se uopće ne gnjavi da spoji sve snimke, nego ih jednostavno stave u kvadratiće jedan do drugog. neki ljudi imaju super efekte, kvadratići su na nekoj podlozi, pale se i gase prema potrebi, veći i manji itd., a drugi naprosto slože ekran u 4 i više dijelova npr ovo

 

 

može li se to napraviti u nekom besplatnom programu?

15 godina
offline
Re: Kako spojiti više videa istodobno?

ma netrebaš pisati skripte, sve se da posložiti i sa grafičkog sučelja

ali zgodno je ući u skripte kad malo naučiš, te onda skužiš koje ti se sve mogućnosti otvaraju

 

za samo ljepljenje dva videa idi na www.doom9.org

pa otvori Guides

pa zatim imašVirtualdub procedures i po slikicama prati upute kako spojiti dva videa

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako spojiti više videa istodobno?
ladybird kaže...
Darky kaže...

ma znam za ove automatike, ali nema do obrade videa nego kad otvoriš notepad i počneš pisati avs skriptu i onda je pustiš u virtualdubu

 

uh ako treba pisati skripte, onda bolje da niti ne instaliram taj virtualdub...

 

inače to što meni treba se zove multitrack (valjda)? kako vidim, ekipa se uopće ne gnjavi da spoji sve snimke, nego ih jednostavno stave u kvadratiće jedan do drugog. neki ljudi imaju super efekte, kvadratići su na nekoj podlozi, pale se i gase prema potrebi, veći i manji itd., a drugi naprosto slože ekran u 4 i više dijelova npr ovo

 

 

može li se to napraviti u nekom besplatnom programu?

a ovo je lako napravit sa sony vegasom.
skini ga sa neta, nije besplatan ali kao daj je :)

EDIT:

Evo nasao sam kako da napravis.Ja sam probao i radi

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2011 16:04 (#GaMerr).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice