Plex Home Theater Postavljanje

poruka: 34
|
čitano: 11.332
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Plex Home Theater Postavljanje

Pozdrav.

 

Vidim da nema slicne teme pa ju ovdje otvaram,i nadam se da je na pravom mjestu.

 

Uglavnom. Imam u kuci dosta smart TV-a te volim gledati filmove. Posto mi se neda jarit HDD od tv-a do tv-a mislio sam staviti sve na jedan mrezni hdd. Imam i NAS od Buffallo-a ali mi ga neki TV-i ne podrzavaju. Naisao sam na plex i cini mi se izvrstan,cak i plativa verzija ako sve dobro setupiram i ako mi se svidi.

 

Pa ovako. Imam 3 smart tv-a,dva android i jedan samsungov,te na jedan je spojen Raspberry Pi 2 sa kodijem i netflix xbmc softverom.Svi podrzavaju plex.

Vidim da za stream-anje mi treba neki komp,koji je stalno upaljen,kao server. Srecom imam 5 kompova od celerona do e8400,raznih specifikacija koji mi samo stoje pa bi stavio na jedan od njih filmove i stream-ao,on nek radi stalno. Ali,bi li ja mogao stavit na taj NAS i stream-at? On moze bit stalno upaljen no jel mi za to onda komp mora biti upaljen?

 

Je li moguce da na RPI stavim disk pa da mi on streama,jer on ipak najmanje trosi.

 

Nadam se da netko koristi plex te mi moze pomoci.

Uglavnom,imam i par mreznih kamera,te mozda bi kasnije napravio neki file streaming za po kuci na istom kompu (ako bi bio komp za stream). No o tome u nekoj drugoj temi,ovdje je plex glavni.

 

Svaki prijedlog je dobrodosao.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Plex Home Theater Postavljanje

jao,pa da, guglanje,kako mi samo to nije palo na pamet ? 

 

Da sam nasao rijesenje nebi otvarao temu.

 

Vidim da plex ima podrsku za kodi,samo sto je to za premium usere i jos je klijentska verzija.

Addonove sam neke nasao i to moram isprobat. no lako za klijentsku,meni bi trebala serverska. To plex nema svoje ima par vanjskih. Ko kod mene je problem sto ja imam 700gb filmova i serija za streamat. Posto prijenosni hdd sluzi i za programe i fileove bih morao kupiti jos jedan hdd,jer ove kaj imam su samo sata,ne usb i onda nemogu spojit na RPI. Trebao bi mi jos jedan RPi jer jedan bi bio serverski,a jedan bi bio spojen na ne-smart TV. jos je jedna stvar da klijentski RPI bi trebao imat i plex i netflix,a vidim da to bas skupa nejde po ovome sto sam nasao.

 

Pa mi se cini da uz svu investiciju rpi+hdd mi je bolje stavit na neki stari komp jer toliko struje necu potrosit. Komp sa dual core-om i grafom od 128mb nema sto trosit. Drugo da na trenutni komp sa opisa koristim.

 

Pa eto,netko ko ima plex ili iskustva sa slicnim ako se moze ubaciti i udijeliti savijet. Jel mi vrijedna gnjavaza sa rpi,da stavim na stari komp,il ulozim na neki bolji NAS,you tell me.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Plex Home Theater Postavljanje
izvone kaže...

jao,pa da, guglanje,kako mi samo to nije palo na pamet ? 

 

Da sam nasao rijesenje nebi otvarao temu.

 

Vidim da plex ima podrsku za kodi,samo sto je to za premium usere i jos je klijentska verzija.

Addonove sam neke nasao i to moram isprobat. no lako za klijentsku,meni bi trebala serverska. To plex nema svoje ima par vanjskih. Ko kod mene je problem sto ja imam 700gb filmova i serija za streamat. Posto prijenosni hdd sluzi i za programe i fileove bih morao kupiti jos jedan hdd,jer ove kaj imam su samo sata,ne usb i onda nemogu spojit na RPI. Trebao bi mi jos jedan RPi jer jedan bi bio serverski,a jedan bi bio spojen na ne-smart TV. jos je jedna stvar da klijentski RPI bi trebao imat i plex i netflix,a vidim da to bas skupa nejde po ovome sto sam nasao.

 

Pa mi se cini da uz svu investiciju rpi+hdd mi je bolje stavit na neki stari komp jer toliko struje necu potrosit. Komp sa dual core-om i grafom od 128mb nema sto trosit. Drugo da na trenutni komp sa opisa koristim.

 

Pa eto,netko ko ima plex ili iskustva sa slicnim ako se moze ubaciti i udijeliti savijet. Jel mi vrijedna gnjavaza sa rpi,da stavim na stari komp,il ulozim na neki bolji NAS,you tell me.

A šta si zapea za Plex, jeli ti bas triba centeralizirana biblioteka? Ako imas Kodi na svim uređajima osim Samsunga i tog ne smart tv-a, a samsung vidi NAS kupi rpi za taj ne smart i koristi taj NAS. Biblioteku moš sredit ka i u Plexu, a ako ti triba baš centralizirana Emby je bolji izbor od Plexa za kombinirat s Kodijem(iako PKC addon bi triba radit slicno za Plex). 

10 godina
online
Re: Plex Home Theater Postavljanje
Bacelj kaže...

Probaj onda s Emby . Nisam koristio, ali frend je i kaze da mu je bolji od plexa. a vidim da ima i neki addon za kodi!

 To mu je najveca prednost prid Plexom jer se integrira u Kodi biblioteku i radi sa svakim skinom i addonom. PlexKodiConnect bi triba radit istu stvar, ali nisam još proba. Inače ga dosta ekipe koristi da izbjegne zajebancije s MySQL-om i  advancedsettings.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Plex Home Theater Postavljanje

Stavis PLEX server na NAS (ako ga ima za buffalo ??) i onda instlairas app na Tvu i to je to, sve radi.

Ja imam na Synologyu PLEX instaliran i onda na Samsung TizenOS TVu samo aplikaciju i sve radi/vrti sa daljinca od Tva normalno.
nema neke nauke, instlairas server i podesis (u browseru) foldere koje zelis da ti se prikazuju u Movies, Tvshows, home videos.... i postavis jos par settingsa koje zelis i to je to. To radi i sa free acocuntom.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Plex Home Theater Postavljanje

RPI je spojen samo na non-smart TV,ostali su android,osim samsunga koji ima svoj softver. Dakle uzeo bih eventualno jos jedan rpi za server.

 

Za buffalo je radio netko sam,no problem je to ka jje druga vrsta buffala nego sto je moja,te za moju nema nekog rijesenja.

 

sto se tice emby-a nekako mi se plex vise svidio. No ako mi je s embyjem lakse bih njega probao. Problem je naci samo adekvatan server,neki komp,rpi sa vanjskim diskom ili na nas -nas sam uzimao davno prije i nisam obracao paznju da ima neke stvarcice koje bi mi sad jako dobro dosle.

 

EDIT: Synology-to uzmem kod njih nas pa podržava il je to app ko i oni? bas mi je nejasno jer vidim da imaju dosta toga

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 20:27 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Plex Home Theater Postavljanje
izvone kaže...

RPI je spojen samo na non-smart TV,ostali su android,osim samsunga koji ima svoj softver. Dakle uzeo bih eventualno jos jedan rpi za server.

 

Za buffalo je radio netko sam,no problem je to ka jje druga vrsta buffala nego sto je moja,te za moju nema nekog rijesenja.

 

sto se tice emby-a nekako mi se plex vise svidio. No ako mi je s embyjem lakse bih njega probao. Problem je naci samo adekvatan server,neki komp,rpi sa vanjskim diskom ili na nas -nas sam uzimao davno prije i nisam obracao paznju da ima neke stvarcice koje bi mi sad jako dobro dosle.

 

EDIT: Synology-to uzmem kod njih nas pa podržava il je to app ko i oni? bas mi je nejasno jer vidim da imaju dosta toga

To tribaš sam izvagat ja ti samo dajem mogućnosti. Vidi ako koristiš već kodi, plex clienti su ti u biti nepotrebni, pa cak i media server jer on funkcionira i sa file serverima, a valjda ti NAS podržava bar smb. Znaci ostaje jedino Samsung ka potencijalni problem, ali ako on sad vidi NAS i moš pokretat datoteke s njega i ne triba ti centralizirana biblioteka prikači NAS, na svakom Kodiju učitaš datoteke s njega u biblioteku, samsung pokreces kroz smart hub ili sta već i to je to. 

 

Ako bas želiš centraliziranu biblioteku teoretski moš raspian instalirat na postojeći rpi i unutar njega kodi i Plex server samo pitanje kako će to funkcionirat. Emby server mislim cak radi unutar openeleca i osmc-a. 

Ako misliš koristit Plex i Emby cliente to je otprilike isti k....,ali kroz Kodi je lakše integrirat Emby. 

 

Inače Plex ima visoke CPU zahtjeve , ako misliš to koristit na više uređaja odjednom kontaj da bi tu NAS moga štucat. Sve ovisi kako to misliš koristit i koje datoteke vrtiš(isto je i s Emby-em). Pročitaj ovo...možda ti pomogne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 8:25 (om-prat).
14 godina
offline
Plex Home Theater Postavljanje

Hvala na peporukama. 

 

Stavio za probu plex i enby server na moj main komp radi probe. Stavio klijenstku veziju plexa i enby-a na kodi i rade,na android tvima rade oba,na samsungu radi plex,nema enby,pa cu probat Lewis-ovu preporuku za app.

 

Moj NAS je najobicniji,nema nikakav procesor,obicni hard s mreznim prikljuckom i pristupom na daljinu,star oko 4 godine. Android televizori mu prepoznaju datoteke,kodiju mogu implementirat IP adresu i mogu viodjet mape. Samsung opet tu prca stvar jer na njemu to nisam mogao.

 

Zato mi je plex nekako najprimamljiviji,svi podrzavaju,a i lijepo je sortirano i to mi je razlog zasto bi plex a ne direktno sa NAS-a pa da pregledavam ruzne mape. Jos jedna prednost je ta sto mi ovako nece vanjske srt titlove ucitat,u plexu mi ih implementira odmah.

 

Neznam sto cu sad ko server koristit.Mislim da cu prvo s nekim starim kompom,pa nakon toga il RPI kupiti ili neki bolji nas koji podrzava sve za moje želje.Tu gledam na potrosnju,jer bi taj bio ukljucen 0-24 radi dijeljenja slika s prijateljima i rodbinom,i meni radi filmova u kuci.

 

Sto se tice Synology. To sam skuzio da je to box s processorom,na koji jos moram dodat diskove? I nakon toga imam web sucelje gdje mogu sherat sve svoje stvari? Jesam dobro skuzio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Plex Home Theater Postavljanje
izvone kaže...

Hvala na peporukama. 

 

Stavio za probu plex i enby server na moj main komp radi probe. Stavio klijenstku veziju plexa i enby-a na kodi i rade,na android tvima rade oba,na samsungu radi plex,nema enby,pa cu probat Lewis-ovu preporuku za app.

 

Moj NAS je najobicniji,nema nikakav procesor,obicni hard s mreznim prikljuckom i pristupom na daljinu,star oko 4 godine. Android televizori mu prepoznaju datoteke,kodiju mogu implementirat IP adresu i mogu viodjet mape. Samsung opet tu prca stvar jer na njemu to nisam mogao.

 

Zato mi je plex nekako najprimamljiviji,svi podrzavaju,a i lijepo je sortirano i to mi je razlog zasto bi plex a ne direktno sa NAS-a pa da pregledavam ruzne mape. Jos jedna prednost je ta sto mi ovako nece vanjske srt titlove ucitat,u plexu mi ih implementira odmah.

 

Neznam sto cu sad ko server koristit.Mislim da cu prvo s nekim starim kompom,pa nakon toga il RPI kupiti ili neki bolji nas koji podrzava sve za moje želje.Tu gledam na potrosnju,jer bi taj bio ukljucen 0-24 radi dijeljenja slika s prijateljima i rodbinom,i meni radi filmova u kuci.

 

Sto se tice Synology. To sam skuzio da je to box s processorom,na koji jos moram dodat diskove? I nakon toga imam web sucelje gdje mogu sherat sve svoje stvari? Jesam dobro skuzio?

Ako te Samsung prci to je zajeb, ali ja ti ne predlazem da pretrazujes po folderima kolekciju nego dodaš na androidima i rpi unutar kodija te foldere u biblioteke(videos>files>add videos). Kodi ima veće mogućnosti manipulacije i metapodacima,izgledom biblioteke,titlovima nego Plex. Prednosti plex-a i emby-a je šta je to centralizirana baza. 

 

Meni je osobno glupo micat se između dva UI ovisno o sadržaju kojeg gledam, tako da ti predlažem ako si se odlučija na plex da odustaneš od clienta na androidima i koristišPKC unutar Kodija(isto vridi i za rpi umisto PlexBMC ili plex for Kodi).

 

Šta se servera tice ja koristim ka htpc/nas am1 ploću sa 25W apu-om+2x3tb wd red, ali ne mogu ti bas to preporucit za nekakvu budućnost. Meni trenutno nije bitno iako imam UHD tv jer me stari AVR ograničava na 1080(3d), 4k ne propušta, a i koristim ga ka file server tako da ne radi transcode. 

 

 

10 godina
offline
Re: Plex Home Theater Postavljanje
izvone kaže...

Sto se tice Synology. To sam skuzio da je to box s processorom,na koji jos moram dodat diskove? I nakon toga imam web sucelje gdje mogu sherat sve svoje stvari? Jesam dobro skuzio?

Blizu :).

Snyology NAS je u biti "mali" komp, trosi jako malo (stanby sa 2 diska ce trosit 5-6W a u radu 15-20W) i ima svoj operativni system (DSM) u koji se logiras preko browsera i podesavas sve postavke, dodajes usere, shareas foldere po userima, instaliras aplikacije (kojih ima jako puno jer je Snology u tome trenutno na vrhu uz Qnap) i mozes ga korisitit za svasta od media centra, stroagea, backupa, mail servera, php, kao svoj privatni online cloud, notes, calendar, torrent downlaodera, snimac za nadzorne kamere kamere.... ma ima mora aplikacija za njega (99% free). Za samsung TV imas i Synology DS Video Station, te Audio station za filmove/serije i mjuzu pa ih lijepo sortira/prikazuje plakat ei informacije poput PLEXa (isto rade i titlovi) pa cak ni nemoras ici na PLEX ako ne zelis.

I da, svi dolaze BEZ diskova i preporucljivo je kupiti/staviti NAS diskove (tipa WD Red, Seagate Ironwolf i slicno), mozes staviti bilo koji ali posto se vrte 24/7 bolje ove koji su predvidjeni za to.
Nije "jeftin sport" neki osnovni DS-216j te kosta oko 1200-1300 kn + diskovi a to je skoro pa najslabiji (procesorski/RAMom) model sa dva diska dok ovi malo jaci procesorski dodju i 2-3000 kn za modele sa dva diska.
ALI sto se tice potrosnje i komoditeta tesko da mozes bolje od dedicated NAS uredjaja. Postoje opcije da slozis sam neki mali HTPC komp da glumi NAS (ili poput RPI) ali sve je to li-la i niti je tako stabilno niti prakticno (zezancije sa windowsima, driverima, freenas ili Xpenology...) a potrosnja je isto veca (osim mozda u slicaju RPIa koji malo trosi ali nije ni blizu pravog kompa/snage).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
10 godina
offline
Re: Plex Home Theater Postavljanje
om-prat kaže...

Ako te Samsung prci to je zajeb, ali ja ti ne predlazem da pretrazujes po folderima kolekciju nego dodaš na androidima i rpi unutar kodija te foldere u biblioteke(videos>files>add videos). Kodi ima veće mogućnosti manipulacije i metapodacima,izgledom biblioteke,titlovima nego Plex. Prednosti plex-a i emby-a je šta je to centralizirana baza.

 

 

 Ne pomaze mu KODI (XBMC) za samsungTV jer nema KODIa za TizenOS (Samsung Smrt TVi od pocetka 2015 imaju TizenOS). Jedino ako ima neki od starijih Samsung TVa prije Tizen-a onda ima nekih hakova i fileova da se stavi KODI na TV.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
12 godina
neaktivan
offline
Plex Home Theater Postavljanje

Stavi plex server i koristi kodi. na samsungu gdje nemas kodi, stavi plex aplikaciju.... i dobro! Sto se tice Synologya, ako se dobro sjecam, bilo je negdje rijeci da se moze skinuti njihov OS i instalirati na obicno racunalo.... Treca stvar je, ne trebaju ti wd red ili serverski diskovi (naravno da je bolje ako imas para) mozes jednostavno koristiti i "obicne" diskove, te im namjestiti da se gase kad nitko ne pristupa njima neko vrijeme....

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Plex Home Theater Postavljanje
Bacelj kaže...

Treca stvar je, ne trebaju ti wd red ili serverski diskovi (naravno da je bolje ako imas para) mozes jednostavno koristiti i "obicne" diskove, te im namjestiti da se gase kad nitko ne pristupa njima neko vrijeme....

Nemora on ni u Snyology staviti REDdiskove (radit ce bilo koji), ja sam imao 4*3TB WD Green, poanata je da ce ti prije otici kvragu (moji su nakon 3 godine poceli sa bad blokovima (bas zgodno je rje garnacija 2 godine ;)) i do 3.5 godine 3 komada (WD Green) su razvili bad blokove) jer nisu napravljeni za 24/7 koa NAS diskovi (WD Red, Seagate Ironwolf itd. itd.).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
12 godina
neaktivan
offline
Plex Home Theater Postavljanje

da, ali ni ne moraju raditi 24/7, jer ne gledas sigurno filmove 24/7. dodjelis jedan disk filmovima, jedan glazbi itd... recimo, vise ces koristiti disk s glazbom, onda ce taj(vjerojatnije) brze i otici.  ako pogledas svaki dan 2 filma, to ti je 4 sata spin time diska sa filmovima dnevno... ;) to mu nije problem.. 

HAKOSUKA
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Plex Home Theater Postavljanje

Hvala na prijedlozima.

 

Za prvu ruku stavit cu na komp sa dual core 3.0 procom plex server i radit stream (imam jos celeron kompove i sl.). 350w napajanje pa neznam kolko ce trosit tako,uzet cu neku smart uticnicu pa vidjet. No,imam i dvije IP kamere koje tu i tamo snimaju kada nisam doma,a i torrent masina mi se cini primamljiva pa bih isao cak na synology ili qnap. Ako bih uzimao uzeo bih da je malo kvalitetniji i da sluizi. Vidim ima po 200eura vani za uzet sto mi je u buđetu,jos dva diska...

 

Ovaj trenutni NAS mi ne sluzi nicemu,pa ni za ovu namjenu,mogu stavit path na kodi i na android tv,al mi to full ruzno i neorganizirano zgleda,zato mi plex bolji,pa neka sluzi ko backup mojih datoteka.

 

Zanima me jos nesto,plex ima mogucnost gledanja kasnije,pa mi kao spremi na mob i mogu gledati? Imam i frenda koji ima 100gb internet ,4g,pa me zanima ako zeli gledat moje filmove,kolko ce mu trositi to,jer on inace gleda preko youtube-a filmove.

 

Preporucite neki solidni sinology,pa mozda krenem u neki shopping. Probam i staviti synology OS na komp,da vidim kako i to radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Plex Home Theater Postavljanje
Lewis kaže...
om-prat kaže...

Ako te Samsung prci to je zajeb, ali ja ti ne predlazem da pretrazujes po folderima kolekciju nego dodaš na androidima i rpi unutar kodija te foldere u biblioteke(videos>files>add videos). Kodi ima veće mogućnosti manipulacije i metapodacima,izgledom biblioteke,titlovima nego Plex. Prednosti plex-a i emby-a je šta je to centralizirana baza.

 

 

 Ne pomaze mu KODI (XBMC) za samsungTV jer nema KODIa za TizenOS (Samsung Smrt TVi od pocetka 2015 imaju TizenOS). Jedino ako ima neki od starijih Samsung TVa prije Tizen-a onda ima nekih hakova i fileova da se stavi KODI na TV.

 Hm?

 

"Znaci ostaje jedino Samsung ka potencijalni problem, ali ako on sad vidi NAS i moš pokretat datoteke s njega i ne triba ti centralizirana biblioteka prikači NAS, na svakom Kodiju učitaš datoteke s njega u biblioteku, samsung pokreces kroz smart hub ili sta već i to je to. "

 

10 godina
online
Re: Plex Home Theater Postavljanje
izvone kaže...

Hvala na prijedlozima.

 

Za prvu ruku stavit cu na komp sa dual core 3.0 procom plex server i radit stream (imam jos celeron kompove i sl.). 350w napajanje pa neznam kolko ce trosit tako,uzet cu neku smart uticnicu pa vidjet. No,imam i dvije IP kamere koje tu i tamo snimaju kada nisam doma,a i torrent masina mi se cini primamljiva pa bih isao cak na synology ili qnap. Ako bih uzimao uzeo bih da je malo kvalitetniji i da sluizi. Vidim ima po 200eura vani za uzet sto mi je u buđetu,jos dva diska...

 

Ovaj trenutni NAS mi ne sluzi nicemu,pa ni za ovu namjenu,mogu stavit path na kodi i na android tv,al mi to full ruzno i neorganizirano zgleda,zato mi plex bolji,pa neka sluzi ko backup mojih datoteka.

 

Zanima me jos nesto,plex ima mogucnost gledanja kasnije,pa mi kao spremi na mob i mogu gledati? Imam i frenda koji ima 100gb internet ,4g,pa me zanima ako zeli gledat moje filmove,kolko ce mu trositi to,jer on inace gleda preko youtube-a filmove.

 

Preporucite neki solidni sinology,pa mozda krenem u neki shopping. Probam i staviti synology OS na komp,da vidim kako i to radi.

 Nemoj se baš zaletit s NAS-on da kasnije ne bilo plaća, ti imaš bar 4 lokalna clienta + taj remote. Plex podržava IQS za transcode u nekoj beti samo na win/lin kombinaciji koliko mi je poznato, tako ako će radit transcode(ako oš implemetirane titlove oće sigurno) sumnjam da ćeš se usrićit. 

 

Trosit će koliko je velika datoteka koju strema/skida. Koliki ti je upload uopće?

 

BOLD:

Da u Kodiju teško kad napraviš path učitat to u biblioteku kad te pita da postavis sadržaj. Jbt pa postoje i za pr0n media scraper Kodi addoni.  



  
 
 
 
 

 

 

10 godina
offline
Re: Plex Home Theater Postavljanje
om-prat kaže...

 Hm?

 

"Znaci ostaje jedino Samsung ka potencijalni problem, ali ako on sad vidi NAS i moš pokretat datoteke s njega i ne triba ti centralizirana biblioteka prikači NAS, na svakom Kodiju učitaš datoteke s njega u biblioteku, samsung pokreces kroz smart hub ili sta već i to je to. "

 

Mislim (nisam siguran vise jer sma presao na PLEX davno) da u tom slucaju nece imati titlove ako nisu uprezni u MKV , znaci externi titlovi (*.srt, *.sub) nerade.

Znam da recimo na Samsungu preko DLNA radi sve preko mreze (komp/Nas nebitno) OSIM titlova dok preko Plexa ili Synology Videostationa rade i titlovi ok. Zasto je tome tako nemogu se sjetiti ali davno je bilo kad sam kopao po forumima da skuzim rjesenje toga (dok je jos Synology videostation bio dosta jadan i nije bilo PLEX verzije za TizenOS koji je bio nov na trzistu) i bilo je neko objasnjenje zasto neradi preko DLNA ali nesjecam se vise tocno linka/informacije (mozda s enesto promjenil po tom pitanju danas).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
8 godina
odjavljen
offline
Re: Plex Home Theater Postavljanje

Ubaciti titlove u film u MKV je par sec posla sto vjerovatno vec znas... JA to uvijek radim.....

10 godina
online
Re: Plex Home Theater Postavljanje
Lewis kaže...
om-prat kaže...

 Hm?

 

"Znaci ostaje jedino Samsung ka potencijalni problem, ali ako on sad vidi NAS i moš pokretat datoteke s njega i ne triba ti centralizirana biblioteka prikači NAS, na svakom Kodiju učitaš datoteke s njega u biblioteku, samsung pokreces kroz smart hub ili sta već i to je to. "

 

Mislim (nisam siguran vise jer sma presao na PLEX davno) da u tom slucaju nece imati titlove ako nisu uprezni u MKV , znaci externi titlovi (*.srt, *.sub) nerade.

Znam da recimo na Samsungu preko DLNA radi sve preko mreze (komp/Nas nebitno) OSIM titlova dok preko Plexa ili Synology Videostationa rade i titlovi ok. Zasto je tome tako nemogu se sjetiti ali davno je bilo kad sam kopao po forumima da skuzim rjesenje toga (dok je jos Synology videostation bio dosta jadan i nije bilo PLEX verzije za TizenOS koji je bio nov na trzistu) i bilo je neko objasnjenje zasto neradi preko DLNA ali nesjecam se vise tocno linka/informacije (mozda s enesto promjenil po tom pitanju danas).

 Ma to je nebitno jer mu očito ne radi, samo kažem da nisam spominja Kodi na Samsungu. Ne znam iskreno, nemam Samsung tv bar 5-6 g. Ima nekad dumb LCD, .srt je radija priko allsharea na lokalnoj mreži(iako nikad to nisam ozbiljno koristija) .sub ne ako se dobro sićam.

 

14 godina
offline
Re: Plex Home Theater Postavljanje
om-prat kaže...

 Nemoj se baš zaletit s NAS-on da kasnije ne bilo plaća, ti imaš bar 4 lokalna clienta + taj remote. Plex podržava IQS za transcode u nekoj beti samo na win/lin kombinaciji koliko mi je poznato, tako ako će radit transcode(ako oš implemetirane titlove oće sigurno) sumnjam da ćeš se usrićit. 

 

Trosit će koliko je velika datoteka koju strema/skida. Koliki ti je upload uopće?

 

BOLD:

Da u Kodiju teško kad napraviš path učitat to u biblioteku kad te pita da postavis sadržaj. Jbt pa postoje i za pr0n media scraper Kodi addoni.  

 

 

 Nema nikakvog zaletavanja,sve cu sagledati.

Trenutni upload je 7-10 mbit. Iz tcoma obecavaju uskoro nadogradnju. No imam mogucnost stavljanja servera u jedan poslovni objekt di je optika,pa tu nebi bio problem.Ja doma mogu gledat,i neka troši,imam flat i brz net. Dakle za njega ako film ima 2gb,potrosit ce 2gb,jasno!

 

Za takav addon opce nisam gledao niti cuo (nov u kodi svijetu). Ovo mi puno bolje izgleda,te mogu koristiti postojeci NAS disk. Jel ima takva aplikacija za android i samsung tv (kasnije kad dodem doma provjerim koji je OS na njemu),neznam kako da trazim na app storeu za app. Jer ako bi tako i neke aplikacije sortirale kad im dam path to bi bilo super.Nebi isao na plex za kucnu tj. lokalnu upotrebu.

Torent kaže...

Ubaciti titlove u film u MKV je par sec posla sto vjerovatno vec znas... JA to uvijek radim.....

 Moji filmovi su skoro pa svi mp4. I ja njima,kada mi je potrebno, ubacim titlove preko wondershare videa,sto malo dulje traje-Preko cega ti ubacujes u film titlove?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Plex Home Theater Postavljanje
izvone kaže...
...
Torent kaže...

Ubaciti titlove u film u MKV je par sec posla sto vjerovatno vec znas... JA to uvijek radim.....

 Moji filmovi su skoro pa svi mp4. I ja njima,kada mi je potrebno, ubacim titlove preko wondershare videa,sto malo dulje traje-Preko cega ti ubacujes u film titlove?

 Mkvmerge. traje do 10 sec max... Dobijes MKV i biras titlove ako ih imas vise....Ja kad skinem neki film obicno bude mkv i ima vec ubacen obicno engleski titl i ima chaptere. Sa mkvmerge izbacis te tilove i chaptere i ubacis svoje. Traje do 10 sec sve zajedno...

 

https://mkvtoolnix.download/

 

Sa subtitle edit sinhronizujem titlove ako treba....

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 10:36 (Torent).
10 godina
online
Re: Plex Home Theater Postavljanje
izvone kaže...
om-prat kaže...

 Nemoj se baš zaletit s NAS-on da kasnije ne bilo plaća, ti imaš bar 4 lokalna clienta + taj remote. Plex podržava IQS za transcode u nekoj beti samo na win/lin kombinaciji koliko mi je poznato, tako ako će radit transcode(ako oš implemetirane titlove oće sigurno) sumnjam da ćeš se usrićit. 

 

Trosit će koliko je velika datoteka koju strema/skida. Koliki ti je upload uopće?

 

BOLD:

Da u Kodiju teško kad napraviš path učitat to u biblioteku kad te pita da postavis sadržaj. Jbt pa postoje i za pr0n media scraper Kodi addoni.  

 

 

 Nema nikakvog zaletavanja,sve cu sagledati.

Trenutni upload je 7-10 mbit. Iz tcoma obecavaju uskoro nadogradnju. No imam mogucnost stavljanja servera u jedan poslovni objekt di je optika,pa tu nebi bio problem.Ja doma mogu gledat,i neka troši,imam flat i brz net. Dakle za njega ako film ima 2gb,potrosit ce 2gb,jasno!

 

Za takav addon opce nisam gledao niti cuo (nov u kodi svijetu). Ovo mi puno bolje izgleda,te mogu koristiti postojeci NAS disk. Jel ima takva aplikacija za android i samsung tv (kasnije kad dodem doma provjerim koji je OS na njemu),neznam kako da trazim na app storeu za app. Jer ako bi tako i neke aplikacije sortirale kad im dam path to bi bilo super.Nebi isao na plex za kucnu tj. lokalnu upotrebu.

Torent kaže...

Ubaciti titlove u film u MKV je par sec posla sto vjerovatno vec znas... JA to uvijek radim.....

 Moji filmovi su skoro pa svi mp4. I ja njima,kada mi je potrebno, ubacim titlove preko wondershare videa,sto malo dulje traje-Preko cega ti ubacujes u film titlove?

 To sve radiš unutar Kodia, znaci u Androidu je isti k ka rpi3. Otprilike slično ka na Plexu, scraperi su već po defaultu namišteni(TMdb i TVdb), jedino za Glazbu nisam siguran. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 

Kad završi triba bi dobit nešto ovako (pojavit će se movies i tvshows) ovo je Aeon Nox Skin u tebe će vjerojatno bit nešto drugačije(osobno najvolim Aeon MQ6):

 

widgete i pozadine moraš postavit u postavkama skina widgete i pozadine moraš postavit u postavkama skina
 
 
 

 

Glazba ide otprilike isto samo šta se scraper namišta u generalnim postavkama. Ovde ne otvara prozor za postavit sadržaj(može bit samo glazba) nego te samo pita oćeš dodat sadržaj u fonoteku.

 

 

 

E Samsung stvarno ne znam, vidi os pa ćemo probat nešto iskopat. Kako Kodi ima ugrađen UPnP/DLNA moš posredno i priko njega dilit bibloteku. Recimo Yatse Remote(otkljucan) imaš mogućnost jednostavno cast na Samsung ne tribaš ni prtljat po njemu(a izgleda dobro).

 

 

 

Šta se uploda tiče, ako je tako tribalo bi bit sve o.k

Da ako ga recimo skida za offline, jedino ako ga strema na nižem bitrateu onda će trošit i manje(ali će i lošije izgledat)...

 

 

Inače ja i još uvijek savjetujem Emby isprid Plexa(garant ima hack za Samsung pa bar da DNS televizije na US prominis jer je dostupan tamo). Osobito jer ima podršku za Intel QuickSync,nVidia NVENC,openMAX,VP API. Plex mislim ima za IQS  u beti i to na placenoj verziji.

 

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Plex Home Theater Postavljanje
Torent kaže...

 Imaš koji za Mp4? Il da svoje prebacim na MKV ako je iz nekog razloga bolji,filmovi su sa yify u FHD

om-prat kaže...

 

 Dakle,kako se zove taj addon za biblioteku? Da ga stavim i vidim kako mi radi. Uz to cu vidjet jel ga ima na androidu. Pogubio sam se u svemu ovome haha.

 

Kaj se tice samsunga,on je smart hub verzija 4.6261-5.0 a TV je UE40ES6100. Koliko Vidim,emby ima na svojoj stranici app za E,F i jos neke verzije tva,dakle skinem stavim na USB i instaliram?

 

Koje su po tebi najvaznije prednosti emby-a naspram plexa?

 

 

 

P.S. Hvala na tutorijalu,i svima na trudu 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Plex Home Theater Postavljanje
izvone kaže...
Torent kaže...

 Imaš koji za Mp4? Il da svoje prebacim na MKV ako je iz nekog razloga bolji,filmovi su sa yify u FHD

....

 MKV ti je kontejner i ne dira ni sliku ni zvuk vec samo objedini oboje u jedan file. Zato i traje 10 sec ... Ne narusava kvalitet niti radi ikakve zahvate. Zato ti se moze desiti da ti 4 file svi u MKV kod jednog radi i sliak i zvuk, drugog radi samo slika, treci radi samo zvuk a cetvrti ne radi nista. A svi u MKV....

10 godina
online
Re: Plex Home Theater Postavljanje
izvone kaže...
Torent kaže...

 Imaš koji za Mp4? Il da svoje prebacim na MKV ako je iz nekog razloga bolji,filmovi su sa yify u FHD

om-prat kaže...

 

 Dakle,kako se zove taj addon za biblioteku? Da ga stavim i vidim kako mi radi. Uz to cu vidjet jel ga ima na androidu. Pogubio sam se u svemu ovome haha.

 

Kaj se tice samsunga,on je smart hub verzija 4.6261-5.0 a TV je UE40ES6100. Koliko Vidim,emby ima na svojoj stranici app za E,F i jos neke verzije tva,dakle skinem stavim na USB i instaliram?

 

Koje su po tebi najvaznije prednosti emby-a naspram plexa?

 

 

 

P.S. Hvala na tutorijalu,i svima na trudu 

 Nema nikakvog addona posebnog. To je osnovna Kodijeva namjena(media centar koji ne triba dedicated server). Jedino ti scraperi spadaju pod addone, ali vec su instalirani nek te to ne brine. Kad dodas mapu u kodi po tutorijalu automatski iskace taj dijalog i vec su namisteni(Tmdb za filmove, tvdb za serije). Jedino ako ti triba bas za specifican sadrzaj tipa anime,pr0n.... Za android je isto nema razlike ako imas instaliran kodi. Mozda te jebe skin pa ne kontas da je ovo kodijev home prozor na pocetku tutorijala...ali mislim i na default skinu je isti postupak.

 

 

 

 

 

Pa najvazniji je podrska za hardware acceleration pogotovo iqd, to jest s nekim low power braswellom bi mozda risija problem servera dok s plexom tesko i nikako. 

 

14 godina
offline
Plex Home Theater Postavljanje

Ima nesto u toj sudbini,ko za napast danas mi riknuo u kompu 1TB HDD koji je bio za torrent i filmove i programe skinute,te povremeni backup. Ima 58k losih sektora,dajem vam i sliku da vidite haha.

 

Pa mi se cini da cu uzet neki NAS ,pa sad gledam vani za WD ,Seagate ili da mozda idem na neki qnap il synology? Jer taj disk koji je riknuo je bio bas za tu najmjenu. Bi li WD my cloud disk posluzio ovoj svrsi? Pa bih sve na kraju stavio na emby (zbog navedenih prednosti) da i jos netko izvana moze pristupiti mojim podacima i filmovima? WD mi je puno jeftiniji od qnap i synology.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Plex Home Theater Postavljanje
izvone kaže...

Ima nesto u toj sudbini,ko za napast danas mi riknuo u kompu 1TB HDD koji je bio za torrent i filmove i programe skinute,te povremeni backup. Ima 58k losih sektora,dajem vam i sliku da vidite haha.

 

Pa mi se cini da cu uzet neki NAS ,pa sad gledam vani za WD ,Seagate ili da mozda idem na neki qnap il synology? Jer taj disk koji je riknuo je bio bas za tu najmjenu. Bi li WD my cloud disk posluzio ovoj svrsi? Pa bih sve na kraju stavio na emby (zbog navedenih prednosti) da i jos netko izvana moze pristupiti mojim podacima i filmovima? WD mi je puno jeftiniji od qnap i synology.

My Cloud Pr4100 podržava IQS i na Plexu, ali sumnjam nekako da ovo gledaš. Za emby opet moraš uzest nešto s intelom za transcode, tako da ti dođe na isto.  

 

Unutar tog NASA je N3710, Asrock prodaje ITX ploće s N3700(4 SATA3, 6 USB 3.0 (2 Front, 4 Rear), 6 USB 2.0 (4 Front, 2 Rear) troše ništa i mislim da su puno jeftinije samo neznam jesu dobavljive ovde(+pico PSU i ram) ili imas i NUC gotovi samo oni su ti ograničeni obično na jedan sata i par usb-ova.

E sad nešto tako moš ka HTPC/NAS na Openelec(radi i većina x265 datoteka s braswellom) s emby severom prikačit na Samsung i rišija si problem.

 

Isto tako malo teško nabavljivo, ali možda čak i jeftinije je shield tv(podržava plex server i hardware acceleration za h264,h265(HEVC),mpeg2 ), daleko najbolji android tv box još dobiješ controller i daljinski.

 

Ili kupiš neki jeftini nas i rpi za Samsung, vjerojatno će moć taj jedan remote podnit pa da i radi transcode, s lokalnih pristupaš drito iz Kodija priko smb-a.

 

 

EDIT: Emby ne ide my cloud os 3, a mislim ni na qnap s arm procesorima...

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 8:40 (om-prat).
14 godina
offline
Plex Home Theater Postavljanje

ako mi mozes pojasniti,ne kuzim se toliko u to... zasto treba encodirat? Svi filmovi su u 1080p i televizori su na 1080p. Pa kaj nebi onda bio dovoljan samo disk,nanjega film i da ga spojim sa TV-om. Samo pitam,jer lako ja uzmem i taj s procesorom,no gledam jel mi potrebno ici u nesto takvo. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Plex Home Theater Postavljanje
izvone kaže...

ako mi mozes pojasniti,ne kuzim se toliko u to... zasto treba encodirat? Svi filmovi su u 1080p i televizori su na 1080p. Pa kaj nebi onda bio dovoljan samo disk,nanjega film i da ga spojim sa TV-om. Samo pitam,jer lako ja uzmem i taj s procesorom,no gledam jel mi potrebno ici u nesto takvo. 

 :) Pa jeli ti ja od početka govorim da kad već imaš 3 od 4 uređaja s instaliranim Kodijem da odustaneš od "media servera" ako ti ne triba centralizirana baza. Ti želiš remote pristup i ne paše ti sučelje na Samsungu, a ja ti dajem opcije. 

 

Ti pričaš o rezoluciji, ja o formatu videa i audia. Ako nešto client nije sposoban vrtit server transcodira, a plex transcodira čim omogućiš titlove. 

 

Ako imaš ruter s usb-om ubodi disk tu i pristupaj lokalno iz Kodia s uređaja, za Samsung potroši 30 kn za yatse remote....a priku odjebi. Ili kupi taj my cloud i nek pristupa iz te njegove aplikacije i vrti sam na čemu oće datoteke. 

 

 

Ovo ti je moj zadnji prijedlog sta se tiče plex/emby servera....totalno sam smetnija da je izaša Apollo Lake. Od najskuplje do najeftinije opcije.... 

 

J4205 - 1032 kn

J3455 4 Sata, M2- 813

J3455 - 715 kn

J3355 - 625

(S dostavom)

+

psu cca 100 kn Aliex

ram 4gb cca 200 kn

kuciste 100 kn protis

 

Znači

J4205 quad 2.6 GHz, 4xsata ukupno cca 1432 kn

J3455 quad 2.3 GHz, 4xsata,M.2 ukupno cca 1213 kn

J3455 quad 2.3 GHz, 2xsata ukupno cca 1115 kn

J3355 dual 2.5 GHz, 2xsata ukupno cca 1025 kn

 

 

Sve mi se čini da ću ja u shoping i zaminit svoj 5350... :) 

 

Nemoj se ljutit, ali stvarno više nemam volje. Povlačim se iz ove teme. 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice