Software za video obradu - pitanja&odgovori izdvojena tema

poruka: 1.976
|
čitano: 616.426
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
marxone kaže...

zna neko razlog zasto mi za jedan film ucitava normalno titlove sa č, ć , đ... a za drugi film mi umjesto č, ć, đ... izbacuje raznorazne znakove???

Vidim kad otvaram u wordu da ove koje mi otvara pod Central europen (Windows)  prikazuje normalno na tvu, a ove koje mi otvara u wordu pod UNICODE Utf-8 izbacuje mi raznorazne znakove..zna neko razlog ??

- razlog? ne podržava unicode (kodnu stranicu).

- titl nema veze s filmom (ima, ali..), to radi player tj software. Ovisno što podržava to (ne)može prikazati. (kao što to npr word može).

- ovisno o podržanom formatu (txt, srt, sub..) i kodnim stranicama, logično je predpostaviti da stariji player ne podržava npr Unicode. Potražiš drugi title ili konvertiraš npr video/title studiom u odgovarajući. Čak i wordom/notepadom možeš obaviti konverziju utf->win1250 i sl. jer to je 'običan text'... ili probaš neki drugi player.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Bevis kaže...

Pozdrav ljudi!
Imam par pitanja.

Dakle, namjeravam snimati svoje igranje te držati nekakvu "biblioteku" toga jer ću imati dosta prostora za to i volio bih imati sve snimljeno.
Koji je najbolji program za to snimanje? Imam full FRAPS program, ali fajlovi su ogromni, ono 30ak gb za 10ak minuta i slično. Previše prostora zauzima pa tražim alternativo (bolju), ako je ima ili netko to već radi pa zna nešto o tome.
Također, koji program za video edit i takve stvari, sony vegas?
Hvala!

FRAPS je naj a velike datoteke ces smanjiti ako ces snimati u pola rezolucije nego što igraš i smanjivanjem fpsa na 25-30.

 

Također je preporucljivo snimati na hdd na kojem nije instalirana igrica koju hvataš!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.7.2014 16:50 (andi.cro).
11 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Moze mi neko pomoc, znaci uglavnom treba mi objasnit sve sto se tice obrade videa

Hvala Unaprijed :D

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Previše je toga da ti netko može ovdje objašnjavat ali evo ti jedan koristan link gdje mozes dosta toga nauciti...

 

http://lifehacker.com/5785558/the-basics-of-video-editing-the-complete-guide

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Imam mpeg2 on mi snimi sa rezolucijom 720x576 u 16:9, ja taj video convertiram u avi xvid jer imam stariji dvd koji ne podrzava divx, i on meni convertira u istoj rezoluciji ali mi stavi aspect ratio 4:3, kako da promjenim da bude 16:9, koristim AVC i flv to avi mpeg 3gp mp4 ipod converter i uvijek mi dođe na isto.

 

EDIT: evo sad sam isao malo istrazivat po AVC i isao sam pod mp4 stavio sam codec xvid i tamo mi ponudi aspect. Zasto mi nece u avi ponuditi. I ako convertiram u mp4/xvid dali će mi dvd prikazat?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 4:38 (zviznemte).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ne znam za te kojima se koristis (vjerojatno se negdje moze namjestiti "custom" reza)

 

Evo ti jedan link koji ce ti sigurno pomici:

http://support.freemake.com/entries/37789187-How-to-change-aspect-ratio-16-9-to-4-3-or-4-3-to-16-9-

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Koristim PowerDirector 11 koji je nedavno bio free i kad rendam video snimljen mobitelom koji je po programu 24.97 fps on jednostavno nije fluidan kao orginal. Probao san rendat u 24,25,30fps-a i uvjek je isti rezultat, kao da je fps manji u odnosu na orginal, nije puno ali se primjeti razlika u fluidnosti. Možda treba rendat u točno 24.97 fps-a međutim te opcije nema u ovom programu. Gameplay koji snimam i rendam u 60fps-a je potpuno isti. Ima neko kakav savjet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Jel ti igraš igricu na mobitelu i snimiš je nekom aplikacijom pa to prebacis na PC ili igras igru na PC-u pa snimas ekran sa mobitelom?

 

Koju aplikaciju na mobitelu koristis i da li ona ima neke opcije video kvalitete pa da tu probas nesto izmjeniti prije snimanja?

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ma na gameplay sam mislio sa kompa igrice snimljene shadowplayom, a ne sa mobitela. Video koji je snimljen kamerom mobitela kad rendam mi nije fluidan kao orginal snimka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.8.2014 22:01 (RePlaY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
RePlaY kaže...

Ma na gameplay sam mislio sa kompa igrice snimljene shadowplayom, a ne sa mobitela. Video koji je snimljen kamerom mobitela kad rendam mi nije fluidan kao orginal snimka.

Znači video koji snimiš sa kwmerom mobitela ti na mobitelu lijepo radi ali kada taj video prebacis na PC i obradis u Power Directoru ti na kraju bude "nefluidan", ak sam te dobro shvatio!

 

1.U kojem formatu i rezoluciji ti je snimak na mobitelu?

2.U kojem formatu i rezolucuji pospremiš na kraju iz PD-a?

 

Vjerojatno ti se prilikom pretvorbe manje rezolucije u "x" formatu na mobitelu u "y" format vece rezolucije na PC-u, degradira snimak i to uzrokuje problem koji imaš!

 

Svako mijenjanje formata i rezolucije nekog snimka ti umanjuje njegovu kvalitetu. Idealno bi bilo da ti je na mobitelu kamera namjestena da snima u format i rezu kakva ce na kraju biti i u PD-u.

 

Some people are so poor... all they have is money!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...
RePlaY kaže...

Ma na gameplay sam mislio sa kompa igrice snimljene shadowplayom, a ne sa mobitela. Video koji je snimljen kamerom mobitela kad rendam mi nije fluidan kao orginal snimka.

Znači video koji snimiš sa kwmerom mobitela ti na mobitelu lijepo radi ali kada taj video prebacis na PC i obradis u Power Directoru ti na kraju bude "nefluidan", ak sam te dobro shvatio!

 

1.U kojem formatu i rezoluciji ti je snimak na mobitelu?

2.U kojem formatu i rezolucuji pospremiš na kraju iz PD-a?

 

Vjerojatno ti se prilikom pretvorbe manje rezolucije u "x" formatu na mobitelu u "y" format vece rezolucije na PC-u, degradira snimak i to uzrokuje problem koji imaš!

 

Svako mijenjanje formata i rezolucije nekog snimka ti umanjuje njegovu kvalitetu. Idealno bi bilo da ti je na mobitelu kamera namjestena da snima u format i rezu kakva ce na kraju biti i u PD-u.

 

ocito je problem u FPS-u

rezolucija nema veze sa fluidnoscu

http://www.snabbox.org/
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 12:14 (Arnold Layne).
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

A ne znam jel se uopce moze primjetiti razlika izm.24.97 i 25 fps-a?

Zakljucio sam da je to u biti 25fps-a u cemu mobitel snima ali mozda i nije 100% tocno tako ( ko ce ga znat )!

 

Neka proba sa kvalitetnijim mobitelom snimit i obavezno provjeriti postavke prije snimanja da zna na cemu je.

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

vjerojatno je VFR video  (Variable frame rate)

http://www.snabbox.org/
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 12:48 (Arnold Layne).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozdrav ljudi,

Moze li mi itko reci koji je najjednostavniji ili najbolji program za motion tracking. Pravim videa za sportase te ih zaokruzim u Sony Vegasu pa taj krug prati njihovo kretanje. Snimke uglavnom nisu HD kvalitete pa svaki frame moram manualno namjestiti sto traje jako dugo. Ima li mozda kakav program s kojim bi se to lakse moglo odraditi?

Unaprijed hvala! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ma video je mp4 u 1080p rezoluciji i u orginalu na kompu on izgleda odlično i fluidno ali kad ga rendam u PD da ga malo smanjim (pošto je pre velik) onda nije tako fluidan. Windowsi kažu da je 25 fps-a a PD daj je 24.97. Renda sam u mpeg-4 i h.264 avc formatu te u 1080p i 720p i rezultat je isti. Primjeti se da nije fluidan kao orginal zbog laganih treskanje jer je snimana na ultra festivalu i jednostavno to nije to. Koji drugi program preporučujete da probam s njim? Sony Vegas, znam nije besplatan pa dalije teško nabavit one verzije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Jel mozes dat mediainfo orginalnog videa

(Nek ti mediainfo izbaci podatke u html formatu)

 

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Arnold Layne kaže...

Jel mozes dat mediainfo orginalnog videa

(Nek ti mediainfo izbaci podatke u html formatu)

 

Jesam i imaš pravo, video je VFR.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Obran kaže...

Pozdrav ljudi,

Moze li mi itko reci koji je najjednostavniji ili najbolji program za motion tracking. Pravim videa za sportase te ih zaokruzim u Sony Vegasu pa taj krug prati njihovo kretanje. Snimke uglavnom nisu HD kvalitete pa svaki frame moram manualno namjestiti sto traje jako dugo. Ima li mozda kakav program s kojim bi se to lakse moglo odraditi?

Unaprijed hvala! 

After Effects probaj, definitivno ima najbolji motion tracking (moje mišljenje, nekom drugom će biti jednostavnije nesto drugo)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 19:59 (Domaccc).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
RePlaY kaže...
Arnold Layne kaže...

Jel mozes dat mediainfo orginalnog videa

(Nek ti mediainfo izbaci podatke u html formatu)

 

Jesam i imaš pravo, video je VFR.

Ako trebas samo smanjit velicinu video zapisa onda koristi handbrake ima i vfr opciju :)

http://www.snabbox.org/
15 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Arnold Layne kaže...

Ako trebas samo smanjit velicinu video zapisa onda koristi handbrake ima i vfr opciju :)

Hvala, evo provuka sam video kroz vegas 13 i sve je uredu, fluidnost je ista.

14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Evo ti jedan jako jednostavan i brz video trimmer u kojem možeš izrezati video bez re-encodiranja a samim time i bez gubitka kvalitete videa!

 

"Free Video Editor"

 

Ja upravo izrezucko jedan MP4 ( 1280X720 težine skoro 4GB i dužine skoro sat vremena ) dok si rekel "keks" a video je identičan orginalu!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Molim vas pomoć konkretno kod ovog video uratka

, snimano blackberry-em i kada sam ga prebacio na Youtube 4:3 , ali tako je i na 16:9, dobio sam crne rubove s lijeve i desne strane u youtube playeru. Molim Vas kako da to maknem ? Hvala unaprijed ! 

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Fero kaže...

Molim vas pomoć konkretno kod ovog video uratka

, snimano blackberry-em i kada sam ga prebacio na Youtube 4:3 , ali tako je i na 16:9, dobio sam crne rubove s lijeve i desne strane u youtube playeru. Molim Vas kako da to maknem ? Hvala unaprijed ! 

Izvoli TUT...

Some people are so poor... all they have is money!
12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Hvala puno valjda ću skužiti i poboljšati video uradak .

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ahahahahahahhaaa...{#}

 

LOGIČNO!!!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
mbaksa kaže...

Ok , slažem se sa tobom . Mislim da se odnosi na moj video upload na youtube samo što ga ja nisam snimio nego sam ga dobio okrenutog vodoravno i kada sam ga okretao u Movie Makeru ispao je takav i znam da to nije to, zato pokušavam raširiti video i maknuti crne obrube .

Hvala !

"Just A Dream ".
16 godina
moderator
online
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Fero kaže...
Mislim da se odnosi na moj video upload na youtube samo što ga ja nisam snimio nego sam ga dobio okrenutog vodoravno i kada sam ga okretao u Movie Makeru ispao je takav i znam da to nije to, zato pokušavam raširiti video i maknuti crne obrube .

Iskreno rečeno, meni nije jasno što ti želiš. Što bi ti rastezao, kamo/kako bi ti "micao" crne obrube kad na raspolaganju imaš 16:9 sliku? Ujedno, sam si napravio video gdje si na 16:9 ili koju već crnu površinu nalijepio vertikalni video u sredinu.

 

Ako se ne varam, YouTube će vertikalno snimljene videe na mobitelu i reproducirati vertikalno. Samo što ovaj video kojeg si uplaodao na YouTube zapravo nije vertikalan, nego je horizontalan.

12 godina
odjavljen
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

da maknes crne obrube moras maknut napravit crop gore i dole
sto ce jos dodatno smanjit sliku

pravog nacina da to napravis nema jer nemres izmislit informacije kojih nema da popunis sliku

ako je ides razvlacit onda sretno :D

http://www.snabbox.org/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ok , hvala vam na odgovorima !

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice