Software za video obradu - pitanja&odgovori izdvojena tema

poruka: 1.976
|
čitano: 615.546
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
tonik kaže...

Htjeo bi se iskušati u snimanju video uradka bilo igrica, bilo nekih zezancija.

 

Koristio bi Geforce Shadow, no vidim da nema editing sekciju. Pa me zanima koji bi video edit program bio najbolji sa Shadow-om?

Vidim da svi imaju problema sa sinkronizacijom A-V u Adobe programu. P bi njega izbjegao.

 Sony Vegas je i više nego dovoljan, a osnove naučiš u par minuta.

Xiaomi Redmi 1S + Mi Band - MIUI Intern Moderator
16 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...

NE PROPUSTITE OVU PRILIKU...

 

FXHome HitFilm 3 Express (100% Discount)

 

NE PROPUSTITE OVU PRILIKU...

 Ili jednostavno kod njih na stranici potpuno besplatno HitFilm 3 Express, samo se registrirati treba.

 

Može također besplatno, samo uz registraciju i Blackmagic DaVinci Resolve 12.

 

Ili ako netko želi opensource, OpenShot Video Editor.

Dont believe what you are told. Double check.
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Znam za OpenShot ali za onaj DaVinci prvi put cujem!

 

EDIT: Gledao malo filmiće o mogučnostima DaVincija...Ajme ljudi kolko to čudo ima mogučnosti,opcija,načina rada...Program je stvarno čudotvoran!!!

 

Treba tu dosta vremena da pohvataš sve mogučnosti ali mislim da se stvarno isplati onima koji se ozbiljnije bave video editingom!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 19:44 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozdrav zanima me postoji li(free) neki program pomoću kojeg mogu izrezivati i izbacivati dijelove videa i ubacivati pokoji slajd(kako je to nekad mogao movie Maker iz windowsa)  i da je što jednostavnije jer nikad nisam nešto tako koristio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pročitaj malo unazad pa češ dobiti odgovor!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
andi.cro kaže...

Znam za OpenShot ali za onaj DaVinci prvi put cujem!

 

EDIT: Gledao malo filmiće o mogučnostima DaVincija...Ajme ljudi kolko to čudo ima mogučnosti,opcija,načina rada...Program je stvarno čudotvoran!!!

 

Treba tu dosta vremena da pohvataš sve mogučnosti ali mislim da se stvarno isplati onima koji se ozbiljnije bave video editingom!

Ja taj Davinci ne mogu nikako aktivirati,Davinci reslove studio,točnije:

Davinci reslove studio license dongle not found

If you do not have Davinci Reslove studio license dongle to connect,Davinci reslove is free to download and use.

It is available from the Blackmagic Design web site.

 

Pošto sam ja malo priglupi ćiko,može li mi netko objasniti u čemu je rijeć?

15 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Taj DaVinci Resolve meni popapa svih 5gb memorije samo kad ga pokrenem. I kako sad nešto raditi u njemu?

kužim ja kaj ti očeš reč, kad je na full za svaki fajl iz te vreče se bude ogasio pri pokretanju istog...pismenost by Mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

  Poz ekipa, snimio sam sinoć fotoaparatom, ima zoom 30, neki video navečer, i slabo mi se vidi jer je noć, pa bih htio malo obraditi taj video.

  Mislio sam probati programom Cyberlink power director,ili Sony vegas pro ili Pinnacle..koji je najmoćniji od tih navedenih?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
osvit kaže...

  Poz ekipa, snimio sam sinoć fotoaparatom, ima zoom 30, neki video navečer, i slabo mi se vidi jer je noć, pa bih htio malo obraditi taj video.

  Mislio sam probati programom Cyberlink power director,ili Sony vegas pro ili Pinnacle..koji je najmoćniji od tih navedenih?

 Adobe Premiere Pro

16 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pozdrav ekipa.

Kupio sam HD kameru Sony PJ410 i, naravno, slika nije baš nešto posebno (znam da sam trebao dati duplo više novaca za kvalitetniju HD sliku), ali što je tu je.

Sada pokušavam prebaciti taj HD sadržaj na DVD i nikako ne uspjevam dobiti koliko-toliko dobru sliku.

Imam Premiere Pro i probao sam se igrati s konverzijama u razne formate (avi, mpeg2...) i uvijek dobijem katastrofa sliku, a radim konverziju iz *.mts ili *.mp4 datoteka koje je snimila kamera.

 

Znam da je ovo glupo pitanje, ali tražim samo smjernice s kojim softverom krenuti i s kojim postavkama.

 

P.S.

Nekad davno sam imao Digital8 i miniDV kamere i dobivao sam savršene rezultate s Cinema Craft Encoderom, a danas s HD-om ne mogu dobiti niti približno čistu sliku koja je bila na SD uređajima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
smokljan kaže...

Pozdrav ekipa.

Kupio sam HD kameru Sony PJ410 i, naravno, slika nije baš nešto posebno (znam da sam trebao dati duplo više novaca za kvalitetniju HD sliku), ali što je tu je.

Sada pokušavam prebaciti taj HD sadržaj na DVD i nikako ne uspjevam dobiti koliko-toliko dobru sliku.

Imam Premiere Pro i probao sam se igrati s konverzijama u razne formate (avi, mpeg2...) i uvijek dobijem katastrofa sliku, a radim konverziju iz *.mts ili *.mp4 datoteka koje je snimila kamera.

 

 1.Probaj sa WinxDVD Author

 

Nemoj raditi dodatne konverzije sa Premierom a ako trebaš sa njime rezuckati onda pospremi sa istim karakteristikama kao i orginalni video sa kamere pa onda napravi DVD sa WinxDVD Authorom!

 

EDIT: Preporučio bih ti da naučiš to raditi sa Premierom te tako zaobiđeš petljanje sa dodatnim programima ako već moraš rezuckati i uljepšavati sa njime!

 

Evo ti jedan video 

 koji će ti pomoći u izradi i podešavanju parametara u samom Premieru ali PAZI: frajer je iz Američkog područja a tamo se koristi NTFS file sistem a ti tj.tvoja kamera,player i telka su namješteni za PAL pa obrati pozornost da namjestiš izlazne postavkeu PAL Progresive i ako imaš 16:9 tv, nadam se da ti je i kamera namještena da snima u 16:9 pa također u Premijeru provjeri da li je izlazna postavka 16:9!

 

Uglavnom kao što već rekoh: parametri orginalne snimke moraju ostati isti (sve što može biti isto neka bude isto osim reze DVD-a koja je nažalost max. 720x576 i ne može biti npr.kao tvoja orginalna snimka u npr.1920x1080).

Tako će krajnji rezultat biti najbolje moguće kvalitete!

Također u TUT videu možeš vidjeti "slidere" kojima "možeš" staviti kvalitetu videa na najeću moguću vrijednost ali pazi da ti krajnja veličina datoteke ne prelazi 4.3GB (malo sam smanjio jer je max.kapacitet DVD-a 4.7GB ali može se desiti da će biti potrebno više prostora nego to software trenutno tebi kaže pa sam zato napisao da ne prelaziš 4.3GB).

Eh da...namjesti izlazni audio format u Dolby Digital (neće biti potrebna dodatna konverzija audia prije same izrade DVD-a) 

Ako već moraš raditi DVD, zašto ne napraviš BlueRay DVD koji podržava HD video (naravno,za gledanje BR-a ti treba i BR player ako želiš gledati na telki) inače si osuđen da degradaciju slike koja se neminovno javlja prilikom izrade običnih DVD-a!

 

Sretno 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2016 13:09 (andi.cro).
16 godina
moderator
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
smokljan kaže...

Sada pokušavam prebaciti taj HD sadržaj na DVD i nikako ne uspjevam dobiti koliko-toliko dobru sliku.

Čemu DVD? To je mrtav format. Strava i užas. Niska rezolucija, pravokutni pikseli i potreban visok bitrate.

 

smokljan kaže...

Imam Premiere Pro i probao sam se igrati s konverzijama u razne formate (avi, mpeg2...) i uvijek dobijem katastrofa sliku, a radim konverziju iz *.mts ili *.mp4 datoteka koje je snimila kamera.

Ajde objasni što točno radiš. Prvo iz Premierea eksportiraš u što konkretno? MPEG2? Ta izlazna datoteka ti ne štima? Jesi eksportirao u Full HD rezoluciji i koristio vrlo visok bitrate? Koliko visok? Ako esportiraš u AVI, koji kodek koristiš, koju rezoluciju i bitrate? Ne štima ti taj eksportirani video?

 

I što onda radiš - taj eksportirani video rekodiraš u DVD format? Program kojim to radiš ti ne prihvaća visoku rezoluciju?

 

smokljan kaže...

Znam da je ovo glupo pitanje, ali tražim samo smjernice s kojim softverom krenuti i s kojim postavkama.

Brijem da je manje problem u softveru, a više u postavkama koje koristiš. Osim eventualno ako ne govoriš o softveru kojim rekodiraš u DVD format - nabavi si onda drugi. Nemam pojma koji bi to bili - ako je baš sila da radim DVD, za to iskoristim DVD Styler. Kvaliteta nije baš dobra, ali nije me briga, jer dobe i DVD i FullHD MP4, pa ak se hoće patiti s DVD-om, neka se pate.

16 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

@andi.cro

Hvala na preporuci, probat ću sa WinxDVD-om.

@mbaksa

Moram napravit dvd za familiju koja još nije dovoljno modernizirana.

 

Hvala vam na bzrim odgovorima!

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
smokljan kaže...

@mbaksa

Moram napravit dvd za familiju koja još nije dovoljno modernizirana.

Moderniziraj ih! Ako imaju TV s HDMI-em: Android kutija (primjerprimjer) se kupi za dvjestotinjak kuna.  Ako nemaju TV s HDMI-em, onda se pogotovo trebaju modernizirati. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2016 13:59 (mbaksa).
16 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
mbaksa kaže...
smokljan kaže...

@mbaksa

Moram napravit dvd za familiju koja još nije dovoljno modernizirana.

Moderniziraj ih! Ako imaju TV s HDMI-em: Android kutija (primjerprimjer) se kupi za dvjestotinjak kuna.  Ako nemaju TV s HDMI-em, onda se pogotovo trebaju modernizirati. 

A nije to baš neka sreća. Recimo, nekad sam s D8 kamerom snimio neko obiteljsko okupljanje, napravio dvd i skopirao ga u 5 ili 10 primjeraka i podijelio ljudima koji su bili na tome događaju (a više puta slao i preko granice). To je bilo super jeftino i jednostavno. Doma imam oko 70-ak takvih DVD-ova.

Danas, da baš svi i imaju tu Android kutiju, na koji način da im ja dostavim snimku, na kartici? A jedna snimka u HD-u ima oko 15 GB...

16 godina
moderator
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
smokljan kaže...
A nije to baš neka sreća. Recimo, nekad sam s D8 kamerom snimio neko obiteljsko okupljanje, napravio dvd i skopirao ga u 5 ili 10 primjeraka i podijelio ljudima koji su bili na tome događaju (a više puta slao i preko granice). To je bilo super jeftino i jednostavno. Doma imam oko 70-ak takvih DVD-ova.

Danas, da baš svi i imaju tu Android kutiju, na koji način da im ja dostavim snimku, na kartici? A jedna snimka u HD-u ima oko 15 GB...

Ako im možeš slati DVD, još lakše im možeš slati Full HD videofajl na DVD-u! Snimka će biti onoliko velika koliko ti želiš da bude velika! Ako recimo kodiraš s 4 Mbit/s (otprilike tako su kodirani Full HD videi na YouTubeu, samo što ti s dvoprolaznim kodiranjem možeš postići i višu kvalitetu), na jednoslojni DVD ti stane 2 i pol sata Full HD snimke koja će kvalitetom posramiti DVD Video format! Ako si spreman malo žrtvovati kvalitetu (koja će i dalje biti daleko veća od DVD-a), možeš kodirati s 2 Mbit/s, pa ti na jedan jednoslojni DVD stane 5 sati snimke!

 

Drugim riječima, kako im možeš DVD Video isporučiti na DVD mediju, tako im na DVD mediju možeš isporučiti i visokokvalitetni Full HD videofajl. Ako netko ima Blu-ray player, onda ga zapravo na njemu može gledati. Ako nema, može ga gledati na svakom računalu s DVD uređajem.

 

Znači, za 2 i pol sata snimke imaš fajl velik malo preko 4 gigabajta ako koristiš bitrate od 4 Mbit/s (ako koristiš od 2 Mbit/s onda će ti fajl biti velik malo preko 2 GB). To zapravo možeš i uploadati na neki cloud (Google Drive, Dropbox, pCloud) pa nek si ljudi skinu. To mogu gledati na svakom imalo modernijem računalu ili boljem smartfonu (možeš uploadati i na YouTube!), a ako baš hoće gledati na DVD playeru, lako si mogu u DVD format prekodirati recimo pomoću Freemake Video Convertera.

 

Mislim, ono, zar danas praktički svako kućanstvo nema br jedno računalo? Što se tiče Android kutije, ona čita memorijske kartice i USB stickove, a i može se gledati sadržaj s YouTubea. Memorijske kartice i USB stickovi jesu skuplji od DVD medija, mada se izvana mogu naručiti i za 16 kuna za 8 GB (kod nas su obično 25-30 kn), ali su i puno zgodniji.

 

Uz toliko mogućnosti danas, bezveze se mučiš s prastarim i lošim formatom. 

13 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Zna li netko u kojem bi se video uređivaču moglo neke dijelove na videu zamagliti, odnosno zamutiti? Recimo, jedan dio videa koji je fiksan, snima neki pejzaž ali se vidi neki objekat koji bi trebalo nekako zamagliti? Hvala 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Damir3105 kaže...

Zna li netko u kojem bi se video uređivaču moglo neke dijelove na videu zamagliti, odnosno zamutiti? Recimo, jedan dio videa koji je fiksan, snima neki pejzaž ali se vidi neki objekat koji bi trebalo nekako zamagliti? Hvala 

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
7 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Bok svima,
Zanima me da li netko zna u kojem programu je najlakse editirati na ovaj nacin video http://bit.ly/2k6Ocdn
Ako mislite da se moze u after effectu, sa kojom opcijom?
Hvala puno unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Konkretno mislim na 0:08 kada im otpadnu glave :) u originalu naravno nije tako ali to je editirano
8 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Ako nikad nisi radio u AE zaboravi na opcije jer to nije program u kojem se klikom na jednu opciju ili da ti neko kaze na forumu klikni tu i tu zavrsiti posao ;)

7 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Haha znam da jako je kompliciran, radila sam vec u ae-u ali neke pocetnicke stvari..
ma sam htijela pitati jel postoji drugaciji i jednostavniji nacin a vjerujem da postoji jer sam ja mali djelic od par sec doslovno 2 dana radila jer sam svaki frame u adobe ps-u editirala sa brush toolom i tako svasta nesto, namucila sam se ko nikad..

Pa me eto samo zanimalo da mi netko barem okvirno kaze a ja cu onda sama istrazit dalje,jer se ovako samo mucim sa kombinacijom photoshopa i after effecta
7 godina
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
P.s da li bi se to moglo sa roto brushom?
12 godina
neaktivan
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

pozdrav,

imam snimku iz svatova na dvd-u i sad bi izrezao samo 2 minute break dansinga i stavio na instagram i faacebook i uspije izrezati s abode premiere pro CS 6 al mi bude video 434MB. avi to mi ne čita sony xperia compakt a i ne može toliko mb na instagram i kako da sam to napravim da mi bude dobra kvaliteta video a malo mb da stavim to na instagram, pokušaoa sam s nekim prgramima konverirati bude manje MB al bude loša kvaliteta video, imate li neku caku da to izvedemo da bude sve super?

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Svako konvertiranje ti umanjuje kvalitetu videa,to je neizbjezno ali moguce je to napraviti a da slika ipak nije tolko loša i da ne zauzima mnogo MB-a.

Probaj taj AVI prebaciti u MP4 sa rezom od 720p te smanji bitrate na npr.4000 pa vidi kako ce biti.

Nisi nam dao detalje o tom AVI videu, reza,bitrate pa ovo govorim napamet.

 

Imas onih programcica AVI2MP4 ili Format Factory pa se poigraj.

Uglavnom nek ti video bu de MP4 sa manjom rezolucijom i bitrateom pa vidi dokle mozes ici a da je prihvatljivo za gledanje.

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori
Dvd mpeg je pal reza 720x576 i cemu uopste spominjanje 720p ili bilo koje druge reze....
Ne mozes od pal napraviti hd ili fullhd
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Na koju foru sam ja skužio da on ima AVI fajl sam Bog zna...

 

Uglavnom...niš od tog onda!

Mislim, postupak koji sam predložio je isti ali dodatno smanjivat rezu i bit na mpegu je cini mi se besmisleno jer ce krajnji rezultat biti nezadovoljavajuci ( barem bi meni bio ).

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 21:10 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Prvo i da ima avi to ti ne govori apsolutno nista ni o codecu ni o rezoluciji....

Drugo ima mpeg jer ima dvd video

Trece idealno bi bilo da ostane na mpegu i da oizreze samo ono sto mu treba bez rekodiranja a za to mu treba soft poput mpeg video wizarda.

Poslije toga moe konvertovati u format koji instagram prihvata ali ce barem moci podeciti bitrate da dobije zeljenu velicinu....

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 22:08 (Torent).
14 godina
offline
Software za video obradu - pitanja&odgovori

Pa napisao sam mu da govorim napamet jer nije napisao nikakve detalje.

Mislio sam da ima AVI i pretpostavio da je u pitanju neki HD materijal jer je imao puno MB u samo 2 min.

Čovjek je već izrezao klip koji želi staviti na inst.pa je pretpostavka da više nema šta rezat.

Na koncu opet može uraditi jedino ono što sam mu savjetovao ali mislim da ili nece moci osjetno olakšat klip ili nece biti zadovoljan kvalitetom!

Nek proba pa nek vidi...

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2017 10:12 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Software za video obradu - pitanja&odgovori

Posto je exportovao u avi iz premiere vjerovatno ima uncommpresed video pa nije ni cudo sto je toliko veliki fajl....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice