Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

poruka: 18
|
čitano: 19.151
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

Pozdrav ekipa,

Oprostite ako vec postoji ova tema ali nisam mogao naci i ako sam fulao podforum.

 

Dali mi mozete reci sta sve trebam kupiti da bi spojio auto subwoofer i pojacalo na kompjuter??

Uzeo bi ovaj subwoofer  http://www.svijet-medija.hr/sony_xs-l154p5b,13427,154.aspx

A u pojacala se bas i ne kuzim, mislim da je to sve skoro isto .. pa sam mislio uzeti ovaj http://www.svijet-medija.hr/sony_xm-zr604,15275,154.aspx

Mozete i vi dati prijedlog nekog pojacala do otprilike 600-700 kuna..

 

Dimenzije kutija znam, samo neznam koja vrsta drveta je malo bolja??

Ja sam mislio umjesto drveta stavit sastrane nesto prozirno i unutra neon lampe.. neznam dali se to moze??

I jel trebam neku rupu napraviti di ce izlazit taj zvuk iz kutije??

 

Molim vas pomoc..

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 6:12 (audi_tt).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

Sorry al ovo što ti hoćeš nema apsolutno nikakvog smisla....za te novce možeš kupiti sasvim solidne 5.1 zvučnike za kućno kino i spojit na komp kao što sam i ja napravio.....a ovako ti trošak ide još gore jer moraš imat adapder/konverter za struju koji će ti kućnih 220V spustit na 12V na kojima rade auto subwoofer i pojačalo a gdje su još kablovi koje moraš rezat i pripasavat na sub i pojačalo.....dosta posla oko toga....e sad, jedino ako ti imaš baš neki poseban razlog za to..al opet....

14 godina
offline
RE: Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..
slade24 kaže...

Sorry al ovo što ti hoćeš nema apsolutno nikakvog smisla....za te novce možeš kupiti sasvim solidne 5.1 zvučnike za kućno kino i spojit na komp kao što sam i ja napravio.....a ovako ti trošak ide još gore jer moraš imat adapder/konverter za struju koji će ti kućnih 220V spustit na 12V na kojima rade auto subwoofer i pojačalo a gdje su još kablovi koje moraš rezat i pripasavat na sub i pojačalo.....dosta posla oko toga....e sad, jedino ako ti imaš baš neki poseban razlog za to..al opet....

Znam al di si vidio 5.1 zvucnike koje imaju 1500 W samo bass? ako covjek zeli da mu se jaja tresu dok udara neka muzika onda nek kupi pa nek mu neko objasni a ak nezeli bas bass a zeli kvalitetan zvuk i to onda nek se odluci za gotove zvucnike.

15 godina
offline
RE: Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

jel ti nije to malo slabo pojačalo za taj zvučnik?

14 godina
protjeran
offline
RE: Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..
Fake_Alert kaže...
slade24 kaže...

Sorry al ovo što ti hoćeš nema apsolutno nikakvog smisla....za te novce možeš kupiti sasvim solidne 5.1 zvučnike za kućno kino i spojit na komp kao što sam i ja napravio.....a ovako ti trošak ide još gore jer moraš imat adapder/konverter za struju koji će ti kućnih 220V spustit na 12V na kojima rade auto subwoofer i pojačalo a gdje su još kablovi koje moraš rezat i pripasavat na sub i pojačalo.....dosta posla oko toga....e sad, jedino ako ti imaš baš neki poseban razlog za to..al opet....

Znam al di si vidio 5.1 zvucnike koje imaju 1500 W samo bass? ako covjek zeli da mu se jaja tresu dok udara neka muzika onda nek kupi pa nek mu neko objasni a ak nezeli bas bass a zeli kvalitetan zvuk i to onda nek se odluci za gotove zvucnike.

Sub koji on želi ima 1500 W max...stvarne snage (rms) 450 W.... a za kućno kino mu je dovoljno 100injak W rms-a, moje kućno kino ima nekih 30Wrms i bass sasvim dovoljno grmi, ništa pretjerano al dovoljno, e sad, druga je stvar ako on želi da mu otpadaju jaja dok sluša mjuzu i sl. a i usput sam mu odmah naveo šta će mu otprilike trebat da to napravi.....i dalje tvrdim da je to prevelik trošak.....al ak čovjek ima para onda nek uživa i radi kak hoće...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

Hvala decki na odgovorima.. Ma zelim ja sa frendom to slozit.. Imam sad na kompu zvucnike 2.1 Genius 1255 SW.. Imaju 40W i dosta jak bass... Ali bi ja i frend to napravili i trosak po pola podijeli.. Mi zelimo nesto jace, bas da udara bass.. Ako se nekome da malo vise objasnit kak to slozit bio bih mu zahvalan ili neki link sa detaljima..

15 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

Kupi aktivni sub i gotovo. Izaci ce te jeftinije nego tvoje kombinacije. Evo ovako nesto.

World championships:7, GP started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, Fastest laps:76, Points:1,369
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2009 10:32 (F1-IVO).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

Taj sto si ti dao primjer je 150W.. Budem jos pogledao dal ima neki jos jaci.. Pa cu vidjet..

15 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

Prvo poslusaj pa ce vidjet. Nemoj se zavaravat brojkama na pojacalima i subovima jer nemaju ni priblizni snagu koja je deklarirana na naljepnici. Isto tako (bez uvrede) vidim da nemas pojma o tome. Ona rupa se zove bass reflex i nije bezveze stavljena. I za nju treba proracunat promjer i duljinu. Nije to tako jednostavno kako mislis. Naravno trebat ce ti i adekvatno napajanje. Ja imam Yamahin aktivni sub i vjeruj mi da mi je i previse.

World championships:7, GP started:250, GP wins:91, Podium finishes:154, Pole positions:68, Fastest laps:76, Points:1,369
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

Oke, Hvala.. Znam i ja da nemam pojma :) .. Jer nikad nisam radio takvo sto.. Jedan frend si je napravio zvucnike od 1000W.. Pa sam mislio i ja tako nesto napravit.. Ali cu sad trazit neke aktivne subwoofere .. Pa da malo vidim kakvih ima..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

vidi ovako sve što ti treba je malo jače napajanje od kompjutora i na to napajanje na 2 posebne žice moraš spojit auto pojačalo evo ti link  videa na youtube    https://www.youtube.com/watch?v=c3tlFxO1stU&feature=PlayList&p=5D303CC9FCE69462&playnext=1&playnext_from=PL&index=42 ..  i to kada spojis samo pojacalo sa cinch kabelom spojis na komp i to ce ti radit.. inace ja imam tako spojenog magnata streetracer 300w i kada upalim pjesmu kuča mi se doslovno trese... ti vidi jel ti to tako odgovara...

 

2. imas jos jedno rješenje kupiš si kučni pojačalo  (receiver) neki polovni od nekih 100w i samo na to spojis subwoofer inace to kučno pojačalo možeš nac za nekih 700 kn tak da nes morat kupovat auto pojacalo  a i lijepše če izgledat.

 

eto nadam se da sam pomogoCool

MaTeO
12 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

koja je razlika izmedu aktivnog i pasivnog subwoofera?

Nothing is true, Everything is permitted!
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

aktivni ima pojačalo u/na sebi i ne treba mu dodatno

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

kako da spoim sonyjevpo pojacalo F319R sa racunalom

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

Nisi napisao ali pretpostavljam da hoces komp (laptop,mobitel...) slusati na pojacalu, nisi naveo koju zvucnu imas a pojacalo nema digitalan ulaz analognim nacinom spajas ovako:

Jedan kraj 2.5mm audio jack > 2 x chinch kabela  na strani racunala 2.5 mm jack konektor ukljucujes u zelenu uticnicu line out (rear audio panel na MB ili diskretne zvucne kartice). Drugi kraj kabela na strani pojacala (chincevi) ukljuci u AUX konektore i na kraju na pojacalu kao input device odaberi AUX.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.7.2012 2:34 (Hardwhelper!!!).
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

Ja bih i predlozio nacin na koji sam ja to uradio. Uzeo sam staro kucno kino koje niko nije koristio. Nabavio sam veoma jake zvucnike i prikopcao ih na kucno kino. Bilo mi je mrsko da prebacujem CD-ove sa muzikom pa sam odlucio da ga spojim na pc. Uzeo sam adapter koji prevodi scart kabal na cinc ulaze, i jos jedan kabal koji ima sa jedne strane cinc a sa druge strane ulaz u zvucnu. To sam sve spojio i izvanredno radi. Puno je lakse pustati pjesme sa kompjutera nego sa CD-ova u kucnom kinu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..
Toruss kaže...

Ja bih i predlozio nacin na koji sam ja to uradio. Uzeo sam staro kucno kino koje niko nije koristio. Nabavio sam veoma jake zvucnike i prikopcao ih na kucno kino. Bilo mi je mrsko da prebacujem CD-ove sa muzikom pa sam odlucio da ga spojim na pc. Uzeo sam adapter koji prevodi scart kabal na cinc ulaze, i jos jedan kabal koji ima sa jedne strane cinc a sa druge strane ulaz u zvucnu. To sam sve spojio i izvanredno radi. Puno je lakse pustati pjesme sa kompjutera nego sa CD-ova u kucnom kinu.

Procitaj post iznad citiram "Nisi napisao ali pretpostavljam da hoces komp (laptop, mobitel...) slusati na pojacalu...

SVE je receno samo treba malo "maste" i opisanom metodom mozes analogno spojiti gotovo sve sto zamislis (i ima line out) na sto god zamislio (i ima line in) uz eventualno prema potrebi dodan poneki adapter (npr scart>chinch).

O.K.

 

11 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto subwoofera i pojacala na komp..

Nisam procitao taj post ali smo to uradili skoro na isti nacin.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice