Uklanjanje DRM zaštite

poruka: 23
|
čitano: 8.728
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Uklanjanje DRM zaštite

Pozdrav!

Molim Vas da li je neko upoznat sa problemom koji imam i da li zna šta napraviti. Imam Sony TV koji ima mogućnost snimanja programa. Uredno je prikljućen tvrdi disk i sve radi perfektno, može se na TV-u pregledati, premotavati, pauzirati.... No tu nastaje problem koji ne znam riješiti. Datoteku snimljenog programa sam prebacio na PC (sa Win 10, ako je to bitno) i pokušao otvoriti u raznim plejerima, pokušao editirati (trebao bih "podrezati" datoteku ali u mnogim editorima koje sam probao ne ide jer je datoteka zaštićena (DRM zaštita). Kojim programom da doskočim tom problemu i editiram tu datoteku tj. kako da skinem DRM zaštitu. Datoteka je *.m2ts a TV je Sony KDL-42W705B

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite

Dal postoji na tv-u nekakva opcija u kojem formatu da snima? Možda postoji opcija i za tu zaštitu?

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite

U postavkama snimanja ima samo mogućnost "Prijava HDD-a", "Odjava HDD-a" i "Provjera HDD-a"

U i-Manualu čak i piše "Samo ovaj televizor može reproducirati podatke pohranjene na USB HDD uređaju" Znači nemam mogućnost izbora ni rezolucije (1920x1080) a ni oblika videa (*.m2ts) nažalost. Sve mogućnosti što se tiće TV-a sam stvarno probao, a ni sa PC om nisam imao više uspjeha. Probao sam stvarno sa mnogo pleyera i editora. Neke "skidače" DRM zaštite doduše nisam mogao skinuti, a u svima koje sam skinuo i pokušao jednostavno nisu ni mogli učitati snimljeni video

Hvala Ivan_cno

Da napomenem snimani materijal (datoteka) se može zaključati i otključati (probao sam i jednu i drugu vrstu datoteke i otključanu i zaključanu editirati ili reproducirati, ali isto ne ide), ali to služi samo da ne bi slućajno obrisali datoteku s popisa i HDD-a

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.2.2016 11:00 (sinek).
16 godina
neaktivan
offline
Uklanjanje DRM zaštite

Pokušaj s programom VideoReDo učitati snimljenu datoteku. Također prije je bilo dovoljno promijeniti extenziju u .mpg. Međutim, sve je to vrlo klimavo.

Zora puca, biće dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite

Hvala na savjetu Jura iz druge galaksije. Nije ni jedno ni drugo prošlo, kak ti veliš sve je to vrlo klimavo.

Da li postoji neki stvarni (komercijalni) program za uklanjanje DRM zaštite ili je sve u sivoj zoni?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite

Naravno i ovo sam napravio

13 godina
neaktivan
offline
Uklanjanje DRM zaštite
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite

Drm je širok pojam. A poznajući sony i njihove triper kombinacije.. Da ne bajam, snimi 10-20 sec nečega - to nije velik file pa okači file negdje u bespuće interneta, da vidimo što je to.

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite

Nije ni Aimersoft DRM Media Converter ništa mogao učitati dakle snimit ću par sekundi programa i staviti na net pa javim gdje je....

Hvala za sad

14 godina
online
Uklanjanje DRM zaštite

mislim da ti to ne bu išlo. Kod tebe je DRM vezan za TV i možda ga je moguće ukloniti jedino nekim custom firmwareom za TV, a povrh toga možda imaš DRM i od strane STBa pa ti je i dolazni signal u TV već zaštićen.
Custom FWi za Sony TVe su dosta rašireni pa se raspitaj, možda bolje u nekom video-TV forumu. Mislim da to kroz SW nećeš riješiti. Sony kao vlasnik mnogih autorskih prava (Sony Music, Sony Entertainment...) jako forsira DRM.
Za ono što želiš spremiti izvan TVa najbolje ti je uzeti neki vanjski snimač i to s kompozitnim ulazom i kabel sa HDMI na kompozit, tako ćeš stripati i DRM koji dolazi od providera programa ako ga ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite

Evo i linka sa par, zapravo 14 sekundi Zekoslava mrkve snimljen na Doma TV-u. Volio bi da mi netko okaći tih 14 sekundi u obliku bez DRM zaštite negdje na bespućima interneta

Unaprijed zahvaljujem

Link je na Zekoslav mrkva

https://drive.google.com/file/d/0ByoSjdNCseFedkJTVHNyQ19fYW8/view?usp=sharing https://drive.google.com/file/d/0ByoSjdNCseFedkJTVHNyQ19fYW8/view?usp=sharing
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite

Zahvaljujem, pokušat ću i to nema problema. Zapravo je stvar u tome da sam želio editirati već snimljen program koji mi je važan a to neću moći ponovno snimiti. Pokušat ću se naći ali ipak molim možda se nađe i pokoji expert koji će iz gornjeg filmića nešto napraviti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite
sinek kaže...

Zahvaljujem, pokušat ću i to nema problema. Zapravo je stvar u tome da sam želio editirati već snimljen program koji mi je važan a to neću moći ponovno snimiti. Pokušat ću se naći ali ipak molim možda se nađe i pokoji expert koji će iz gornjeg filmića nešto napraviti.

 Teško ćeš naći nekog da riješi ovaj tvoj problem. Zato jer se snimanje programa radi drugačije i daleko manje kompliciranije. Ostavi ovo snimanje putem TVa sa strane. Nabavi nešto ovako tv tuner, prištekaj vanjsku antenu, instaliraš npr. DVBView na računalo i snimaš koliko ti drago bez ikakvog dekodiranja i sl. radnji.

Zora puca, biće dana ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite

Hvala Jura s druge galaksije. To sam radil ko "klinac", ima sad i drukčijih uređaja i raznih "snimača" a kako sam gore napomenul ima ovo snimanje svojih prednosti (razni tajmeri po programu i po vremenu...) a i snimka koju sam snimio ima "sentimentalnu" vrijednost pa bi ju htio imati u digitalnom obliku. Budem probao direktno sa TV-a kad se pusti snimka snimati pomoću različitih izlaza sa TV-a. Koji snimač preferirate a da nije preskup?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite
sinek kaže...

Hvala Jura s druge galaksije. To sam radil ko "klinac", ima sad i drukčijih uređaja i raznih "snimača" a kako sam gore napomenul ima ovo snimanje svojih prednosti (razni tajmeri po programu i po vremenu...) a i snimka koju sam snimio ima "sentimentalnu" vrijednost pa bi ju htio imati u digitalnom obliku. Budem probao direktno sa TV-a kad se pusti snimka snimati pomoću različitih izlaza sa TV-a. Koji snimač preferirate a da nije preskup?

Ovaj postupak koji sam preporučio je najednostavniji. Međutim, ako želiš nešto "za starije" onda je to nešto sasvim drugo. Nije mi poznato da postoji snimač koji bi automatski skidao zaštitu sa analognog ili digitalnog signala. Na analognom većinom je Macrovision, a na digitalnom DHCP. I jedno i drugo se može napraviti, ali kombinacijom raznoraznih adaptera i konvertera.

Zora puca, biće dana ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite
Sad si se ti uvrijedil a to mi u prethodnom postu nije stvarno bila namjera. Mladi, stari su relativan pojam. Puno sam davno experimentirao s tv karticama i zapravo ni nisam želio, naročito ne u ovom dijelu foruma raspravljati o tome. Molio bih ako ima netko kakvu ideju kako ovaj moj "problemčić" riješiti. No kao što sam i napomenuo ideja za neki snimač multimedije s TV-a bi dobro došla, svakako iskustvena. Znam da je u BUG-u bilo dosta pisano o tome, ali volio bi ako neko ima iskustva s tom vrstom hardvera da mi nešto preporuči. Znam da je upit of topic ali...
Zahvaljujem
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite

Ovaj tvoj file nema ni header ni strukturu video file-a. Čitaj - zaboravi sve ove programe za micanje drm-a. Preimenovanje takve datoteke nema nikakvog smisla. Nažalost.. To je nekakva njihova triper kombinacija, prije su imali varijantu da niti ne vidiš file system tog uređaja na koji si snimao na telki na pc-u. Sinek - hebiga ..

 

15 godina
offline
Uklanjanje DRM zaštite

.. uklanjanje DRMa je protuzakonito, jedini legalan način je sudskom tužbom, tražiti uklanjanje distributera/vlasnika.. to bi bio show...

zato nema jednostavnog odgovora.

ipak, probaj PVR converter, google zna ostalo. (takve alate nikad neće dijeliti Sony/Philips.. ali hoće npr Quadro i sl. noname jer njih ne zanima zaštita)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite
Hvala svima, nadao sam se da možda postoji kakva mogućnost ali budem probao drugačijim pristupom tj snimanjem na vanjski snimač direktno s TV-a. Ima ko kakvu ideju za nešto relativno jeftino sa hdmi ili scart ulazom?
Još se uvijek nadam da možda neko ima kakvo rješenje za ovaj moj snimak
Zahvaljujem
14 godina
online
Re: Uklanjanje DRM zaštite
sinek kaže...
Hvala svima, nadao sam se da možda postoji kakva mogućnost ali budem probao drugačijim pristupom tj snimanjem na vanjski snimač direktno s TV-a. Ima ko kakvu ideju za nešto relativno jeftino sa hdmi ili scart ulazom?
Još se uvijek nadam da možda neko ima kakvo rješenje za ovaj moj snimak
Zahvaljujem

 sa HDMIa najvjerojatnije nećeš ništa moći snimiti. To jest snimit ćeš samo crnu sliku zbog DRMa. Moraš signal konvertirati u analogni (raditi capture primljene slike, a ne izravno snimanje digitalnog signala).

8 godina
neaktivan
offline
Uklanjanje DRM zaštite

.mts i .m2ts su i ekstenzije za high definition digitalni video snimač kamere formatu AVCHD. No, na žalost, .mts i .m2ts datoteke nisu kompatibilni s većinom prijenosnih uređaja. Možete se osloniti na slobodne m2ts video konverter za pretvoriti m2ts video na zajedničke video formata. Dovoljno je imati probati.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Uklanjanje DRM zaštite

tako da je potrebno MXF Converter koje mogu pomoći HD 4K videa svira mxf converter

 

6 godina
neaktivan
offline
Uklanjanje DRM zaštite

Za DRM audio, više kao što znam je kako igrati iTunes glazbu i audiobook na Android telefon. Ako ste izdali audios kao što je Appleova glazba ili audio knjiga iz iTunes trgovine, možda ćete znati da su svi ti audiosadržaji kombinirani s pravom zaštitom od DRM zaštite, ona se može reproducirati samo na Apple uređajima. Nema prava za ponovno kodiranje ili dijeljenje tih audiosadržaja na druge uređaje, čak ni za to plaćate. Srećom, sada možemo koristiti iTunes DRM Audio Converter pretvoriti sve iTunes glazbe iz M4P u DRM-free MP3 formatu. Nakon konverzije, bit će vam puno lakše uživati ​​u svim tim audios na bilo kojem uređaju slobodno.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice