Audio cinch pitanja

poruka: 9
|
čitano: 1.868
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Audio cinch pitanja

Imam 4 zvucnika ugradena u strop. Jedan je u kupaoni tri su u sobi. Imam dvije uticnice po 2x2 crni i bijeli cinch. Znaci normalan audio ulaz.

Ono sto mene zanima je koje kablove sad trebam,kupim 4 komada? Zelim da mi sve ide na jedan izlaz,trebam li adapter ili postoji kabe? Trebam li pojacalo? 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Audio cinch pitanja
Kolacic kaže...

Imam 4 zvucnika ugradena u strop. Jedan je u kupaoni tri su u sobi. Imam dvije uticnice po 2x2 crni i bijeli cinch. Znaci normalan audio ulaz.

Ono sto mene zanima je koje kablove sad trebam,kupim 4 komada? Zelim da mi sve ide na jedan izlaz,trebam li adapter ili postoji kabe? Trebam li pojacalo? 

 

 je li to ovo ili ovo

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 15:37 (Ajar).
9 godina
neaktivan
offline
Audio cinch pitanja

eh 

moglo bi biti obadvoje nemam pojma. 

Koliko sam skuzio treba mi taj adapter ako zelim koristiti sva 4 zvucnika na jedan izlaz(linija). 

Ovo su sheme kako treba sloziti,u mom slucaju je to vec slozeno. Nisam siguran da dobro prenosim informacije. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.10.2019 15:50 (Kolacic).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Audio cinch pitanja
Kolacic kaže...

eh 

moglo bi biti obadvoje nemam pojma. 

Koliko sam skuzio treba mi taj adapter ako zelim koristiti sva 4 zvucnika na jedan izlaz(linija). 

Ovo su sheme kako treba sloziti,u mom slucaju je to vec slozeno. Nisam siguran da dobro prenosim informacije. 

 nisam ni ja pa sam ti naveo poveznice na oba načina (serijski i paralelno; pretpostavka je da su tvoji u zidovima spojeni paraleno) a tamo ti piše što se kojim postiže. žice? malo deblje, pletene i različitih boja izolacije (da znaš razlikovati + i -). na pojačalu činč, u zid gole žice (ima kvačice). očito je razdvajanje već obavljeno instalacijom. pretpostavljam da je dovoljno samo jedan par zvučničkih izlaza. kemijaj, ne možeš baš puno pogriješti (samo pazi na + i -). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
neaktivan
offline
Audio cinch pitanja

Zato Mi nije bilo jasno koje zice idu unutra jer ide gola zica. 

A sad koje pojacalo? Iskreno ne daje mi se masu para i htio bih crno Malo nevidljivo. 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Audio cinch pitanja

Ne stvarno Mi nije jasno kako. I koje pojacalo.

Aaaa a htio bi to sloziti iz fore. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Audio cinch pitanja

Bilo kakvo, to su ti neki mali zvučnici, tipa 10W RMS, možeš to gonit bilo čime.

Uzmi neki jeftino s aliexpressa, jedno vrijeme je bio Lepy  (Lepai) popularan, ne znam kak sad stoje.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 9:21 (fer-de-lance).
9 godina
neaktivan
offline
Audio cinch pitanja

Kaj sa left i right channel? To me buni,posto su cetiri zvucnika,znaci dva kabla u jedan dva u drugi? 

 Jedan se nalazi u drugoj prostoriji 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 10:06 (Kolacic).
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Audio cinch pitanja

Lijeve kanale spoji skupa, desne skupa, i to je to.

 

 Edit: aha, da, ne znaš koji je koji, onda eksperimentiraj, kak ti paše.

Po dva zvučnika spoji zajedno na jedan izlaz pojačala, isto i druga dva, samo na drugi izlaz, pa ak vidiš da nije dobar raspored (pusti nekaj kaj ima jasno odvojene stereo kanale, ili prebaci balans malo skroz na lijevo, pa malo skroz na desno da vidiš kak je zvuk raspoređen, ak ti se ne sviđa, prespoji drugačije.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 10:35 (fer-de-lance).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice