AV Receiver do 2.000 kn?

poruka: 125
|
čitano: 43.541
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Randy21 kaže...
Cinema 3D (piše u opisu TV-a) ali to ionako podržava TV pa mislim da to nije bitno za AV Reciver. Uzeo bi 5.1 sustav

hm ali zbog prijenosa slike mozda ima veze. npr ako spajas 3d blu ray player ili neki drugi 3d izvor slike na av receiver mozda(nisam sad siguran) treba imat av receiver koji prenosi 3d sliku, ali mislim da to ti novi svi imaju tj kad sam malo razgledavo po ducanu sve yamahe(entry level) su imale naljepnicu za taj 3d.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
mar123 kaže...
Randy21 kaže...
Cinema 3D (piše u opisu TV-a) ali to ionako podržava TV pa mislim da to nije bitno za AV Reciver. Uzeo bi 5.1 sustav

hm ali zbog prijenosa slike mozda ima veze. npr ako spajas 3d blu ray player ili neki drugi 3d izvor slike na av receiver mozda(nisam sad siguran) treba imat av receiver koji prenosi 3d sliku, ali mislim da to ti novi svi imaju tj kad sam malo razgledavo po ducanu sve yamahe(entry level) su imale naljepnicu za taj 3d.

 

Onaj koji sam ja gledao (Daeon) ima 3D pass,cijena mu je 2990kn ali koliko sam vidio u ovoj temi bolje bi mi bilo uzeti Yamahu,to mi je najmanji problem kupiti ali nemam pojma o zvučnicima. Da nebi nešto kupio što ne valja i k tome da zaštekam i sve pregori

15 godina
offline
AV Receiver do 2.000 kn?

pa ja ti preporucam da uzmes yamahu, a zvucnici su druga prica ali ti iste mozes spojit i na denon i na yamahu tako da ono.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
mar123 kaže...

pa ja ti preporucam da uzmes yamahu, a zvucnici su druga prica ali ti iste mozes spojit i na denon i na yamahu tako da ono.

 

To znam zato mi treba neka preporuka koje/kakve

15 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Randy21 kaže...
mar123 kaže...

pa ja ti preporucam da uzmes yamahu, a zvucnici su druga prica ali ti iste mozes spojit i na denon i na yamahu tako da ono.

 

To znam zato mi treba neka preporuka koje/kakve

kolko love imas za njih?

10 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
mar123 kaže...
Randy21 kaže...
mar123 kaže...

pa ja ti preporucam da uzmes yamahu, a zvucnici su druga prica ali ti iste mozes spojit i na denon i na yamahu tako da ono.

 

To znam zato mi treba neka preporuka koje/kakve

kolko love imas za njih?

Malo,pošto na reciver ide skoro sve

10 godina
neaktivan
offline
AV Receiver do 2.000 kn?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AV Receiver do 2.000 kn?

uzmi 473 jer imaš LAN za stream muzike sa kompa!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
zlatkor kaže...

uzmi 473 jer imaš LAN za stream muzike sa kompa!

i to ce kao koristit, te nove stream tehnologije su toliko glupe i komplicirane, radije spojim jedan ulaz na komp preko 3.5mm i pustam tako muziku. ili preko bluetootha preko moba.

11 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
mar123 kaže...
zlatkor kaže...

uzmi 473 jer imaš LAN za stream muzike sa kompa!

i to ce kao koristit, te nove stream tehnologije su toliko glupe i komplicirane, radije spojim jedan ulaz na komp preko 3.5mm i pustam tako muziku. ili preko bluetootha preko moba.

odi kod nekoga da vidiš kak to radi...P&P!!!

jesi kad vidio kako radi medai player koji strima filmove sa kompa na TV???

 

u mom slučaju - preko receivera biraš što slušaš sa kompa (HDD sa muzikom) i koju internet stanicu {#}

u tvom slučaju - mora prčkati po kompu za svaku pjesmu. još kad komp nije u istoj sobi (kao kod mene) - neprocjenjivco!!!{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2013 18:55 (zlatkor).
14 godina
offline
AV Receiver do 2.000 kn?

ekipa pozdrav,

 

imam ovakvu situaciju:

TV

Iskon prijamnik

Komp

 

njih tri bi zelio spojiti na kucno kino ali kako ima samo jedan ulaz (AUX) pretpostavljam da bi mi trebao neki AV reciever (ispravite me ako grijesim) na koji bi se spojili ta tri uredjaja te bi se AV spojio na kucno kino.

ako je tako kakve prijedloge imate za ovu situaciju, neku naravno sretniju za đep {#}

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AV Receiver do 2.000 kn?

reci mi jednu stvar, dakle zvucnici su original od kucnog kina i ne namjeravam ih spajati direkt na AV, da li to cini neku razliku ili?

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AV Receiver do 2.000 kn?

Da ne otvaram novu temu, isto pitanje, best buy  av receiver do cca 2000kn? Vise mi treba za filmove, a ostalo muzika...

 

Ne znam jos koji zvucnici bi isli...

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Poggiali kaže...

Da ne otvaram novu temu, isto pitanje, best buy  av receiver do cca 2000kn? Vise mi treba za filmove, a ostalo muzika...

 

Ne znam jos koji zvucnici bi isli...

 takoder sam zainteresiran za pojačalo do 2000kn pa eto ako bi nam neko mogao pomoci :) ima ova 3 komada. jel se isplati razlika kaka izmedu nez ovog najjeftinijeg i najjaceg

http://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/PIONEER-VSX_322_K/

 

http://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/PIONEER-VSX_422_S/

 

http://www.elipso.hr/audio__video/audio-komponente/PIONEER-VSX_323K/

13 godina
offline
AV Receiver do 2.000 kn?

Bok svima,

Imam dva samostojeća zvučnika od Yamahe, prije 7-8 god za njih sam idvojio cca 2500. Kad dođem doma mogu točno napisati tip, imao sam pojačalo od Tehnixa, ohoho staro... sad je pojačalo vrisnulo pa tražim nešto do cca 2000 +- par sto kuna. Imam plazmu Panasonic ST50, volio bi i nju spojiti na to, ruter je isto blizu al bilo bi dobro da ima i bežićno povezivanje. Gledam po njuškalu i naišao sam na ovo https://www.njuskalo.hr/hi-fi-receiveri/yamaha-rx-v473-av-receiver-oglas-24491929 

Neznam dal da gledam tako nešto ili one samo sa dva izlaza za zvučnike, nisam pametan. Može neka preporuka?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
davor333 kaže...

Bok svima,

Imam dva samostojeća zvučnika od Yamahe, prije 7-8 god za njih sam idvojio cca 2500. Kad dođem doma mogu točno napisati tip, imao sam pojačalo od Tehnixa, ohoho staro... sad je pojačalo vrisnulo pa tražim nešto do cca 2000 +- par sto kuna. Imam plazmu Panasonic ST50, volio bi i nju spojiti na to, ruter je isto blizu al bilo bi dobro da ima i bežićno povezivanje. Gledam po njuškalu i naišao sam na ovo https://www.njuskalo.hr/hi-fi-receiveri/yamaha-rx-v473-av-receiver-oglas-24491929 

Neznam dal da gledam tako nešto ili one samo sa dva izlaza za zvučnike, nisam pametan. Može neka preporuka?

Previše je to para za 6 godina star receiver, vidim na njuškalu da ih je bilo i za 1000 kn prije skoro godinu dana. I nema WiFi osim s dodatnim adapterom (ako ga čovjek ima onda ok)

 

Ali za 2990 kn uzmeš u Sonus Artu nov Denon X1400H. Sad, trebaju li ti dodatne funkcije koje bi ti taj donio, ne znam. Ako ne, da se vjerojatno naći na njuškalu drugih prilika. Ako želiš spajati na TV, AV receiver ti je bolje rješenje od stereo pojačala IMO.

13 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Vidio sam vec taj model za 2990, i izleda da cu morati izdvojiti vise nego planiram... Nek i novi izdrzi 15-20 god...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
davor333 kaže...
Vidio sam vec taj model za 2990, i izleda da cu morati izdvojiti vise nego planiram... Nek i novi izdrzi 15-20 god...

Ja mislim da ti je to bolja opcija ako ti cijena ne predstavlja velik problem. Onda u nekom trenu neki surround složiš da iskoristiš svih 7 kanala, pa uložiš u bolje zvučnike...

 

Ali, ajde, da malo raspravimo i da se ne desi da baciš pare na nešto što bi ti bio overkill; što sve želiš spojiti na njega, kakve funkcije trebaš/želiš, internet radio, čudesa?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 10:16 (Mirko935).
13 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
A čuj, do sad me služilo ovo prastaro. Spojio sam i na njega plazmu ali preko slušalica, nisam bio zadovoljan takvim rješenjem pa nisam puno ni tak koristio. Znači plazma ide na to, laptop eventualno ili mob... Al treba se prilagoditi i na nove opcije, mislim da neće biti na odmet. Jedino neznam do kad će biti ona cijena, mislio sam poslije 1.02. naručiti.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
davor333 kaže...
A čuj, do sad me služilo ovo prastaro. Spojio sam i na njega plazmu ali preko slušalica, nisam bio zadovoljan takvim rješenjem pa nisam puno ni tak koristio. Znači plazma ide na to, laptop eventualno ili mob... Al treba se prilagoditi i na nove opcije, mislim da neće biti na odmet. Jedino neznam do kad će biti ona cijena, mislio sam poslije 1.02. naručiti.

Davno nekad sam i ja imao spojeno preko TV-a i izlaza na slušalice, splitterima spajao da mogu više uređaja spojiti i sličnu zajebanciju. Preporodio sam se kad sam uzeo receiver pa samo fino prebacišinput.

 

A cijena... Ne znam, prvi put sam vidio tu cijenu u njihovom zimskom katalogu: http://katalog.sonusart.hr/?page=4. Sad, ili je Božić ovo ono akcija pa bi mogla uskoro završiti (na kraju kataloga piše do 31.12. ili do isteka zaliha), a možda je to cijena dok ne dođe nova generacija (X1500, X2500 itd.) što bi trebalo biti nekad na ljeto/jesen. Ne znam kolika je šansa da bi ti mogli reći do kad će vrijediti akcija ako ih nazoveš pa pitaš

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 11:45 (Mirko935).
14 godina
offline
AV Receiver do 2.000 kn?

To je vjerojatno stalna cijena jer pretpostavaljam da ce uskoro izaci novi kako si naveo. 

Gledao sam ga i ja ovih dana i cini mi se dobar ulog za te pare iako nisam imao vremena usporediti ga bas s drugim reciverima u toj klasi... 

 

ja sam mislio njega + zensor zvucnike (neznam ako cu imati za 3 pa bi uzeo jedinicu...)

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Striko2009 kaže...

To je vjerojatno stalna cijena jer pretpostavaljam da ce uskoro izaci novi kako si naveo. 

Gledao sam ga i ja ovih dana i cini mi se dobar ulog za te pare iako nisam imao vremena usporediti ga bas s drugim reciverima u toj klasi... 

 

ja sam mislio njega + zensor zvucnike (neznam ako cu imati za 3 pa bi uzeo jedinicu...)

Koliko sam ja gledao zadnjih par tjedana, čini mi se da većina drugih proizvođača ima modele cca 500 kn jeftinije s dosta manje featurea i 500 kn skuplje s par stvarčica više. Nekako mi se ovaj čini kao najbolji kompromis.

 

Planiraš kasnije taj sustav nadograđivati (surroundi, subwoofer, itd.) ili bi samo imao receiver i par zvučnika za stereo? Jer ne znam isplati li ti se kupovati 7.2 receiver ako ne namjeravaš iskoristiti dobar dio funkcionalnosti, mogao bi jeftinije proći s rabljenim ili uložiti u bolje zvučnike i tak.

14 godina
offline
AV Receiver do 2.000 kn?

planiram uloziti kasnije i u ostatak surround sistema (sub + back), a 7.2 mi je zanimljiv zbog multi room funkcije koju bi mogao iskoristiti s obzirom na blizinu druge sobe.

samo od silnog planiranja se dvoumim da li ici na 7.2 ili ostati na 5.1. 

za pocetak idem na avr + 2 zvucnika... 

tu su u igri:

Denon AVR-X1400H

Yamaha RX-V483

ONKYO TX-8130 (B) (nema wifi koliko sam skuzio, a TX-NR575E ima ali i skuplji dosta...)

PIONEER VSX-824-K

 

zvucnici: 

Dali Zensor 1

Dali Zensor 3

Yamaha NS-333

Wharfdale DIAMOND 210

Q ACOUSTICS Q3020

 

Sub jos nisam trazio, naravno ovisi o zvucnicima koje cu uzeti ako ce trebati dodatni sub ili za pocetak mogu oni izgurati kvalitetan zvuk bez suba...

 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Striko2009 kaže...

planiram uloziti kasnije i u ostatak surround sistema (sub + back), a 7.2 mi je zanimljiv zbog multi room funkcije koju bi mogao iskoristiti s obzirom na blizinu druge sobe.

samo od silnog planiranja se dvoumim da li ici na 7.2 ili ostati na 5.1. 

za pocetak idem na avr + 2 zvucnika... 

tu su u igri:

Denon AVR-X1400H

Yamaha RX-V483

ONKYO TX-8130 (B) (nema wifi koliko sam skuzio, a TX-NR575E ima ali i skuplji dosta...)

PIONEER VSX-824-K

 

zvucnici: 

Dali Zensor 1

Dali Zensor 3

Yamaha NS-333

Wharfdale DIAMOND 210

Q ACOUSTICS Q3020

 

Sub jos nisam trazio, naravno ovisi o zvucnicima koje cu uzeti ako ce trebati dodatni sub ili za pocetak mogu oni izgurati kvalitetan zvuk bez suba...

Vidim da imaš zanimljive nedoumice Što se tiče basa, s obzirom na to da ideš na bookshelfe, vjerojatno će ti faliti, pogotovo efekti u filmovima i to. Zensor 3 je jedini od ovih koji ima malo veću mid/bass membranu pa bi se s njim još i mogao prošvercati bez posebnog woofera neko vrijeme

 

Od ovih receivera, jedino je Denon 7.2, ostali su 5-kanalni, a TX-8130 je stereo... Što se tiče tih 7 kanala, možeš ih iskoristiti i za Atmos, tj. za visinske kanale. To je sad najnoviji izum moderne znanosti Nemam ga, ali nekako si mislim da je veća korist od toga nego surround side i surround back zvučnika u "klasičnom" 7.1 rasporedu. Osobno mi uopće ne fale surr back otkad sam ih izbacio iz priče i ostao na 4.0

S tim da ako misliš koristiti zone 2 u drugoj sobi onda ti ostaje samo mogućnost 5.1 u "glavnoj" sobi. Prouči si malo tu koje su ti mogućnosti da se ne bi zaletio pa očekivao nešto što nije moguće izvesti (s ovim receiverom, sa skupljima jest): http://manuals.denon.com/AVRX1400H/EU/EN/OBAOSYvlwiaqiz.php

 

Btw, sorry što ne odgovorih ranije, promaknuo mi tvoj post...

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.2.2018 8:48 (Mirko935).
14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Mirko935 kaže...
Vidim da imaš zanimljive nedoumice Što se tiče basa, s obzirom na to da ideš na bookshelfe, vjerojatno će ti faliti, pogotovo efekti u filmovima i to. Zensor 3 je jedini od ovih koji ima malo veću mid/bass membranu pa bi se s njim još i mogao prošvercati bez posebnog woofera neko vrijeme

 

Od ovih receivera, jedino je Denon 7.2, ostali su 5-kanalni, a TX-8130 je stereo... Što se tiče tih 7 kanala, možeš ih iskoristiti i za Atmos, tj. za visinske kanale. To je sad najnoviji izum moderne znanosti Nemam ga, ali nekako si mislim da je veća korist od toga nego surround side i surround back zvučnika u "klasičnom" 7.1 rasporedu. Osobno mi uopće ne fale surr back otkad sam ih izbacio iz priče i ostao na 4.0

S tim da ako misliš koristiti zone 2 u drugoj sobi onda ti ostaje samo mogućnost 5.1 u "glavnoj" sobi. Prouči si malo tu koje su ti mogućnosti da se ne bi zaletio pa očekivao nešto što nije moguće izvesti (s ovim receiverom, sa skupljima jest): http://manuals.denon.com/AVRX1400H/EU/EN/OBAOSYvlwiaqiz.php

 

Btw, sorry što ne odgovorih ranije, promaknuo mi tvoj post...

 

Ma nema frke, nije da sutra idem u shoping 

Ipak se ovo ne kupuje svaki dan, jos moram otici i poslusati uzivo kako koji zvucnici rade... 

 

TX definitivno otpada, 7.2 moram istraziti (o Atmosu sam vec citao, ali bi ga volio doziviti uzivo negdje) ali sve mi se cini da ce presuditi 5.1 a da ima dobru spojivost. 

Koliko sam citao reviewe svih ovih zvucnika po what hifi i ostalim stranicama, nisam dobio dojam da mogu sami odradjivati niske dionice kvalitetno, tj svakako ce trebati sub za njih. 

Ovih dana cu malo kopati po netu u svezi sub-a da vidim sto i kako... mislim da sam gledao wharfa od subova dok yamaha, ajmo rec, ima cjenovno povoljne subove ali testovi nisu bas zadovoljavajuci... :) 

Imas tu kakvu preporuku? 

koju ti imas trenutnu 'konfiguraciju' pojacala i zvucnika? 

 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Striko2009 kaže...

Ma nema frke, nije da sutra idem u shoping 

Ipak se ovo ne kupuje svaki dan, jos moram otici i poslusati uzivo kako koji zvucnici rade... 

 

TX definitivno otpada, 7.2 moram istraziti (o Atmosu sam vec citao, ali bi ga volio doziviti uzivo negdje) ali sve mi se cini da ce presuditi 5.1 a da ima dobru spojivost. 

Koliko sam citao reviewe svih ovih zvucnika po what hifi i ostalim stranicama, nisam dobio dojam da mogu sami odradjivati niske dionice kvalitetno, tj svakako ce trebati sub za njih. 

Ovih dana cu malo kopati po netu u svezi sub-a da vidim sto i kako... mislim da sam gledao wharfa od subova dok yamaha, ajmo rec, ima cjenovno povoljne subove ali testovi nisu bas zadovoljavajuci... :) 

Imas tu kakvu preporuku? 

koju ti imas trenutnu 'konfiguraciju' pojacala i zvucnika?

Piše ti pod Moj PC... Sad već prastari Denon AVR-2308, Wharfedale Diamond 10.5  floorstandere i dva satelita sa starog Gigaworks S750 sustava kao surround zvučnike. Jesi li razmišljao možda o tome, da umjesto bookshelf+sub kombinacije uzmeš floorstandere? Ja sam sasvim zadovoljan basom (idu sasvim pristojno do 30 Hz što je u rangu ajmo reć kvalitetnijih woofera do 2-3 hiljade kn) tako da ne osjećam baš potrebu za dodatnim subom. Kao što rekoh nedavno u nekoj drugoj temi, možda jednog dana, nakon što uložim u novi receiver, bolje prednje i kad ću imati viška jedno hiljadu eura za sub koji će svirati do 16 Hz pa da se i susjedima trese kauč. 

14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Mirko935 kaže...

Piše ti pod Moj PC... Sad već prastari Denon AVR-2308, Wharfedale Diamond 10.5  floorstandere i dva satelita sa starog Gigaworks S750 sustava kao surround zvučnike. Jesi li razmišljao možda o tome, da umjesto bookshelf+sub kombinacije uzmeš floorstandere? Ja sam sasvim zadovoljan basom (idu sasvim pristojno do 30 Hz što je u rangu ajmo reć kvalitetnijih woofera do 2-3 hiljade kn) tako da ne osjećam baš potrebu za dodatnim subom. Kao što rekoh nedavno u nekoj drugoj temi, možda jednog dana, nakon što uložim u novi receiver, bolje prednje i kad ću imati viška jedno hiljadu eura za sub koji će svirati do 16 Hz pa da se i susjedima trese kauč. 

 ah... nisam ni gledao, obicno ekipa stavi samo pc 

 

wharfedale diamond je dobra serija i pristupacni cijenom u odnosu na kvalitetu. 

floorstandere zapravo imam trenutno u setu sony kucnog kina dav dz 410, ali zbog nove konfiguracije dnevnog i male djece, floorstanderi ne dolaze u obzir, bar iducih 15g 

inace dz410 je odlican, ima dobar zvuk jedino sto ga je vrijeme pregazilo a to me potaklo na trazenje avr+zvucnici kombinacije... za pare si dobro rekao... kad bi imao viska cca 3-4 milje eur, znao bi sta bi kupio, ovako skupljam po malo 

...i ubjedjujem zenu da to nije skup sport 

 

u arhivi jos uvijek cuvam XD-A700 stari ali napredan sistem za ono vrijeme (mislim da je kupljen 1996...), mozda njega spariti sa nekim subom za mini kucno kino... jedino pati povezivost ali i to bi se dalo rijesiti 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
14 godina
neaktivan
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Striko2009 kaže...

 ah... nisam ni gledao, obicno ekipa stavi samo pc 

 

wharfedale diamond je dobra serija i pristupacni cijenom u odnosu na kvalitetu. 

floorstandere zapravo imam trenutno u setu sony kucnog kina dav dz 410, ali zbog nove konfiguracije dnevnog i male djece, floorstanderi ne dolaze u obzir, bar iducih 15g 

inace dz410 je odlican, ima dobar zvuk jedino sto ga je vrijeme pregazilo a to me potaklo na trazenje avr+zvucnici kombinacije... za pare si dobro rekao... kad bi imao viska cca 3-4 milje eur, znao bi sta bi kupio, ovako skupljam po malo 

...i ubjedjujem zenu da to nije skup sport 

 

u arhivi jos uvijek cuvam XD-A700 stari ali napredan sistem za ono vrijeme (mislim da je kupljen 1996...), mozda njega spariti sa nekim subom za mini kucno kino... jedino pati povezivost ali i to bi se dalo rijesiti 

S obzirom na veličinu (pogotovo membrana koje su, pretpostavljam, nešto tipa 6-10 cm) ja ne bih ni računao kao floorstander nego mali zvučnik na visokom stalku Inače jedan moj frend ima malog od 3 godine i nikad nije spomenuo da ima nekih problema zbog floorstandera (Jamo S606). No kužim da bi moglo predstavljati problem..

 

A zašto ne uzmeš samo receiver i iskoristiš taj set zvučnika od kućnog kina ako si zadovoljan njihovim zvukom? Bar više ili manje privremeno, jel, pa kad bude nekog viška para uzmeš bolje zvučnike. Jedino će woofer malo predstavljati problem jer mu ova glavna jedinica kućnog kina služi kao pojačalo. No ništa strašno, zvučnike spojiš direkt na receiver, subwoofer pre-out RCA kablom na line in na kućnom kinu i woofer ostaviš spojen na to. Ako je problem što su "floorstanderi", koliko vidim u uputstvima, daju se i namontirati na zid, ne? Skombiniraš još i ovog Kenwooda u priču i složiš Atmos 5.1.2 sustav bez da si kupio ijedan zvučnik

14 godina
offline
Re: AV Receiver do 2.000 kn?
Mirko935 kaže...

S obzirom na veličinu (pogotovo membrana koje su, pretpostavljam, nešto tipa 6-10 cm) ja ne bih ni računao kao floorstander nego mali zvučnik na visokom stalku Inače jedan moj frend ima malog od 3 godine i nikad nije spomenuo da ima nekih problema zbog floorstandera (Jamo S606). No kužim da bi moglo predstavljati problem..

 

A zašto ne uzmeš samo receiver i iskoristiš taj set zvučnika od kućnog kina ako si zadovoljan njihovim zvukom? Bar više ili manje privremeno, jel, pa kad bude nekog viška para uzmeš bolje zvučnike. Jedino će woofer malo predstavljati problem jer mu ova glavna jedinica kućnog kina služi kao pojačalo. No ništa strašno, zvučnike spojiš direkt na receiver, subwoofer pre-out RCA kablom na line in na kućnom kinu i woofer ostaviš spojen na to. Ako je problem što su "floorstanderi", koliko vidim u uputstvima, daju se i namontirati na zid, ne? Skombiniraš još i ovog Kenwooda u priču i složiš Atmos 5.1.2 sustav bez da si kupio ijedan zvučnik

da su bar sva djeca ista, ali vjeruj mi, poceo je puzat i visio je na zvucniku 

 

iskreno, zelio bi se rijesiti svega ovoga, ako kupim avr+zvucnike ovo sve ide u prodaju... dosta mi je improvizacija i slaganja s godinama :) 

 

za pocetak ide 2.0 a kasnije i taj +1 

 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
14 godina
offline
AV Receiver do 2.000 kn?

evo danas sam malo prckao po netu i slozio 2+1 u par opcija

 

Q Acoustics Q3020 + Q Acoustics Q3070 (cca 5000kn)

Dali ZENSOR 1 + Dali Fazon SUB 1 (cca 4300kn)

Dali ZENSOR 3 + Dali Fazon SUB 1 (cca 5100kn)

Wharfedale Diamond 10.1 + Wharfedale Diamond 10 SX Sub (cca 5300kn)

 

istina da sam prilicno usmjeren na ove proizvodjace posto sam po recenzijama citao da su ovi top of the class i razlike su minorne. 

Gledao sam i Yamahu i Monitor Audio, ali mislim da ovakvu kvalitetu je tesko naci ispod 4500-5000kn... 

Ni jedno superracunalo nemoze pobijediti Chuck Norrisov mozak...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice