Isplati li se Bi-wiring na Monitor Audio MR2?

poruka: 8
|
čitano: 2.405
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Isplati li se Bi-wiring na Monitor Audio MR2?

Pozdrav, ima li koji audiofil da mi pomogne sa iskustvom kod bi-wiring-a zvučnika? Imam Sony FA-30ES pojačalo (dva seta terminala za zvučnike, gornji oznaka bi-wire) i Monitor Audio MR2 zvučnike (ustvari na putu) sa također terminalima za bi-wiring. Isplati li se uložiti nešto više novaca u kablove, tj. ima li kakvih dobitaka u kvaliteti zvuka kod takovog načina spajanja? Na netu su sasvim oprečna mišljenja a navode da je dobitak vezan uz specifične slučajeve. Napominjem da ne mislim uzimati (pre)skupe kablove ali i ovo je trošak od par stotina kuna više pa me zanima ima li netko iskustva sa ovim?

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2016 12:45 (steeleye).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isplati li se Bi-wiring na Monitor Audio MR2?

Pa koliku kuću imaš da su ti kablovi par stotina kuna više? Ili kupuješ neke od 100 kn/m?

15 godina
neaktivan
offline
Isplati li se Bi-wiring na Monitor Audio MR2?

Pa ne baš veliku, kablovi koje gledam su oko 30 kuna metar, naravno ima i puno skupljih ali to i ne gledam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isplati li se Bi-wiring na Monitor Audio MR2?
steeleye kaže...

Pa ne baš veliku, kablovi koje gledam su oko 30 kuna metar, naravno ima i puno skupljih ali to i ne gledam...

Nije ni 30 kn/m malo, moji su bili nekih 6 kn/m, s presjekom od 2.5 mm², ako se ne varam.

 

Tako i tako je sve to isti k*... http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm

 

A što se tiče pitanja o bi-wiringu, vjerojatno je beskorisno, za razliku od bi-ampinga koji može imati koristi; ali ne može škoditi ako bi te veselilo imati dva para žica do zvučnika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 11:43 (Mirko935).
15 godina
neaktivan
offline
Isplati li se Bi-wiring na Monitor Audio MR2?

kad sam vidio zvučnike odustao i od tog budgeta i uzeo tasker kabel u chipoteci za 12 kn/m :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Isplati li se Bi-wiring na Monitor Audio MR2?

Mali update, ako netko bude čitao ovo, ipak se isplati povući još jedan set kablova, moj subjektivni dojam je da se zvuk malo "otvorio" i nekako mi djeluje toplije i kao da ima više kontrole kod zahtjevnijeg materijala, prije mi se činilo da se zvučnik više "gubi" na dijelovima kad je u igri više instrumenata i vokala. Kablovi su neki vulgaris 2,5 mm2. Visoki spojeni na bi wire a bas na main terminale.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Isplati li se Bi-wiring na Monitor Audio MR2?

ako ne zelis radit biwiring (a sa tim neces nista izgubit u svakom slucaju) onda si napravi dobre jumpere ofc prvo makni limic koji ih spaja  . A o tome da li kvalitetniji kabel zvuci bolje ili ne cujes sam.. Preko interneta ti što govore da ne znači ništa dal je metar 20 il 2500kn nek napisu sto su i sa cime isprobali i procijenili ima li ikakve razlike. Evo slika jer sam nesto slicno i ja sebi napravio

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isplati li se Bi-wiring na Monitor Audio MR2?
Hvala na savjetu, nisam isprobavao skuplje kablove tako da ne mogu tvrditi ni jedno ni drugo ali sam zadovoljan sa zvukom i sa ovim, pogotovo kad sam zamjenio gramofon sa boljim nedavno.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice