Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?

poruka: 29
|
čitano: 19.555
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?

Imam zvučnike od 5.1 kućnog kina( kućno kino ne radi). Kako da ih iskoristim?

Mislio sam npr. da mi preporucite neki dvd player ili nesto s cim bi ih mogao spojiti.

Vazno mi je da na njih onda mogu spojiti ps3 ( opticki ulaz trebaju imati).

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?

Evo još 3 slike.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?

pa zasto ih s kompom nebi spojio.... a imas razne adaptere, ja koristim cinc -> 3.5mm i sve je u redu, mozda ih tako mozes i na ps3 spojit

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
Mitsuoka kaže...

pa zasto ih s kompom nebi spojio.... a imas razne adaptere, ja koristim cinc -> 3.5mm i sve je u redu, mozda ih tako mozes i na ps3 spojit

imam laptop.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
nailer kaže...
Mitsuoka kaže...

pa zasto ih s kompom nebi spojio.... a imas razne adaptere, ja koristim cinc -> 3.5mm i sve je u redu, mozda ih tako mozes i na ps3 spojit

imam laptop.

nema veze opet ih mozes spojit 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
Mitsuoka kaže...
nailer kaže...
Mitsuoka kaže...

pa zasto ih s kompom nebi spojio.... a imas razne adaptere, ja koristim cinc -> 3.5mm i sve je u redu, mozda ih tako mozes i na ps3 spojit

imam laptop.

nema veze opet ih mozes spojit 

da, ali naprimjer neko gleda film na tv-u( preko ps3)  i neko treba laptop.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?

Isto kučno kino(vidim da je LG)sam imao i ja.Otpojio sam lemilicom one nastavke na koje se može priključiti chinc kablovi i to sam si ostavio ako za nekaj zatreba.Što se tiče spajanja,sve ovisi,možeš ti njih spojiti,ali ništa jači zvuk nečeš imati.Za to ti treba pojačalo,a ako ih previše natrpaš negdje,pa malo jače pustiš možeš sve"skurit".Detaljno objasniti neznam,ali morš znati jačinu dotičnog uređaja,znači do kolko Wata može primiti,kolko Ohma itd.Valjda će naletjet netko ko može to stručno objasnit.Uglavnom djelove odlemi i sačuvaj za neke sljedeće projekte...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
nailer kaže...

da, ali naprimjer neko gleda film na tv-u( preko ps3)  i neko treba laptop.

iskopcas iz lapopa ukljucis u ps3... ili jednostavno na ps3 dok radi a na laptop kad slusas muziku/igras.......

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
General Zed kaže...

Isto kučno kino(vidim da je LG)sam imao i ja.Otpojio sam lemilicom one nastavke na koje se može priključiti chinc kablovi i to sam si ostavio ako za nekaj zatreba.Što se tiče spajanja,sve ovisi,možeš ti njih spojiti,ali ništa jači zvuk nečeš imati.Za to ti treba pojačalo,a ako ih previše natrpaš negdje,pa malo jače pustiš možeš sve"skurit".Detaljno objasniti neznam,ali morš znati jačinu dotičnog uređaja,znači do kolko Wata može primiti,kolko Ohma itd.Valjda će naletjet netko ko može to stručno objasnit.Uglavnom djelove odlemi i sačuvaj za neke sljedeće projekte...

Ja samo želim spojiti te zvučnike opet u nekakvo kućno kino koje će imati optički ulaz.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
nailer kaže...
General Zed kaže...

Isto kučno kino(vidim da je LG)sam imao i ja.Otpojio sam lemilicom one nastavke na koje se može priključiti chinc kablovi i to sam si ostavio ako za nekaj zatreba.Što se tiče spajanja,sve ovisi,možeš ti njih spojiti,ali ništa jači zvuk nečeš imati.Za to ti treba pojačalo,a ako ih previše natrpaš negdje,pa malo jače pustiš možeš sve"skurit".Detaljno objasniti neznam,ali morš znati jačinu dotičnog uređaja,znači do kolko Wata može primiti,kolko Ohma itd.Valjda će naletjet netko ko može to stručno objasnit.Uglavnom djelove odlemi i sačuvaj za neke sljedeće projekte...

Ja samo želim spojiti te zvučnike opet u nekakvo kućno kino koje će imati optički ulaz.

pa onda samo moras nabavit DVD, ako to zelis... samo nades neko koje ima sve te ulaze i to je to

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
Mitsuoka kaže...
nailer kaže...
General Zed kaže...

Isto kučno kino(vidim da je LG)sam imao i ja.Otpojio sam lemilicom one nastavke na koje se može priključiti chinc kablovi i to sam si ostavio ako za nekaj zatreba.Što se tiče spajanja,sve ovisi,možeš ti njih spojiti,ali ništa jači zvuk nečeš imati.Za to ti treba pojačalo,a ako ih previše natrpaš negdje,pa malo jače pustiš možeš sve"skurit".Detaljno objasniti neznam,ali morš znati jačinu dotičnog uređaja,znači do kolko Wata može primiti,kolko Ohma itd.Valjda će naletjet netko ko može to stručno objasnit.Uglavnom djelove odlemi i sačuvaj za neke sljedeće projekte...

Ja samo želim spojiti te zvučnike opet u nekakvo kućno kino koje će imati optički ulaz.

pa onda samo moras nabavit DVD, ako to zelis... samo nades neko koje ima sve te ulaze i to je to

upravo tako, ali je to malo teže za napraviti.

Pliz neka netko kaže neki takav dvd player.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
Ja ne znam ni za jedan DVD player koji ima ugradjeno pojacalo za zvucnike osim ako je dio HTiB sustava, kao sto je tvoj bio. Najbolje bi ti bilo kupiti receiver i na njega spojiti te zvucnike. Jedino ne vidim kakat je taj woofer, vjerojatno je pasivan tako da ces morat za njega kupovat odvojeno pojacalo ili cijeli novi woofer sa pojacalom, sto je, po meni, bolje rjesenje
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
Mirko935 kaže...
Ja ne znam ni za jedan DVD player koji ima ugradjeno pojacalo za zvucnike osim ako je dio HTiB sustava, kao sto je tvoj bio. Najbolje bi ti bilo kupiti receiver i na njega spojiti te zvucnike. Jedino ne vidim kakat je taj woofer, vjerojatno je pasivan tako da ces morat za njega kupovat odvojeno pojacalo ili cijeli novi woofer sa pojacalom, sto je, po meni, bolje rjesenje

woofer se spaja kao i zvučnici.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
Onda je pasivan i nema pojacalo, a A/V Receiveri su napravljeni da rade s aktivnim subwooferima, tako da ti je najbolje kupiti drugi.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
Mirko935 kaže...
Onda je pasivan i nema pojacalo, a A/V Receiveri su napravljeni da rade s aktivnim subwooferima, tako da ti je najbolje kupiti drugi.

ok, hvala. ajde mi pliz preporuci neki woofer i neki dvd player u koji cu ga ukopcati.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
15 godina
protjeran
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
Mirko935 kaže...
Onda je pasivan i nema pojacalo, a A/V Receiveri su napravljeni da rade s aktivnim subwooferima, tako da ti je najbolje kupiti drugi.

 

Svaki zvucnik za kucno kino ,odnosno vecina su aktivni i imaju pojacalo u sebi...jer da nema kucno kino bi kostalo puuuno vise,i mogao bi spojit bilo koji woofer...
"tko nedobije dobitak,dobije gubitak"...
15 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?

ma liniju pored kompa, aux kabal i to je to:D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
benito kaže...

ma liniju pored kompa, aux kabal i to je to:D

imam laptop, hvala na prijedlogu. 

Meni treba nesto poput kućnog kina ( treba mi za ps3).

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
zokiN kaže...
Mirko935 kaže...
Onda je pasivan i nema pojacalo, a A/V Receiveri su napravljeni da rade s aktivnim subwooferima, tako da ti je najbolje kupiti drugi.

 

Svaki zvucnik za kucno kino ,odnosno vecina su aktivni i imaju pojacalo u sebi...jer da nema kucno kino bi kostalo puuuno vise,i mogao bi spojit bilo koji woofer...

 

Kako mislis da su ti zvucnici aktivni? HTiB sustavi (koji se cesto nazivaju kucnim kinima) se sastoje od zvucnika i DVD playera. Zvucnici se spajaju sa samo dvije zvucnicke zice, da su aktivni, trebali bi se spajati na izvor struje. Pojacalo je u tim sustavima u DVD playeru. @nailer (ne mogu enter stavit s mobom): Tebi nije najveci problem DVD ni woofer. Receiveri su ti barem 1500-2000 kn i ako ga uzmes na njega ces spajati PS3, DVD i sve ostalo, a s druge strane zvucnike. Kuzis koncept valjda. To kazem jer nisi nigdje rekao imas li za ulozit u to. Ja imam LG 492H DVD player i mogu rec da je odlican, ali svejedno koji uzmes, nema nekih bitnih razlika. A subwoofere imas od 500 pa do preko 10000 kn, tako da ti ne mogu ni ja ni drugi dat neku preporuku dok ne kazes koliko bi ulozio u sve to. Pogledaj malo ponudu jacih zvucnickih kompanija, Jamo, Wharfedale, Monitor Audio, Mission, ima ih koliko hoces, ovi su mi prvi pali na pamet. Magnat je recimo klasu ispod ovih ali ima dosta povoljnu ponudu, pa je dobar izbor ako nisi nesto zahtjevan. Za receivere pogledaj Denon, Onkyo, Yamahu, Pioneer i Marantz. I ispricavam se sto mi je post neuredan, kao sto rekoh, forum mi ne prepoznaje enter kad pisem na mobitelu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
Mirko935 kaže...
zokiN kaže...
Mirko935 kaže...
Onda je pasivan i nema pojacalo, a A/V Receiveri su napravljeni da rade s aktivnim subwooferima, tako da ti je najbolje kupiti drugi.

 

Svaki zvucnik za kucno kino ,odnosno vecina su aktivni i imaju pojacalo u sebi...jer da nema kucno kino bi kostalo puuuno vise,i mogao bi spojit bilo koji woofer...

 

Kako mislis da su ti zvucnici aktivni? HTiB sustavi (koji se cesto nazivaju kucnim kinima) se sastoje od zvucnika i DVD playera. Zvucnici se spajaju sa samo dvije zvucnicke zice, da su aktivni, trebali bi se spajati na izvor struje. Pojacalo je u tim sustavima u DVD playeru. @nailer (ne mogu enter stavit s mobom): Tebi nije najveci problem DVD ni woofer. Receiveri su ti barem 1500-2000 kn i ako ga uzmes na njega ces spajati PS3, DVD i sve ostalo, a s druge strane zvucnike. Kuzis koncept valjda. To kazem jer nisi nigdje rekao imas li za ulozit u to. Ja imam LG 492H DVD player i mogu rec da je odlican, ali svejedno koji uzmes, nema nekih bitnih razlika. A subwoofere imas od 500 pa do preko 10000 kn, tako da ti ne mogu ni ja ni drugi dat neku preporuku dok ne kazes koliko bi ulozio u sve to. Pogledaj malo ponudu jacih zvucnickih kompanija, Jamo, Wharfedale, Monitor Audio, Mission, ima ih koliko hoces, ovi su mi prvi pali na pamet. Magnat je recimo klasu ispod ovih ali ima dosta povoljnu ponudu, pa je dobar izbor ako nisi nesto zahtjevan. Za receivere pogledaj Denon, Onkyo, Yamahu, Pioneer i Marantz. I ispricavam se sto mi je post neuredan, kao sto rekoh, forum mi ne prepoznaje enter kad pisem na mobitelu.

hvala na odgovoru.

Kućno kino ja mislim da nije tolko došlo.

Ako je tako puno onda jebeš, rađe kupim novo.

Šta se ne može uzeti neki običan dvd player i na njega spojiti zvučnici?

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
Ne mozes sa obicnim playerom jer obicni playeri nemaju pojacalo za zvucnike. Kvalitetna audio tehnika je skupa, jbg. Pogledaj Vivax AM 200 Ima cak i pojacalo za subwoofer. Ne znam kakvi su Vivax receiveri, ali za 600-700 kn neces naci nista bolje. Ima i AM 100 model, ali taj nema pojacalo za subwoofer. Evo ti cjenik koji sam uspio nac: http://www.lavracunala.hr/cjenik/gr1.html pa pogledaj sta je s tim, i raspitaj se ima li opticki ulaz i slicno jer ne mogu nac nigdje informacije o tome.
14 godina
odjavljen
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?

Uzmeš kablove odlemiš ona čuda kaj su nakraju i zalemiš činč. Kupiš neki DVD player s surround Dolby DIgital. I Pospajaš sve to lijepo.

 

Par linkova.

 

http://www.nabava.net/panasonic-dvd-s33e-k-hdmi-divx__29536_p.php

[URL=http://www.neobux.com/?r=bobica257][IMG=http://images.neobux.com/imagens/banner/?u=bobica257&u3=3732154][/URL]
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
bobica257 kaže...

Uzmeš kablove odlemiš ona čuda kaj su nakraju i zalemiš činč. Kupiš neki DVD player s surround Dolby DIgital. I Pospajaš sve to lijepo.

 

Par linkova.

 

http://www.nabava.net/panasonic-dvd-s33e-k-hdmi-divx__29536_p.php

hvala. Znači to će raditi?

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
14 godina
odjavljen
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?

Radit će ali zvuk ti neće biti glasan jer playeri nemaju pojačala ugraena. Inače imaju, ali nedosta snažne. Zato Možeš ti to spojit samo ti će ti zvuk biti tih. Ali ako želiš pravo KUćno kino. Kupi novo ili reciver s pojačalom. Kao taj vivax Am-200 ili 100. Ali to ti je nepotrebna investicija. Jer možeš dobit vrlo solidno Kućno kino za nekih 2k kn. A ove zvučnike ostavi jer će ti jednom zatrebati....

[URL=http://www.neobux.com/?r=bobica257][IMG=http://images.neobux.com/imagens/banner/?u=bobica257&u3=3732154][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 10:35 (bobica257).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
bobica257 kaže...

Radit će ali zvuk ti neće biti glasan jer playeri nemaju pojačala ugraena. Inače imaju, ali nedosta snažne. Zato Možeš ti to spojit samo ti će ti zvuk biti tih. Ali ako želiš pravo KUćno kino. Kupi novo ili reciver s pojačalom. Kao taj vivax Am-200 ili 100. Ali to ti je nepotrebna investicija. Jer možeš dobit vrlo solidno Kućno kino za nekih 2k kn. A ove zvučnike ostavi jer će ti jednom zatrebati....

ok hvala.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
16 godina
offline
Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?

Ste vi normalni?!

Pa pasivan zvučnik se NIKAD ali AMA BAŠ NIKAD ne spaja direktno na DVD player, mp3 player, komp i sl. OSIM ako je napravljen posebno za tu svrhu!

 

Ovi NISU i zato ih ne spajaj direktno na ništa osim na pojačalo osim ako ne želiš spržiti to nešto.

Slušaj Mirka i kupi A/V reciver sa 5 kanalnim pojačalom (većina su takvi, neki su 7 kanalni), imaš ih polovnih za sitne pare.

Za subwoofer ako nije aktivan (ako ima žicu za uštekati u utičnicu onda je aktivan) onda ti za njega treba posebno pojačalo ili kupiš aktivni sub, i njih ima za sitne pare, a posebna pojačala je najbolje nabaviti automobilska pa spojiti na PC napajanje jer su puno puno jeftinija, također gledaj polovno da prođeš jeftinije, ne treba ti niš posebno.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?
Vido kaže...

Ste vi normalni?!

Pa pasivan zvučnik se NIKAD ali AMA BAŠ NIKAD ne spaja direktno na DVD player, mp3 player, komp i sl. OSIM ako je napravljen posebno za tu svrhu!

 

Ovi NISU i zato ih ne spajaj direktno na ništa osim na pojačalo osim ako ne želiš spržiti to nešto.

Slušaj Mirka i kupi A/V reciver sa 5 kanalnim pojačalom (većina su takvi, neki su 7 kanalni), imaš ih polovnih za sitne pare.

Za subwoofer ako nije aktivan (ako ima žicu za uštekati u utičnicu onda je aktivan) onda ti za njega treba posebno pojačalo ili kupiš aktivni sub, i njih ima za sitne pare, a posebna pojačala je najbolje nabaviti automobilska pa spojiti na PC napajanje jer su puno puno jeftinija, također gledaj polovno da prođeš jeftinije, ne treba ti niš posebno.

dosta novih DVD-ova ti ima pojačalo u sebi... evo recimo moje KENWOOD na televiziji ima, ali ono staro san preko pojačala morao spojit

16 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?

Ajde molim vas da mi konkretno preporucite neki model za sto sitnije pare.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako iskoristiti zvučnike od kućnog kina?

Svaki DVD player ima pojačalo u sebi ako tako gledaš ali to su pojačala jako male snage koja eventualno mogu slušalice pogoniti, ti izlazi se zbog tako slabog signala zovu pasivni izlazi. Spajanje zvučnika (puno niži otpor od slušalica, a pogotovo od neke druge komponente koja bi se spojila) može rezultirati pregaranjem tranzistora i zato se to tako ne radi. A/V reciveri imaju ugrađena zvučnička pojačala i reciveri od kućnog kina imaju također. Ja još DVD player sa ugrađenim pojačalom nisam vidio (osim ako je dio kompleta od kućnog kina), a pogotovo nisam televizor takav vidio.

Ako postoji onda moje isprike.

 

 

@nailer, pogledaj Vivaxovu stranicu i pronjuškaj po oglasnicima, bilo koji 5.1 A/V reciver će tebe zadovoljiti.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2010 14:25 (Vido).
 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice