koje pojacalo za slusalice za mjuzu na laptopu

poruka: 10
|
čitano: 8.676
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
koje pojacalo za slusalice za mjuzu na laptopu

 

imam slušalice sennheiser hd 555 (880kn,iz starije serije sennheiser audiophile)
slušam muziku na kompu
kada slusam muziku na kompu preko slušalica i kada pojacam do maksimuma zvuk i dalje mi nije dovoljna jacina zvuka(te su slusalice napravljene da se koriste uz hifi liniju koja naravno ima pojacalo dovoljno jako na sebi)
znaci trebalo bi mi nekakvo dodatno pojacalo za njih
ja si ne zelim kupiti liniju posto linija kad tad se pokvari(cd leca)
a i znam kada mi rikne laptop da cu si kupiti novi pa
me zanima da li postoji kakvo pojacalo za slusalice u koje mogu ustekati slusalice , a to pojacalo spojiti s laptopom i dobiti kvalitetan i  dovoljno jak(posto slusam techno i rock volim da je jako glasan ) zvuk
moram napomenuti da slusam muziku samo na slusalicama radi ljudi oko sebe
(uvijek ovaj iza mene lupa gore kada slusam muziku bez slusalica)
e sada sam vidio da jos postoje zvucnici koji se mogu spojiti s laptopom i koji imaju u sebi utor za slusalice,
ja sam vidio jedan model -jedan veliki sa 4 ili 5 mala zvucnika i samo u jednom malom zvucniku je utor za slusalice pa mislim da mi to nebi bilo dovoljno
ja sam laik sto se takvih stvari tice pa bi volio da mi neko objasni cemu pojacalo za slusalice sluzi znaci koja mu je prvobitna namjena i da li mi netko moze preporuciti neko dodatno pojacalo ili zvucnik ili vec sta.. u koje mogu ustekat slusalice, i to dodatno pojacalo spojiti sa kompom i dobiti kvalitetan zvuk
inace zivim u zgu pa mi mozete ako mi nesto i preporucite odma preporuciti i ducan

( pisem ovo naknadno,vidio sam da neka pojacala za hifi (komponente koje se spajaju sa zvucnicima i cd plejerom) imaju utor na slusalice u sebi ko recimo ovaj model Pojačalo Marantz PM 5003 black pa ako mi to netko moze prokomentirati i da li se takvo pojacalo moze uopce spojiti s laptopom i kakak je zvuk onda itd...)

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2010 17:54 (tonymontana2).
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
koje pojacalo za slusalice za mjuzu na laptopu

A  ampova za slusalice imas koliko oces ali problem je sto je zvucna srot na laptopu pa bu sam amplificiralo.Po meni bolje i ekonomicnije rijesenje ti je uzeti neku vanjsku zvucnu sa normalnim dacom sa pre ampom za sluske tipa e-mu 0202 ili e-mu 0404 .

 

A sto se ampova za sluske tice imas recimo 

 

http://www.creekaudio.com/products/obh11.php  

http://www.rega.co.uk/html/ear_2001.htm

http://www.gradolabs.com/product_pages/ra1_amp.htm

http://www.vincent-tac.de/de/produkte-nach-typ/vorverstaerker/khv-111-mk-ii.html

http://www.naimaudio.com/hifi-product-type/600

 

i tako dalje i dalje cijene od po 300 kuna nekih behringera pa na gore

http://www.ekran-avc.hr/slusalice-pojacala-za-slusalice/c68_189/

 

 
0 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
14 godina
protjeran
offline
RE: koje pojacalo za slusalice za mjuzu na laptopu
tonymontana2 kaže...

 

imam slušalice sennheiser hd 555 (880kn,iz starije serije sennheiser audiophile)
slušam muziku na kompu
kada slusam muziku na kompu preko slušalica i kada pojacam do maksimuma zvuk i dalje mi nije dovoljna jacina zvuka(te su slusalice napravljene da se koriste uz hifi liniju koja naravno ima pojacalo dovoljno jako na sebi)
znaci trebalo bi mi nekakvo dodatno pojacalo za njih
ja si ne zelim kupiti liniju posto linija kad tad se pokvari(cd leca)
a i znam kada mi rikne laptop da cu si kupiti novi pa
me zanima da li postoji kakvo pojacalo za slusalice u koje mogu ustekati slusalice , a to pojacalo spojiti s laptopom i dobiti kvalitetan i  dovoljno jak(posto slusam techno i rock volim da je jako glasan ) zvuk
moram napomenuti da slusam muziku samo na slusalicama radi ljudi oko sebe
(uvijek ovaj iza mene lupa gore kada slusam muziku bez slusalica)
e sada sam vidio da jos postoje zvucnici koji se mogu spojiti s laptopom i koji imaju u sebi utor za slusalice,
ja sam vidio jedan model -jedan veliki sa 4 ili 5 mala zvucnika i samo u jednom malom zvucniku je utor za slusalice pa mislim da mi to nebi bilo dovoljno
ja sam laik sto se takvih stvari tice pa bi volio da mi neko objasni cemu pojacalo za slusalice sluzi znaci koja mu je prvobitna namjena i da li mi netko moze preporuciti neko dodatno pojacalo ili zvucnik ili vec sta.. u koje mogu ustekat slusalice, i to dodatno pojacalo spojiti sa kompom i dobiti kvalitetan zvuk
inace zivim u zgu pa mi mozete ako mi nesto i preporucite odma preporuciti i ducan

( pisem ovo naknadno,vidio sam da neka pojacala za hifi (komponente koje se spajaju sa zvucnicima i cd plejerom) imaju utor na slusalice u sebi ko recimo ovaj model Pojačalo Marantz PM 5003 black pa ako mi to netko moze prokomentirati i da li se takvo pojacalo moze uopce spojiti s laptopom i kakak je zvuk onda itd...)

 moram odgovoriti na ovu konstataciju:

dok sam koristio istu kombinaciju (sluše na zvučnu) nikad nisam ni do pola pojačao jer je zvuk bio i prejak te se prilično čuo izvan slušalica. Dali ti je sve dobro podešeno na opcijama u control panelu?

zvuk je bio više nego dobar, no bilo mi je šteta te sluške koristit sa PCjem pa sam kupio Sony MDRV700 i opet ima sasvim dosta snage.

Računaj da na zasebnom pojačalu za sluške nema korekcije bass/treble, pa će zvuk biti malo "šupalj" (bar meni je)...

15 godina
neaktivan
offline
koje pojacalo za slusalice za mjuzu na laptopu

A cuj moguce da njegov sen ima puno vecu impedanciju prije je 555tka imala 120oma kasnijih reizdanja su spustili na 50 radi portabilnih playera ;pa je moguce da imate razlicite 555tice

 

A sto se basa tice kaj nebi sen trebo ionako malo vise farbal na bas ,barem vecina sen sluski koje sam ja cul su bili vise bas orijentirani (sto je meni i bila glavna zamjerka pa sam uzo grado)

A ionako mu je pojacalo bezveze spajat na integrirku od laptopa.Bolje vanjski dac kak je neko predlozil gore ili zvucnu tipa emu vanjsku (o2o2 ili o4o4) ;pa more korigirat u foobaru po zelji ak bude potrebe 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 12:02 (Tcherot).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: koje pojacalo za slusalice za mjuzu na laptopu

ne mogu reć da je bass naglašen...kad ih usporedim sa Sony koje su dosta tamnije, ispada da su 555 baš audiofilske...

i baš ću pogledat na kutiji koja je ohmaža ovih mojih...

e, da jedno kratko vrijeme sam imao i HD 595 i ista stvar kad sam ih spojio na PC...prodao sam ih jer uhom nisam čuo nikakve razlike u zvuku sa original CDa preko pojačala denon 700.

15 godina
neaktivan
offline
koje pojacalo za slusalice za mjuzu na laptopu

pozdrav...ja imam iste slusalice kao ti u kombinaciji sa nuforce udac-om koji ti je preporucen u 2. postu i mogu ti rec da san prezadovoljan. Takoder slusam techno i rock i volim da je dosta pojacano. Ova spravica od nuforce-a je malo skuplja, mislim oko 700 kn, ali je nevjerovatno kvalitetna, spaja se USB-om na PC, a preko nje mozes spojit i hi-fi audio sustav, sto u stvari i je primarna funkcija. Zvuk je jako dobar, te cist  bez ikakvih sumova. Iskreno preporucam!!! :)

It's nice to be important, but it's more important to be nice
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: koje pojacalo za slusalice za mjuzu na laptopu
cassini kaže...

e, da jedno kratko vrijeme sam imao i HD 595 i ista stvar kad sam ih spojio na PC...prodao sam ih jer uhom nisam čuo nikakve razlike u zvuku sa original CDa preko pojačala denon 700.

A izvor zvuka ti je i dalje bio PC bez bolje zvučne ili neki bolji CD player? Jer u prvom slučaju ne bi ni čuo razliku.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
15 godina
neaktivan
offline
RE: koje pojacalo za slusalice za mjuzu na laptopu
Tcherot kaže...

A  ampova za slusalice imas koliko oces ali problem je sto je zvucna srot na laptopu pa bu sam amplificiralo.Po meni bolje i ekonomicnije rijesenje ti je uzeti neku vanjsku zvucnu sa normalnim dacom sa pre ampom za sluske tipa e-mu 0202 ili e-mu 0404 .

 

Bok,

mozes li objasniti sta znaci to? Cesto dok sam trazio pojacalo za sluske(moj PC) nailazio sam na te nazive, no i ne bas na jednostavno objasnjenje o cemu se tocno radi.

 

DAC pretpostavljam da je digital > analog converter. Za ovo drugo ne znam.

A man without a religion is like a fish without a bicycle
15 godina
neaktivan
offline
koje pojacalo za slusalice za mjuzu na laptopu

Imas tu na forumu poprilicno lako razumiljivo objasnjenje vecinu pojmova Lazarus Long si je dao truda 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/audio-video-playeri-recorderi/amplifikacija-pretpojacala-pojacala-snage/27085.aspx

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice