Koji media player kupiti?

poruka: 160
|
čitano: 121.341
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Android TV Box, molim preporuku, Vaš audio kutak
11 godina
offline
Re: Koji media player kupiti?
ColdBaron kaže...

Jel nužno 3GB RAM memorije ili može i 2 GB

 ako poznati xiaomi mi box ima 2GB i 4core cpu i sljaka dobro ne vidim potrebu za 8core i 3GB, ako ne sljaka dobro na prvom nece ni na jacem realno gledano jer je onda nesto sjebano do softvera. 

 

e sad ako igras igre sa play stora onda bi ti mozda bilo razlike da uzmes jaci cpu ali koliko pratim tv adddons portal 4core je sasvim dovoljan za pustanje filmova.

 

 

11 godina
offline
Re: Dune HD Pro 4K Ultra

probaj u ronis pitati dali ga mogu nabaviti ili uzi shop

https://www.ronis.hr/media-player-dune-hd-pro-4k-realtek-rtd1295-4kp60-hdr-2gb-ram-16gb-flash/DEPRO4K/product/

 

koliko vidim ovaj ultra model ima msrp cijenu 800$ a chipset je realtek 1296 dok je u 4k modelu 1295 oba quad core

 

cini se Pro model puno isplativiji osim ako ti nije do dac audia...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dune HD Pro 4K Ultra

imas i na njihovom sajtu po regijama ovlastene distributere 

 

http://dune-hd.com/eng/where_to_buy

6 godina
protjeran
offline
Koji media player kupiti?

dečki. 

vidim te cijene i nije mi jasno jeste li vi uopće normalni ili se zajebajete ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
3 1 hvala 0
10 godina
offline
Koji media player kupiti?

Lol baš sad gledam na komodi svoj Mede8er 500X2 i brijem si jbt kako ga je pregazilo vrijeme a te 2011 je za 1500kn bio jedan od najboljih playera. Još uvijek papa sve kaj mu se da osim X/H265 i 4K formata. Bio je odličan jer je čitao baš sve audio formate a ak se ne varam sad se na Android playerima treba nekaj šaltat kad se puštaju DTS ili DD neki formati, nekaj sa passthrough ne valja. Ili je to samo za Kodi? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji media player kupiti?

Neki se i pregrijavaju pa moras na prisilnu stanku 

6 godina
protjeran
offline
Koji media player kupiti?

kužim ja ljubav prema tehnici, automobilima ali čovjek ipak treba biti malo racionalan.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji media player kupiti?

Moze neka preporuka za player? Min 2gb rama.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji media player kupiti?
Trebam preporuku htpc/mini pc kako god.... treba za gledanje 4k hdr materijala i da ima hd audio passthrough... gledao sam android boxove ali vidim da jedino nvidia shield ima sve sta trebam a na par mjesta na netu sam procitao da bas i nedaje dobru sliku sta god to znacilo, neprocesuira je valjda dobro...i da se najbolje dobije sa htpc kodi madvr konfiguracijom plus imas hd audio zvuk... ako ima jos kakav android osim nvidie da daje sve sta trazim moze i to pa pogledam jel mi pase....
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 12:52 (jocommb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji media player kupiti?
Dosta kostaju...bas zato sam mislio radije na win based mini pc, vise bih ga mogao iskoristiti cini mi se....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji media player kupiti?
tajo1960 kaže...
jocommb kaže...
Trebam preporuku htpc/mini pc kako god.... treba za gledanje 4k hdr materijala i da ima hd audio passthrough... gledao sam android boxove ali vidim da jedino nvidia shield ima sve sta trebam a na par mjesta na netu sam procitao da bas i nedaje dobru sliku sta god to znacilo, neprocesuira je valjda dobro...i da se najbolje dobije sa htpc kodi madvr konfiguracijom plus imas hd audio zvuk... ako ima jos kakav android osim nvidie da daje sve sta trazim moze i to pa pogledam jel mi pase....

Pogledaj playere, modele, na:

 

http://www.zappiti.com/

 

https://www.zidoo.tv/

 Sta kazes na ovo? https://www.avforums.com/review/himedia-q10-pro-android-media-player-review.12668

Naletio slucajno i izgleda ok za te pare.... a jeftiniji je i on shielda....

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji media player kupiti?

Jel narucivo tko SCISHION Model S TV Box?

V88 njihov je bio ok pa me zanimaju iskustva sa ovim

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji media player kupiti?

Nvidia Shield 2017 je na akciji na Amazon.de .... 150 eura je osnovna verzija, 180 s gamepadom a onih s 500GB HDD-om nema vise... ugl popust je 50 eura... Ja sam narucio s gamepadom i gledao sam s dostavom u zagreb je 199 eura....znaci 21 euro je slanje u hrvatsku... ako imate koga gore nema postarine dabe salju... https://www.amazon.de/gp/aw/d/B075TBK232/ref=ox_sc_saved_image_2?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1&th=1

VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji media player kupiti?

Zašto nitko ne spominje izvrsni Ricomagic RKM22 koji ima odlični S912 cpu

 

CPU: Amlogic S912 Octa Core 2.0GHz

GPU: ARM Mali-T820MP3

RAM: 2G DDR3

ROM: 16G

Ethernet: 10M/100M/1000M

WIFI: 802.11b/g/n/ac

Bluetooth: 4.0

Audio Decoder:MP3, WMA, AAC, WAV, OGG, AC3, FLAC ,  7.1/5.1 down-mixing
Video Decoder:VP9-10/h.265 up to 4Kx2K@60fps, h.264 WMV/MPEG-1/2/4 VC-1/AVS/RealVideo up to1080p@60fps
Video Format:/blu ray/mkv/wmv/mpg/mpeg/dat/avi/mov/iso/mp4/rm/jpg
Resolution:support 4Kx2K & Full HD 4K*2K@60 fps video output

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji media player kupiti?

svi ti androidi su jedan veliki šrotex!!

 

imam 2 komada i nemogu se usporediti sa linux-base modelima i realtek čipom...

 

uskoro uzimam jedan dune koji će zamjeniti WD live i Iamm medija playere za cjelovečernje blockbastere,  dok ova 2 androida Beelink GT i Tanix ostaju za gledanje YT i sl. usputnih stvari. na KODIju nisam našao niš korisno u FULL HD il inedajbvože 4K kvaliteti.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji media player kupiti?
zlatkor kaže...

svi ti androidi su jedan veliki šrotex!!

 

imam 2 komada i nemogu se usporediti sa linux-base modelima i realtek čipom...

 

uskoro uzimam jedan dune koji će zamjeniti WD live i Iamm medija playere za cjelovečernje blockbastere,  dok ova 2 androida Beelink GT i Tanix ostaju za gledanje YT i sl. usputnih stvari. na KODIju nisam našao niš korisno u FULL HD il inedajbvože 4K kvaliteti.

 

Hm, pa prodaju se i androidi s realtek čipom + na amlogic uredno instaliraš Libreelec, uostalom i android je linux based.

Dune isto vrti android, to šta imaju svoj GUI je drugi par postola. 

Kodi je media centar prvotno služi za organizaciju offline kolekcije, to šta ti nisi naša nešto na piratskom addonu nema nikakve veze s Kodijem.

14 godina
offline
Re: Koji media player kupiti?
Evo stigao mi Nvidia Shield i prvi dojmovi su da je stroj...i to kakav stroj... sve sta sam probao do sada dere preko plexa... imam optiku i eltekov router koji i nije neki 300Mbit mu je max brzina preko wifi i sve sta sam probao dosad 4k hdr sa dts hd master ili ddthd zapisima ide ok...dok pokrene treba sekunda dvije ali to ie zbog mreze pa vjerovatno dok preloada(ako tako radi)... to namjeravam rijesit tako da kupim eksterni veliki i skopcam na shield i to ce bit to...kodi sam samo instalirao i jos ga trebam probat...kao i igranje...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji media player kupiti?
Kao i kolege gore imam Mede8er 500X. Nakon 10 godina urednog rada zna zivcirati sto ne podrzava h.265 i videe sa 6.1 zvukom.

Super mi je sto imam u njemu HDD i sto su sve operacije kod gledanja jednostavne, brze i bez kompliciranja.

Sto se interneta tice, imam optiku 200/100.

Sad bih kupio novi media player, Kodi s "alternativnim" izvorima nisam isprobavao. Ne bih htio imati player koji usred filma prestane raditi, video se ne zeli downloadati, titlovi ne odgovaraju...

Sto je najbolje sto se moze kupiti - nVidia Shield ili ovaj Zidoo Z10?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji media player kupiti?

kupio sam novi 4k tv, instalirao atmos zvučnike, imam av reciever koji podržava to sve ali nedostaje početna stvar.

kako u BiH ne postoji mogučnost kupnje 4k bluray playera a pogotovo diskova svi znamo odakle se nabavlja dotični sadržaj, ali to sad nije tema.

znači potreban je media player koji podržava x265, 4k HDR, i atmos passtrough preko hdmi kabla.

našao sam neke moguće opcije ali nisam siguran u praksi dali to funkcionira.

1 nvidia sheld tv 2017,

2 xbox one s

3 zappiti 4k hdr playeri

4 oppo media player, hvale ga ali je preskup

5 neka druga opcija

znači traži se preporuka nekog ko se razumije, a pogotovo ko je u praksi isprobao i ima iskustva...

ono tipa pročitao sam negdje... to mogu i sam

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji media player kupiti?
Shield....na akciji s joystickom sam ga uzeo za 170 eura....jeftinije nebi proso nigdje sigurno...a s njim imas vise nego s ostalima za te pare.... pass radi savrseno na kodiju, ja sam ga zbog filmova i uzeo najvise.... a sta se atmosa tice mislim da se nemoras previse nadat svi to trpaju koda je bozje otkrivenje a ja bi reko da za to treba malo ozbiljniji zvucnicki sustav, najbolji primjer ti je reklamiranje atmosa u mobitelima 🤦‍♂️.... i pogotovo te fore sta idu na odbijanje zvuka...zavisi od prostorije i svega zivoga...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji media player kupiti?

shield trenutno 230 eura. cim uhvatim kakvo snizenje na 200 uzeću ga.

13 godina
offline
Re: Koji media player kupiti?
gocc01 kaže...

Lol baš sad gledam na komodi svoj Mede8er 500X2 i brijem si jbt kako ga je pregazilo vrijeme a te 2011 je za 1500kn bio jedan od najboljih playera. Još uvijek papa sve kaj mu se da osim X/H265 i 4K formata. Bio je odličan jer je čitao baš sve audio formate a ak se ne varam sad se na Android playerima treba nekaj šaltat kad se puštaju DTS ili DD neki formati, nekaj sa passthrough ne valja. Ili je to samo za Kodi? 

gocc01

 Da medo (Mede8er 500X2) je super kako ga mi u familiji od milja zovemo. Šteta što ne guta taj H265 super nas je služio sve ove godine.

Hard od 3 TB unutra i piči.

 

Jel ovaj dobar?

 

X96 MAX TV Box - Black 4GB DDR4+32GB ROM EU PLUG

 

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009267575666.html?wid=1433363#goodsDetail

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2019 19:24 (hummer0).
14 godina
offline
Re: Koji media player kupiti?
Evo mozda pomogne... ugl tu ima svega i svacega...i mora se pazit ako hoces i hd zvuk imat... nez u cem je problem...mozda google neplaca licence da android ima nativnu podrsku za te formate i onda za to mora brinut firma koja pravi playere... drugo moras znat da postoje android i android tv platforme na playerima....na android tv nemozes instalirat sve aplikacije sa trg play...i tako.... ugl evo link pa studirajte https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=252916
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji media player kupiti?

Konačno sam riješio problem, dobio sam hdr sliku na televizoru i dobio sam atmos zvuk na pojačalu.

jednostavno sam prikopčao pc (jeftina varijanta, pentium proc, 8gb ram, nvidia 1050), instalirao mpc hc i na moje iznenađene proradi atmos passtrough ...jedino nije htjeo da pusti sliku u hdr formatu

Malo sam google prelistao i nađem caku, treba instalirati madVR i uključiti ga u opcijama. i to je to.

bio sam ubjeđen da neće uspjeti... da ce štekati zbog slabog procesora...ne mogu vjerovati da prilikom hdr filma od 40gb zauzeće procesora samo 10%.

sad mi samo ostaje da podesim neke sitnice...jer nisam imao vremena sve da naštimam kako su prikazali u tutorijalima na netu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji media player kupiti?
dovla_77 kaže...

Konačno sam riješio problem, dobio sam hdr sliku na televizoru i dobio sam atmos zvuk na pojačalu.

jednostavno sam prikopčao pc (jeftina varijanta, pentium proc, 8gb ram, nvidia 1050), instalirao mpc hc i na moje iznenađene proradi atmos passtrough ...jedino nije htjeo da pusti sliku u hdr formatu

Malo sam google prelistao i nađem caku, treba instalirati madVR i uključiti ga u opcijama. i to je to.

bio sam ubjeđen da neće uspjeti... da ce štekati zbog slabog procesora...ne mogu vjerovati da prilikom hdr filma od 40gb zauzeće procesora samo 10%.

sad mi samo ostaje da podesim neke sitnice...jer nisam imao vremena sve da naštimam kako su prikazali u tutorijalima na netu.

 pa vjerovatno ti gpu procesuira pa zato.... 1050 moze dekodirat to tako da....

VenAtoR#2231
10 godina
offline
Koji media player kupiti?

Ponovno su Fire Stick 4k na akciji, amazon.de 35e + mailbox.de shipping cca 10 eura

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji media player kupiti?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji media player kupiti?

 ako ti pise da se salje iz italije ne... 

VenAtoR#2231
6 godina
offline
Koji media player kupiti?

samo jedna usporedba w95 amlogic 905w 2gb ram 16gb prostora android 7.1 vs najslabiji firestick 2.generacije od amazona

maxtv to go aplikacija ne rade arenesport ostalo radi kod w95 kod firesticka sve radi 1gb rama 8gb prostora

kodi radi nažalost u rezi 1280-720 a ne 4k,kako je navedno u speckama taj w95 ni blizu full hd,slika je ko da je nožem oštriš

dok firestick vrti u stvarnim rezolucijama bez problema kodi a maxtv u 99posto slučajeva radi super + fire ima 5ghz wifi bluetooth dok kinez nema ništa 2.4wifi i mrežni kabel što firestick nema nažalost

uzeo sam rabljeni w95 a novi na netu po 26-27 usd ide ali ni ne vrijedi više ako i toliko firestick uzeo u italiji za 30€ novi u mediaworld,

znači firestick je svemirski brod u odnosu na amlogic w95 kineza ,nadam se da sam nekom pomogao pri izboru

Moj PC  
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Android TV Box, molim preporuku, Vaš audio kutak
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice