Logitech Z906 i Yamaha Rx-V383

poruka: 5
|
čitano: 1.842
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
Logitech Z906 i Yamaha Rx-V383

Pozdrav svima!

 

Molio bih pomoć, ako je moguće spojiti navedene zvučnike, sa navedenim AV receiverom.

Probao sam razna spajanja, ne mogu nikako dobiti zvuk.

 

Jedina mi je opcija spojiti satelite na receiver, ali sub ne mogu nikako.

Zvuk mi ide iz tv-a na receiver, zvučnici u receiver (sateliti su spojeni preko sub-a), preko aux-a. Spajam se preko bluetooth-a, može i preko optičkog kabela. Uparim sve, ali nikako da zvučnici prorade.

 

Da li je moguće uopće spojiti zvučnike sa sub-om na receiver? Ako je netko uspio, neka javi.

 

Evo slika kako to izgleda... Hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Logitech Z906 i Yamaha Rx-V383

Dakle imaš reciver (pojačalo) koje bi htio spojiti u aktivne zvučnike (zvučnici s pojačalom) - neće ići.

 

Možeš jedino sve satelite spjiti direktno na reciver, a s chinch kabelom povezati reciver (pre out subwoofer) s grupom 2 ulaza na logitechu - uštekaš na bilo koji chinch ili razdjeliš na oba. 

 

Još moraš provjeriti u postavkama recivera da li je sub omogućen uopće i na koliko hz je stavljen filter (ispod koliko hz reciver šalje signal na sub.

 

 

PS

Možda ti izlaz za subwoofer nije chinch nego onaj banana utikač (kao za slušalice, ali mono): Ne vidim iz fotke.

Ako ima u opcijama sve zvučnike u postavkama stavi na small.

 

Ne vjerujem da ćeš na ovaj način imati nešto bolji zvuk nego da si TV ili PC spjio direktno na logitech preko digitalnih ulaza. Javi ako sam u krivu.

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.10.2018 22:34 (BlackM).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Logitech Z906 i Yamaha Rx-V383

Mozes spojiti TOSLINK-om (digitalnom optikom), ali ne zaboravi jedno - u tom slucaju ti pojacalo sluzi samo da trosi struju i nista vise,

jer sve obavlja Logitech pojacalo i DAC ugradjen u zvucnike - kao da pojacala ni nemas.

 

To je pojacalo zamisljeno da na njega spojis pasivne zvucnike i aktivni Woofer, a ne cijeli gotov set sa DAC-om i kontrolerom.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Logitech Z906 i Yamaha Rx-V383

Mislim da sam probao sve moguće kombinacije, samo izgleda funkcionira kad na receiveru spojim na utoru za slušalice, i 2 činča u sub. Ionako imam samo spojeno 2 zvučnika i sub.

Znam da nisu namjenjeni zvučnici za receiver, ali pošto ih već imam, i da ne moram kupovati druge...

 

Istina da trenutno receiver nema neku ulogu, osim trošenja struje, ali bar mogu mob spojiti preko njega, preko bluetootha. 

 

Hvala na savjetima!

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Logitech Z906 i Yamaha Rx-V383
BlackM kaže...

Možda ti izlaz za subwoofer nije chinch nego onaj banana utikač (kao za slušalice, ali mono): Ne vidim iz fotke.

Ako ima u opcijama sve zvučnike u postavkama stavi na small.

 

Ne vjerujem da ćeš na ovaj način imati nešto bolji zvuk nego da si TV ili PC spjio direktno na logitech preko digitalnih ulaza. Javi ako sam u krivu.

Činč je, stavljeno je sve na small.

Nije mi bitna kvaliteta zvuka, trenutno mi je bitan bluetooth i muzika preko moba. Zvuk mi se čini lošiji trenutno, ali bar radi.

Čitatelj kaže...

Mozes spojiti TOSLINK-om (digitalnom optikom), ali ne zaboravi jedno - u tom slucaju ti pojacalo sluzi samo da trosi struju i nista vise,

jer sve obavlja Logitech pojacalo i DAC ugradjen u zvucnike - kao da pojacala ni nemas.

 

To je pojacalo zamisljeno da na njega spojis pasivne zvucnike i aktivni Woofer, a ne cijeli gotov set sa DAC-om i kontrolerom.

Ne funkcionira optika, sve sam probao, samo sam uspio sa utorom od slušalica.

Istina, ne bih htio trošiti još na zvučnike, kad ih već imam. A baš nedavno prodao visoke samostojeće zvučnike...

 

Hvala! :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice