Manjak izbora kučnih kina

poruka: 8
|
čitano: 1.544
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Manjak izbora kučnih kina

Zanima me, baš gledam bar da uzmem 3.1 ili 2.1 kučno kino, jer mi se neda sa žicama natezat na 5.1 a i ova moja bi me ubila. Vidim da jako malo kučnih kina ima, i to mahom modeli koji su čak i 2 godine stari. Što se počelo dešavat? Neki vakum između starih i novih ili nešto drugo? 2.1 jedva na kapaljku sam našao i to je upitna jel je dobavljivo, 3.1 sam prije viđao, sada ih više nema. 5.1 sam našao ali ne više u tim količinama ko prije godinu-dve.

BF4 & BF1 - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Manjak izbora kučnih kina

Izbor je opao kako je i umirao "Creative" brand koji je imao dominaciju u tom svijetu(u Hi-Fi svijetu to nikad nije ni zazivilo/tocnije 2.1), iskljucivo zbog tada popularnih zvucnih kartica koje si "morao" imati u pci utoru da bi imao posten(podrzan 2.1,5.1 itd)zvuk pa su se onda i reklamirali a uz reklamu su se i donekle vukli tj prodavali takvi sistemi, znaci taj trend nije poceo vec je odavno zavrsio..5.1 i dalje rula!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 19:23 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Manjak izbora kučnih kina

Vidim da Phillips sa svojim Fidelio modelima ima 2.1 (tj. 4.1) sustavima a nemogu se kod nas nabavit baš. Ali izgleda da ako hoču 3.1 sustav, ne preostaje mi ništa drugo nego kombinacija AV receivera sa zvučnicima.

BF4 & BF1 - Tonyhrv
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 20:32 (tonik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Manjak izbora kučnih kina
Receiver i zvucnici i jesu najbolja opcija, eventualno neki soundbar radi mira u kuci.
Neki entry receiver i 2-3 zvucnika mozes imat za manje od 3000kn, da i ne spominjem rabljeno
...i tako dalje
13 godina
offline
Manjak izbora kučnih kina

Gledam Yamahu i Onkyo od AV-a. Pioneer sam gledao no njihov set htp-072 ja mislim da je. NIje neko veselje, tj. mnogi se žale na kvarljivost uređaja.

BF4 & BF1 - Tonyhrv
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Manjak izbora kučnih kina
Yamahu imam osobno, zasad tj vec oko 5 god radi uredno. Poceo sam s dva wharfedale zvucnika i surroundima od sony linije. Naknadno uzeo centar a u buducnosti dva podna. To je prednost odvojenog sustava.
S druge strane, mislim da posto dvdi izlaze iz mode, klasicno kucno kino nema smisla. Neki mediaplayer i 5.1 pc zvucnici ili soundbar su bolja opcija za ustedu novca i prostora
...i tako dalje
13 godina
offline
Manjak izbora kučnih kina

Upravo to si i ja mislim. Na prevazi jesam, no kad isto i vidim da solidno kučno kino košta 2800, nekako onda skrečem premo av reciveru tipa onkyo za 2000 kuna basic i uz to kupim bar za početak neki bookshelf zvučnike, našao sam na njuškalu u ok izdanju za cca 400-500 kuna.

Koji yamaha model imaš? Po mom sudu yamaha i u nižem cjenovnom rangu radi odlične uređaje.

BF4 & BF1 - Tonyhrv
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 16:37 (tonik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Manjak izbora kučnih kina
Imas sve pod "moj pc"
Pojacalo unutra je niza klasa i ne znam imaju li nove yamahe ista bolje, al za tu cijenu zvuk je solidan.
Pripazi kako ces se spajati, vecina jeftinih receivera nema 5.1 analogne ulaze, al ako ti pc recimo ima digitalni izlaz nece bit frke. Mozes i spojit sve preko hdmi ako graficka podrzaje video i audio.
...i tako dalje
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice