Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

poruka: 95
|
čitano: 16.730
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Onda stavi 1N4002-4007 bilo koju ili bilo koju drugu diodu opće namjene,ukoliko se dobro sjećam 1N4002 je pola ampera,znači skoro bilo koja opće namjene je zamjena za nju.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Ma nemam nikakve, to i je problem, ove kondenzatore sam tražio doma po raskopanim tv-om i takvi stvarima.

7 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Pa na raskopanim TV-ima ih pogotovo i imaš....

Gle,svaku diodu kaj vidiš,izmjeri joj pad napona i ako je blizu ovoga kaj ti ove imaju(cca. oko 0,6v) i ako je iste veličine kao ona izvorna(na to pazi) ili veća,onda odgovara.

Čak i u većini slučajeva zamjena je i Schottkeyeva dioda(pad napona oko 0,2V) ali rade se drži istog tipa diode.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Nemam čime izmjeriti, a bome mi se više niti neda :D Možda ako sutra još negdje pogledam pa možda nađem.

7 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Uglavnom,staviš bilo koju diodu istih ili većih dimenzija i 100% radi.

Jedina iznimka su Schottkyeve i lavinske i te tak diode u slučaju osjetljivih sklopova.

U ovom slučaju su ili ispravljačke ili zaštitne,tak da nemreš fulat.

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

BOk

Jeli probao tko tda7498? Mislio sam uzet jednog u kombinaciji sa step up konvertereom i low pass filterom te složiti aktivni subwoofer za auto.

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

A kako bi složio napon pojačalu u autu jer traži 20-36V, a preporučeno je 32V?

12 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Step up converter bih koristio. U kući ga nije toliko pametno koristit, no u autu bi normalno radio. Također sam mislio i relej stavit koji bi palio pojačalo kada bi radio poslao remote signal. A za rezanje signala low pass filter.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2016 18:24 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Samo pitanje koliko to pojačalo može dati stvarne snage, ti bi ga bridgao, jelda?

12 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

U datasheetu piše 2x100w na 6 ohma uz 10% distorzije te 2x80w na 8ohm. Da u bridge bi ga stavio, a i našao sam već pločica koje jesu u bridgeu

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Možda bolje uzeti neko pojačalo s njuške za sličnu cijenu?

12 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Ovo bi me ispalo cca. 150kn. Dok gledao sam njušku i rijetko sto ima za te novce, većinom su to 2x50-60w pojačala, našao sam neko 2x120w al je neka xyz marka

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Osobni savjet da ako ti nije hitno pričekaš, možda nešto osvane na njušci jer ja sam uspio vidjeti nekoliko super ponuda, ali nisam ni jednu pokupio jer nesmijem svakak novce trošiti jer na kraju ostanem bez ičega :)

12 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Ma nije mi hitno, bio sam i ja vidio par dobrih, al praznici su pa mi je dosadno pa bih isao kemijat s nečime da ubijem tu dosadu.

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Naišao sam na par pojačala pa da pitam nekog kolko bi to bilo isplativo. Woofer koji imam je 200W RMS/ 400W MAX, a pojačala su ova. JEDAN  DVA

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Moj savijet ti je ono što si ti meni preporučio ;), autopojačalo. U međuvremenu sam probao razliku između autoradia + autopojačala, TPA3116, te TPA3116 + autopojačalo, i kvaliteta zvuka sa autopojačalom je puno bolja, zvuk je čišći i dublji. Tako da će TPA3116, pa ću uzeti autoradio, a poslije i pojačalo.

 

A da moram birati između ta dva, drugi jer ima high i low level in, te ima crossover i podešavanje frekvencije. No ne piše koji je čip niti ništa, i mislim da je do daleko od stvarnih "W" koliko tamo piše.

 

LP

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

TPA3116 mi se pokvarilo na neki način, može pomoć da pokušam otkloniti problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Opiši simptome, daje li ikakve znakove života?

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Pojačalo je živo, daje znakove života. Bilo spojeno na autoradio jer se tako bolje čulo, jučer sviralo par sati i onda odjednom krčanje. Znači pojačalo radi, na zvučnike se donekle čuje dobro do nekih 50-60% zvuka. Woofer isto radi, ali krči, provjerio sam, nije do njega. Probao odspojiti woofer i zvučnici rade, ali isto ako se malo jače pojača u njima bass krči. Na vizualno se ne vidi da bi nešto pregorilo(na pojačalu), ali ako treba slikam cijelo pojačalo iz svih kutova. :)

13 godina
offline
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Kako je spojeno na autoradio, direktno na izlaze za zvučnike ili na linijski izlaz za pojačalo? Možda je ulazni signal prejak, isprobaj sa drugim izvorom zvuka (mobitel, računalo, TV). Krčanje se može pojaviti i kada je napon napajanja prenizak, što koristiš za napajanje?

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Bilo je spojeno direkto na izlaze za zvučnike. Za napajanje je korišten akumulator, 12V 55Ah s time da se noć prije pripunio, a prije toga je mjesec-dva stalno napajalo pojačalo

13 godina
offline
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Problem je što je ulaz na tpa3116 namijenjen za linijski signal, uobičajeno oko 0.5V. Maksimalni izlazni napon (RMS) je 17.9V(prema datasheetu). Pri pojačanju/gainu od 26dB(na većini ploča je ovakvo( potrebno je 0.9V na ulazu pojačala da se dobije maksimalna izlazna snaga. Tvoj autoradio sigurno ima jači izlaz od toga, što vjerovatno pravi probleme, zato isprobaj sa drugim izvorom i vidi rezultate. Možda na radiju ima ekvalizator preko kojega možeš smanjiti bass, ako je samo problem u njemu. Također, dok je spojen na akumulator možeš dobiti cca.18W na izlazu, što nije ni blizu maksimalne snage i prije će doći do krčanja. Prije je netko preporučio step-up modul za napajanje, sigurno bi malo pomogao

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Proba sam napajati pojačalo preko akumulatora i napajanja s time da se preko akumulatora pokazalo puno bolje. Probao sam i direktno preko 3,5mm na mob i isto je. A da probam punjač za laptop ili onaj za ledice?

12 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Jesi probao na druge zvučnike? Da nisu zvučini probili.

 

Lp

 

EDIT: imam dobrog susjeda . Posudio mi ovog ljepotana na par dana. Pojačalo je odlično, puno bolja kvaliteta nego na tpa, moram sebi jedno nabavit. No također sam skuzio i da mi je sub pri kraju, morat cu novog nabavit, poceo je "fulat tonove"...

 

 
 

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2016 22:42 (Tony1999).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Woofer sam isprobal drugi, dok zvučnike nisam, ali kupil sam ih nove nekorištene pa sumljam da su već prasnuli. Fino pojačalo imaš na posudbi :)

12 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Probaj za svaki slučaj, o kojim se zvučnicima radi?

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Woofer: Rockford Fosgate Punch RFP2410 XLC 200W RMS / 400W MAX

Zvučnici: Kenwood KFC-1751S 35W RMS / 180W MAX

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

BOk

Što mislite dal se isplati uzet ovaj za 50kn, kaže čovjek dobro svira, kaze bratić hoće neš malo u auto, da ne zauzima previše mjesta.

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Ovisi da li je ta snaga koja je opisana stvarna, trebalo bi uživo isprobati.

12 godina
online
Pojacalo salje los zvuk na 75%-100% volumena

Predaleko je od mene da uživo probam. A sub ima 3 zavojnice, tako da valjda ima tih 100w rms, kaže da je izvađen iz auta, a bio sam na netu neš našao da je jbl radio za peugeot te 3 coil subove

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice