Pomoć oko odabira auto zvučnika izdvojena tema

poruka: 738
|
čitano: 342.813
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

koja je razlika između:

 

http://www.ronis.hr/ostali-zvucnici-13-cm/88/zvucnici-hertz-energy-ecx-130-4/ECX-130.4/

i

http://www.ronis.hr/ostali-zvucnici-13-cm/88/zvucnici-hertz-energy-ecx-130-5/ECX-130.5/

(vrijede li 30 kn vise, s obzirom da nema pojacala...)

Također, ovo je cijena (petstotinjak kn) za jedan zvucnik ili par?

 

Kakve su Alpine i JVC centralne jedinice do stotinjak eura (napisali ste neka za tu cijenu gledam Pioneer ili Kenwood, zanima me jesu li ovi tu negdje ili gori)

 

Hvala na odgovoru, oprostite sto gnjavim...

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Uzmi 130.5, vrijede tu razliku. Cijena je, naravno, za par zvučnika.

 

Alpine je ok, s JVC imam loša iskustva.

Preporučio sam Pioneer ili Kenwood jer možeš za tu cijenu kod njih dobiti više opcija i mogućnosti nego kod Alpine-a.

Ako ti se svidi neki Alpine za tu cijenu i odgovaraju ti njegove mogućnosti, svakako ga uzmi :)

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Može li preporuka nekih zvučnika za auto za prednja vrata veličina 135mm. Imam Sony CDX-GT310. Znači zamijenio bi ove stock zvučnike iz Citroena C3 2004 god za nešto bolje. I dal da stavljam iza na policu isto nekakve zvučnike ili ne. Baš se ne razumijem u muziku a želim lijepši i čišći zvuk. 

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Ivanjino96 kaže...

Može li preporuka nekih zvučnika za auto za prednja vrata veličina 135mm.

135 ili 165? Na slici je 165...

Ivanjino96 kaže...

I dal da stavljam iza na policu isto nekakve zvučnike ili ne.

Pa imaš li iza zvučnike uopće?

Po meni ih iza netreba, osim ako hoćeš zbog ovih koji se voze na zadnjem sjedalu.

 

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
XXX-Man kaže...
Ivanjino96 kaže...

Može li preporuka nekih zvučnika za auto za prednja vrata veličina 135mm.

135 ili 165? Na slici je 165...

Ivanjino96 kaže...

I dal da stavljam iza na policu isto nekakve zvučnike ili ne.

Pa imaš li iza zvučnike uopće?

Po meni ih iza netreba, osim ako hoćeš zbog ovih koji se voze na zadnjem sjedalu.

 

da 165 krivo sam napsiao. Nemam uopće iza nikakve zvučnike.

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav. mislim si uzet ovaj zvučnik, samo mi je čudno ovo slovo Đ u imenu zvučnika na kutiji, a na zvucniku je d. To neka greska ili?

 

I dali je stvarno rms 500w kak mi google izbaci?

 

LP

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 18:50 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Greška je, ne postoji model sa Đ u imenu.

 

Ima 250W rms, lijepo piše na kutiji sa slike.

 

Samo pazi kako ga spajaš jer ima 2 zavojnice.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav! 
Kupujem nove zvučnike, zanima me koji je best buy za skromni budžet (~500tinjak kn)
16,5cm
Novo mi je sve ovo, ne razumijem se previše...
Spajao bi ih direktno na radio za sad 

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Dao sam preporuku nekoliko postova iznad.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ali citao sam malo, i nije li pametnije uzeti komponentne? 
https://www.svijet-medija.hr/art/autozvucnici-ground-zero-gzic-650x/29986 ili https://www.svijet-medija.hr/art/autozvucnici-mac-audio-mac-mobil-2-16-exclusive/48940
kakva su iskustva s ovim zvucnicima?  

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.8.2014 14:27 (Ante_26).
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Nisi rekao da želiš komponentne ni da ih možeš ugraditi.

 

U tom slučaju:

http://www.ronis.hr/ostali-zvucnici-16-5-cm/89/zvucnici-hertz-dieci-dsk-165-3/DSK-165.3/

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Tony1999 kaže...

Pozdrav. mislim si uzet ovaj zvučnik, samo mi je čudno ovo slovo Đ u imenu zvučnika na kutiji, a na zvucniku je d. To neka greska ili?

 

I dali je stvarno rms 500w kak mi google izbaci?

 

LP

 

XXX-Man kaže...

Greška je, ne postoji model sa Đ u imenu.

 

Ima 250W rms, lijepo piše na kutiji sa slike.

 

Samo pazi kako ga spajaš jer ima 2 zavojnice.

sad pogledam oglas, skuzim da je prodan, fakat nemam srece, sto da uzmem privremeno za zamjenu dok ne skupim para za nes bolje

SUB 1

SUB 2

 

Nekako mi je ovaj prvi ljepši (izgled igra ulogu u odabiru), al koji ima bolju membranu, tj. veći hod membrane, nekako mi se drugi čini bolji?

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ajde molim te ponovo pročitaj oglase i razmisli malo...

 

Prvi oglas je za par 20cm zvučnika kojima je maksimalna snaga 120W po komadu, dakle računaj 60W RMS i imaju impedanciju od 8 ohma.

Drugi oglas je za 25cm zvučnik snege 100W RMS i impedancije od 8 ohma.

 

Imaš li ti uopće na što spojiti takve zvučnike? Imaš li kutiju za njih? Ili samo lupaš po najjeftinijim oglasima ko muha bez glave?

 

 

BTW. Ni jedno ni drugo ne valja ništa.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 12:25 (XXX-Man).
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
XXX-Man kaže...

Ajde molim te ponovo pročitaj oglase i razmisli malo...

 

Prvi oglas je za par 20cm zvučnika kojima je maksimalna snaga 120W po komadu, dakle računaj 60W RMS i imaju impedanciju od 8 ohma.

Drugi oglas je za 25cm zvučnik snege 100W RMS i impedancije od 8 ohma.

 

Imaš li ti uopće na što spojiti takve zvučnike? Imaš li kutiju za njih? Ili samo lupaš po najjeftinijim oglasima ko muha bez glave?

 

 

BTW. Ni jedno ni drugo ne valja ništa.

imam pojačalo za zvučnik, kutiju bih napravio jer imam komad iverice 250cmX150cmX2cm, moram uzet neš jeftinije sam da imam dok ne skupim para za nes boje, bezveze mi slusat muziku bez bass-a

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 12:37 (Tony1999).
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Koje pojačalo?

 

Za 200-300kn možeš dobiti puno bolju stvar od ovog smeća koje ti linkaš...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
XXX-Man kaže...

Koje pojačalo?

 

Za 200-300kn možeš dobiti puno bolju stvar od ovog smeća koje ti linkaš...

Imas pod mojom  temom TPA 3116, taj bi sub stavio u sobu, no stavio sam pod temu auto zvučnika jer subwoofer spadaju pod auto, nekih 200kn je max

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Daj mi specifikacije toga što imaš, neda mi se tražiti.

 

A temu si debelo fulao!

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.8.2014 12:47 (XXX-Man).
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
XXX-Man kaže...

Daj mi specifikacije toga što imaš, neda mi se tražiti.

 

A temu si debelo fulao!

Pojačalo ima 2*50w za mid/high + 100w bass, da sam stavio za pc zvučnike opet bi fulao temu, a kolko ja znam auto subwoofer spada pod auto zvučnike?

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Max ili RMS? 4 ili 8 ohma? Pa zar moram svaki podatak posebno tražiti?

 

Čemu uopće baš mora biti baš za auto?

Ovi za kuću smrde?

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
XXX-Man kaže...

Max ili RMS? 4 ili 8 ohma? Pa zar moram svaki podatak posebno tražiti?

 

Čemu uopće baš mora biti baš za auto?

Ovi za kuću smrde?

Na 4 ohma, hocu bas za auto jer bi poslije kupio auto pojacali i stavio u auto

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Lijepi pozdrav! Ovako,znam da je pitanje vjerojatno glupo ali riskirat ću. Dakle zanimalo bi me koje zvučnike mogu staviti u VW Boru na svoj naknadno ugrađeni radio PIONEER DEH serije? Ne znam koji se tvornički zvučnici ugrađuju u Boru (Golf IV) pa ne znam dali to ima kakve veze sa dimenzijama novih koje bi trebao kupiti ili što već? Unaprijed se zahvaljujem na svakom odgovoru

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Saznaj veličinu i oblik zvučnika i uzmi nešto iz Hertz ECX serije.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Hvala na pomoći :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pomoc, dakle u pitanju je fiat punto 2006 nedavno kupljen,trenutno su tvornicki zvucnici unutra i nekakav sony bzvz radio....mislim prominit postepeno sve prvi na tapetu mi je radio to sigurno uzimam Pioneer DEH-X5600BT ima sve sta mi triba i nadan ga se dobit nesto jeftinije.....nadalje sta se tice zvucnika koji pasu, nisan nista otvara u autu ali u knjizici njegovoj pise da straga ide 100mm i tu se mislim izmedu dva modela http://www.ronis.hr/ostali-zvucnici-10-cm/87/zvucnici-hertz-energy-ecx-100-4/ECX-100.4/ ili http://www.ronis.hr/ostali-zvucnici-10-cm/87/zvucnici-hertz-dieci-dcx-100-3/DCX-100.3/ posto se hertz najvise preporucuje koliko san vidija, neznam bas koliko mi se isplati davat duplo vise za ove prve jer mislim da ce i ovi jeftiniji sigurno davat kvalitetniji zvuk od tvornickih pa ako moze prijedlog.

Sta se tice prednjih zvucnika pise da idu 165 mm ali koliko san primjetija on ima odvojeno dva visokotonca pa je dilema izmedu ova dva modela http://www.ronis.hr/ostali-zvucnici-16-5-cm/89/zvucnici-hertz-energy-ecx-165-4/ECX-165.4/ ili http://www.ronis.hr/ostali-zvucnici-16-5-cm/89/zvucnici-hertz-dieci-dsk-165-3/DSK-165.3/

Pitanje je ako uzmem ovaj drugi model di su takoder odvojeni dali cu moci tvornicke visokotonce zamjenit njima jer nisan nigdi vidija kolika je dimenzija njih, ili ako uzmem prve dali ce onda isto raditi i tvornicki visokotonci i navedeni zvucnici koji vec imaju ugredene u sebi ili ce onda tvornicki biti samo za ukras.LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Za iza su ti dobri i ovi jeftiniji, a za naprijed uzmi odvojeni sistem.

 

Morat ćeš maknuti tvorničke visokotonce i ugraditi skretnicu koja dođe sa novim zvučnicima (nikako ne samo spojiti nove zvučnike na postojeću instalaciju bez skretnice!).

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav. Gledam da tati u auto nabavim nekakav radio, ima stari sony na kazete, pa me zanima kakvi su ovi s obzirom na cijenu, dal to valja?

radio 1

radio 2

 

auto je skoda octavia, i ima 2din utor

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ja bih izbjegavao te kineze...barem te jeftine...

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
XXX-Man kaže...

Ja bih izbjegavao te kineze...barem te jeftine...

a gledam druge kinezi, isti su ko ovaj prvi, samo imaku i kameru u paketu, a kostaju 100 dolara vise

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice