Pomoć oko odabira auto zvučnika izdvojena tema

poruka: 738
|
čitano: 342.958
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Kupio sam peugeot 206 s original JBL zvučnicima (8 + SUB) i neki bezlični radio s komandama na volanu(nije Clarion).

Imam namjeru kupiti Pioneer deh-4800fd,4x100W a na mjerenju postiže 48W pa da mi ne spali JBL.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Neće on ništa spaliti.

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ima li iko iskustva sa sljedecim zvucnicima http://www.caraudioempire.hr/autozvucnici/ground-zero-autozvucnici/autozvucnici-ground-zero-gzic-16x

Spajanje na Sony CDX-G1101U , neman namjeru stavljat nikakvo pojacalo ni nista.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 15:46 (Smretko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Smretko kaže...

Ima li iko iskustva sa sljedecim zvucnicima http://www.caraudioempire.hr/autozvucnici/ground-zero-autozvucnici/autozvucnici-ground-zero-gzic-16x

Spajanje na Sony CDX-G1101U , neman namjeru stavljat nikakvo pojacalo ni nista.

 Budu radili normalno, ali njihov puni potencijal nebude iskorišten. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Pozz, kupujem 2 nova zvucnika i treba mi pomoc oko izbora, u prednjim vratima imam trenuto 16cm fabricke i nisu toliko losi, a u zadnjim vratima 12.5cm i zvucnici su se doslovno sve poderali i krci zvuk iz njih( takodjer fabricki)

E sad imam 2 opcije, kupit 16 cm zvucnike i staviti ih naprijed umjesto postojecih i na radiu iskljuciti zadnje zvucnike
ili
Ostaviti prednje i na zadnja vrata postaviti nove 13cm i staviti omjer zvuka 70% na zadnje i 30% na prednje

Ili pak naprijed staviti 13 cm ( npr ovi jvc od 13 cm su 40w dok od 16cm su 35 w )

Mislim da nije bitno ove od 13 cm stavio ih naprijed ili nazad, isporucit ce istu glasnocu i kvalitetu zvuka?

Sta mi vi preporucujete. Da li se isplati platiti sony od 16 cm 30KM vise (120kn)

Radio je sony 4×55w
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Odlucio sam da kupim 13cm za zadnja vrata a prednje da ostavim

E sad koje od ovih da uzmem, sony ili jvc sa posta prije? Cijena im je ista za 13cm
15 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Kolega, ako ti voziš taj auto, onda uzmi nove zvučnike u prednja vrata, a zadnje isključi ili ih izvadi. Po meni, uložiti u stražnje zvučnike je bačen novac ako su ti prednji loši. Ako zvučnike spajaš samo na radio (znači ako nemaš namjeru uzimati pojačalo) probaj nabaviti Alpine sxe-17cs ili ako ne možeš provlačiti visokotonce, onda jeftiniju dvosistemsku verziju sxe-17c2 i uživaj!

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Moonwalker82 kaže...

Kolega, ako ti voziš taj auto, onda uzmi nove zvučnike u prednja vrata, a zadnje isključi ili ih izvadi. Po meni, uložiti u stražnje zvučnike je bačen novac ako su ti prednji loši. Ako zvučnike spajaš samo na radio (znači ako nemaš namjeru uzimati pojačalo) probaj nabaviti Alpine sxe-17cs ili ako ne možeš provlačiti visokotonce, onda jeftiniju dvosistemsku verziju sxe-17c2 i uživaj!

 hvala na prijedlogu ali ne mogu ih naci u ponudi u Mostaru i okolici, jedino polovni pa ne znam koliko je bas isplativo to. 
Prednji zvucnici i nisu toliko losi mislio sam kad bi im stavio samo 25-35 % zvuka a ostalo na zadnje da bi to bilo OK posto npr ove sony 13 cm dosta ljudi ugradjuje na prednja vrata(fabricki im staje samo 13 cm) i niko se ne zali za kvalitetu zvuka

Znaci opcija da prednje ostavim a zadnje nove stavim otpada?

Onda moram odluciti izmedju sony i jvc 16 cm, koje od ta 2. ( jvc 16 cm je duplo jeftiniji od sony 16 cm, dok su cijene od 13 cm iste za oboje) mada nekako sam bio zagrijan da zadnje zamijenim boljim tako bi mi ostala 4 zvucnika u pogonu 

15 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Ako si odlučio probaj tako. Ja sam ti napisao što bih ja napravio na tvom mjestu, ali ako smatraš da te postojeći zvučnici zadovoljavaju, onda dodaj stražnje 13ice vidi. A sad koje od tih... pretpostavljam da ih nemaš gdje poslušat.. izbor je na tebi, mislim da značajne razlike između jednih i drugih baš i nema

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Moonwalker82 kaže...

Ako si odlučio probaj tako. Ja sam ti napisao što bih ja napravio na tvom mjestu, ali ako smatraš da te postojeći zvučnici zadovoljavaju, onda dodaj stražnje 13ice vidi. A sad koje od tih... pretpostavljam da ih nemaš gdje poslušat.. izbor je na tebi, mislim da značajne razlike između jednih i drugih baš i nema

 mislim da cu tako i uraditi, jer sa postojecim prednjim zvuk je solidan a draze mi je ostavit 4 zvucnika u igri. Ako ne bude mi odgovaralo onda cu promijeniti i prednje za 2-3 mjeseca i gotovo

13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav, moze savjet u vezi zvucnika, goolajuci vidim da ih ima mali milijon pa me zanima sta da kupiti, zamjenio bi prednja 2 zvucnika koji su stari te dodao u straznji dio auta jos 2, pa ako moze savjet koje zvucnike kupiti? hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Zaboravio sam napomenuti da i prednji i straznji su 13 cm promjer i prednji imaju dubinu oko 5cm...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav svima.

Ovako, mijenjao bih svoj autoradio(vw passat b6), za neki 2din sa usb portom, da ima opciju bluetooth javljanja i tih fičera.

Gledam već neko vrijeme, ima jako puno izbora, a čujem pionner i alpine se preporuča svakako?

Što bi do nekih 2000kn bio best buy? ili u tom nekom cjenovnom rangu

dal je to bacanje love ukoliko ne mijenjam sve zvučnike u automobilu?

 

hvala svima unaprijed na svakoj sugestiji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pretpostavljam da tražiš radio sa touch ekranom?

http://www.ronis.hr/autoradio-pioneer-mvh-av290bt-bluetooth-usb-mp3-aux-in/MVH%2DAV290BT/product/

 

Ako uzimaš zbog mogućnosti koje uređaj ima nije bacanje love.

Ako hoćeš kvalitetniji zvuk, onda moraš zamijeniti i zvučnike jer će vjerojatno zvučati isto kao i trenutni.

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
11 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Upravo tako, sa touch ekranom.

 

Sviđa mi se tvoj prijedlog, i sam sam gledao slične proizvode, pa ukoliko nije bed da baciš oko i na ovaj model.

 

Naime, imam mogucnost da mi kupe vani i donesu pa ako nije problem, pošto linkani mogu nabavit novi za cca 350$, dal je bolji deal(više mogućnosti i kvalitetniji) i dal vrijedi razlike u lovi?

 

Problem kod vw je da nema usb utor a počeo je i neznam kako se najbolje izrazit "izgubi puni zvuk dok reproducira" "zvuk postane dublji odjednom" i pomaknem frekvenciju za 1mhz gore/dole i vrati se u normalu al to radi često pa nervira...

14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Onda uzmi taj :)

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Poz, trebao bi pomoć u odabiru autoradia, za oko mi je zapao Sonyev DSX-A200UI ima li nešto bolje u tom cjenovnom rangu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Pozdrav forumasii , imam pitanje ovako , Imam peugeot 307 , imao sam prednje zvucnike fabricke koji su probili , stavio sam alpine 120 w , nazad nemam nikakve zvucnike u vratima pa cak ni kablo nije provuceno da li je to fabricki ili ne pitam se , i sad kada sam stavio te alpine zvicnike nema neke razlike a ured su za duplo jaci ima ono neke jacine al bass ured nikako , radio 4 x50 w ako netko zna rjesenje bio bih zahvalan
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Semaa ba kaže...
Pozdrav forumasii , imam pitanje ovako , Imam peugeot 307 , imao sam prednje zvucnike fabricke koji su probili , stavio sam alpine 120 w , nazad nemam nikakve zvucnike u vratima pa cak ni kablo nije provuceno da li je to fabricki ili ne pitam se , i sad kada sam stavio te alpine zvicnike nema neke razlike a ured su za duplo jaci ima ono neke jacine al bass ured nikako , radio 4 x50 w ako netko zna rjesenje bio bih zahvalan

 pa basa i neces bas nesta imat samo od prednjih koji su 16 cm predpostavljam...niti da stavis u zadnja vrata gdje pasu vjerovatno najveci 13 cm....mozda da elipse stavis na zadnju policu... sad je na akciji u HGSHOP-u bilo na 70 il 80 posto alpine elipse cini mi se....ili mali sub recimo aktivac alpine ima SWE 815...

VenAtoR#2231
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav,koje zvucnike kupiti prednje i zadnje za passat 6 ne moraju biti novi a ni nesto preskupo da je solidno uglavnom.Fabricki je player,ne znam dimenzije jer se ne razumijem puno oko toga.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Bok,

 

Kupio sam si nedavno 2 Hertzova zvučnika za u vrata + 2 visokotonca. Radi se o ESK 165.5 two way system zvučnicima od 300W. Zvučnici su kvalitetni, ali što se basa tiče su 0 bodova. Imam sonyev 4x55W radio i htio bi sada na policu staviti Hertzove DCX 690 zvučnike. Hoću li dobiti išta basa ako samo zvučnike stavim na policu bez pojačala pošto je radio loš? Postoji li možda neka druga bolja kombinacija? 

 

Help 

Links Hardware : http://www.links.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Meni se čini da kod tebe nisu problem zvučnici, već auto u kojem se ti zvučnici nalaze. Tako da bi trebao uložiti u damping vrata. O kojem se autu radi? 

Jer to su dosta kvalitetni zvučnici, trebao bi s njima imati basa.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 22:17 (Tony1999).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Peugeot 206 1.9D 1999. 5 vrata . Nisam siguran baš da li je do auta jer zvučnici počnu krčat kad ih se pojača. Dakle, umjesto basa dobijem krcanje...

Links Hardware : http://www.links.hr/
14 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Trebali bi mi 16.5 cm zvucnici, zamijenjujem orginal koji su dosta losi ( peugeot 406), vazno mi je da imaju sto kompletniji zvuk, znaci od niskih do visokih tonova. Gledao sam ove i ove. Koje bi vi preporucili ? ne mislim ih spajati na pojacalo. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Sto bi preporučili za dumpiranje vrata, da je sto jeftinije? Ima li neka bitumenska traka u Peveca ili Baumaxa?

| ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | uPlay: vandalzd | R* Club: vandal_zd | RaceNET: VandaLzd | RSI: vandalpr | XBox: VandaLpr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

 

Pozdrav, jel imako iskustva s ovim zvucnicima? Kolko sam cuo njih je Focal preuzeo..
Prvi put cujem za njih, nisam bas u tim vodama pa dase ne zeznem kod kupnje:)

 

 

http://www.ronis.hr/zvucnici-auditor-rip-165-s/auditor-rip165-s/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Kolko vidim skretnic i tweeter su isti ko na Focal Auditor 165S2 mislim.... a njih imam uparene sa Auditor 130C i odlicno sviraju...ko god je sjeo u auto bilo je kako cist zvuk kad se pojaca :D
VenAtoR#2231
16 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
jocommb kaže...
Kolko vidim skretnic i tweeter su isti ko na Focal Auditor 165S2 mislim.... a njih imam uparene sa Auditor 130C i odlicno sviraju...ko god je sjeo u auto bilo je kako cist zvuk kad se pojaca :D

 Znaci zadovoljan si..

 

Ma bas citam ekipa je prezadovoljna, imam iza na boku 2x13cm mac audio bas i HU je pioneer deh 1700UBA, nije nekaj, al zasad zvucnike bum rjesil, a posle neki malo bolji kazic, pojacalo nije u igri.. Ocu si slozit nekaj za neveliku lovu a da svira donekle ok, ovo sad kaj imam je koma..

 

14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Fico14 kaže...

Trebali bi mi 16.5 cm zvucnici, zamijenjujem orginal koji su dosta losi ( peugeot 406), vazno mi je da imaju sto kompletniji zvuk, znaci od niskih do visokih tonova. Gledao sam ove i ove. Koje bi vi preporucili ? ne mislim ih spajati na pojacalo. 

 Hertz

zvonac kaže...

 

Pozdrav, jel imako iskustva s ovim zvucnicima? Kolko sam cuo njih je Focal preuzeo..
Prvi put cujem za njih, nisam bas u tim vodama pa dase ne zeznem kod kupnje:)

 

 

http://www.ronis.hr/zvucnici-auditor-rip-165-s/auditor-rip165-s/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 Odlični, samo su nabili cijenu previše u ronisu.

Kupio sam ih cijelu hrpu u HG spotu za manje od 300kn/par

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
16 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

 

 

 Odlični, samo su nabili cijenu previše u ronisu.

Kupio sam ih cijelu hrpu u HG spotu za manje od 300kn/par

 Ma uzet cu ih za 600kn.. Samo me zanimalo misljenje, nego, posto imam pioneer deh-1700uba, kolko bi si poboljsao zvuk ak bi si kupil neki bolji kazic za cca 1200-300kn?

Zvucnici ce bit ovi gore, auditor i mac audio.. Posto sam ovaj kazic platil (tek tolko da svira) 600tinjak kn, a nasel sam i alpine sa 24bit dac, blizu 2tkn, odlican model..

Ovo je taj model..

http://www.ronis.hr/autoradio-alpine-cde-195bt-bluetooth-usb-cd-iphoneipod/CDE-195BT/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.5.2017 18:48 (zvonac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice