Pomoć oko odabira auto zvučnika izdvojena tema

poruka: 738
|
čitano: 341.525
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Nećeš vidljivo poboljšati zvuk.

 

Za početak staviti pojačalo...pa onda dampirati auto...pa tek onda razmišljati o skupljem playeru.

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Da....prezadovoljan sam... jedino sto sam zaboravio napomenuti da su kod mene na pojacalu i prednji i zadnji...DLS CA40...4x80W mislim...a HU je Pioneer xt2600bt mislim...i imam sub mali najmanji Alpine aktivac 8" i prezadovoljan sam muzikom...
VenAtoR#2231
16 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
XXX-Man kaže...

Nećeš vidljivo poboljšati zvuk.

 

Za početak staviti pojačalo...pa onda dampirati auto...pa tek onda razmišljati o skupljem playeru.

 Pojačalo nemam namjeru stavljat ni dampirat auto.. Bitno mi je da poboljšam zvuk da zvuči pristojno, pošto mi trenutno u autu rade samo tri zvučnika

Iza u bokovima, macaudio 13cm i naprijed lijevi visokotonac..

 

Sutra stavljam te auditor i imam još doma u garaži u ormaru neke alpine 13cm i ove trenutno macaudio, pa ću vidit koje bolje zvuče i te ostavljam iza..

Nemam namjeru ulupat lovu, htio bih da imam kolko tolko dobar zvuk..

 

Inače poslušao u klitaču muziku bez pojačala, iznenadio se kak dobro to zvuči, izblanasirano, e tak oću i da je kod mene

 

Eventualno bi uzeo neki drugi kazić do kojih 1tkn, radi bluetootha, al to bum videl još tek dok pobacam zvučnike na postojeći radio..

 

 

Jel zna ko, koji modeli autoradia imaju najbolji tuner?

Nekaj sam čitao da Blaupunkt tu prednjači a pioneer i alpine tu štekaju..

 

 

14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

U tom slučaju zbog zvuka nemaš što mjenjati radio...neće imati utjecaja baš.

Jedino zbog opcija povezivanja ima smisla uzimati drugi.

Želite zaraditi dok kupujete preko interneta? Registrirajte se. http://bit.ly/mcashback
16 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Stavljeni auditori i iza alpine 13cm..

Bome, zvucnici razvaljuju skroz, iznenadjen sam. S vremenom budem si i kazic drugi stavio..

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

pozdrav..trebao bi pomoc..stari mi ima passata karavana 2002 il 2003 nisam siguran..radio i zvucnici sve kao od prvog dana..zadnji zvucnici tj oni u vratima uopce ne rade..a radio prima samo kasete..e ugl. trebam vasu pomoc sta ciniti i sta kupiti..radio sigurno treba novi..da moze stick primati..bluetooth..i sta bi trebao uraditi da imam pristojan zvuk..da se cuje bas..nista pretjerano da auto odzvanja al opet da se lijepo cuje..jel bi bilo dosta provesti zvucnike u sva 4 vrata ili sta preporucate?

 

EDIT: zaboravio sam pitati sto se cijene tice..jel bi mogao naci radio neki do 500 600kn..i koliko bi me zvucnici/pojacalo doslo?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2017 1:31 (toni1234).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

zvucnike vjerojatno vec imas, osim ako ih nisi vadio...posebno pojacalo ti ne treba, imas ugradjeno u radio...ako si bas zapeo za zvucnike, kupi jbl, 25W sinusne i vise nego dovoljno, i neki lobox kazic...ja sam sebi ubo neki sonyev od preko 1000kn i zvuk identican ko na loboxu od 300kn kojeg sam nabavio valjda des godina poslije sonya, samo zato sto je sony bio na kazete, a ja sam htio moderne djidja midje...neko vrijeme sam koristio digitalnu kasetu, uguras je kao i obicnu kasetu u auto, ali ona je zapravo digitalna i mos na nju snimit glazbu preko usba s kompa...

https://valid.x86.fr/rh8j1p
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozz ekipa, lijevi prednji zvucnik mi je poceo drndati, krestati, ugl. proizvodit distorzivne zvukove kada je bass pojacan. To donedavno nije bio slucaj. Rijec je o tvornickim zvucnicima u Grande puntu iz 2008. Bio sam zadovoljan zvucnicima, ali eto... Zanima me koja bi bio najbolji izbor za zamjenu, a da zvuci jednako ili bolje od tih tvornickih ? Nazalost nemam neki pretjerani budzet. Cca 500 kn. Znaci 2 komada od 16.5 cm (ako se ne varam )...ako moze i nekakva preporuka za ducan gdje vrse i ugradnju. Hvala puno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
pffff.... bolje da se sam poigras s tim i uzmes bolje zvucnike...ugl morat ces adaptere uzet i oni su oko 60 kuna i adaptere za spojit zvucnike jer sad imaju tvornicki konektor a ne one stopice... to znam jer imam corsu iz 2007. i imamo iste zvucnike i uzas su :D...a zvucnike jel imas 2-sistemske ili koaksijalce ili laicki jel ti visoki odvojen gore u vratima? jer nevjerujem da je koaksijalac...da ti se zna preporuciti...
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Naravno, nisu bili nešto ali puno bolji zvuk sam imao nego frendovi sa dosta skupljim i novijim autima (Kia Sportage, Astra, Hyundai i30 - isto tvornicki). Visokotonci su iznad u "posebnoj rupici :D. Razmišljao sam da to sam radim, ali napraviti ću više štete nego koristi  Inače idem uskoro na Krk i vidio sam da tamo ima ona trgovina "Caraudioempire" koja vrši ugradnju. To bi tamo napravio (Ako ugradnja nije preskupa) pa ako može i preporuka nekih zvucnika od tamo ili ako znaš neku trgovinu u ZG... Hvala puno ! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.6.2017 18:14 (nanek).
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
pa nije nikakva posebna znanost staviti ih...skines panel od vrata i samo izvadis stare, usarafis adapter i usarafis nove i spojis i amen....a visoke netrebas dirati...i imas taman hertz diechi mislim oko 500 kn u Ronisu.... to kolega XXXMan najvise preporucuje tako da mu vjerujem....a utemi mozes nac link od njih jer sam na mobu sad i u guzvi pa sorry...
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Imaš pravo, budem to sam probao odraditi. Znači uzimam ove adaptere  (nadam se da je to par ), ove zvučnike (zar nisu bolji ovi visokotonci što se dobiju ili je to sve isto? i za što služi ova kutijica, nekakav splitter ?) i to je to. Hvala ti puno na nesebičnoj pomoći ! 

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
nanek kaže...

Imaš pravo, budem to sam probao odraditi. Znači uzimam ove adaptere  (nadam se da je to par ), ove zvučnike (zar nisu bolji ovi visokotonci što se dobiju ili je to sve isto? i za što služi ova kutijica, nekakav splitter ?) i to je to. Hvala ti puno na nesebičnoj pomoći ! 

 Posto imas visoke i kolko sam skuzio rade ok njih netrebas dirati...samo je zajebancija dok ih se uglavi jer naravno nisu plug and play... i zato bi prije uzeo ove ... a ta cijena za adaptere je kriminal i bezobrazluk... evo u dobrom zvuku na Rudesu imas iste za upola jeftinije i uzmes za tu razliku adaptere za konektore na kablove za zvucnike....ili mozes i rezat zice pa spojit samo uzmi stopice one su mozda 2 kune za oba zvucnika...objasni ti sve lik u dobrom zvuku pitaj ako te sta zanima....

VenAtoR#2231
13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Opet ja  Jel bolje da uzmem ove ? Na prvu djeluju isto al ovi su 16.5 cm, a oni 16 cm i razlika u snazi (nemam posebno pojacalo niti namjeravam imati, bar ne u ovom autu )... koje da uzmem na kraju ? i ako moze link adaptera za zice kad budes imao vremena...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
nanek kaže...

Opet ja  Jel bolje da uzmem ove ? Na prvu djeluju isto al ovi su 16.5 cm, a oni 16 cm i razlika u snazi (nemam posebno pojacalo niti namjeravam imati, bar ne u ovom autu )... koje da uzmem na kraju ? i ako moze link adaptera za zice kad budes imao vremena...

 hm...meni izgledaju isto...s tim da oni sta sam ja linko imaju vecu osjetljivost i bit ce ti glasniji za isti stupanj glasnoce na radiu...ako si me skonto :D.... ako je naradio volume 10 recimo onaj sta sam ja linko ce se jace cut.... i oba su 165 jer je to standard...10,13,16.5,17 tako idu...ali na kraju neces pogrijesiti koje god da uzmes sigurno.... evo adapter za zice.... ako budes iso u trg tamo sve ce ti covjek rec i pomoc sta trebas....

VenAtoR#2231
12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

-

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2017 21:52 (Zin8).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Otišao mi desni zvučnik u Corsi (colorka 2010). Ne bih htio stavljati pojačalo jer sam bio zadovoljan i sa ovim serijskim zvukom u autu. Stavio bih samo naprijed dva zvučnika do 100 eura, pa bih molio neki prijedlog za iste i u kojem dućanu se može to i kupiti i ugraditi. Ne razumijem se u to pa bi svaka pomoć dobro došla. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Ako ces stavljat 2 sistemce morat ces malo prepravljat za visokotonac...ili mozes ostaviti tvornicki i zamjenis samo 16-ice..trebat ce ti i adapteri i mozes uzet i konektore za zvucnike ili rezat i lemit na nove jer orginali imaju dekove koji nemogu ic na zamjenske... ja sam stavio focal auditor 162s2 mislim tako nesta...ali imas sad u Ronisu akcija zvucnika...ma mobitelu sam pa nemogu nac, mozda je istekla... ovo mi se cini kao najbolji izbor ima dobru osjetljivost posto ce bit na radiu bez pojacala http://www.ronis.hr/zvucnici-hertz-energy-ev-1654/EV+165.4/product/ i ostane za adaptere koji su 60 kuna u Dobar zvuk na Rudesu i konektore isto tamo....
VenAtoR#2231
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Fiat Punto Classic 2008

 

Trenutno imam u njemu nekakav Kenwoodov radio kojeg je vrijeme pregazilo i stock zvucnike.. E sad, zelim promjeniti zvucnike a smatram da sta god stavim aftermarket a da nije bas najjeftinije da ce bit bolje od tih papirnatih sranja.

Znaci preporuka za zvucnike i radio.. Nema potrebe nista specijalno samo da je kompatibilno i da lici na nesto, cisto da poboljsa zvuk naspram stock papira. 

Sto se tice radia, posto sad skoro svaki ima usb, pozeljno i bluethooth ako je moguce , a sto se tice zvucnika nisam siguran kak to funkcionira, da li je naprimjer moguce (i pametno) zamjeniti visokotonce a u vrata stavit cisti bass a ne dvosistemce? Ukoliko u cjenovni rang se ne moze smjestit svi zvucnici i radio onda moze i bez zadnjih.

 

Do nekih 2000kn a moze se i razvuc po potrebi. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Rav3n kaže...

Fiat Punto Classic 2008

 

Trenutno imam u njemu nekakav Kenwoodov radio kojeg je vrijeme pregazilo i stock zvucnike.. E sad, zelim promjeniti zvucnike a smatram da sta god stavim aftermarket a da nije bas najjeftinije da ce bit bolje od tih papirnatih sranja.

Znaci preporuka za zvucnike i radio.. Nema potrebe nista specijalno samo da je kompatibilno i da lici na nesto, cisto da poboljsa zvuk naspram stock papira. 

Sto se tice radia, posto sad skoro svaki ima usb, pozeljno i bluethooth ako je moguce , a sto se tice zvucnika nisam siguran kak to funkcionira, da li je naprimjer moguce (i pametno) zamjeniti visokotonce a u vrata stavit cisti bass a ne dvosistemce? Ukoliko u cjenovni rang se ne moze smjestit svi zvucnici i radio onda moze i bez zadnjih.

 

Do nekih 2000kn a moze se i razvuc po potrebi. Hvala

 jel on 1din il 2din ? samo prednje ili i zadnje? mozda si mislio stavit dvosistemce (visoki i bas odvojeni) umjesto koaksijalaca (visoki i bas skupa u jednom)?

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 9:28 (jocommb).
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Jbg izgleda nisam bio dovoljno jasan. Znaci na Puntu je 1DIN. Sta pitam jest da li zamjenit taj postojeci visokotonac za bolji a onaj u vratima za cisti bass odnosno nesto do cca 6000hz ili taj pak dvosistemac il sta vec. A za iza , ako moze sve u budgetu super ako ne onda samo prednje .. s tim da se budget moze jos rastrgnut

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Rav3n kaže...

Jbg izgleda nisam bio dovoljno jasan. Znaci na Puntu je 1DIN. Sta pitam jest da li zamjenit taj postojeci visokotonac za bolji a onaj u vratima za cisti bass odnosno nesto do cca 6000hz ili taj pak dvosistemac il sta vec. A za iza , ako moze sve u budgetu super ako ne onda samo prednje .. s tim da se budget moze jos rastrgnut

 gledam na Ronisu i nemogu nac nesta...ugl meni je kolega s foruma koji dobro konta u automuziku za spajanje samo na radio predlozio ove http://www.ronis.hr/zvucnici-hertz-dieci-dsk-1653/DSK-165.3/product/ 

ali nevidim na stranici sad ista serija ima dieci dsk 130mm koaksijalni za nazad i 300 kn su.... ovi http://www.hertzaudiovideo.com/car-audio-coaxials-dieci-dcx130_3/  trebalo bi nazvat i pitat dal je mozda greska sta i nema jer su taman ista serija i pasu si... imaju ovi ali su isto dvosistemski a iza nema tvornicki mjesto za visoki osim ako se hoces igrat s tim onda evo http://www.ronis.hr/auti-zvucnici-herz-dieci-dsk-1303-130-mm/DSK130.3/product/ ali su skuplji 200 kn.... 

ili ja imam ove i prezadovoljan sam naprijed http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-focal-performance-auditor-r-165s2-ko/R-165S2-KO/product/

nazad http://www.ronis.hr/auto-zvucnici-focal-performance-auditor-r-130c/R-130C/product/

 

a za radio imas od 700 kn pa do neki 1400 ima i par komada pa sta ti pase alpinac il pionirac to je pocetne serije pa nije neka prevelika razlika sve je skoro isto.... jedino nez dal ti treba cd, imaju usb-e i bluetooth tako da meni nebi trebo....i dobijes s nekima mikrofon za handsfree..odlicna stvar radi jako dobro imam je...nece da mi da poveznicu s odabranim filterima pa samo upisi bluetooth sastrane http://www.ronis.hr/autoradio-hu/6/

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2017 23:20 (jocommb).
11 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Valjaju li cemu ovi zvucnici TRUST Vesta? Ima ih tko?

 

http://www.trust.com/en/product/20938-vesta-2-1-subwoofer-speaker-set

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Pozdrav!
Moze preporuka koje zvucnike mogu uzeti za ovaj radio...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Pozdrav, gledam neke prednje zvucnike za auto kupit pa bi mi tribala neka preporuka. Znaci tribaju mi koaksijalci 16.5 cm i sad sam nasa dva hertzova zvucnika koja su mi zapela za oko http://autosound.hr/hr_HR/web-shop/auto-zvucnici/16-5x16-5-cm/hertz-dcx165 i http://autosound.hr/hr_HR/web-shop/auto-zvucnici/16-5x16-5-cm/hertz-ecx165w. Jel moze neko dat savjet sta i kako ili predlozit neki drugi provjereni zvucnik..

Napominjem da ce se zvucnici spajati na radio bez pojacala, a od ostalog audio sistema imam nazad elipse i u gepeku subwoofer sa pojacalom...

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2017 18:53 (Coder256).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Pa ecx je serija vise tako da su sigurno bolji... i dobri su..ja nebi mjenjao.... jedino da je na akciji negdje jaca serija nekakvih ali i to zavisi koji.... nebi svasta uzimo....
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika

Jel se osjeti razlika izmedu te dvi serije na obicnome radiju? Mogu li ja osjetit razliku posto radio daje samo oko 20w rms-a, a oba zvucnika su deklarirani na trostruko vise.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Coder256 kaže...

Jel se osjeti razlika izmedu te dvi serije na obicnome radiju? Mogu li ja osjetit razliku posto radio daje samo oko 20w rms-a, a oba zvucnika su deklarirani na trostruko vise.

 pa to ti nemogu rec...neznam... mozda kolega XXX-Man zna... ja bi rekao mozda i da jer imaju vecu osjetljivost i veci frevencijski raspon pa bi dobio jaci zvuk za isto pojacanje.... ono da stavis na 10 na radiu jace ce se cut na ovim ecx....

VenAtoR#2231
14 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira auto zvučnika
Jura1987 kaže...
Pozdrav!
Moze preporuka koje zvucnike mogu uzeti za ovaj radio...

 Za početak koji radio i koje dimenzije ti trebaju?

Coder256 kaže...

Pozdrav, gledam neke prednje zvucnike za auto kupit pa bi mi tribala neka preporuka. Znaci tribaju mi koaksijalci 16.5 cm i sad sam nasa dva hertzova zvucnika koja su mi zapela za oko http://autosound.hr/hr_HR/web-shop/auto-zvucnici/16-5x16-5-cm/hertz-dcx165 i http://autosound.hr/hr_HR/web-shop/auto-zvucnici/16-5x16-5-cm/hertz-ecx165w. Jel moze neko dat savjet sta i kako ili predlozit neki drugi provjereni zvucnik..

Napominjem da ce se zvucnici spajati na radio bez pojacala, a od ostalog audio sistema imam nazad elipse i u gepeku subwoofer sa pojacalom...

 Uzmi ECX ako ti nije preskup.

Coder256 kaže...

Jel se osjeti razlika izmedu te dvi serije na obicnome radiju? Mogu li ja osjetit razliku posto radio daje samo oko 20w rms-a, a oba zvucnika su deklarirani na trostruko vise.

 Sve ovisi koliko dobro čuješ :)

ECX će biti glasniji, a i kvalitetnijeg su zvuka.

O kojem se radiju radi?

Kuponi s popustima na Banggood: https://www.facebook.com/banggood.coupons.discounts/
13 godina
offline
Pomoć oko odabira auto zvučnika

Amo rec da  mi je bitno da ne krce, da se lipo cuje... Radio iman sony cdx-gt300u nista specijalno ali zasad je on tu. Mozda u buducnosti dode nesto drugo, ali to je sve mozda. Iman pojacalo dvokanalno ali to mi je za subwoofer, tako da mi zvucnici nemaju di nego na radio.

...The South Will Rise Again... White -h- boys
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice