Preporuka av receivera do 3500 kn

poruka: 17
|
čitano: 4.536
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka av receivera do 3500 kn

Pozz,

 

zvučnici Teufel ultima 40 mk2 dolaze u petak, trebao bi odabrati još av receiver i kablove pa Vas molim za neki savjet.

Za sada je u igri Yamaha 479, da li ima nešto bolje za te novce?

Što se tiče kablova, mislio sam na neke OEHLBACH iz Chipotece, ili.... imate bolju ideju?

 

Unaprijed hvala

 

 

ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka av receivera do 3500 kn

Možda Marantz nr1504?

Denon x2100? Isao bih najdalje do 3800 kn.

Molim neki odgovor vezano za av receiver i kablove.

 

ko
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka av receivera do 3500 kn

Vidim da se navode samo Apple uređaji, a ja imam Android. Mada neću koristiti još neko vrijeme, ali nema reprodukciju u 4k ili nisam vidio od svih tih stavki :)

Koliko sam pretraživao, uvijek se u tom nekom cijenovnom rangu najviše spominju Yamaha, Denon, Onkyo... Nisam baš vidio da se Pioneer spominje kao neki "best buy" av receiver. Pitao sam za ponude u nekoliko trgovina, od 3 trgovine, 2 odgovora su bila Yamaha 479, od jedne Denon, vjerojatno zato što Yamahu nemaju u ponudi i obrnuto. Denon kao ima neki poseban zvuk kojeg  uspoređuju sa Marantzom, a Onkyo NR 636 http://av-receiver-review.toptenreviews.com/onkyo-tx-nr-review.html. Ili griješim?

 

ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Preporuka av receivera do 3500 kn

Baci oko na WHAT HiFi. Imaš najbolje uređaje u svojim cijenovnim razredima (izaberi svoj) i alternative.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka av receivera do 3500 kn

Ma gledao sam, uvijek nekome nest fali. A oni kojima ne fali su skuplji i na kraju meni fali... A sto se tice kablova, neka preporuka? Koja debljina bi bila najbolja 2x1.5mm? Za sad su mi zapeli Oehlbach kablovi, to je ok ili...

Hvala na savjetima

 

ko
13 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka av receivera do 3500 kn
Kabeli bilo koji, obicni zvucnicki 1-2mm
...i tako dalje
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka av receivera do 3500 kn

Mislio sam uzeti Oehlbach ultrstream 2x1.5, mozda je glupo, ali samo zbog izgleda. Uglavnom, ukoliko jos netko ima preporuku za receiver, cekam ga rasirenih ruku.

 

ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Preporuka av receivera do 3500 kn

Meni se cini da ti sve kupujes po izgledu. Imao sam priliku cuti te zvucnike koje mi je prijatelj kupio samo zato jer su bili 200€ na nekoj akciji. Prodao ih je za 7 dana i na njima zaradio 50€. U prostoriji od 25 kvadrata zvucali su katastrofalno pa se nadam da je prostorija u kojoj ces ih ti montirati bar 10 kvadrata veca.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka av receivera do 3500 kn

I izgled mi je bitan, gledajuci ocjene i recenzije zvucnici bi trebali biti ok, prostorija je nesto vise od 30 kvadrata i za zvucnike je potrebno neko vrijeme da se usviraju, za 7 dana, mislim da to nije uspio napraviti, ili...

 

ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Preporuka av receivera do 3500 kn
Lac kaže...

I izgled mi je bitan, gledajuci ocjene i recenzije zvucnici bi trebali biti ok, prostorija je nesto vise od 30 kvadrata i za zvucnike je potrebno neko vrijeme da se usviraju, za 7 dana, mislim da to nije uspio napraviti, ili...

 

 Usviravanje zvucnika donosi (sad cu i ja pocet matematiku uvrstavati u zvuk a izbjegavam to koliko je moguce) 1-2%. Dobije se na definiciji a ne na prostornosti. Ako je bass "tutnjav" onda tu usviravanje ne pomaze. Ne znam, mozda u 30+ kvadrata bude potpuno druga prica. Zvucnici stvarno uzivo izgledaju odlicno.

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka av receivera do 3500 kn

Nadam se da nece biti tako, nebi se htio bas tak brzo odvojiti od njih. Za receiver cu jos pricekati, sad ce, vjerujem, biti nekakve Bozicne akcije pa zasto se ne strpiti. Da li ima netko za preporuciti online trgovinu iz EU pa mozda i tamo bude nekok Bozicnog duha, mozda budu neki popusti pa se mozda uzme i nesta bolje. Za to izgleda nije bitan :)

 E da, hvala svima na savjetima i preporukama

 

ko
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2015 20:51 (Lac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Preporuka av receivera do 3500 kn
Lac kaže...

Nadam se da nece biti tako, nebi se htio bas tak brzo odvojiti od njih. Za receiver cu jos pricekati, sad ce, vjerujem, biti nekakve Bozicne akcije pa zasto se ne strpiti. Da li ima netko za preporuciti online trgovinu iz EU pa mozda i tamo bude nekok Bozicnog duha, mozda budu neki popusti pa se mozda uzme i nesta bolje. Za to izgleda nije bitan :)

 E da, hvala svima na savjetima i preporukama

 

 Pretpostavljam da si Teufel kupio u Njemackoj. Ako imas mogucnost kupovine u Njemackoj onda obavezno prati ove stranice: 

 

http://www.mydealz.de/tv-hifi-deals

http://www.mydealz.de/elektronik-deals

 

tu ti znaju biti akcije doslovno za pasti na guzicu. ja sam jednom kupio fotoaparat + 2 objektiva za 400€ a kod nas je tada taj aparat kostao 7000kn bez objektiva od kojih je jeftiniji kostao 1500kn.

Samo cim vidis nesto sto zelis odmah narucuj jer njemci obicno tako kupuju.

Sto se online trgovina tice tu je dobri stari amazon.de na kojem imas sve a isporucuju (uglavnom) u Hrvatsku a za trazenje cijena i akcija idealo.de je nezamjenljiv.

 

Ne znam koliko si platio zvucnike ali vidim da su nedavno opet bili ispod 200€. Tako svi njemci kupuju. Vidi sliku ispod.

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka av receivera do 3500 kn

Kak mislis za manje od 200eura, mislis na komad? Kao neka regularna cijena je 499e za oba, cekao sam akciju i platio sam 369 eura + 49 eura dostava. Pratio sam ih oko 2 mjeseca i ovo do sada je bila najniza cijena. Linkovo su strasni, vec sam vidio Denon x2200 za 500eura, sto bi po meni bila najbolja kupnja, tako da cu vjerojatno opet narucit izvana. E hvala 

 

dosta sam ih vise platio, bili su na akciji, ali ne baš za 200 eura. Uhh sad me je zaboljelo.  

ko
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.11.2015 20:34 (Lac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka av receivera do 3500 kn
Lac kaže...

Vidim da se navode samo Apple uređaji, a ja imam Android. Mada neću koristiti još neko vrijeme, ali nema reprodukciju u 4k ili nisam vidio od svih tih stavki :)

Koliko sam pretraživao, uvijek se u tom nekom cijenovnom rangu najviše spominju Yamaha, Denon, Onkyo... Nisam baš vidio da se Pioneer spominje kao neki "best buy" av receiver. Pitao sam za ponude u nekoliko trgovina, od 3 trgovine, 2 odgovora su bila Yamaha 479, od jedne Denon, vjerojatno zato što Yamahu nemaju u ponudi i obrnuto. Denon kao ima neki poseban zvuk kojeg  uspoređuju sa Marantzom, a Onkyo NR 636 http://av-receiver-review.toptenreviews.com/onkyo-tx-nr-review.html. Ili griješim?

 

 Zanima me gdje se može nabaviti Onkyo NR 636 kod nas u HR?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka av receivera do 3500 kn
Nemam pojma, mislim da kod nas nema. Pa zasto ne narucis negdje iz EU?

ko
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka av receivera do 3500 kn
Ipak je kupljen Denon x2200, sto znaci ovaj mjesec se jede kruh i pasteta
ko
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Preporuka av receivera do 3500 kn
Lac kaže...
Ipak je kupljen Denon x2200, sto znaci ovaj mjesec se jede kruh i pasteta

 LOL

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice