Problem s Yamaha aktivnim subwooferom / Denon rece

poruka: 4
|
čitano: 1.270
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Problem s Yamaha aktivnim subwooferom

Moj problem je sljedeći...

Nedavno sam kupnjom novog Yamaha aktivnog subwoofera kompletirao 5.1. kućno kino koje sam slagao par mjeseci kupnjom različitih komponenata.

Da ne idem sad u sve detalje, spomenuti ću samo receiver (Denon Avr-X1200W).

 

Ono što me muči su jako niski tonovi, određene frekvencije woofera koje odjednom počnu čudno zvučati. Ono što bi trebalo duboko i jako zvučati, pri najnižoj točci počne 'šuplje lupati'... 

Dosta sam to nezgrapno sada objasnio, ali nadam se da ćete shvatiti.

To se isprva događalo povremeno, većinom dok receiver radi u 'Auddysey' modu, a prelaskom na 'Direct' bi se maknulo, no sada se to događa i na jednom i na drugom modu.

Problem nestane kad ugasim woofer i ponovno ga upalim, no nakon minute ponovne izloženosti takvim, niskim frekvencijama problem se opet ponavlja.

 

Da li itko zna o čemu je riječ? Zahvalan sam na svakoj informaciji...

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2019 15:25 (melem23).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem s Yamaha aktivnim subwooferom / Denon rece

izgleda da si previše očekivao od entry woofera...očito mu daješ previše snage i sam zvučnik to nemre reproducitar pa ferca, lupa, prdi...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Problem s Yamaha aktivnim subwooferom / Denon rece

Kalibriraj sustav sa subom na 50%. Nemoj ići preko toga. Nisi naveo koji je sub u pitanju ali možda na sebi ima crossover koji nije usklađen sa postavkama na receiveru. I ne pojačavaj sub preko 50% prilikom kalibracije. Vidi kako zvuči pa ako misliš da nema dovoljno snage pojačaj malo ali nikad na 100%.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Problem s Yamaha aktivnim subwooferom / Denon rece

Hvala vam svima na odgovoru.

Riječ je o Yamaha NS-SW200 subwooferu. Woofer je inače dobio dobre ocjene i recenzije i izlazne je snage od 130W.

 

Jučer sam zvao u Nove boje zvuka gdje je kupljen pa mi je tehničar savjetovao da probam promijeniti kabel jer mu je zvučalo kao da je riječ o problemu s masom pa sam to učinio. Također sam okrenuo priključak u utičnici radi promjene polariteta jer sam to negdje pročitao i čini mi se da je situacija sad malo bolja, no još ću pokušati večeras s ponovnom kalibracijom Audysseya, budući da je nisam izvršio s ovim wooferom, već s njegovim prethodnikom.

Nisam nešto prejako pojačavao filmove i glazbu, tako da bih isključio opciju da ga preopterećujem. Cijelo vrijeme mi je pojačan malo jače od polovice (na 13 sati).

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice