SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

poruka: 104
|
čitano: 58.676
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Ne znam koje su dozvoljene temperature. Procesor bi trebao biti ispod ovog srebrnog hladnjakića koji se vidi na drugoj slici? Ne bih ti preporučio da to skidaš, jer koliko vidim (tj. nigdje ne vidim šarafe), taj hladnjakić je termalnim ljepilom zalijepljen za procesor. A to onda znači da bi ga trebalo vrlo, vrlo pažljivo skidati, riskiraš da slomiš procesor, a kad bi i skinuo hladnjak, termalno ljepilo je jako teško, a moguće i nemoguće očititi (ovisi koliko jako se primilo - ako se jako primilo, onda bi valjda ljepilo trebalo šmirgl-papirom ukloniti).

 

Možda da 5V ventilatorčić ubaciš (ili 12V kojem je dovoljon 5V da ga pokrene)?

10 godina
protjeran
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

Evo promjenio hladnjak.Stavio veći aluminijski te sad temperatura ne ide preko 75 stupnjeva.55 u mirovanju.Stabilnost je za sad predobra a i sustav glađe radi.Streaming je stabilan u 720p i na wi-fi-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

Da li ovaj box podrzava 5.1 zvuk kroz SPDIF izlaz?

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Nexbox A95X 2GbRAM

Malo pitanje vezano uz navedeni TV Box koji sam upravo kupio i složio: sve radi perfektno ali HRTi mi neće raditi.

Spojen sam preko LAN kabela i sve leti, ali HRTi aplikacija kad se logiram na svoj user i želim pokrenuti recimo live prijenos ili snimku serije - kaže: Provjerite Internet napajanje..a sve drugo leti (tipa MAXTv)..nemreš vjerovati..jel netko imao takav problem?

Naravno da sam i restartao TV box, pa sam čak prebacio i na wifi, ali ista je greška..a sve drugo mi leti i radi perfektno..čudno..molim pomoć ako netko zna.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nexbox A95X 2GbRAM

Ja imam mxq 4k ali je isti rockchip unutra i hrti mi radi bez problema, ups sory vidim da pitaš za nexbox...

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2016 17:43 (Gee).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nexbox A95X 2GbRAM

a ok..ali ne bi smjelo biti tu problema sa tom aplikacijom..stvarno čudno..jako

9 godina
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
HRTi aplikacija ima bug da ne radi preko LAN-a već samo preko wi-fi-a.
 
2 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

na androidu misliš samo?? pa to je smiješno..

9 godina
odjavljen
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

Danas mi stigao taj box, dobio ga za 11$ pa nek se nađe. Izgleda oke za te pare, treba mi samo za stream utakmica. Jedini problem je kaj mi preko wifia radi užasno, dok preko kabla sve 5. A tv box mi je od routera udaljen 2-3m 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 19:44 (kbenzema).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
Jedno pitanje, s obzirom da mi preko wifia radi užasno, moram ga koristit preko kabla. E sad, tv box obično gasim kad mi ne treba pa dok ga idući put uključujem, uvijek moram lan kabel iskopčat te ukopčat da mi proradi net. Jel ima jos neko takvih problema?
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Nisam ga probao spajati LAN kabelom (na nezgodnom mi je mjestu za to). Što konkretno se događa nakon uključenja? Ti žmirkaju LAN žaruljice na android boxu i/ili routeru, znači ima kakve komunikacije? Ima možda neki program na Playu koji bi dijagnosticirao mrežu - znači da vidiš IP adresu? Jesi se probao ulogirati u router da vidiš kakvo je tamo stanje?

9 godina
odjavljen
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
U postavkama tv boxa pod Ethernet opcijom vidi se da je spojen, piše ip, dns, gateway...
Znači jučer navečer ga upalim nakon dva dana i neće mi pokrenut nijedan program. Iskopčam ukopčam kabel, nakon toga radi.
Danas ujutro upalim tv box, opet ne otvara nijedan program te opet moram vadit lan kabel. Kad youtube pokrenem odmah mi javi check your network connection pa tu odma vidim da nije online.
16 godina
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

mbaksa, a jesi li pokušavao samo s KODIjem koji dođe instaliran na njemu ili si instalirao neku noviju verziju KODIja? Pričam o onome kad si promijenio rezoluciju na 1080p, pa ti je slika bila samo u gornjem lijevom kutu... možda bi radilo sa novijom verzijom KODIja. 

16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
SinCr0 kaže...

mbaksa, a jesi li pokušavao samo s KODIjem koji dođe instaliran na njemu ili si instalirao neku noviju verziju KODIja? Pričam o onome kad si promijenio rezoluciju na 1080p, pa ti je slika bila samo u gornjem lijevom kutu... možda bi radilo sa novijom verzijom KODIja. 

Iskreno, ne sjećam se više. Ili se uopće ne da instalirati (mislim da je to bilo u pitanju), ili funkcionira jako kilavo jer ne zna iskoristiti hardversku akceleraciju Rockchipova SoC-a (bilo koji program koji nije RKMC ne može normalno reproducirati zahtjevnije video fajlove).

14 godina
neaktivan
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

Ekipa,

Imam V88 plus (2 GB RAMa) tek par dana i naletio sam na par bugova pa ako može netko potvrditi jel ima iste probleme.

 

Ne mogu namjestiti Nova launcher kao zadani, stalno me pita da odaberem zadani launcer.

Ne mogu ga upravljati s nijednim softverskim daljinskim (RKRemoteControl, Kore, Yatse)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

Mene interesuje ima li ko problema sa zamrzavanjem ovog box-a? Naime nakon nekog vremene (kraceg) box se zamrzne i ne radi nista vise, moram ga gasiti iz struje da bi ponovo proradio bez obzira sta radio sa njime, gledao tv ili surfao netom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Možda ti se pregrijava.

8 godina
neaktivan
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

Neznam sta bi ti rekao, nevjerujem jer to se desava nakon nekih 5 minuta, evo probao sam reset na tvornicke postavke ponovo pa cu testirati, inace kad sam spojio bezicni mis na njega od tada mi se pocelo desavati iako sam probao raditi bez misa.

Nakon reseta izgleda da radi normalno, ovo je kupio jedan moj kolega preko mene pa sad je kod njega i testira ga, kaze nakon restarta gledao video 20min i nije dalje gledao i u tom vremenu radio je ok, dok je prije reseta znao raditi nekih 5min i zasteka, cak i kad probam update nekog programa jednostavno zasteka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Nema se tu što previše napraviti. Možete mu srediti bolje hlađenje. Vraćanje na tvorničke postavke je trebalo poništiti eventualne softverske probleme. Probati da li se to isto i bez miša događa.

 

Probajte mu dati jače napajanje - ja sam ga spojio na USB izlaz iz televizora pa je povremeno znao zablokirati. Kad je bio spojen na svoje napajanje, onda nije zablokirao. Tako da je moguće da adapter koji je isporučen s njim nije dovoljno jak. Samo pazi - adapter mora biti 5V (ne smije biti više - ni slučajno nemojte uštekati 12V adapter, koji često imaju isti konektor) i barem 2A.

 

Ako te stvari ne pomažu - to je to. Ništa drugo mi ne pada na pamet.

7 godina
neaktivan
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

Pozdrav,

kad uključim TV box u struju upali se samo crvena led lampica. Ne pojavljuje se plava kako piše u uputstvu, a imam dojam da daljinski ne radi. Ima li neko info koji su kodovi za daljinski pa da pokušam isprogramirati univerzalni daljinski?

Ili netko ima neki drugi recept ?

Kako isprobati da li je problem u daljinskom ili u uređaju ?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 17:38 (DrDrD).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Provjeri da li ti daljinski uopće radi. Uzmi mobitel, uključi kameru i gledaj što se događa kad stisneš tipku na daljinskom upravljaču - trebalo bi se pojaviti svjetlo. Ako se ne pojavljuje svjetlo, uzmi neki drugi daljinski za kojeg si 100% siguran da radi i provjeri pojavljuje li se svjetlo na njemu.

7 godina
neaktivan
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

To sam i napravio i ne radi. Zato baš i pitam da li možda netko zna kodove da pokušam programirati neki univerzalni koji imam. 

 

16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
DrDrD kaže...

To sam i napravio i ne radi. Zato baš i pitam da li možda netko zna kodove da pokušam programirati neki univerzalni koji imam. 

Nemam s čime iščitati kodove.

 

Međutim, imaš kojim slučajem Android smartfon? Probaj s ovakvom nekakvom aplikacijom - pretvori ti smartfon u daljinski upravljač za Kodi.

7 godina
neaktivan
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Promijenio sam kameru, odnosno pregledao sam ga s drugim telefonom i ipak radi :(.

Moj telefon nije vidio IC, ali ovaj drugi je vidio.

Sad sam opet na početku :(

Pokušat ću kontaktirati prodavača.

Na Youtubeu sam našao dva slučaja s istim simptomima, ali nema nikakve upute ni naznake rješenja. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 21:56 (DrDrD).
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Je li ti taj TV box ikad uopće radio?

 

Uzrok problema može biti hardverski - recimo da dioda u TV boxu za primanje IC signala s daljinskog ne radi. Ali može biti i softverski - ako se nešto zbrčkalo aplikaciji za daljinski. Ako je softverski, trebalo bi ga vratiti na tvorničke postavke - a ne znam kako bi to mogao napraviti bez da ga uključiš pomoću daljinskog.

7 godina
neaktivan
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad
Nije nikada radio.
Potpuno je novi.
Poslao sam upit prodavatelju.
U svakom slučaju hvala.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

Narucio sam i ja jednog, ne moze biti toliko los za ovu cijenu. Nego dobio sam tracking kod koji zavrsava na NL, ali 17track pokazuje da posiljka ide iz kine. Je li ovo normalno za narudzbe s gearbesta?

 

btw. screenshot iz newslettera, nevjerovatan popust

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quad

Znaju slati kroz Nizozemsku, Belgiju, Mađarsku...

13 godina
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

Stigao box prije par dana, danas se malo igram s njime. Sigurno nije los za ovu cijenu.

Kada sam ga tek upalio google play se crashao prilikom upisivanje teksta u pretragu, problem riješen instaliranjem novije verzije sa xda-developers. Također predinstalirani Kodi 16.1 zamijenjen službenim 17 i nakrcan dodatcima, radi savršeno. Problem sa kodijem je što se ne može spojiti na SMB share, iako sa istim podatcima radi iz ugrađenog file explorera, ne znam da li je problem u kodiju ili sustavu.

Na gearbestu nude link za download nadogradnje na android 6.0, ali ga nisam uspio nadograditi. U recoveryu nema opcije za instalaciju nadogradnje sa vanjskog medija, a iz postavka androida ne prepoznaje datoteku. Ovo će čekati dok ne budem imao više vremena.

Najveći problem je nemogućnost multitaskinga, čim izađem iz neke aplikacije automatski je uklanja iz radne memorije. Ne radi ni slušanje glazbe uz bilo koju aplikaciju(play store, browser, file explorer). Nadam se da je ovo riješeno u novijoj verziji sustava.

Upscale ne me zabrinjava jer će biti spojen na TV sa rezolucijom 1336*768, to može izdržati bez problema.

Daljinski me ugodno iznenadio, izgleda da su koristili prave tipke a ne uobičajene gumene membrane. Glasan je, ali ništa pretjerano.

Vidjeti ćemo za mjesec-dva kako će se pokazati, još je rano za neki zaključak.

 
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
SCISHION V88 TV Box Android Rockchip 3229 Quadcore

Izišao novi Android 6.0 za ovaj uređaj link je: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_401685.html

Nalazi se odmah iznad specifikacijama pod :Click it to download the newest firmware of Android 6.0 version

Teško je uočljiv mora se stisnut --it--

Automatski se skida.

LP

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice