Spajanje auto-radia

poruka: 45
|
čitano: 41.659
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

Imam jedan neiskorišteni auto-radio koji bi spojio preko 12-voltnog adaptera da radi u kući pošto ima dosta jako pojačalo u sebi preko aux kabla, no tu dolazi do problema. Naime, na njemu su 4 žice: zelena(right speaker), siva(left speaker), crna(common speaker) i crvena(power). Kako da to pospajam, nelogično mi je da ima tako malo žica? 

I See Offline People ! Mladim djevojkama podešavam CONFIG SYSe i pravim AUTOEXEC BATe ... :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto-radia
system kaže...

Imam jedan neiskorišteni auto-radio koji bi spojio preko 12-voltnog adaptera da radi u kući pošto ima dosta jako pojačalo u sebi preko aux kabla, no tu dolazi do problema. Naime, na njemu su 4 žice: zelena(right speaker), siva(left speaker), crna(common speaker) i crvena(power). Kako da to pospajam, nelogično mi je da ima tako malo žica? 

trebao bi imati ISO konektor...daj sliku

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto-radia

Dakle imaš slijedeću situaciju:

 

Crvena +12V

Kučište radija -12V iliti GND

 

izlaz

 

zelena (+) desni zvučnik

siva (+) lijevi zvučnik

crna je  (-) za oba zvučnika, dakle spojiš 2 žice na tu crnu

 

inaće crna žica je minus kao i kučište radija pa bi se (-) sa akumulatora i izlazi za (-) oba zvučnika mogli spojiti na nju ali kod nekih

radija je minus obavezno na kučištu

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

evo slika, nadam se da se vidi dobro :)

I See Offline People ! Mladim djevojkama podešavam CONFIG SYSe i pravim AUTOEXEC BATe ... :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

ja sam otvorio temu ali mi zakljucase, nemam ja kablova vec ih miram prikljuciti direktno tako da ne zna gdje cu plus, hocu da prikljucim preko napajanja od kompa

ovo ja veljda od sanzera za cd ovo ja veljda od sanzera za cd
oivo je od napajanja oivo je od napajanja
Poznat ćeš me i po mraku po felgama i šestaku a ja tebe po oblaku dima što izlazi iz tvog tdi-a!!!!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2013 15:51 (vucko40).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

Pozdrav, kupio sam novi automobil i u njemu autoradio LG LAC M0510R. Očito je krivo spojen jer ne memorira stanice tako da pri svakom novom paljenju automobila moram sve iznova namiještati. Na webu sam pronašao samo jednu shemu spajanja koja je u prilogu. Nije mi najasnija, uopće ne vidim gdje je koji broj priključka. Da li su ovo klasični ISO konektori te mogu spojiti prema drugoj slici koju sam stavio? Btw sve žice koje imam su crne tako da po bojama ništa ne mogu. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 11:29 (Athletic1898).
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Spajanje auto-radia
Athletic1898 kaže...

Pozdrav, kupio sam novi automobil i u njemu autoradio LG LAC M0510R. Očito je krivo spojen jer ne memorira stanice tako da pri svakom novom paljenju automobila moram sve iznova namiještati. Na webu sam pronašao samo jednu shemu spajanja koja je u prilogu. Nije mi najasnija, uopće ne vidim gdje je koji broj priključka. Da li su ovo klasični ISO konektori te mogu spojiti prema drugoj slici koju sam stavio? Btw sve žice koje imam su crne tako da po bojama ništa ne mogu. Hvala

 Samo prespoji crvenu i žutu suprotno od trenutne situacije.

Znači,ako je žuta na žutu,crvena na crvenu,onda spojiš crvenu na žutu i žutu na crvenu,isto i u suprotnom slučaju.

Vjerovatno i imaš iste stopice na te dvije žice...

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto-radia

Problem je što nemam ni žute ni crvene, sve su crne žice. Lako ću ja pronaći +12, masu i kontakt sa ključa ali mi nije najasnije gdje ih spojiti

7 godina
online
Spajanje auto-radia

Onda daj kontakt pa izmjeri koje dvije imaju 12V,pa te dvije prerežeš i unakrsno ih spojiš.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 17:08 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

Poooz... muci me jedan problem..kupio sam mutimediju za golf 5 I sve sam spojio radi I sve pase....ali moja multimedija je 9" touchscreen I nema dugme ili mogucnosti gasenja uredjaja...tako da crpi I isprazni akumulator I kad je u nekom kao standby modu...ako izvadim pin 4 ( zutu zicu koja je za direktno napajanje) da li ce onda multimedija izgubiti memoriju?? I kako da rjesim taj problem??? Molim pomoc

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Spajanje auto-radia

Zamijeni crvenu i žutu žicu.

Jedna od njih ti ide preko brave, pa ako ispravno spojiš radio se ugasi kad ugasiš kontakt.

 

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto-radia

Imam spojenu I zutu I crvenu...aali nejasno mi je jel trebam zamjenit zice ili samo izvadit zutu tj stalno napajanje...jjer onda mi ostane paljenje preko kontakta..I da li ce.onda uredjaj gubiti memoriju???

6 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto-radia

Imam spojenu I zutu I crvenu zicu..da li onda trebam samo zutu odspojiti?? Jer onda mi ostaje crvena koja idde preko brave??? I da li ce tad uredjaj igubiti memoriju

7 godina
online
Re: Spajanje auto-radia

Samo ih zamjeni pa vidi jel bude sve ok.

 Edit: lako moguće da je ono kaj je kolega rekao na drugoj temi: can bus gateway problem.

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 22:12 (fer-de-lance).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto-radia

Zamijenio zutu I crvenu I sve isto

6 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto-radia

Zamijenio...i opet osta stvar...radi non stop...sta sada???

7 godina
online
Re: Spajanje auto-radia

Onda vrati kak je i bilo, a dalje možeš provjeriti da nekaj drugo ne cucla struju.

Jesi siguran da je baš počelo kad si zamijenio radio?

 

 

Kruha i igala...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje auto-radia

100 posto siguran...ddok je bio original vw autokasetofon rcd 300 da je ime sve perfektno bilo.... sad ovaj izvuce akumulator...aali nejasno mi zasto ne radi samo na kontakt jer sam pokusao I prespojiti zice (po preporuci da I to pokusam) I opet non stop upaljen

6 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

Pozdrav svima. Znam amater sam, tj. klinac, ali trebam vasu pomoc.

Imam smart 2011god, i sad sam uzeo bluetooth koji spojim i preko auxa pusta s moba pjesme. Dolazim do problema, jer imam crvenu i crnu zicu, 12v i gnd. Gdje bi to trebao i kako najlakse da spojim, nekuzim stvarno...ako moze pomoc  platim pivu...hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Spajanje auto-radia

Sami radio dobiva napajanje pa možeš tamo uzeti ili napajaj iz upaljača.

 

Listing kaže:

Adapter only works with radios in which AUX can be activated in the menu! Not compatible with model 450.

Pa provjeri prvo da li je adapter kompatibilan prije kopanja po autu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

Podrzava aux, ima u meniu se upaliti aux, i cak ima ulaz za kabel tamo u gloveboxu, gdje papiri auta stoje.

Smart je 451 tako da nece biti problema.

Znaci izvadim radio i zgulim crvenu zicu i spojim je na crvenu od bt modula i tako i crnu?

Hvala puno

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Spajanje auto-radia
Lg_tv kaže...

Podrzava aux, ima u meniu se upaliti aux, i cak ima ulaz za kabel tamo u gloveboxu, gdje papiri auta stoje.

Smart je 451 tako da nece biti problema.

Znaci izvadim radio i zgulim crvenu zicu i spojim je na crvenu od bt modula i tako i crnu?

Hvala puno

 Tako je, možeš i ovako nešto iskoristiti https://www.ebay.com/itm/T-Shape-2-Pin-Wire-Cable-Connector-Terminals-Crimp-Scotch-Lock-Car-Audio-Kit/202159594548?hash=item2f11a69c34:m:mgRCjz-cFe_6sPcLPBR8S1g

6 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

Uu extra, samo moram znat na koju zicu spojit da me crpi akumulator dok je ugaasen auto....

Jel ima ovo uzet u hrv?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Spajanje auto-radia
Pa provjeri da li u upaljacu imas struje kad ugasis auto, vidi u trgovinama sa autodijelovima
6 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

Spojih crvenu od bt na ovu crveno_plavu, a crnu od bt na smedju, medjutim to nije to.......nijedan eketricar nema vrimena za ovo pa mi treba pomoc....

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

Spojih crvenu od bt na ovu crveno_plavu, a crnu od bt na smedju, medjutim to nije to.......nijedan eketricar nema vrimena za ovo pa mi treba pomoc....evo zice od radia, nema ciste crvene.

 

 

https://ibb.co/i2SXqd

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

H

Spojih crvenu od bt na ovu crveno_plavu, a crnu od bt na smedju, medjutim to nije to.......nijedan eketricar nema vrimena za ovo pa mi treba pomoc....evo zice od radia, nema ciste crvene.

 

 

https://ibb.co/i2SXqd

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

Spojih crvenu od bt na ovu crveno_plavu, a crnu od bt na smedju, medjutim to nije to.......nijedan eketricar nema vrimena za ovo pa mi treba pomoc....evo zice od radia, nema ciste crvene.

 

 

https://ibb.co/i2SXqd

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Spajanje auto-radia

Treba ti +12V koji je pin 7 na ovom a konektoru i - GND koji je 8 isto na tom konektoru.

 

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/34/ISO_10487_connector_pinout.svg/220px-ISO_10487_connector_pinout.svg.png

 

 Konektor prepoznaš po zubiću, na A konektoru je skroz dolje, a na B u sredini.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.5.2018 12:16 (fer-de-lance).
6 godina
neaktivan
offline
Spajanje auto-radia

Mozes malo pojasnit, koje 2 zice onda?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice