Spajanje PC sa Tv-om

poruka: 23
|
čitano: 15.919
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Spajanje PC sa Tv-om

Imam ati radeon hd 4830 i stariji Tv sa Scartom i zanima me mogu li ih kako spojiti,tj. da kloniram sliku sa pc-a na tv?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om

Trebas naci s-video/kompozitni: http://www.hisdigital.com/UserFiles/product/s-video_composite_3_275.jpg  ..a onda   trebas naci kompozitni/skart prikljucak:   http://www.pcp.ch/gfx89473big/SCART-Composite-Adapter-IN-89473.jpg

http://system-storage.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2010 23:11 (DOPE).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om
A VGA ili HDMI sa SCART-om?
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
odjavljen
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om
Šef kaže...
A VGA ili HDMI sa SCART-om?

Post iznad ti je puno fleksibilnije i jeftinije rješenje. Možda je kvaliteta slike nešto niža ali kad imaš kompozitni kabel, dalje možeš to spojiti na što god se sjetiš od video tehnike. Ako imaš dovoljno kvalitetan chinch kabel, sve to možeš razvuć po čitavoj kući uz jako nisku cijenu. Kablovi su po 2-3kn za metar, adapteri nikad nisu preko 20kn..

 

Ja sam za ~100kn pospojio satelitsku, DVD, TV, PlayStation, TV karticu i liniju tako da sve fino surađuje. Mogu snimati bilo što sa analogne ili digitalne TV (ili sa satelitske) na komp, slušati MTV (kako da ne, to je samo primjer) i igrati neš na PSu bez ikakvih problema odjednom. DIY FTW Smijeh

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om
Ali ja na laptopu imam samo ova dva, a ne i S-video.
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
odjavljen
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om

Onda je to druga priča. Kad nema S-videa, ništa od onih kombinacija. VGA-SCART adapter vjerojatno postoji, ako ne onda VGA-Svideo sigurno ima a onda je lako do SCARTa. HDMI-SCART nisam vidio.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om
1. Di ima za kupit to? U Chipoteci?
2. Da li se gubi na kvaliteti slike?
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
offline
Spajanje PC sa Tv-om

scart -hdmi i nema jer je scart analogan a hdmi digitalan standard

jedino bi mozda moglo ici sa hdmi-a na scart tako da hdmi iz graficke spojis na digitalni resiver ako ga imas i sa njega scartom u tv ali tko zna kako bi to radilo i jel to radi uopce,naravno moras imati malo bolji digitalni resiver koji ima iza hdmi konektor

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2010 0:22 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om
Ma i sam sam se kasnije sjetio da je HDMI digitalan, a SCART analogan. :)
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje PC sa Tv-om

Ispričavam se što upadam u tuđu temu, zanima me kolika može biti duljina HDMI kabela?

 

Naime rekao mi je "mali" u trgovini da HDMI kabel ne smije biti dulji od 5 metara jel se onda gubi kvaliteta slike na TV, a obzirom da mi je TV na drugoj strani sobe treba mi duljina od 5 metara. Da li je to istina?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om
the economist kaže...

Ispričavam se što upadam u tuđu temu, zanima me kolika može biti duljina HDMI kabela?

 

Naime rekao mi je "mali" u trgovini da HDMI kabel ne smije biti dulji od 5 metara jel se onda gubi kvaliteta slike na TV, a obzirom da mi je TV na drugoj strani sobe treba mi duljina od 5 metara. Da li je to istina?

Ja imam najjeftiniji mogući 10-metarski HDMI kabel od 99 kn i nikakvih problema nisam primjetio. Ako hoćeš detaljnije o tome, pročitaj ovaj test, ili samo zaključak na trećoj strani: http://www.audioholics.com/education/cables/long-hdmi-cable-bench-tests.

14 godina
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om

Ja imam HDMI od 8 metara (najjeftiniji) i nikakvih problema nije bilo

Z-1
14 godina
offline
Spajanje PC sa Tv-om

Ispričavam se krivo sam naveo koju graf. karticu imam,nije hd 4830 nego hd 4730 koja nema s-video nego 1 vga,1 dvi i 1 hdmi konektor. Prije sam imao graf. karticu sa S-video-om i spojio ga na način kako su napisali DOPE i Sum_of_all_fears i to je radilo. Sad mi je monitor spojen na vga konektor,znači trebao bi mi DVI to S-video adapter ili nešto drugo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om
Šef kaže...
1. Di ima za kupit to? U Chipoteci?
2. Da li se gubi na kvaliteti slike?
jizy kaže...

Ispričavam se krivo sam naveo koju graf. karticu imam,nije hd 4830 nego hd 4730 koja nema s-video nego 1 vga,1 dvi i 1 hdmi konektor. Prije sam imao graf. karticu sa S-video-om i spojio ga na način kako su napisali DOPE i Sum_of_all_fears i to je radilo. Sad mi je monitor spojen na vga konektor,znači trebao bi mi DVI to S-video adapter ili nešto drugo?

Vama dvojci nažalost treba ovo ili ovo. Nemoguće je "direktno" poslati signal sa VGA na Svideo bez ovakvog pretvornika. Možete ga napraviti sami (mislim da je čak o tome bilo jednom u Bugu) ili kupiti ovakvo gotovo rješenje. Jizy, tebi još dodatno treba DVI to VGA adapter (vjerojatno si dobio sa grafičkom jedan, inače dođe 20ak kn) da bi spojio onaj konverter na DVI.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om
Sum_of_all_fears kaže...
Šef kaže...
1. Di ima za kupit to? U Chipoteci?
2. Da li se gubi na kvaliteti slike?
jizy kaže...

Ispričavam se krivo sam naveo koju graf. karticu imam,nije hd 4830 nego hd 4730 koja nema s-video nego 1 vga,1 dvi i 1 hdmi konektor. Prije sam imao graf. karticu sa S-video-om i spojio ga na način kako su napisali DOPE i Sum_of_all_fears i to je radilo. Sad mi je monitor spojen na vga konektor,znači trebao bi mi DVI to S-video adapter ili nešto drugo?

Vama dvojci nažalost treba ovo ili ovo. Nemoguće je "direktno" poslati signal sa VGA na Svideo bez ovakvog pretvornika. Možete ga napraviti sami (mislim da je čak o tome bilo jednom u Bugu) ili kupiti ovakvo gotovo rješenje. Jizy, tebi još dodatno treba DVI to VGA adapter (vjerojatno si dobio sa grafičkom jedan, inače dođe 20ak kn) da bi spojio onaj konverter na DVI.

hm,a mozda moze spojiti sa graficke na digitalni resiver ako imas na tom tv-u(ono za prelazak na digitalnu tv) ako je malo bolji i ima iza npr.  hdmi

ako imas slucajno resiver probaj tako da ne moras kupovati te adaptere

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om
crozoki kaže...

hm,a mozda moze spojiti sa graficke na digitalni resiver ako imas na tom tv-u(ono za prelazak na digitalnu tv) ako je malo bolji i ima iza npr.  hdmi

ako imas slucajno resiver probaj tako da ne moras kupovati te adaptere

Pa šta nisu na tim receiverima samo HDMI izlazi? Ne vjerujem da ijedan ima HDMI ulaz, a i da ima ne vjerujem da bi mogao dekodirati taj digitalni HDMI signal na analogni, čak ni A/V receiveri to ne rade, vjerujem primarno zbog glupog HDCP-a.

14 godina
offline
Spajanje PC sa Tv-om

Probat ću sa HDMI kabelom spojit preko maxtv uređaja pa javim ako to funkcionira.Hvala svima na savjetima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Spajanje PC sa Tv-om
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om

Ukratko - neće radit. To nije namijenjeno spajanju PCja i TVa recimo. Tako ćeš spojit monitor koji ima komponentni ulaz ili projektor a da podržava VGA (dakle ima ugrađeni konverter). TV neće radit. To je ista fora kao VGA- SCART adapter koje su imali u chipoteci pa su povučeni jer nisu radili. Njemu je potreban konverter koji će VGA signal (bilo koja rezolucija, bilo koja frekvencija) pretvoriti u PAL standard signala koji će TV razumjeti. Kod nas je PAL standard (625 linija /25 FPS). Kako ćeš sada na TV dovest direktno signal sa PCja koji recimo ima 900 linija (1440x900 rezolucija) i 80 FPSa? Neće radit. Zato mu je potreban konverter, a ne taj kabel. Inače, imaš taj kabel u chipoteci.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om
Sum_of_all_fears kaže...

Ukratko - neće radit. To nije namijenjeno spajanju PCja i TVa recimo. Tako ćeš spojit monitor koji ima komponentni ulaz ili projektor a da podržava VGA (dakle ima ugrađeni konverter). TV neće radit. To je ista fora kao VGA- SCART adapter koje su imali u chipoteci pa su povučeni jer nisu radili. Njemu je potreban konverter koji će VGA signal (bilo koja rezolucija, bilo koja frekvencija) pretvoriti u PAL standard signala koji će TV razumjeti. Kod nas je PAL standard (625 linija /25 FPS). Kako ćeš sada na TV dovest direktno signal sa PCja koji recimo ima 900 linija (1440x900 rezolucija) i 80 FPSa? Neće radit. Zato mu je potreban konverter, a ne taj kabel. Inače, imaš taj kabel u chipoteci.

Pa radit će TV ako mu namjestiš točnu rezoluciju i frekvenciju, što se može sa PowerStripom.

16 godina
offline
Spajanje PC sa Tv-om

Ako je opis točan, ovo na prvoj slici bi trebalo biti ono što ti treba: http://www.ms-zagreb.hr/hr/proizvodi/1/333/4.-vga--rgb--dvi-i--rgb-kabeli.htm

 

Samo što je ono ženski SCART pa bi i to trebalo u muškoga prebaciti :)

 

Nemojte mu preporučivati kabele sa kompozitnmim RGM izlazima jer to ne ide na stare televizore osim ako nema neku zvjer. S-Video, SCART, i dobri stari "žuti činč" su jedine opcije ovdje.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2010 7:59 (Vido).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Spajanje PC sa Tv-om

Da li bi ovaj kabel iz "MS-Zagreb" posluzio za spajanje npr. DVBT sa nekim VGA monitorm s tim da onaj Ž-scart na kabelu bude M-scart ?

Uvijek Vaš nikad svoj.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2010 20:09 (Mentor).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice