Stari radio

poruka: 4
|
čitano: 2.176
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Stari radio

Poštovani,

Ako je itko zainteresiran da mi pomogne!

 

Nedavno sam uzeo radio s vikendice. Kolko mogu procitat, radi se o radiju Soče (telekomunikacija Ljubljana).

Godinu ne znam!

 

 

 

U dosta losem stanju je (radi jel vidim da lapice gore), al nema zvuka.

Sad ja bi ga malo restauriro, al ne znam od kud bas pocet.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Stari radio

Trebati ces zamijeniti sve kondenzatore, to prvo.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Stari radio

Pošto blok kondenzatori ne stare promjeni samo elektrolitske kond.

Kontakt sprejem prođi kontakte preklopnika i provrti dok je još mokro od spreja.

Popiši koje su lampe ... ako zatreba imam još nešto tih starih za radio i tv sačuvano.

Ako nema zvuka probaj i izvuć lampe i ponovno vratiti par puta jer nekada imaju loš spoj od oksidacije mesinganog podnožja pa ponovo uključi da provjeriš.

Zvučnik provjeri sa baterijom ili instrumentom ( ohmi) ako se baš ništa ne ćuje.

 

ps: stari mi polomio i bacio sa tavana  sličan radio "Savica 56" prije par god. ...ali još stariji sa "rimlock" podnožjima i lampama a kod tebe je sigurno "noval".

15 godina
odjavljen
offline
Re: Stari radio

Nadam se da si s radom lampi upoznat barem dovoljno da znaš na kojem naponu rade...

 

Pod svijetle, pretpostavljam da misliš na grijanje. Trebalo bi provjeriti sve kontakte, napajanje lampi (visokonaponskog dijela), prepoznati put signala i, ako je sve s napajanjem uredno, gledati gdje signal nestaje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice