Uvod u zvučničke sustave izdvojena tema

poruka: 124
|
čitano: 102.272
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Svaka čast brate. Na trudu i svemu. Citao sam sve tvoje teme u vezi audio opreme,pogotovo u temi oko kablova pošto sam bio u fazi kupovine audio sustava. Čista petica.Samo naprijed !

Najpovoljnji web shop za PC igre na netu. http://alturl.com/xxqaj
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Uvod u zvučničke sustave

Ekipa, da vas pitam:

 

Da li valjaju oni SPDIF to RCA ebay konverteri, da li neko ima iskustva s njima? Npr:

http://www.ebay.com/itm/Digital-to-Analog-Audio-Converter-RCA-24-bit-S-PDIF-incoming-bit-stream-TV-DVD-/200957341042?pt=US_Audio_Cables_Adapters&hash=item2ec9fdad72

 

Ako bi htio neke bolje zvučnike od ovih ugrađenih u TV, a TV ima samo SPDIF izlaz, d ali bi kombinacija ovog konvertera i nekih boljih zvučnika bila dobra kupovina?

Nisam audiofil pa ne bi išao na skupe zvučnike, mogli bi i neki bolji desktop modeli poslužiti, možda ovako nešto:

http://www.geniusnet.com/wSite/ct?xItem=57403&ctNode=148&mp=1

 

Da li bi se mogli npr filmovi sa 5.1 zvukom ispravno čuli na ovakvom setupu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

U vikendici slažem zvučni sustav i sada koliko gledam najbolji mi se čine zvučnici Logitech Z-5500.

Bili bi spojeni na računalo koje bi radilo 24/7 radi kamera. 

Jel bih mogao za početak kao output služit tablet ili mobitel, da se preko njih pušta muzika?

 

Zanima me jel bi to bio najbolji izbor ili se može složit nešto bolje, za do nekih 2000kn.

Ili je bolji neka mini Hi-Fi linija, ako da, može preporuka da je do 2000kn?

 

U prostoru bi bili povezani zvučnici, TV i komp. Prostorija ima oko 25m2 +kat od 50ak m2.

 

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Uvod u zvučničke sustave

Imas ok dobru stvar ako ti odgovara od pionera set HTP-072 ravno 1999,00kn. Set sa reciveron i 5.1 sistem,za pocetak sasvim ok kombinacija,pustas muziku ili preko kompa,na reciveru ima usb ili preko moba i tableta ka sta si navea preko aux cabela i kasnije imas dovoljno prostora za nadogradnje ako pozelis sta jace dok si sa logitechom ogranicen.

12 godina
neaktivan
offline
Uvod u zvučničke sustave
Nadam se da sam pomogao, ako jesam prst gore
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Uvod u zvučničke sustave

Pozdrav. Ima li tko iskustva sa zvučnicima SKYTEC SPB-10 AKTIVNI/PASIVNI 10" PA ZVUčNICI 600W. Kakva je kvaliteta zvuka, koliki je njihov rms, i ono najvažnije koliko se glasno čuju, koristili bi se za fešte na otvorenom, 20/30 ljudi.

 

Kakvo je pojačalo u njima?

 

Lp

 

Hvala

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Realno djeluje kao neko jeftino sra** ali za fešte bi čak moglo biti super. Treba poslušati. Koliki im je RMS teško je zaključiti 50-100W pretpostavljam, ali tko zna...

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Uvod u zvučničke sustave

jel ima neki shop s jeftinim pasivnjacima?ne treba mi neka kvaliteta,a i nemam neko extra pojačalo...(do 500kn 2 zvučnika)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Uvod u zvučničke sustave

Pozdrav

Imam zvucnike od sony-a, one male MPS-70. I pokusavam ih spojiti na svoj mob (samsung galaxy s5 mini). Sa zvucnika dolazi 5 zica, 3 sam spojio na 3.5 mm konektor a ostale dvije su za napajanje. Sad me jedino to napajanje muci, prvo sam te dvije zice spojio na bateriju i normalno je radilo sve. Ali ja bi htio da mobitel sam napaja taj zvucnik ako je to ikako moguce. Jer sony ericsson je istovremeno i napajao zvucnike i normalno su radili. Probao sam te dvije zice spojiti na kabel od punjaca i onda ga ustekam u mob ali ne radi. Da li mi neko moze pomoci?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Pitanjce za znalce :)

 

Planiram si uzeti zvucnike za slusanje glazbe i gledanje filmova.

Ovo mi se cini cist okey, e sad, mene zanima koje pojacalo bi bilo adekvatno za tak nesto ?

 

Komplet bi uzeo do nekih 2500kn. Tako da mozete i nesto drugo preporucit ak vam se cini pametniji izbor.

 

 

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Uvod u zvučničke sustave

Imam problem molim pomoc Imam 2 zvucnika od 6 ohma i zelim ih ubaciti u auto koliko wati mi treba pojacalo

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Pozdrav! moze mi netko preporucit neko pojacalo za CAT LEB 404 zvucnike,htio bih te zvucnike spojit kao kucno kino na lcd-u.Pa bas i neznam st obi mi sve trebalo ali pojacalo netreba neko kvalitetno neznam mozda nekih 500injak kuna.. neznam..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Kolege,

 

Moze li FLAC ici kroz mobitel na 3.5mm jack te na zvucnike u auto putem pojacala? ( auto bez radia, iskljucivo pojacala i zvucnici, a mobitel kao izvor mjuze ).  Zvucnici HERTZ, jesu li to dobri?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 9:16 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Uvod u zvučničke sustave
Fake_Alert kaže...

Kolege,

 

Moze li FLAC ici kroz mobitel na 3.5mm jack te na zvucnike u auto putem pojacala? ( auto bez radia, iskljucivo pojacala i zvucnici, a mobitel kao izvor mjuze ).  Zvucnici HERTZ, jesu li to dobri?

 Ne vidim razlog zašto nebi mogao? Naravno pod uvjetom da na pojačalu imašAUX ulaz i 3,5mm kabel, ili ako je nešto novije tipa Bluetooth i slično.

 

A ako imaš nešto ovakvo trebat će ti 3,5mm na 2 RCA kabel kojeg spojiš u mob(3,5mm) i pojačalo(tzv činčevi).

 

Uglavnom trebalo bi moći samo treba vidjeti sa čime raspolažeš.

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
Re: Uvod u zvučničke sustave
sirka666 kaže...
Fake_Alert kaže...

Kolege,

 

Moze li FLAC ici kroz mobitel na 3.5mm jack te na zvucnike u auto putem pojacala? ( auto bez radia, iskljucivo pojacala i zvucnici, a mobitel kao izvor mjuze ).  Zvucnici HERTZ, jesu li to dobri?

 Ne vidim razlog zašto nebi mogao? Naravno pod uvjetom da na pojačalu imašAUX ulaz i 3,5mm kabel, ili ako je nešto novije tipa Bluetooth i slično.

 

A ako imaš nešto ovakvo trebat će ti 3,5mm na 2 RCA kabel kojeg spojiš u mob(3,5mm) i pojačalo(tzv činčevi).

 

Uglavnom trebalo bi moći samo treba vidjeti sa čime raspolažeš.

 Ma zanima me kakva ce biti kvaliteta zvuka, jer planiram uzeti 10 m 3.5mm kabela jer ce ici iz gepeka skroz ispred do instrumental table... Mozda i 5 metara bude dosta.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Odlična tema, neznam kak to nisam prije vidio.

Uglavnom napokon sam si kupio dugo željeni av receiver, iako sam htio početni model av receiver-a od Yamahe RXV 381, na kraju sam uzeo Pioneer VSX 329 k, jel Yamaha mi je nažalost bila preskupa, a s ovim Pioneero-m sam solidno prošao, platio sam ga 1619 kn u elipsu.

 

Kako cu imat love tako cu nadograđivat sistem za kucno kino, poslje cu uzet centralni, pa surround zvučnike od magnata, i na kraju woofer, a prvo bi kupio prednje naravno.

 

A uzeo bi Magnat monitor supreme 202 zvučnike, cjena je 1200 kn, vidio sam ih u dučanu i zgledaju mi kvalitetno, dosta su teški, pa me sad zanima dali bi dobro radili s ovim modelom receiver-a kojeg sam kupio, te koje kablove uzet za njih, da nisu najskuplji naravno??

Trebalo bi mi 5 metara kabla, znači za svaki zvučnik 2.5m.

Eto tolko od mene, hvala, i pozdrav svim hi-fi brijačima...:-) 

 

Martin
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 15:12 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Haj, zanima me koje žice da kupim za surround zvučnike koje moram namontirat još na zid. 

 

Po gruboj procjeni, dužina će biti 15-20m. 

 

AV Receiver - Pioneer VSX-1131 7.2 150W po kanalu

Surround SPK - Jamo S426SUR

 

Znači koliko kvadrata i po kojoj cijeni? Mislim da u kvartu imam 2,5 kvadrata za 4 kn al moram provjeriti.

 

Dal je to dovoljno s obzirom na samu udaljenost?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Da odgovorim na oba pitanja.

Da, dobro će raditi Magnati sa reciverom (bilo kojim).

A za kablove paziti da je čisti bakar (a ne onaj pobakreni aluminij). Što deblji to bolje, što kraći to bolje. Ali ne treba pretjerivati osim ako su velike snage u igri. Za ove dugačke kablove 2.5mm je skroz ok iako može i manje realno. Nikakvi posebni extra brendovi i neke kerefeke, nema od toga kruha. Konektori za taj kabel (ako ih ima) su bitniji i sam taj spoj kabela i konektora. Osim toga bolje uložiti u malo bolji interkonekt (cinch ili što već) nego u skupi zvučnički kabel.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Pozdrav,

Pitanjce...

Kupio sam jos prije cca godinu dana Harman Kardon-ovo pojacalo:

(mislim da je 60w u igri po kanalu) koje jos dan danas nije u pogonu.


Gledam ove wharfedale floorstandere:

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/wharfedale-diamond-10.2-oglas-18634788

Floorstanderi bi za moj ukus sigurno imali premalo bassa pa bi to htio uparit sa subwooferom od Logitech Z2300 sustava.

Jel bi to bilo moguce i kak to realizirat, skoro pa sam "propuh" za spojit to... ?

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Z-2300 sub je glasan uz originalne satelite, ali ne toliko uz neke druge zvučnike zbog relativno niske osjetljivosti. Ofc, može se spojiti nekakvim čarobiranjem ali pitanje je isplativosti s obzirom da bi uparivao Hi-Fi i PC audio što baš i nije neka sreća, a i sub unutra ima skretnicu prilagođenu baš toj konfiguraciji. Za nabijanje super, za kvalitetu baš i ne. Teško da će se dobro uklopiti u ove tvoje zvučnike.


Ako pojačalo ima kakve linijske izlaze (line out ili nešto takvo, bit će cinch konektori) onda možeš na to spojiti sub od logija preko adaptera, ali ćeš vjv morati neovisno mjenjati glasnoću. Jedino ako pojačalo ima kakv subwoofer out, onda na to spoji (nema veze ako je jedan kanal, spoji na lijevi) i to će raditi.

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

A da, mislio sam da to i ne bas bilo najsretnije rijesenje...

 

Bili su prosli utorak Wharfedale Diamond 10.6 na njuskalu za 1100kn... Pol sata nakon postavljanja oglasa, ja zakasnio... :/

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Trebala bi mi pomoć, 

 

kako mogu reproducirati zvuk sa televizije na liniju? TV i Linija su philips i imaju ove konektore:

 

Hvala i pardon ako sam u krivoj temi

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uvod u zvučničke sustave
Iz televizije izlaz za slusalice u (vjerojatno) ulaz gore lijevo. Ne vidi se oznaka al pretpostavljan da je to ulaz na liniji.
3.5mm na 2x rca kabel je dovoljan
...i tako dalje
15 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Koje zvučnike i sub nabaviti uz ovaj A/V receiver

 

https://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-sr252-126762.html

 

Jučer sam ga uzeo i imam stare zvučnike koji rade ali onak privremeno ih koristim jer su na 4ohma pa treba dosta pojacat da se cuju.. a sub moram nabaviti kako god jer trenutno imam pasivni koji ne sljaka na ovome.

 

Imate li neke pametne preporuke neki entry lvl, best buy da mogu kompletirati kucno kino kak treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uvod u zvučničke sustave
Cijena, koliko bi dao za zvucnike?
Koliko velika prostorija?
Imas mjesta za velike ili samo manje (bookshelf) zvucnike?
Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Uvod u zvučničke sustave
djigibao kaže...
Cijena, koliko bi dao za zvucnike?
Koliko velika prostorija?
Imas mjesta za velike ili samo manje (bookshelf) zvucnike?

 ovak nešto? btw jucer sam uzeo i Onkyo sub i sada to zvuci brutalno tak da cu sa zvucnicima sam ovise profitirati dok si nadem adekvatne a ne preskupe..

https://www.amazon.com/Pioneer-SP-PK52FS-Theater-Speaker-Package/dp/B00IRH0QMA?th=1

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 8:13 (toxic).
11 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Trebam pomoc

 

trebam izabrati zvucnike za kafic, 2 bookshelfa i 2 floorstanding

prostor je iscjeckan zbog pregradnog zida (u manji prostor bookshelf, u veci prostor floor..). vecinom se radi o dnevnom poslu, tu i tamo se malo jace pojaca ali sve u granicama

 

uzi izbor su:
magnat supreme 1002
magnat supreme 202
polk t50
polk t15
Boston acoustics CS260 II
Boston acoustics CS26 mkII

 

koji su najjaci? a koji najkvalitetniji? po vasem misljenju

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uvod u zvučničke sustave
Floorstand za kafic?...hmmm, ne cini mi se bas kao pametna odluka jer bi mogli lako zavrsit na podu ili da ih netko osteti.

Mislim da je bolja ideja ici na 4 bookshelf zvucnika koja se stave na nosace koji idu na zid (mozda bi bilo dobro da ima onu rupu naprijed).

Nitko nece u kaficu sjest ispred floorstand zvucnika slusat mjuzu bez ometanja...nema mi to nekog smisla.

Sto se tice preporuke zvucnika to ne bih znao ali bi bilo dobro da napises otprilike kvadraturu svakog prostora te pojacalo koje ce pogoniti te zvucnike.

Vidi malo ako ima jos neka pametna ideja od drugih forumasa ovo bi bila moja.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Uvod u zvučničke sustave
djigibao kaže...
Floorstand za kafic?...hmmm, ne cini mi se bas kao pametna odluka jer bi mogli lako zavrsit na podu ili da ih netko osteti.

Mislim da je bolja ideja ici na 4 bookshelf zvucnika koja se stave na nosace koji idu na zid (mozda bi bilo dobro da ima onu rupu naprijed).

Nitko nece u kaficu sjest ispred floorstand zvucnika slusat mjuzu bez ometanja...nema mi to nekog smisla.

Sto se tice preporuke zvucnika to ne bih znao ali bi bilo dobro da napises otprilike kvadraturu svakog prostora te pojacalo koje ce pogoniti te zvucnike.

Vidi malo ako ima jos neka pametna ideja od drugih forumasa ovo bi bila moja.

zasto sam mislio da ce floorstand biti bolje, jaci su (mogu malo pojacati kad se nakupi ljudi) i biti ce vise basa nego kod bookshelf zvucnika (neko moje misljenje), dosad sam koristio Sony ss-e315v

 

floorstand ce biti na zidu (drzat ce ih kvalitetan rucno radeni nosac, nece pasti sa zida).

 

prostorija u kojima je floorstand velicine je oko 35-40m2 (visine 3m), dok bookshelf oko 20m2 (visine 2.40m). a zvucinke pogoni Pioneer Vsx-417

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 19:28 (filipusis5).
7 godina
offline
Uvod u zvučničke sustave

Cura i ja smo kupili nedavno tv philips 43" 7304 model... Razmisliamo uskoro kupiti soundbar, pa nas zanima koliko bi novaca trebalo izdvojit? Nemamo prevelike zahtjeve, ali vidim da ih ima od 800 kuna, pa i preko 5000 kuna.

Npr. jel bi ovo bilo solidno? Ili malo skuplja varijanta...

 

Btw tv je jako nizak, pa ne stane soundbar ispred njega, a da ne ometa pogled. Jel prihvatljivo staviti soundbar na policu iznad tv-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice