Audi a4 2008 godina

poruka: 26
|
čitano: 39.859
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Audi a4 2008 godina

Evo ovako..

 

Planiram kupiti Audi a4 ( totalno sam zagrijan za njega  :D ) , linija 2008-2009, pa me zanima dali tko ima takvu liniju i jeli imao kakvih problema općenito.?

 

Koja mu je srednja potrošnja po gradu? 

 

vidim da imaju i audiji a4 B8? jel to neka sportska verzija? znam da za sport verzije imaju S line, al ovaj B8 nekuzim... 

 

Nisam siguran što se tiče benzinac ili dizel..još dvoumim

 

Namjeravam ga uvesti iz Njemačke...to je još jedan problem jer prvi mi je auto i još ga uvozim "izvana"....

 

Cijena je mnogo prihvatljivija nego kod nas..znam da cu još na tu cijenu platiti još neke dodatke da bi konačno bio moj...i u sve to pretpostavljam da bi mi se isplatilo otici tamo po njega nego ovdje da kupujem.

 

Dali je tko uvozio ( nemora biti Audi )  vec takve klase iz njemačke ...koliko ga je to izaslo dodatno?

 

 

Eto..nadam se da nisam zakomplicirao ovaj svoj post...slobodno pitajte  :)

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Audi a4 2008 godina

planiras kupit auto a ne znas nista o njemu, prvo guglaj fino, vidi da li financijski mozes podnijeti odrzavanje auta... mislim ono svatko moze skupit pare i kupit auto... problem nastaje kad ga treba odrzavat :)

Clueless gamers shouldn't judge
10 godina
neaktivan
offline
Re: Audi a4 2008 godina
csgoplayer kaže...

planiras kupit auto a ne znas nista o njemu, prvo guglaj fino, vidi da li financijski mozes podnijeti odrzavanje auta... mislim ono svatko moze skupit pare i kupit auto... problem nastaje kad ga treba odrzavat :)

 Ma to mi je sve jasno..zato pitam o tim nekim "dodatnim problemima" koje nemoš naci na google..osim kod vozača tog vozila

 

Vjeruj raspitao sam se ja dosta o tome...nepada mi napamet uletit u nešto takvo pa se onda čupati za kosu kasnije :)

 

Svi oni dok prodaju auto pričaju : auto savršen bez ikakvih problema....

 

Al i ja i ti znamo da to nije tako....

 

E da .. nemoze bas svatko ni pare skupit danas....vjeruj...s ovakim problemaima u hrv....nebi bas rekao..treba realno gledati 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 19:24 (Ghost158).
9 godina
neaktivan
offline
Audi a4 2008 godina

imao sam priliku dosta auta voziti, tako i audi a4, doduse iz 1998 :P al ono... za ovu liniju 08/09 su vjerojatno odrzavanja i servisi preskupi, takodjer i registracija... pa zimske / ljetne gume ovo ono... dok je potrosnja u dizelasa ok... ono savjetovao bi ti da si puknes golfa peticu ili nesto slicno.

Clueless gamers shouldn't judge
10 godina
neaktivan
offline
Re: Audi a4 2008 godina
csgoplayer kaže...

imao sam priliku dosta auta voziti, tako i audi a4, doduse iz 1998 :P al ono... za ovu liniju 08/09 su vjerojatno odrzavanja i servisi preskupi, takodjer i registracija... pa zimske / ljetne gume ovo ono... dok je potrosnja u dizelasa ok... ono savjetovao bi ti da si puknes golfa peticu ili nesto slicno.

 Ma da ..gledao sam golfa 6, 2011 god.  cijena mu je bila oko 85000kn u autokući , ali hebiga auto je "gol" nema ni nekih osnovnih stvari ( opreme ) za tu godinu...

 

tako da sam otkazao to...

10 godina
offline
Audi a4 2008 godina

Odluči se hoćeš benzin/dizel, ručni/at...

 

O unosu ti ovisi cijena iz kataloga i količina CO2 koju konkretni auto ispušta. Nemoj misliti da će ti se po defaultu isplatiti unos.

 

Ako je 2.0 TDI PD treba vidjeti što je s diznama.

 

B8 je oznaka linije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2015 16:32 (Syke).
14 godina
offline
Re: Audi a4 2008 godina

al ovaj B8 nekuzim... 

To označava generaciju modela. Audi A4 prije njega je imao tvornicku oznaku B7, onaj prije je imao B6...  B7 je od 2004 do 2008, B8 od 2008 do danas.

 

Najpopularniji motor u A4, Passatu, Octaviji...,  ti je 2.0 TDI  ( 120KS ili 143KS ).  To su CommonRail dizel motori, koji su vrlo dobri. Imas opciju jos s 1.8T benzincem, ali ces imati vecu potrošnju. 

2.0 TDI 143KS, u prosjeku po gradu nekih 7l dizela troši.  Ali kad dode na otvorenu ili autoput onda je car, da se spustit ispod 5.5l potrošnju. 

 

Što se tice uvoza tu neznam bas puno, bilo bi super kada bi imao nekog iz njemacke da ti dobro izvidi za auto da ti ne uvale nekaj kaj je bilo razbijeno do prednje šajbe.  

10 godina
neaktivan
offline
Re: Audi a4 2008 godina
GRDI-146 kaže...

al ovaj B8 nekuzim... 

To označava generaciju modela. Audi A4 prije njega je imao tvornicku oznaku B7, onaj prije je imao B6...  B7 je od 2004 do 2008, B8 od 2008 do danas.

 

Najpopularniji motor u A4, Passatu, Octaviji...,  ti je 2.0 TDI  ( 120KS ili 143KS ).  To su CommonRail dizel motori, koji su vrlo dobri. Imas opciju jos s 1.8T benzincem, ali ces imati vecu potrošnju. 

2.0 TDI 143KS, u prosjeku po gradu nekih 7l dizela troši.  Ali kad dode na otvorenu ili autoput onda je car, da se spustit ispod 5.5l potrošnju. 

 

Što se tice uvoza tu neznam bas puno, bilo bi super kada bi imao nekog iz njemacke da ti dobro izvidi za auto da ti ne uvale nekaj kaj je bilo razbijeno do prednje šajbe.  

 Ahaaa... stvarno prvi put čujem da se kod audija tako označuju generacije modela...

 

Pa najvjerojatnije ako budem kupovao bit će dizel 2.0 ... za benzinca bi se jako tesko odlučio,jer imao sam benzinca ( bmw-a 1.8  ) ali to je srkalo nedaj bože... :O

Tako da mi ova potrošnja koju si naveo sasvim prihvatljiva

 

Što se tiče uvaljivanja, to razumijem potpuno zato ce samnom ici i mehaničar koji sigruno zna bolje od " običnog smrtnika" .

A nemam nikoga tamo sto se toga tiče...

 

10 godina
offline
Audi a4 2008 godina

Samo pazi kod dizela na DPF, ako ne radiš puno kilometara i većinom imaš gradske vožnje/kraće relacije dizel ti nije najbolja ocpija.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Audi a4 2008 godina
Syke kaže...

Samo pazi kod dizela na DPF, ako ne radiš puno kilometara i većinom imaš gradske vožnje/kraće relacije dizel ti nije najbolja ocpija.

 Većinom je to gradska vožnja, ove veće udaljenosti i nisu tako česte.....

 

Da da, čitao sam O DPF, upoznat sam sa tim...al hebiga kod kupnje auta uvijek mozes naletiti na "gohno", pa tako i ovaj kvar se moze dogoditi... 

 

Jel netko zna koliko bi izasla reg tog vozila ili nekog sličnog te klase?  Da mogu otprilike vidjeti cijenu 

 

 

 

10 godina
offline
Audi a4 2008 godina

DPF nije kvar niti nešto na što možeš naletiti, nego sklop o kojem moraš voditi brige. Ako ne napraviš regeneraciju kada je potrebno zaštopati će se i onda moraš u servis na prisilnu regenraciju. Naravno možeš ga maknuti i softverski ugasiti, no pitanje je kada će na tehničkom gledati njegovu pristunost. Sada još ne, ali svašta može biti.

 

Što se tiče rege imaš online kalkulatore za sve pa vidi. Moja procjena cca 500 EUR s bonusom.

14 godina
offline
Audi a4 2008 godina

2.0 TDI CR 143KS  Audi A4 ( 2010 ) s kaskom, obveznim, tehnickim dode godisnje oko 1000E ak nemas neke olaksice. 

10 godina
neaktivan
offline
Audi a4 2008 godina

ahaa...ma tražio sam po tim nekim stranicama ali ja nisam nasao ni jedan konkretan odg. da budem iskren...

 

Pogledati ću još.... ali hvala na vasim odgovorima 

10 godina
neaktivan
offline
Audi a4 2008 godina

Jel netko uvozio auto preko "svercera" auta? koliko je uzimao samo da bi otisao po auto ( neračunajuči papire koje je potrebno riješiti )??

 

Ako kojim slučajem ja sve dogovorim sa tom osobom da ode po auto i nakraju dodje auto koji i ne izgleda bas na slikama i ja ga odbijem,dali on uzima koju proviziju?

 

Unatoč što sam u temi napisao da se radi o Audi-u promjenio sam mišljenje i našao sa BMW-a 3 2007 godina

 

CIJENA bmw-A JE 7500€ 

 

 

Molio bih da mi odogovore osobe koje su radile tako ili konkretno osoba koja se bavi s tim.

10 godina
offline
Audi a4 2008 godina

Ne bi nikada kupio auto koji sam ne bih mogao pogledati i probati. Inače ti uzimaju cca 400-500 EUR za dovoz auta. Što će biti ako auto nije kako piše to moraš vidjet s osobom koja bi ti ga dovezla.

15 godina
neaktivan
offline
Audi a4 2008 godina

pozdrav,

imam par pitanja u vezi uvoza auta iz njemačke.

ja bi otišao u njemačku i kupio auto od privatnog vlasnika koji ima auto registriran još nekih 9 mjeseci u njemačkoj.

zanima me dali kad ja kupim auto i dovezem ga ovdje, mogu li ja taj auto voziti 9 mjeseci prije nego ga prebacim na naše tablice, znači čovjek bi meni prepisao auto i dao sve papire i ja bi mogao voziti auto ovdje bez problema i tek nakon nekog vremena ja ću prebaciti auto na HR registraciju.

 

dali se to može ili ne?

11 godina
offline
Re: Audi a4 2008 godina
Pulja kaže...

pozdrav,

imam par pitanja u vezi uvoza auta iz njemačke.

ja bi otišao u njemačku i kupio auto od privatnog vlasnika koji ima auto registriran još nekih 9 mjeseci u njemačkoj.

zanima me dali kad ja kupim auto i dovezem ga ovdje, mogu li ja taj auto voziti 9 mjeseci prije nego ga prebacim na naše tablice, znači čovjek bi meni prepisao auto i dao sve papire i ja bi mogao voziti auto ovdje bez problema i tek nakon nekog vremena ja ću prebaciti auto na HR registraciju.

 

dali se to može ili ne?

 ne moze....

10 godina
offline
Re: Audi a4 2008 godina
Pulja kaže...

pozdrav,

imam par pitanja u vezi uvoza auta iz njemačke.

ja bi otišao u njemačku i kupio auto od privatnog vlasnika koji ima auto registriran još nekih 9 mjeseci u njemačkoj.

zanima me dali kad ja kupim auto i dovezem ga ovdje, mogu li ja taj auto voziti 9 mjeseci prije nego ga prebacim na naše tablice, znači čovjek bi meni prepisao auto i dao sve papire i ja bi mogao voziti auto ovdje bez problema i tek nakon nekog vremena ja ću prebaciti auto na HR registraciju.

 

dali se to može ili ne?

 

Ne. Imaš 15 dana od unosa da prijaviš carini sve, platiš porez i registriraš auto na sebe.

8 godina
neaktivan
offline
Audi a4 2008 godina

Pozdrav!

 

Trebam pomoć. Vozačev sigurnusni pojas mi je oštećen (ne pitajte kako :)), tj ocufani je i sada se to samo sve više raspada. Nigdje ne mogu nabaviti samo pojas, dakle rolu, bez mehanizma, a novi sa mehanizmom kosta preko 2.000,00kn. Jel možda zna netko gdje bi se to moglo nabaviti? Pokušao kod par firmi koja ima automobile za djelove, pa i Audije, ali bez uspješno. ože i rabljeno. Unaprijed hvala.

 

LP

7 godina
neaktivan
offline
Re: Audi a4 2008 godina
Dobar dan imam jedno pitanje mozda se neko susreto s tim ili zna,zanima me jeli pasu sportska sjedala s line sa linije b7 u b8 imam b8 2009 god.unaprijed hvala :)
13 godina
neaktivan
offline
Audi a4 2008 godina

pozz deckima evo da ne otvaram novu temu htio bih vas ovdje pitati kakva vam je potrosnja na audiu a4 b8 2008 2.0 tdi 143ps, moja gradska potrosnja se krece oko 9.5 l, po meni za ovakav motor je to malo previse, no eto nisam siguran pa me zanima vase misljenje, dodatna sumnja u sve je to sto je motor mjenjaj, naime gospoda koja je tada vozila auto ostala je bez ulja pa je u njemu sada motor 2011 godiste, s motorm je promjenjeno i sve sto ide u kompleti uz taj motor ali ugl isti je motor, dali je moguce da mozda dizne ili nesto nije dobro nastelano pa je tako velika potrosnja, imam 159co2 ako i to nesto znaci, kolega na svomm a4 sa 135co2 ima potrosnju u gradu maksimalno 6.5l

10 godina
offline
Audi a4 2008 godina

Ao si stalno u gužvi, voziš jače i/ili imaš kratke relacije ne vidim kako bi potrošnja mogla biti mala.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Audi a4 2008 godina
maarko007 kaže...

pozz deckima evo da ne otvaram novu temu htio bih vas ovdje pitati kakva vam je potrosnja na audiu a4 b8 2008 2.0 tdi 143ps, moja gradska potrosnja se krece oko 9.5 l, po meni za ovakav motor je to malo previse, no eto nisam siguran pa me zanima vase misljenje, dodatna sumnja u sve je to sto je motor mjenjaj, naime gospoda koja je tada vozila auto ostala je bez ulja pa je u njemu sada motor 2011 godiste, s motorm je promjenjeno i sve sto ide u kompleti uz taj motor ali ugl isti je motor, dali je moguce da mozda dizne ili nesto nije dobro nastelano pa je tako velika potrosnja, imam 159co2 ako i to nesto znaci, kolega na svomm a4 sa 135co2 ima potrosnju u gradu maksimalno 6.5l

 Ne znam nista o tom motoru ali to je debelo prevvise. Moj b7 2007 sa 20tdi od 140 bhp trosi od 6,5 do 7,5 gradske ali 90% je oko 6,7 gradske a na otvorenom ide i ispod 5 ako pazim....

6 godina
neaktivan
offline
Re: Audi a4 2008 godina
Pozdrav svima,imam audi A4 2.0 tdi 8K 2008 god
Problem imam sa vibracijama pri vožnji,pojavile su se prije godinu dana,prvo na 60 km/h pa nakon nekog vremena i na 80 km/h pa opet za izvjesno vrijeme na 130 i 160 km/h.
Te iste vibracije su se prije tri tjedna pojavile sad i na 25km/h.
Servisi i ostali mehaničari si mi sve provjerili i niko nezna gdje je problem.Neki su govorili da je mjenjac u pitanju,inače je multitronic sa 8 brzina,
Auto sam dao na servis mjenjača prije dva dana i danas me čovjek zove i kaže da nije u pitanju mjenjač,neki drugi je problem.
On ga je vozio i na 160 km/h bi ga prebacio u N (neutral) ali auto se i dalje trese što pokazuje da to nisu vibracije od mjenjača.
E pa šta bi to moglo da bude, dali ima neko isti ili sličan problem
Hvala unaprijed.
6 godina
neaktivan
offline
Audi a4 2008 godina

Pozdrav novi sam ovdje 

Planiram kupit audi a4 2008/2009 b8 2.0 tdi imam ponudu za multitronic i za obični ima ko kakvih iskustva oko tog auta 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 16:46 (AP1994).
10 godina
offline
Audi a4 2008 godina

Bježi od multitronica.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice