Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.196.787
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Ma to ti yugo, nije yugo težak, pogotovo na rezervi

BTW: ne znam koji je to motor/motocikl, ali imaš ti motore/motocikle sa četiri cilindra koji itekako mogu bit teški, moguće da je ovaj motor upola lakši od yuga, ali kad ti doleti sa malo večom brzinom i svojom masom u naletu, ništa čudno da se yugo prehitil...

 

Meni je više čudno da je vozač motocikla preživio, ja sam osobno uživo vidio nesreću kod Sesveta di lik u mazdi 6 sijeće punu liniju, oduzima prednost motociklu, motocikl je išao oko 80Km/h, uspio je usporit valjda na nekih 60km/h i tom brzinom bubnuo mazdu 6 u prednji lijevi blatobran, motocikl je napravio salto, preokrenuo sa preko haube mazde i odklizao kojih metar dva, vozač motocikla je pao koji pet metara dalje od motocikla, a suvozačicu je bacilo pa valjda 10-ak metara u zrak i 30 metara u dalj, u zraku joj se kaciga odvojila, svi su živi, jednio su vozač i suvozačica motocikla ozljeđeni, ali velim to je bilo oko 60-ak km/h, ovaj ak je sa 100 bubnul tog yugića, taj je preletil negdje četiri parcele...

 

Primeria radi, najobičniji gradski skuter piaggio beverly <-> aprilia scarabeo 250ccm jedan cilindar imaju preko 200Kg

 

Od kud ti izvlacis te podatke, Scarabeo nema ni blizu 200kg, a kamoli preko. Pa Hayabusa ima cca 250kg, a na slici je naki naked s 200tinjak kg. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Od kud ti izvlacis te podatke, Scarabeo nema ni blizu 200kg, a kamoli preko. Pa Hayabusa ima cca 250kg, a na slici je naki naked s 200tinjak kg. 

 Djed mi vozi Scarabea 250ccm, nisam sad točno siguran, al mislim da mi je reako da blizu 200-ak kg ima, ajd možda malo ispod (oko 180)...

 

Scarabeo 500ccm ima 214kg sa jednim cilindrom npr, hyabusa je pak jedan od najboljih motora, nebi me čudilo da je napravljen od nekih egzotičnih materijala i tako olakšan...

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Napokon sam nasao osigurac koji ne valja... uspjesno popravljeno unutarnje osvjetljenje.

Sad jos ostaje ti senzori, jel ima i osigurac za to ?

Battleog - 191silvinjo
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ako postoji osigurac trebalo bi bit oznaceno na poklopcu od njih na kojem mjestu se nalazi, ako i nema oznaceno provjeri opet svaki to ti je 2min posla da si siguran, jer na nekim autima sam vidio da vise stvari ide prek jednog osiguraca iako neke nisu oznacene na poklopcu.

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas gledam auto i vidim ovo:

 

Tko bi mi u ZG-RI to mogao rjesiti i koliko bi me doslo?  

 

btw. auto mi je pun toga, krov, hauba, retrovizori..

Di2 &amp; EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 13:23 (ivanoile).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...

Ako postoji osigurac trebalo bi bit oznaceno na poklopcu od njih na kojem mjestu se nalazi, ako i nema oznaceno provjeri opet svaki to ti je 2min posla da si siguran, jer na nekim autima sam vidio da vise stvari ide prek jednog osiguraca iako neke nisu oznacene na poklopcu.

 Problem je sto su osiguraci kod suvozaca, tesko je doc do tamo, a i brojke se tesko vide. Jedva sam ovo uspio promijenit.. Imam osjecaj da se neka zica jednostano ''precvikala'' te odande taj zvuk kad se ubaci u rikverc.

Battleog - 191silvinjo
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Danas gledam auto i vidim ovo:

 

Tko bi mi u ZG-RI to mogao rjesiti i koliko bi me doslo?  

 

btw. auto mi je pun toga, krov, hauba, retrovizori..

 Ja mislim da se to da izvuc glinom, mozes to napravit i sam ako imas vremena a u ZG to radi Dr. Kuko, evo LINK ako se odlucis samo to napravit.

Sto se tice senzora probaj pronac instalacije od senzora mozda ti se posreci i pronađes nesto precvikano :D

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 13:41 (macgyver 53).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...
ivanoile kaže...

Danas gledam auto i vidim ovo:

 

Tko bi mi u ZG-RI to mogao rjesiti i koliko bi me doslo?  

 

btw. auto mi je pun toga, krov, hauba, retrovizori..

 Ja mislim da se to da izvuc glinom LINK

Sto se tice senzora probaj pronac instalacije od senzora mozda ti se posreci i pronađes nesto precvikano :D

 Vec sam bil ispod auta, tj. zadnjeg dijela. Nista se ne cini ono kao da nije spojeno ili precvikano. Jedino kod prednjeg moram skida jedan dio za koji trebam dizalicu koja ce dic auto malo vise u zrak.

Mislim da ce ic kod Ford Servisa da vidi sta je to..

Battleog - 191silvinjo
15 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kakva su vaša iskustva sa auto salonima. Da li se može dobit neki popust za cash i kupovanje dva auta. Konkretno npr. dođem u fordov salon i kupujemo jednu fiestu i jedan mondeo gotovinom. Da li nude neki popust ili bolju opremu.

15 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
zeroname kaže...

Kakva su vaša iskustva sa auto salonima. Da li se može dobit neki popust za cash i kupovanje dva auta. Konkretno npr. dođem u fordov salon i kupujemo jednu fiestu i jedan mondeo gotovinom. Da li nude neki popust ili bolju opremu.

 Ovisi od salona do salona, iako taj ''cash'' koji spominješ njima ne igra nikakvu ulogu bez obzira dal uzeo kredit/leasing ili imaš ušteđevinu za oba auta.

 Ford salon za koji ja znam ja davao nedavno dosta velike popuste gotovo na sve modele/opremu.....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 16:01 (kostolomac).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zeroname kaže...

Kakva su vaša iskustva sa auto salonima. Da li se može dobit neki popust za cash i kupovanje dva auta. Konkretno npr. dođem u fordov salon i kupujemo jednu fiestu i jedan mondeo gotovinom. Da li nude neki popust ili bolju opremu.

Moguce je, sve ovisi o salonu, posjeti 3-4 salona u okolici i kupi di ti daju bolju ponudu.

Ja sam npr. za svoju toyotu za isti auto(10k km, neko testno vozilo) dobio razlicite ponude u 2 salona(razlika par 2t kn) 

Tako da za 2 auta bi se moglo fino dogovoriti...

 

EDIT:

Slobodno im indirektno napomenes kroz razgovor da ides jos pogledati kod nekog drugog.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 14:43 (CroNk3r).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Odi u salon koji nema tako dobru prodaju, željet će išta prodati pa će ti dati svašta za džabe.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Odi u salon koji nema tako dobru prodaju, željet će išta prodati pa će ti dati svašta za džabe.

Ne mora biti, mozda je bas onaj koji proda najvise najjeftiniji(sto bi mogao biti i razlog njegovog uspjeha)

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

par slika sa car meetinga

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nixass kaže...

par slika sa car meetinga

 Supra

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo, mozda sam uspio nac uzrok ovom kvaru senzora. 

Svi senzori trebaju da titraju ( treba ubacit u rikverc, i priblizit se uhom ) ?

Skuzio sam da mi ne radi 1 senzor, tj. prednja strana kod lijeve strane tablice.

E sad sam ja razmisljao, da bezveze ne vadim senzor, mogu li ja njega samo iskopcat, da li ce onda svi ostali funkcionirat ili trebam kupit neki zamjenski ?

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 20:02 (hahhaajaads).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...
nixass kaže...

par slika sa car meetinga

 Supra

 bude tamo i policija sa svojim crown victoriama, paze na red, al imaju i dignute haube i objasnjavaju razlike izmedju klasicnih victoria i ovih njihovih "ojacanih".

koji likovi

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas dobio prekršajni nalog.... nakon 8 mjeseci...

 

Need for Speed (nije pohvalno nažalost)

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2016 22:15 (Ziga).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Danas dobio prekršajni nalog.... nakon 8 mjeseci...

 

Need for Speed (nije pohvalno nažalost)

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Danas dobio prekršajni nalog.... nakon 8 mjeseci...

 

Need for Speed (nije pohvalno nažalost)

 Koliko moras platiti? Vidim da se spominje cifra od 3 - 7k

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Danas dobio prekršajni nalog.... nakon 8 mjeseci...

 

Need for Speed (nije pohvalno nažalost)

 Gdje si to bio pametan?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Otišao propuhati dizela prije tehničkog, pa propuhao novčanik

 

Sorry @Ziga morao sam, bilo jače od mene

 

 

BTW: Da bar više kontroliraju alkohol i ponašanje samih vozača nego brzinu (najlakše im postavit kameru i kopat nos...), bar da dijele opomene, ja se (EDIT) danas jučer  vraćam doma, vozim se lagano u koloni nas jedno 4 do 5 u dvije trake, ispred nas je bio jedan auto dosta daleko, skrenuo u traku za skretanje desno, a ulica u koju je htio skrenut je zatvorena zbog asfaltiranja i ništa lik mrtav hladan se ubaci pred nas, (kolonu) tj vrati se nazad kad je skužio da nemre skrenut desno, a jedno 60 smo vozili, mi svi kočimo zbog njega i to mu nije dost nego ode on za još jednu traku lijevo, tj sa krajnje desne za skretanje u desno u krajnju lijevu za lijevo skretanje, dva puta je punu crtu prošao, meni skočio živac, dva puta sam kratko potrubio, al badava, ovaj ko da je sam, a samo da je pričekao da mi prođemo (kolona od 5 auta) poslje nas nema nikog jedno dobirh 30sec i ništa mi (kolona) tako nastavimo dalje, cesta sa dvije trake se dijeli i jedna nastavlja blago zavojitim putem kroz šumu, ispred mene neki hyundai coupe, zvjer od auta, dva auspuha, pod haubom ili 2.0 138ks ili v6 167ks motor, kad gledam neka ženska vozi (vidim po frizuri) 40 i to svaki zavoj malo pipne kočnicu, dolazimo do blage uzbrdice, ona opet po kočnici, reko sigurno je pijana kad nema predođbu o brzini i nesigurna je, na prvom ravnom komadu sam je pretekao, kakvo je to olakšenje, full je nepredvidljiva...

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 1:53 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Otišao propuhati dizela prije tehničkog, pa propuhao novčanik

 

Sorry @Ziga morao sam, bilo jače od mene

 

 

BTW: Da bar više kontroliraju alkohol i ponašanje samih vozača nego brzinu (najlakše im postavit kameru i kopat nos...), bar da dijele opomene, ja se (EDIT) danas jučer  vraćam doma, vozim se lagano u koloni nas jedno 4 do 5 u dvije trake, ispred nas je bio jedan auto dosta daleko, skrenuo u traku za skretanje desno, a ulica u koju je htio skrenut je zatvorena zbog asfaltiranja i ništa lik mrtav hladan se ubaci pred nas, (kolonu) tj vrati se nazad kad je skužio da nemre skrenut desno, a jedno 60 smo vozili, mi svi kočimo zbog njega i to mu nije dost nego ode on za još jednu traku lijevo, tj sa krajnje desne za skretanje u desno u krajnju lijevu za lijevo skretanje, dva puta je punu crtu prošao, meni skočio živac, dva puta sam kratko potrubio, al badava, ovaj ko da je sam, a samo da je pričekao da mi prođemo (kolona od 5 auta) poslje nas nema nikog jedno dobirh 30sec i ništa mi (kolona) tako nastavimo dalje, cesta sa dvije trake se dijeli i jedna nastavlja blago zavojitim putem kroz šumu, ispred mene neki hyundai coupe, zvjer od auta, dva auspuha, pod haubom ili 2.0 138ks ili v6 167ks motor, kad gledam neka ženska vozi (vidim po frizuri) 40 i to svaki zavoj malo pipne kočnicu, dolazimo do blage uzbrdice, ona opet po kočnici, reko sigurno je pijana kad nema predođbu o brzini i nesigurna je, na prvom ravnom komadu sam je pretekao, kakvo je to olakšenje, full je nepredvidljiva...

Ne mora biti da je pijana, ima ljudi koji su jednostavno prestraseni na cesti.

Vidio sam pred nekih mjesec dana neku babu na zaobilaznici u ZG desna traka, na pola jos na zaustavnoj, 80 km/h ako ne i manje i drzi volan i naravno s glavom na sajbi.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Ne mora biti da je pijana, ima ljudi koji su jednostavno prestraseni na cesti.

Vidio sam pred nekih mjesec dana neku babu na zaobilaznici u ZG desna traka, na pola jos na zaustavnoj, 80 km/h ako ne i manje i drzi volan i naravno s glavom na sajbi.

 A istina, moguće i to.

 

BTW: ovi koji drže volan sa obje ruke na vrhu volana nemrem nikak skužit, (uglavnom sam primjetio da penzići tak voze) ja sam probao tak vozit, full mi nespretno

To je taj položaj ruku na volanu i faca

 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je nespretno, sporo i opasno zbog airbaga ali najgori su mi oni koji sjede(leze) u autu tako da im samo celo vidis kao da nisu culi za podizanje sjedala, samo cekam da me takav spuca.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

BTW: ovi koji drže volan sa obje ruke na vrhu volana nemrem nikak skužit, (uglavnom sam primjetio da penzići tak voze) ja sam probao tak vozit, full mi nespretno

 

probaj si još sjedalo približiti skroz blizu volana, onak da si nabijen na šajbu pa buš shvatio zašto se neki ljudi boje prometa i autoceste 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Ne mora biti da je pijana, ima ljudi koji su jednostavno prestraseni na cesti.

Vidio sam pred nekih mjesec dana neku babu na zaobilaznici u ZG desna traka, na pola jos na zaustavnoj, 80 km/h ako ne i manje i drzi volan i naravno s glavom na sajbi.

 a markec s kolegicom pici po ljevoj s smartom full gas

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

 a markec s kolegicom pici po ljevoj s smartom full gas

 

kaj 120-130? 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

hahah. 140 mu je max speed. a 160 vidis samo kad ga hitis s velebita ;)

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...

hahah. 140 mu je max speed. a 160 vidis samo kad ga hitis s velebita ;)

 Kakav je osječaj v toj kištri? Pa to se raspada na 140

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice