Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.232.116
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zasto uopce stavljate te jebene distance koje samo sjebavaju ovjes i ležaj.

 Višak novca..

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije to to ako felga nije uz blatobran 

Ugl, ljetne teledial 17x7.5 ET30 su top.

Na zimskom setu mi je auto bzvz pa da bar to malo poboljsam...

Senza cuore saremmo solo macchine
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Zasto uopce stavljate te jebene distance koje samo sjebavaju ovjes i ležaj.

 Istu stvar rade i veće felge, pa ih ljudi svejedno kupuju...

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Thoroughbred kaže...
Malo se informiraj...proizvodnja je u dieppe departmentu gdje razvijaju tehnologiju za f1.Da se razumijemo ni najmanje ne simpatiziram francuze ali cinjenice su cinjenice.

 Bajo nisi me skužio, ok rade na njemu ljudi sa f1 R&D nikakva novost to se radi u odavno nego se smijem na renoltove "injžinjere" u f1, kad se sagleda zadnjih 20 i nes godina renaulta u f1 imali su williams koji je izumio onaj ovjes koji je poslije bio bannan, pa smo imali renault koji je varao sa launch controlom i masom u nosu izmedu prednjih ovjesa, pa onda naredivanje zabijanja u zid u svrhu jedine pobjede u sezoni i naposlijetku red bull koji je 4 godine mutio na rubu iako je bilo sve regularno i na poslijetku v6 hybrid ere fijasko na 1. i 2. testiranjima dok im dečki iz red bulla nisu došli pokazati kako se slaže motor...

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 2:56 (ja111).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo jedan zanimljiv post na CarThrottle, vezano za Rally Show Santa Domenica održan prošli vikend.
POST


I još jedan dodatni youtube video:

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ja111 kaže...
Thoroughbred kaže...
Malo se informiraj...proizvodnja je u dieppe departmentu gdje razvijaju tehnologiju za f1.Da se razumijemo ni najmanje ne simpatiziram francuze ali cinjenice su cinjenice.

 Bajo nisi me skužio, ok rade na njemu ljudi sa f1 R&D nikakva novost to se radi u odavno nego se smijem na renoltove "injžinjere" u f1, kad se sagleda zadnjih 20 i nes godina renaulta u f1 imali su williams koji je izumio onaj ovjes koji je poslije bio bannan, pa smo imali renault koji je varao sa launch controlom i masom u nosu izmedu prednjih ovjesa, pa onda naredivanje zabijanja u zid u svrhu jedine pobjede u sezoni i naposlijetku red bull koji je 4 godine mutio na rubu iako je bilo sve regularno i na poslijetku v6 hybrid ere fijasko na 1. i 2. testiranjima dok im dečki iz red bulla nisu došli pokazati kako se slaže motor...

 zato su ove godine bili 3. momcad svijeta i imaju legitimnu pobjedu u spaniji ;)

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dombak1608 kaže...

Evo jedan zanimljiv post na CarThrottle, vezano za Rally Show Santa Domenica održan prošli vikend.
POST


I još jedan dodatni youtube video:

 

Prejaka mi je ta "rally" 6ica. 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ja111 kaže...
Thoroughbred kaže...
Malo se informiraj...proizvodnja je u dieppe departmentu gdje razvijaju tehnologiju za f1.Da se razumijemo ni najmanje ne simpatiziram francuze ali cinjenice su cinjenice.

 Bajo nisi me skužio, ok rade na njemu ljudi sa f1 R&D nikakva novost to se radi u odavno nego se smijem na renoltove "injžinjere" u f1, kad se sagleda zadnjih 20 i nes godina renaulta u f1 imali su williams koji je izumio onaj ovjes koji je poslije bio bannan, pa smo imali renault koji je varao sa launch controlom i masom u nosu izmedu prednjih ovjesa, pa onda naredivanje zabijanja u zid u svrhu jedine pobjede u sezoni i naposlijetku red bull koji je 4 godine mutio na rubu iako je bilo sve regularno i na poslijetku v6 hybrid ere fijasko na 1. i 2. testiranjima dok im dečki iz red bulla nisu došli pokazati kako se slaže motor...

 Kakve veze to ima,da bi bio inzinjer na F1 pa makar to bilo i za Manor moraš biti vrhunski stručnjak,milijuni su igri.

 

Kada ti takvi ljudi rade na automobilu za serijsku proizvodnju sigurno nisu financijski limitirani napravit vrhunski motor,dok u razvoju F1 sigurno imaju limite.

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 14:02 (Thoroughbred).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Imam pitanje.

 

Benzinski motor, redovno servisiran, star 4 godine, 80 tisuća, nakon što upaljen stoji na mjestu ispod auspuha ostane lagano čađav pod. Zašto?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Imam pitanje.

 

Benzinski motor, redovno servisiran, star 4 godine, 80 tisuća, nakon što upaljen stoji na mjestu ispod auspuha ostane lagano čađav pod. Zašto?

Previse goriva/premalo zraka, pogledaj filter zraka.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ako si frisko promjenio ulje nista cudno,motor se cisti...ja sam radio engine flush sta ide u ulje na bivsem type ru izaslo je crnog iz auspuha ohoho...ili je nesto do izgaranja,skini svjecice i vidi boju sve ce ti rec o smjesi.
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Neznam zasto ne mogu editirat post prek moba,inace to je normalno po zimi...zimi se ispuh kondenzacijom cisti,auspuh je leden i naglo se zagrije kad upalis auto i jednostavno kondenzacija cini svoje,otapa cadj i izbacuje van.
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Previse goriva/premalo zraka, pogledaj filter zraka.

 Čist kao suza, sada provjerio.

Thoroughbred kaže...
Ako si frisko promjenio ulje nista cudno,motor se cisti...ja sam radio engine flush sta ide u ulje na bivsem type ru izaslo je crnog iz auspuha ohoho...ili je nesto do izgaranja,skini svjecice i vidi boju sve ce ti rec o smjesi.

 6000 km od zamjene.

Svjećice budem pogledao za vikend.

Thoroughbred kaže...
Neznam zasto ne mogu editirat post prek moba,inace to je normalno po zimi...zimi se ispuh kondenzacijom cisti,auspuh je leden i naglo se zagrije kad upalis auto i jednostavno kondenzacija cini svoje,otapa cadj i izbacuje van.

 Vožen je bio 5 minuta prije nego je stajao te dvije.

 

 

Hvala obojici :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvi put vidim ovaj automatizirani "door edge protector", jel ima koji auto to kod nas ugrađeno, ili se to za naše tržište ne ugrađuje?

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ford Focus to ima u dodatnoj opremi (oko 1300 kn), a za druge modele ne znam.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Evo...uzmi u obzir da perem auto 1x tjedno...zimi se ispusni sistem cisti.
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala, makar se niti ne zamaram, uskoro idem kod mehanicara za kocnice pa cu pogledati jel ima gresaka.  :) 

Iako u voznji nema problema, budem provjerio. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nakon tolko dizela gust ga je zavrtit malo poslje 4000 okretaja ;)

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Meni se tek vtec upali na 4 :D
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

 zato su ove godine bili 3. momcad svijeta i imaju legitimnu pobjedu u spaniji ;)

 3. je bio Ferrari, zbog Španije vjv mislis na Red Bull koji je bio 2., a više nije ni obavezan u imenu momčadi nositi ime Renault koliko su im pomogli u razvoju v6 hybrida već se zovu Red Bull racing TAG Heuer. Da ne ulazimo dublje, Red Bull je svemirski brod za razliku od svih ostalih bolida pa mu zato ni Ferrari ni Mercedes ni Honda ne daju pogonsku jedinicu, a i vidjeli smo u Brazilu šta su radili po kiši kad ti konji nisu važni

 

Thoroughbred kaže...

 Kakve veze to ima,da bi bio inzinjer na F1 pa makar to bilo i za Manor moraš biti vrhunski stručnjak,milijuni su igri.

 

Kada ti takvi ljudi rade na automobilu za serijsku proizvodnju sigurno nisu financijski limitirani napravit vrhunski motor,dok u razvoju F1 sigurno imaju limite.

Limit u današnjem pravilniku je broj službenih homologacija dijelova motora koje smiješ napraviti (tokeni, pogonska jedinica se sastoji od 30tak dijelova, i svaki ima težinu 1-3 tokena a pogonska jedinica na kraju ima težinu od 66 tokena dok momčadi imaju pravo na 32 tokom sezone) gdje su pravilnikom htjeli smanjiti ulaganja momčadi da bi momčadi s manjim budžetom bile konkurentnije, a na kraju su momčadi počele još više trošiti na R&D jer sada nisi smio donijeti nikakve krive preinake. Današnji budžeti po sezoni dosežu nekoliko stotina milijuna €

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

joj tocno, 2. momcad da...naprali su ferrari...a motor je reno...to sta tvornicka momcad ima baja sasiju ovjes i sta vec, ne znaci da reno nije uspjesan u f1 zadnjih godina...

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Budimo iskreni, da je sve isključivo na Renaultovom timu, vrlo vjerojatno bi se borili s Manorom ili tko je već na dnu.

Čak ni u doba Red Bullove potpune dominacije Renaultov motor nije bio najbolji, nego je ostatak auta bio taj koji je radio tu razliku.

No totalno nebitno. Oni koji rade za F1 tim, rade samo i isključivo stvari vezane za F1. Ako se dešava kakav transfer tehnologije, to preuzima cestovni odjel i prilagođava potrebama cestovnog auta.

Bilo kakav drukčiji tijek događaja i raspored poslova nema smisla i ne bi se ni smio pomisliti. No opet, gledajući rezultate tima i činjenicu da je riječ o Francuzima, ne bi me čudilo da kod njih stvarno likovi malo radnog vremena potroše radeći bolid za F1, a ostatak će raditi Clio Sportića ili Megančića.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ima li tko iskustva sa stilom 2004 1,9 jtd 115?

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Thoroughbred kaže...
Meni se tek vtec upali na 4 :D

 sry al bilo je jace od mene 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
:)
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Evo da se i ja pohvalim malo...

 

Dobio dosta dobru ponudu za Alfu, izguštao sam se na njoj koliko sam mogao a i stigao  te po prvi put kupio auto koji nije bio uvoz...

 

Chevrolet Cruze, 1.6 motor, 114 ks, LS oprema i Landi Renzo LPG sistem... Prva rega 10.10. 2010. godine....

 

Auto kupljen od drugog vlasnika,  kad sam ga kupio je imao 57 863 km, a kupio sam ga prošlu srijedu popodne.

 

Iskreni dojam? Dijelovi jeftini, vožnja jeftina zbog LPG sistema, cca 7 do 8 litara plina kombinirane vožnje....

Auto je za te pare čisto solidno izveden, ima dovoljno mjesta, udoban je za vožnju i solidna razina opreme....

Nego pitanje? Stavio sam baš LED-ice za osvjetljenje tablice, i planiram si sada staviti pozicije LED i žarulje tipa Osram Nightbreaker, imate neke preporuke koje žarulje staviti, a koje za poziciju?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ima li tko iskustva sa stilom 2004 1,9 jtd 115?

 Ja... Dobar auto, tipično za dizelaša paziti na kvačilo i zamajac... 
Hebeno je promjeniti žarulju na njima, ako ti ode kugla moraš mjenjati cijelu vilicu zajedno sa kuglom, plastika im je prosječne kvalitete....
Motor sam po sebi dobar, vole im termostati odlaziti i imaju dosta traktorski zvuk pogotovo sad kad je malo hladnije....

Ali sukladno svemu tome mu je i cijena vrlo vrlo dobra sa obzirom kakav se auto dobije....

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kakav vtec 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Thoroughbred kaže...
:)

 Ovaj mi je najjači

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Phantom_RI kaže...
RuskeGTT kaže...

ima li tko iskustva sa stilom 2004 1,9 jtd 115?

 Ja... Dobar auto, tipično za dizelaša paziti na kvačilo i zamajac... 
Hebeno je promjeniti žarulju na njima, ako ti ode kugla moraš mjenjati cijelu vilicu zajedno sa kuglom, plastika im je prosječne kvalitete....
Motor sam po sebi dobar, vole im termostati odlaziti i imaju dosta traktorski zvuk pogotovo sad kad je malo hladnije....

Ali sukladno svemu tome mu je i cijena vrlo vrlo dobra sa obzirom kakav se auto dobije....

 dobivam u zamjenu za C4 + pare...razmisljam si imat cadaru uz cupru...posto nemogu ju voziti normalno, pa potrosi i 14-15 nekad :D a tek kad budem petak ju digo na 320ks :D

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice