Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.201.603
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Koliko je kazna ako me "snime" dok prolazim oko 70km/h u naselju di je dozvoljeno 50km/h?

Jedino mi je sreća što mi je ovo prva kazna,pa ću se naravno žaliti pa ako prođe dobro.

Ali da znam u slučaju da moram platiti

Tebi ce bit 1000 kn kazna. Ja sam iso 81 tamo gdje je 50 ogranicenje, cesta na tom dijelu ide uzbrdo pa se svako malo zaleti i gamad u grabu postavili kameru, slikali me al nisu zaustsvili, 2000 kn kazna ili 1000 ako se plati u roku 3 dana, zalili smo se i dns mi tek doslo da moram platit 2000 kn kazne jer smo dali podatke od 2 osobe ali ne i obrazlozenje ko je vozio i 100 kn jos nekih troskova ali ako platim u roku 8 dana 2/3 kazne smatra se potpuno placenim.. moram ponovo kod odvjetnika vidjet jel se moze napravit jos sta da se smanji kazna 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 15:47 (domac5).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam na eurohercu sa 68% bonusa, trebao bih otici i vidjet koliko kasko dode kod njih, hvala na info.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

1000kn?sigurno,ja sam mislio 500-700?

a probat ću žalbu ako ide jer je ipak prvi prekršaj

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
domac5 kaže...
sstrmi kaže...

Koliko je kazna ako me "snime" dok prolazim oko 70km/h u naselju di je dozvoljeno 50km/h?

Jedino mi je sreća što mi je ovo prva kazna,pa ću se naravno žaliti pa ako prođe dobro.

Ali da znam u slučaju da moram platiti

Tebi ce bit 1000 kn kazna. Ja sam iso 81 tamo gdje je 50 ogranicenje, 

Ne može nikako biti 2.000 kn, može biti 1.000. No, pitanje je kolika je točno izmjerena brzina te brzina nakon -10 km/h.

2.000 kn je za brzine 30-50 km/h preko dozvoljene, 1.000 za 20-30 preko, 500 za 10-20, 300 za do 10. Znači, izmjereno -10 km/h.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...
domac5 kaže...
sstrmi kaže...

Koliko je kazna ako me "snime" dok prolazim oko 70km/h u naselju di je dozvoljeno 50km/h?

Jedino mi je sreća što mi je ovo prva kazna,pa ću se naravno žaliti pa ako prođe dobro.

Ali da znam u slučaju da moram platiti

Tebi ce bit 1000 kn kazna. Ja sam iso 81 tamo gdje je 50 ogranicenje, 

Ne može nikako biti 2.000 kn, može biti 1.000. No, pitanje je kolika je točno izmjerena brzina te brzina nakon -10 km/h.

2.000 kn je za brzine 30-50 km/h preko dozvoljene, 1.000 za 20-30 preko, 500 za 10-20, 300 za do 10. Znači, izmjereno -10 km/h.

 dobro da si me podsjetio, ja skroz zaboravio da treba oduzet tih 10 km/h, onda njemu nece bit 1000 kazna nego 500 i to ako plati odma 250...

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Old Iggy kaže...

Ne može nikako biti 2.000 kn, može biti 1.000. No, pitanje je kolika je točno izmjerena brzina te brzina nakon -10 km/h.

2.000 kn je za brzine 30-50 km/h preko dozvoljene, 1.000 za 20-30 preko, 500 za 10-20, 300 za do 10. Znači, izmjereno -10 km/h.

 Ja išao nekih 67-70max,a 50 ograničenje

domac5 kaže...

 dobro da si me podsjetio, ja skroz zaboravio da treba oduzet tih 10 km/h, onda njemu nece bit 1000 kazna nego 500 i to ako plati odma 250...

 Onda je to podnošljivo,250kn odmah

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
16 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Ako je 67-70, računaj 150 odmah.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Pitao si koliko je kasko :D

Obavezno je 1200 sa 50% bonusa u unica osiguranju

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam platio 4000kn za moj kasko...type R...

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

4100kn za kasko + obavezno, za mlinca za kavu. Još da osiguranje ide po obujmu, a ne po snazi, ko rega/tehnički, bilo bi mila majka

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 13:53 (Karlek_19).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

3000kn kasko, mazda 3 2.0 88kw

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Urtz kaže...

Pitao si koliko je kasko :D

Obavezno je 1200 sa 50% bonusa u unica osiguranju

 to 1200Kn ne nudi zaštitu bonusa....

 

prema tome nije najjeftinije najbolje

 

kuće koja davaju osiguranja ispod tržišne cijene su prevarantske,  kad se nešto desi...budeš sigurno lako došao do isplate...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanjce. Peugeot 406 2.0 HDi pokazuje da ima nesto manje od pola tanka goriva, a zapravo ima tek nešto više od rezerve.

 

Prije tog pogrešnog očitavanja, bio je parkiran na nizbrdici par sati.

 

U čemu je stvar? Jedino mi pada napamet sad ga napuni malo više od pola.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Pitanjce. Peugeot 406 2.0 HDi pokazuje da ima nesto manje od pola tanka goriva, a zapravo ima tek nešto više od rezerve.

 

Prije tog pogrešnog očitavanja, bio je parkiran na nizbrdici par sati.

 

U čemu je stvar? Jedino mi pada napamet sad ga napuni malo više od pola.

 Ništa strašno, svaki auto ti ima plovak za mjerenje razine goriva u spremniku i sad kako je spremnik nepravilnog oblika, teško je postaviti taj plovak u centar spremnika, pa se dogodi ako stojiš na nizbrdici, da ti očita manje goriva nego kad se spustiš sa nizbrdice na ravnicu...

 

Tako se meni jednom dogodilo dok sam se vozio po ravnom kazaljka je blizu rezerve, ali ugašena, dođem do uspona i penjem se sa autom, rezerva mi se upali i kad sam se popeo, tj kad se auto izravnao, rezerva se ugasila...

Gorivo se stalno "mućka" u spremniku, kad je auto na ravnom, gorivo je na dnu, kad je auto na usponu, nagnut i gorivo je nagnuto u jednu stranu i nije više na dnu, pa plovak očitava da ga ima manje nego šta ga stvarno ima...

 

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bok ljudi, imam jedno pitanje.

Naime, prošlu noć sam napravio sranje - popio sam i sjeo za volan.

Svirao sam, izasao iz kafica di smo svirali, sjeo u auto, 20m (doslovce, nisam stigao u drugu brzinu stavit) dalje, policija.

Napuhao sam nešto sitno preko 0,5promila. Pa me zanima sljedeće.

Dobio sam kaznu, 3000 kuna i oduzimanje vozačke 3 mjeseca, ako platim u roku 8 dana, to je 2000 kuna. 

Zanima me, ako ja platim tu kaznu, hoće li meni oduzeti vozačku na 3 mjeseca ili? Imam 5 godina vozačku, nemam još nikakav prekršaj do sad.

Jer na faks idem svaki dan automobilom, i smijem li sada upravljati vozilom (B kategorijom).

Hvala.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vozačka ti je oduzeta bio ti platio ili ne, ne smijes voziti nista osim bicikla.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 17:36 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
dv14 kaže...

Pitanjce. Peugeot 406 2.0 HDi pokazuje da ima nesto manje od pola tanka goriva, a zapravo ima tek nešto više od rezerve.

 

Prije tog pogrešnog očitavanja, bio je parkiran na nizbrdici par sati.

 

U čemu je stvar? Jedino mi pada napamet sad ga napuni malo više od pola.

 Ništa strašno, svaki auto ti ima plovak za mjerenje razine goriva u spremniku i sad kako je spremnik nepravilnog oblika, teško je postaviti taj plovak u centar spremnika, pa se dogodi ako stojiš na nizbrdici, da ti očita manje goriva nego kad se spustiš sa nizbrdice na ravnicu...

 

Tako se meni jednom dogodilo dok sam se vozio po ravnom kazaljka je blizu rezerve, ali ugašena, dođem do uspona i penjem se sa autom, rezerva mi se upali i kad sam se popeo, tj kad se auto izravnao, rezerva se ugasila...

Gorivo se stalno "mućka" u spremniku, kad je auto na ravnom, gorivo je na dnu, kad je auto na usponu, nagnut i gorivo je nagnuto u jednu stranu i nije više na dnu, pa plovak očitava da ga ima manje nego šta ga stvarno ima...

 

 

 

Ma kužim ja to sve. Znam da može varirati kad se vozi po uzbrdici/nizbrdici, ali meni je problem što nakon tog parkiranja, sad stalno pokazuje da imam pola tanka goriva, a zapravo mozda imam 10 litara.

 

Probat cu ga naliti pa se mozda vrati u normalu.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

 Ma kužim ja to sve. Znam da može varirati kad se vozi po uzbrdici/nizbrdici, ali meni je problem što nakon tog parkiranja, sad stalno pokazuje da imam pola tanka goriva, a zapravo mozda imam 10 litara.

 

Probat cu ga naliti pa se mozda vrati u normalu.

 hm, onda ti se možda samo taj plovak šta mjeri pomaknuo, pa ti stoji pod koso, a probaj ga natankat, pa se možda opet vrati u početni položaj, pa vidi kako će biti...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Sheeva kaže...

Bok ljudi, imam jedno pitanje.

Naime, prošlu noć sam napravio sranje - popio sam i sjeo za volan.

Svirao sam, izasao iz kafica di smo svirali, sjeo u auto, 20m (doslovce, nisam stigao u drugu brzinu stavit) dalje, policija.

Napuhao sam nešto sitno preko 0,5promila. Pa me zanima sljedeće.

Dobio sam kaznu, 3000 kuna i oduzimanje vozačke 3 mjeseca, ako platim u roku 8 dana, to je 2000 kuna. 

Zanima me, ako ja platim tu kaznu, hoće li meni oduzeti vozačku na 3 mjeseca ili? Imam 5 godina vozačku, nemam još nikakav prekršaj do sad.

Jer na faks idem svaki dan automobilom, i smijem li sada upravljati vozilom (B kategorijom).

Hvala.

 Odi kod odvjetnika i nek napise zalbu, nek skrate kaznu sto je vise moguce, isto vrijedi i za placanje, dovedes do smanjenja i jos ti ponude ak platis 2 trecine kazne do nekog odredenog roka smatra se placenim.. tak je frend koji je pijan razbio auto i srusio banderu ostao svega par mjeseci bez vozacke i kad plati tu trecinu kazne do 6. mjeseca ce ga ispast svega 1600 kn i smatra se placenim.. inace da nije isao na sud i zalio se ostao bi puno duze bez vozacke a i kazna bi bila dosta veca

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.2.2017 19:05 (domac5).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sto se mene tiče svi ti pijani sto su se razbili trebali bi doživotno ostati bez vozačke.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kao da mjenjac nije bio dovoljno savrsen...haha...ugradio danas shortshifter...muko moja,2h posla ali vrijedi svake lipe i utrosene sekunde.

SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Vozačka ti je oduzeta bio ti platio ili ne, ne smijes voziti nista osim bicikla.

 Bit će mu oduzeta B kategorija, sve ostale kategorije koje ima slobodno vozi.....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Zašto mijenjaš tako silovito?

Nije da se utrkuješ i da je svaka stotinka bitna. Lakše malo ako želiš pokazati nešto kako funkcionira.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Zašto mijenjaš tako silovito?

Nije da se utrkuješ i da je svaka stotinka bitna. Lakše malo ako želiš pokazati nešto kako funkcionira.

 Kažeš čovjeku koji je ugradio short-shifter

 

Short shifter smanjuje hod mijenjača, znači manje mijenjač putuje iz npr 1.ve u ler pa u 2.gu i tu se prišparaju stotinke, tj brže se mijenjaju brzine i zgodna je stvarčica kod ubrzaja sa autom.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ma znam, kažem za video, u leru je, najvjerojatnije u dvorištu ili garaži i tu ubacuje, u drugu recimo, kao da ganja savršeni start sa crte.

Nekak mi je za demonstracijski video to preživahno ubacivanje 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Necu uopce komentirat...

Inace slazem si auto za grobnik prvenstveno,ali za vikend track day...nikakve utrke...sigurno necu ulupat 5000+ eu da bi se vozio iskljucivo kuca-posao...

Bitna mi je svaka stotinka,ne zbog stotinke nego zbog zadovoljstva i gusta...kad postignes tu stotinku :)
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Thoroughbred kaže...
Kao da mjenjac nije bio dovoljno savrsen...haha...ugradio danas shortshifter...muko moja,2h posla ali vrijedi svake lipe i utrosene sekunde.

 Samo dogbox priznam!

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jesi kad sjeo za mjenjac type r-a? Ako nisi,taj mjenjac je sve samo ne profinjen...trazi da se mjenja brzine brzo i odlucno pogotovo kad saltas na 8000+rpm...ovaj video demonstrira upravo ono sto se dobije s short shifterom,brzina saltanja...naravno da tako ne saltam kad se normalno vozim...tako se salta kad stisnes gas :)
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Thoroughbred kaže...
Jesi kad sjeo za mjenjac type r-a? Ako nisi,taj mjenjac je sve samo ne profinjen...trazi da se mjenja brzine brzo i odlucno pogotovo kad saltas na 8000+rpm...ovaj video demonstrira upravo ono sto se dobije s short shifterom,brzina saltanja...naravno da tako ne saltam kad se normalno vozim...tako se salta kad stisnes gas :)

 Krivo si me shvatio ja da radim track car kao ti pod obavezno bi dogbox išao. nisam ti nigdje pljuvao mjenjač a da ti budem iskren nisam ni video gledao.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ma nisam tebi ni pisao :) chutac pita zasto sam tako agresivan na mjenjacu hehe...krut je jako mjenjac,cak i ori normalnoj voznji trazi odlucnu ruku inace bude krc krc :)
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice