Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.109
|
čitano: 13.240.323
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Malog li motorica. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
Stolnik kaže...

Super je da si mogu ajfon spojit s njim i bez brige sam, dok bi telefonirao, povezane su kontrole s volanom i samo bi se javio, telefon nebi uopće dirao, muzika također, povežem se s bluetoothom i bez brige sam

ali za to ti ne treba android radio.. to ti danas može svaki drekec redio od 500kn  ja imam alpine ixa-w407bt koji je releasan oko 2009. godine, pa ima bt handsfree/audio i rikverc kameru.

za zvuk i usporedbu sa tvojim stock radiom mogu samo nagađati, jedino sam siguran da bi meni bio debeli downgrade 

 Kužim, makar ja bi da to izgleda najbliže orginalu, recimo gledao sam neke Kenwood koji su također kompatibilni s mojim autom, al ne privlači me izgled ( slika u prilogu ), dok ovaj Android headunit, baš ima retro izgled i po meni se odlično uklapa u ostatak interiora ( druga slika ).

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Planiral sam promjeniti žarulje (konačno) i deti u kratka i duga Osramice (vjerojatno cool blue intense, jerk aj se svjetla tiče dosta su i obične, al bi htel bijeliju boju).

 

Tu se javlja problem, neki genijalac je odlučil da se na vozačkoj strani žarulje mogu samo promjeniti ako skineš far. Ha sad kaj ak ti negde vani rikne, kak promjeniti žarulju i kak to našoj gospodi u plavom objasniti?

 

Na slikici su zaokruženi otvori za promjenu kratkog i dugog svijetla, odn. žarulje. S druge strane bi čak i "d Rock" znagural ruku nutra...

 Ni vrag da hiljadarka od tri cilinda može popunit motorni prostor

 

To se tak nemjerno radi na novima autima, da bude što teže, da nebi mogao sam mijenjati, nego da ideš na servis radi jedne obične žarulje i da ti mogu zaračunat satnicu + žarulju...

(hebi ga profit i pohlepa, da mogu zaračunali bi ti i tankiranje auta, zamisli da za svako tankiraje moraš u servis ić)

14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Na mom autu se isto far vadi van, 2 torx šarafa ga drže i posao gotov za 5 min. Meni osobno to nije nikakav problem, a i nije da mijenjam žarulje svakih par dana. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hidrokrekirana ulja su sasvim dobra za 95% auta...ostalih 5% su auti iznad 200ks gdje se ipak nebi usudio tocit nista osim pao ili ester ulje.Ja u type r sipam fuchs titan race pro...450kn 5l
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Lord_Marko kaže...
ono kad imas auto 8 godina i skuzis da ima osvjetljenje nogu samo treba t10 lampice ustekat.
ford odlucio na osnovnoj opremi ušparat na dvije lampice hahaha

 vidim parrota :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Thoroughbred kaže...
Hidrokrekirana ulja su sasvim dobra za 95% auta...ostalih 5% su auti iznad 200ks gdje se ipak nebi usudio tocit nista osim pao ili ester ulje.Ja u type r sipam fuchs titan race pro...450kn 5l

 Jel taj fuchs pao odnosno ester ulje. I koji brandovi proizvode pao i ester ulja. Ja zasad znam samo za motul, mobil(samo neka), LM (samo neka) to je što se tiče europe.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Planiral sam promjeniti žarulje (konačno) i deti u kratka i duga Osramice (vjerojatno cool blue intense, jerk aj se svjetla tiče dosta su i obične, al bi htel bijeliju boju).

 

Tu se javlja problem, neki genijalac je odlučil da se na vozačkoj strani žarulje mogu samo promjeniti ako skineš far. Ha sad kaj ak ti negde vani rikne, kak promjeniti žarulju i kak to našoj gospodi u plavom objasniti?

 

Na slikici su zaokruženi otvori za promjenu kratkog i dugog svijetla, odn. žarulje. S druge strane bi čak i "d Rock" znagural ruku nutra...

 

Sto Fiesta ima odvojeno dugo i kratko?? Koje zarulje stavljas unutra?

Inace ne znam dal je moguce na fordu, al kod mene na pezou se moze maknut ovo grlo tekucine za pranje stakla pa se lakse dode do zarulje, mozda je i kod tebe tako pa probaj.

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Planiral sam promjeniti žarulje (konačno) i deti u kratka i duga Osramice (vjerojatno cool blue intense, jerk aj se svjetla tiče dosta su i obične, al bi htel bijeliju boju).

 

Tu se javlja problem, neki genijalac je odlučil da se na vozačkoj strani žarulje mogu samo promjeniti ako skineš far. Ha sad kaj ak ti negde vani rikne, kak promjeniti žarulju i kak to našoj gospodi u plavom objasniti?

 

Na slikici su zaokruženi otvori za promjenu kratkog i dugog svijetla, odn. žarulje. S druge strane bi čak i "d Rock" znagural ruku nutra...

Koji je najveci motor koji ide u tu fiestu, motorni prostor se cini jako popunjen za taj tvoj motorcic...

U moj motorni prostor stane jos 1 1.33 motor  (ali razumljivo posto se u takav auris ugradivao i 1.8 hibrid)

 

EDIT:
Ja sam duze u ducanu cekao na red nego kaj mi je trebalo da zamjenim zarulju na parkingu ispred ducana.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2017 18:04 (CroNk3r).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema
zakaj meca dere prve gume. pa nije ni cudo hahaha

@ruske nebu dugo...
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
Karlek_19 kaže...

Planiral sam promjeniti žarulje (konačno) i deti u kratka i duga Osramice (vjerojatno cool blue intense, jerk aj se svjetla tiče dosta su i obične, al bi htel bijeliju boju).

 

Tu se javlja problem, neki genijalac je odlučil da se na vozačkoj strani žarulje mogu samo promjeniti ako skineš far. Ha sad kaj ak ti negde vani rikne, kak promjeniti žarulju i kak to našoj gospodi u plavom objasniti?

 

Na slikici su zaokruženi otvori za promjenu kratkog i dugog svijetla, odn. žarulje. S druge strane bi čak i "d Rock" znagural ruku nutra...

Koji je najveci motor koji ide u tu fiestu, motorni prostor se cini jako popunjen za taj tvoj motorcic...

U moj motorni prostor stane jos 1 1.33 motor  (ali razumljivo posto se u takav auris ugradivao i 1.8 hibrid)

 

EDIT:
Ja sam duze u ducanu cekao na red nego kaj mi je trebalo da zamjenim zarulju na parkingu ispred ducana.

 ST ima 1.6 ecoboost.

 

SLIKA.

 

Još mrvicu bolje popunjeno. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2017 18:27 (Karlek_19).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanjce, odakle gume naručujete? Furlan, Lasiš - to je provjereno?

Pitam jer sam malo uspoređivao cijene i set guma u Vulkala mi ispadne 300-400kn skuplje nego u Furlana. Što mi i nije baš malo.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2017 23:34 (dv14).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1/4mi 13,3s @ 179kmh
60ft 2,4s
0-100 5,5s
100-200 11s
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Pitanjce, odakle gume naručujete? Furlan, Lasiš - to je provjereno?

Pitam jer sam malo uspoređivao cijene i set guma u Vulkala mi ispadne 300-400kn jeftinije nego u Furlana. Što mi i nije baš malo.

 Ja osobno lašiću idem, imam dojam da Furlan nema pojma, Furlan je kao službeni uvoznik za OZ racing felge, pitam ih za šrafe sa pomičnom glavom i centralne prstenove za svoje felge, šrafi bi se našli, al veli prstenove nema pojma koje pa koji auto..., uvjerava me da mi trebaju plastični, ja hoću striktno metalne...

Odem Lašiću objasnim, imate?, vele mi nemaju, al mogu naručit, reko naručite, nabavio origigi metalne OZ sa potpisom gore, isprobao sve super...

 

Ne znam di si i šta ti gledao, al kolko ja vidim, slovenci su jeftiniji za 300Kn cijeli set...

Lašić 43€ =318.63Kn

LINK

Furlan 341Kn

LINK

Ulja direkt 393Kn

LINK

Vulkal 410Kn

LINK

Iste gume, iste dimenzije, sve isto osim cijene...

 

Ne znam di i šta ti gledaš, al vulkal je još najskuplji

Lašić najjeftiniji...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2017 23:37 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Je, je, zayeb.

Mislio sam napisati da je Vulkal skuplji.

 

Gledam sad u Lasića, ubacim u košaricu, dođem do onog odabira dostave ili osobno preuzimanje, mogu samo odabrati osobno preuzimanje.

Ne kužim. Adresa je ispravna, koliko znam i dostavljaju po HR.

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Aha, to ti ne znam, ja sam uvijek osobno kod njih u Sloveniju otišao, jer ti imaju kvalitetnije strojeve za demontažu/montažu guma, balansirku itd, sva usluga je puno bolja kod njih, npr jedan detalj, Lašić ima gumirane/plastificirane vrhove na stroju za demontažu/montažu guma na felgu da ti ne ošteti/izgrebe felgu, a osobno sam bio kod Vulkala Zagreb istok Slavonska avenija 92 i na vlastite oči vidio da nema te gumirane/plastificirane vrhove, još jedan detalj, slovenci ti kad namontiraju kotače na auto sa moment ključem precizno stegnu šrafe, a Vulkal sa pneumatskim pištoljem stegne pa kak je je...

 

Slovenci su puno bolji u svom poslu i bolje strojeve imaju, ja bi ti preporučio ako ikako možeš, da dogovoriš gume i vrijeme, odeš gore da ti namontiraju, jer em su jeftiniji od naših, em imaju tri put bolju uslugu, a i vidjet će ti guzica puta malo

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
dv14 kaže...

Pitanjce, odakle gume naručujete? Furlan, Lasiš - to je provjereno?

Pitam jer sam malo uspoređivao cijene i set guma u Vulkala mi ispadne 300-400kn jeftinije nego u Furlana. Što mi i nije baš malo.

 Ja osobno lašiću idem, imam dojam da Furlan nema pojma, Furlan je kao službeni uvoznik za OZ racing felge, pitam ih za šrafe sa pomičnom glavom i centralne prstenove za svoje felge, šrafi bi se našli, al veli prstenove nema pojma koje pa koji auto..., uvjerava me da mi trebaju plastični, ja hoću striktno metalne...

Odem Lašiću objasnim, imate?, vele mi nemaju, al mogu naručit, reko naručite, nabavio origigi metalne OZ sa potpisom gore, isprobao sve super...

 

Ne znam di si i šta ti gledao, al kolko ja vidim, slovenci su jeftiniji za 300Kn cijeli set...

Lašić 43€ =318.63Kn

LINK

Furlan 341Kn

LINK

Ulja direkt 393Kn

LINK

Vulkal 410Kn

LINK

Iste gume, iste dimenzije, sve isto osim cijene...

 

Ne znam di i šta ti gledaš, al vulkal je još najskuplji

Lašić najjeftiniji...

 

 

Vjerujem da je razlika u godini proizvodnje i državi proizvodnje. A po meni je to jako bitan faktor!

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
SHELBY_09 kaže...

 

Vjerujem da je razlika u godini proizvodnje i državi proizvodnje. A po meni je to jako bitan faktor!

 Ja sam prošle godine kupovao kod Lašića, prodao mi je dva do tri tjedna stare gume, sve istog datuma, reklo bi se friška roba, a jeftinije nego kod nas

 EDIT:

Evo našao stranicu, 2 mjeseca su otpilike stare gume bile kad sam ih kupio

LINK

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 0:18 (1BIT).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Ja sam prošle godine kupovao kod Lašića, prodao mi je dva do tri tjedna stare gume, sve istog datuma, reklo bi se friška roba, a jeftinije nego kod nas

 Ako je tako, onda se nema šta misliti. Puno ljudi to ne gleda, pa kupi gume koje su 2-3 godine ležale u skladištu.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Zeroname evo slikao...ester baza...inace bivsi silkolene pro s...
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
U vulkalu u rijeci koriste moment kljuc. A gume kupujem na najjeftinijegume.com, super cijene i besplatna dostava.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Thoroughbred kaže...
Zeroname evo slikao...ester baza...inace bivsi silkolene pro s...

 Ajde barem imaju obraza napisat sastav na deklaraciji a ne kao ostali. Jesi ga kupio u ducanu autodijelova ili direktno. Vidim da je uvoznik za fuchs u samoboru možda bi bilo jeftinije direktno tamo kupit.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja gume kupujem u suprotnoj sezoni, u 1. mj. 2016. kupio pirelli p-zero rosso 225/45 R17 za 650kn komad (DOT 2015. god. ali nove), jeftinije nego u slo. 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

ja gume kupujem u suprotnoj sezoni, u 1. mj. 2016. kupio pirelli p-zero rosso 225/45 R17 za 650kn komad (DOT 2015. god. ali nove), jeftinije nego u slo. 

 Ljena guzica, nebi na put

 

Nego vidi ovo:

 

Uniroyal Rainsport 3 70.08€=72€x7.42=534.24Kn (Rainsport3 je bolji model(za veće dimenzije guma) od rainexperta 3, ocijena na kiši A, nisam bezveze rekao best buy gume, cijena je okvirna, zaračunao sam i ventile/balans itd 2€)

 

Teško je reć dal je najbolja za kišu, tj ima li boljih, al po mokrom stvarno vrhunska guma

 

EDIT:

Nisam još vidio ovakve profile na drugim gumama kakve uniroyal koristi, sa unutarnje strane ima kao male šupljine za odvodnju vode, da nebi došlo do aquaplaninga...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 15:30 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Naručit ću vjerojatno u Lašića, pa što bude. Ne dam Vulkalu 300-400kn više za iste gume, još ako se ne varam, Vulkal nema ni besplatnu montažu ako se kupe gume kod njih?

 

Nego da pitam, imam dva seta felgi i ovaj put bi sam promjenio. Ali samo me jedna stvar muči, koliko treba stegnuti? Imam običan teleskopski ključ. Dokle ide s rukom ili još?

Ništa ne ostavljam nezavrš
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Naručit ću vjerojatno u Lašića, pa što bude. Ne dam Vulkalu 300-400kn više za iste gume, još ako se ne varam, Vulkal nema ni besplatnu montažu ako se kupe gume kod njih?

 

Nego da pitam, imam dva seta felgi i ovaj put bi sam promjenio. Ali samo me jedna stvar muči, koliko treba stegnuti? Imam običan teleskopski ključ. Dokle ide s rukom ili još?

 Rukom koliko ide i gotovo. Prvi put kad sam kotac mijenjao sam kao sivonja nogom stezao pa je saraf pukao, jedva ga van izvukao. I onda vec par puta rukom stezao i niti jednom kotac nije otpao Moment kljuc ako si - Torque Nazi.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Alfa Romeo Giulia QV

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ne treba stezat kao sivonja. Ja križnim stegnem na ruke i to ne koliko mogu i nije mi se još niti jedan kotač rasklimao.

 

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema
ja imam doma hrpetinu alata pa sam onda i moment kljuc kupil.

jedino mi je zal kaj nisam kupil digitalnog. jos mi samo fali šrauberica na zrak i onda sam kompletan...
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Naručit ću vjerojatno u Lašića, pa što bude. Ne dam Vulkalu 300-400kn više za iste gume, još ako se ne varam, Vulkal nema ni besplatnu montažu ako se kupe gume kod njih?

 

Nego da pitam, imam dva seta felgi i ovaj put bi sam promjenio. Ali samo me jedna stvar muči, koliko treba stegnuti? Imam običan teleskopski ključ. Dokle ide s rukom ili još?

 Evo kako ja radim, znači staviš kotač, pritegneš sve šrafe diagonalnim redosljedom, al ne prejako, već koliko možeš sa rukom, kad osjetiš da teže ide, stegneš koliko možeš, al ne da se naprežeš( ne znam kako bi to opisao, recimo da sjediš i u sjedećem položaju stegneš koliko možeš, znači ne stišćeš ključ/gedoru svojom težinom, već samo snagom u rukama stegneš), zatim kada tako sve šrafe stegneš, spustiš auto i još dodatno malo pritegneš sve šrafe, kad je auto na zemlji koristiš malo veću silu i to je to...

 

Ja kad je auto u zraku, kotače stegnem otpilike sa gedorom, pa ga spustim i dodatno stegnem moment ključem na 100Nm i to je to, znam da sam siguran

Fake_Alert kaže...
 Rukom koliko ide i gotovo. Prvi put kad sam kotac mijenjao sam kao sivonja nogom stezao pa je saraf pukao, jedva ga van izvukao. I onda vec par puta rukom stezao i niti jednom kotac nije otpao Moment kljuc ako si - Torque Nazi.
chutac kaže...

Ne treba stezat kao sivonja. Ja križnim stegnem na ruke i to ne koliko mogu i nije mi se još niti jedan kotač rasklimao.

 

 

 Teško je reć koliko tko steže, kad ne znate međusobno kakave ključeve/gedore koristite za stezanje, neke imaju dulju dršku, neke kraću, što dulja drška, to veća poluga, znaći da će jedan više pritegnuti od drugoga, pa čak i da ste istu silu koristili...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice