Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.195.307
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Onda bih trebao gledati Golf GTI, Megane RS, Astra OPC, Focus ST, Mazda 3 MPS, C4 VTS itd.. Ova se auta već lakše mogu održavati jer nisu unikati.

 To me uvijek zanimalo, zašto neki tako pišu, auta je valjda kratica od automobila, te bi onda išlo: "ova se automobila već lakše mogu održavati jer nisu unikati" baš i ne paše jel, di ste to čuli/pročitali?

 

@ivanzu nije mi bila namjera te isparavljat niti ništa, nego me baš zanima od kud to ljudima? nisi ti jedini, masu ljudi na forumu piše biciklo što isto baš ne paše u rečenici, zašto onda pijat nije pijato, lopta nije lopto ili vilica/žlica vilico/žlico?

 

 

Da nije baš totalni off:

Piše:+Kako+katolik+zna+da+vozi+prebrzo Piše:+Kako+katolik+zna+da+vozi+prebrzo
 
When+more+torque+is+needed When+more+torque+is+needed
 
Wannabe+alfa Wannabe+alfa
 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 21:14 (1BIT).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ruske prodaje C4 VTS.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Onda bih trebao gledati Golf GTI, Megane RS, Astra OPC, Focus ST, Mazda 3 MPS, C4 VTS itd.. Ova se auta već lakše mogu održavati jer nisu unikati.

 Ovo mu je mozda najbolji prijedlog, ali iako radi samo 10tkm godisnje auto opet treba odrzavati. Treba malo razmisliti i o tome, ne ulazim u nicije financije ali svi ti auti su cca 10 godina stari i vjerujem jako zivahno vozeni. Ne kazem da je sve krs ali treba jako dobro otvoriti oci.

 

 

PSN:Tomislav025
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nije problem u tome sto su jace vozeni nego u tome sto su vozeni po nasim predivnim cestama bez rupa.

 

@BIT1 Navika i ne korištenje HR jezika.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 21:46 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...
1BIT kaže...
ivanoile kaže...

 Zvao servis, od 3 broja, 3 se ne koriste. Ali poslao sam mail, pa javim ishod.

 hm čudno, imaš ih i na fejsu, nerjetko se pohvale dobro obavljenim poslovima, na fejsu imaju samo dva kontakt broja, pa probaj njih zvati, a možeš i poruku poslat

LINK

 Zakazan je servis sljedeci tjedan, pa javim ishod.

 Kvacilo otislo, popravak €€€€ , tj pola su ruke, a kvacilo samo je cca 150€.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2017 22:01 (ivanoile).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

zašto neki tako pišu, auta...

 

....masu ljudi na forumu piše biciklo

 zato jer su tako naučili - u zagrebu kažu bicikl, u dalmaciji i drugim krajevima biciklo ili bicikla

isto tako se neki dalmatinac negdje danas izruguje kako "sjevernjaci" govore bicikl umjesto bicikla, a budala nema pojma da to ruganje više govori o njemu samom, nego bilo što drugo

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
alien20 kaže...

misljenja? skupio sam neku lovu, pa bih htio kupiti nesto zanimljivo, prije svega lijepo, po mogućnosti benzin

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-brera-2.2-jts-oglas-21523176

http://www.njuskalo.hr/auti/volkswagen-eos-2.0-fsi-oglas-22147746

 

ili jeftinija varijanta? http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-307-cc-cc-1.6-16v-oglas-22787475

 

 hmm taj 307 cc je preskup i malo trom.. kuzis da ga mozes kupit za 3500-4000 eura sa malo vise km, da i ulozis max 1500 eura to je opet ogromna usteda naspram ovog za 8000, al velim rijetko koji ce bit bas u toliko losem stanju.. motor ti je 80 kw na skoro 1500 kg, s ukljucenom klimom i 3 ljudi u autu auto se jedva vuce na cesti.. trosi 6 otvorene 7,5 kombinirane i 10 gradske.. bit ces puno zadovoljniji sa 2.0 100 kw motorom.. i odrzavanje ti je smijesno jeftino

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 9:38 (domac5).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ruske prodaje C4 VTS.

 Vec imam c4 , 1.4 benzinac, 65kw, vuce se kao krepana macka, tako da ce mi 110kw biti preporod 

domac5 kaže...
alien20 kaže...

misljenja? skupio sam neku lovu, pa bih htio kupiti nesto zanimljivo, prije svega lijepo, po mogućnosti benzin

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-brera-2.2-jts-oglas-21523176

http://www.njuskalo.hr/auti/volkswagen-eos-2.0-fsi-oglas-22147746

 

ili jeftinija varijanta? http://www.njuskalo.hr/auti/peugeot-307-cc-cc-1.6-16v-oglas-22787475

 

 hmm taj 307 cc je preskup i malo trom.. kuzis da ga mozes kupit za 3500-4000 eura sa malo vise km, da i ulozis max 1500 eura to je opet ogromna usteda naspram ovog za 8000, al velim rijetko koji ce bit bas u toliko losem stanju.. motor ti je 80 kw na skoro 1500 kg, s ukljucenom klimom i 3 ljudi u autu auto se jedva vuce na cesti.. trosi 6 otvorene 7,5 kombinirane i 10 gradske.. bit ces puno zadovoljniji sa 2.0 100 kw motorom.. i odrzavanje ti je smijesno jeftino

 Izgleda da ce to i biti, traziti cu 110kw model, btw tko jos pali klimu u cabriu 

http://www.youtube.com/user/Megatr0nHR
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ajmo ovako, vlastita cura me jutros uspila tresnut u prednji desni kotač (ona išla u rikverc), udarila je bočno ali po sredini, po čepu.

 

Zakrenula mi je kotač sigurno 10cm unutra ali koliko sam vidio zakrenuo se i drugi (lijevi, srećom?).

 

Koliko sam uspio nabrzinu vidjeti, popeo sam ga na r, legao ispod auta, ne izgleda mi ništa slomljeno ni puknuto, auto mota normalno.

 

Budući da mi je tehnički 9.7. , ne bi to bilo loše negdje prije pogledati zar ne?

 

Prošle godine sam taman selene radio, ne tako davno i prednje cijelo podvozje, i sad - ovo.

 

Znači Kia i parking senzori = 0 bodova, nisu tulili, i normalno, ne kuži da joj je auto iza. Bogu hvala živimo 6g. na toj lokaciji i tom dvorištu, pa eto, novost, moj auto se pojavio kao i svaki dan unazad 6g. iza.

 

Ona je sebi branik ogrebala, plastiku/spojler ispod branika, ništa strašno. Meni je prednju desnu felgu izgrebala, čep vjerojatno iznutra da su kopče otišle jer pleše, nadam se da je to to .

 

Ako me bubnula baš u čep i po sredini felge, ma ne znam..ne želim ni pomisliti na nove vilice, balans štange, selene, homokinetički, majko Isusova..

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma nije valjda tak strašno, pa nemre ić brzo u rikverc, ja bi na tvom mjestu digao auto u zrak (sa zakočenom ručnom i ostavljen u brzini), te dok su kotači u zraku, probao rukom mrdat prednje kotače, jedan po jedan ( lijevo-desno) i provjerit ako ima lufta, ako nema super, sve štima, ako ima lufta, nije dobro...

 

BTW: u takvim sitluacijama ti je već dužna uslugu (znaš na kaj mislim)

 

Bil je meme tako nekakav, al ga nemrem nać, kad žena razbije mužu auto, pa mu dolazi doma javit kaj se desilo, al prije toga raskopča bluzu i izbaci dekolte, da smiri muža

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vidio sam na nekim servisima(kad sam trazio servis za klimu za clia) da imaju neki pregled pred tehnicki, pa mozes nazvati i pitati dal to pregledavaju i sve znas. Neka sitna lova je u pitanju(do 50 kn), jedino neznam sad tocno kod kojih servisa sam to vidio.

 

EDIT: Neostar ima za 9kn taj pregled(sad samo treba saznati kolko je temeljit taj pregled)

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 13:18 (CroNk3r).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Europsko izvješće prilikom nesreće je obavezno ispuniti kolega, a ako se dotična protivi čak i organe gonjenja pozvati pa neka snosi posljedice za svoju nepromišljenost. A onu uslugu na koju prosti kolega 1BIT aludira svakako ne treba odbiti.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav, posjedujem mercedes w202 c180 benzin 90kW 1998 godiste 260k km i  desava mi se, najvise u gradu, npr vozim drugom brzinom i hocu da stanem na semafor stisnem kvacilo i obrtaju padaju skroz do 500 obrtaja auto se zatrese kratko i poslije toga normalno radi na leru kao da nista nije bilo. Prije godinu promijenjen je MAF senzor i auto stvarno super vuce i radi jedino pri stiskanju kvacila, pogotovo kad se vozi u nizim obrtajima, desi se da obrtaji padaju ispod normalne vrijednosti. Cak se zna ponekad i ugasiti, cesce kad klima radi.

Jednostavno kao da se motor necim optereti pri stiskanju kvacila. I da, to se ljeti dosta vise desaje nego zimi pa mislim da nije problem negdje u dovodu zraka? Filteri su svi promijenuti prije mjesec dana tako da do njih nije.

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ler gas otisao vjerovatno. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Da li ovo moze biti sve od ler gasa? Jer u leru on savrseno radi, obrtaji su konstantni jedino dolazi do pada prilikom stiskanja kvacila dok je auto u brzini

I ne znam je li bitno ali zimi je dosta bolje i manji je pad obrtaja ispod normalnog dok ljeti se to bas primjeti i vidi se da se auto namuci da se ne ugasi
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moze biti da ti kvačilo ima neki pojačivač sile koji radi na vakum motora slično kao kočioni bubanj, kamioni inače imaju pojačivač kvačila ali ne znam da li ga auti isto koriste.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.6.2017 20:54 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kod mene se slična stvar dešavala.. ja sam sretstvom za odmašćivanje (npr. za kočnice) dobro počistio dio usisa tamo di se spaja dio od filtera prema klapni gasa. i uz to ventil (idle air control valve) koji se skine i počisti. nakon toga bez greške.

sigurno ti za početak ne bi škodilo da lociraš ventil i počistiš oko klapne što se može dohvatiti..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

 Jel se skine nakon prve kise ili pranja ili drzi barem 2-3 mjeseca ? 

 Drzi mjesecima taj sonaxov gel, ja premazem 2-3x godisnje plastike sa njime.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ohaj, imam Mazdu 6 karavan iz 2005 i kad smotam do kraja lijevo ili desno pri kraju kao da zapinje volan, čuje se ko škripanje neko. 

 

Općenito je malo teže motat volan, kao da servo radi na 70%.

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Provjeri razinu ulja u servu.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko preporuku ljepljive trake koja drži na visokim temperaturama?

Trebam majci nešto na dash zalijepiti, a one obične obostrano ljepljive spadaju po ovim vrućinama.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ima netko preporuku ljepljive trake koja drži na visokim temperaturama?

Trebam majci nešto na dash zalijepiti, a one obične obostrano ljepljive spadaju po ovim vrućinama.

 Ne znam dal bi držao, al možeš probat LINK

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hvala, ali vjerujem da ne bi držalo. Imam to negdje po kući i nije baš jako.
Problem je što ne može dvokomponentno jer se onda neće moći skinuti.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Ima netko preporuku ljepljive trake koja drži na visokim temperaturama?

 

meni je phone holder došao sa dvostranom 3M trakom. drži bez greške.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Tog se nisam sjetio. Budem proučio gdje toga ima. Hvala

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Tog se nisam sjetio. Budem proučio gdje toga ima. Hvala

 Tokic,obostrana 3M ljepljiva traka 39 kn,odlicno drzi.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...

Ohaj, imam Mazdu 6 karavan iz 2005 i kad smotam do kraja lijevo ili desno pri kraju kao da zapinje volan, čuje se ko škripanje neko. 

 

Općenito je malo teže motat volan, kao da servo radi na 70%.

 

 

 Kada smotas do kraja dali kreces sa autom ili pricas za u mjestu okretanje?

Ako krenes a volan smotan do kraja onda je homokineticki zglob. Uostalom nema potrebe okretati volan u mjestu jer je pumpi serva tada najteze pa nije ni cudo nakon 12 godina starosti da pocne malo cvilit dok vrtis u mjestu. Probaj okrenut volan sa autom bez serva u mjestu pa je tako nekako i pumpi tesko kao i tebi rukama, da ti docaram. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 14:19 (Fake_Alert).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

A kad ju skidaš?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

A kad ju skidaš?

 E to nisam probao :D cilj mi da drzi sto jace posto je rijec o tablici,mislim da netko pokusa ukrasti da bi morao rezati branik koliko to drzi jako.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice