Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.108
|
čitano: 13.232.805
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

To je dovoljno za par godina korištenja.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Kako nanosite taj vosak,koja krpa ?

Pere li auto aktivnom pjenom pa susenje mikrofibr rucnikom ili ? Opcenito me zanima postupak pa da se i ja bacim jer ce mi frend ispolirati uskoro auto pa da navoskam i budem miran par mjeseci

Ja od ove godine radim po ovom video(odnosno prije prosle zime sam prvi put i sad u 4 mjesecu 2 put, s tim da nisam prosao glinom(iako bi trebao) i nisam radio paint correction posto nema potrebe)

I dalje planiram to raditi 2 put godisnje, a izmedu su klasicna ciscenja.

 

Za vosak koristim spuzvaste aplikatore(u nekim slucajevima dolaze s voskom), a brisem microfiberom

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 11:08 (CroNk3r).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pitanjce. 

Zanima me kvaliteta lože i plavog dizela u odnosu na eurodizel? 

Na stranu sad kontrolu i zabranama, zanima me koja je razlika u kvaliteti i općenito štetnosti za common rail motore, ako uopće postoji razlika osim u boji? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjervoatno je razlika u aditivima osim u boji.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Pitanjce. 

Zanima me kvaliteta lože i plavog dizela u odnosu na eurodizel? 

Na stranu sad kontrolu i zabranama, zanima me koja je razlika u kvaliteti i općenito štetnosti za common rail motore, ako uopće postoji razlika osim u boji? 

 Prvo da ti odmah ''razbijem'' mit o kvaliteti  između eurodiesela i plavog. Ako ja točim u E6 motor , sa ad blue sitemom plavi diesel, to ti sve govori o kvaliteti istog.

 

Radi se o traktoru.....

Mogao bih točiti i eurodiesel, ali čemu kad je nabijen sa trošarinama do neba....zato je i plavi isključivo za poljoprivredu...ribarstvo ...

 

Sve ostalo su ti bajke za malu djecu. :)

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.6.2017 17:35 (kostolomac).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja koristim quick detailer od sonaxa, mislim da se zove briliant shine ili tako nesto, super mi je za tu cijenu..al mi se cesto dogodi da nakon kaj se sve dobro posusi, vide potezi krpe kojom sam brisao taj quick deatailer..znaci dobro operem i posusim auto, i onda kako spricam po autu tako brisem..i kasnije se sve vidi..

Znam da se na crnom autu sve vidi, al jbg...valjda nesto krivo radim ili je losa mikrofibra..?

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

loža je grubo filtrirana i nema aditiva i obojana u crveno

plavi je zapravo eurodiesel samo obojan plavo.

 

problem je taj što zapravo ljudi po plavi dolaze sa raznoraznim karnisterima koji nisu kao prvo za gorivo a drugo cisti. pa dolazi do sranja.

susjed ima modernog lamba traktora koji ima sofisticiraniji motor od moga forda i nije nikakvih problema imal s plavim.

 

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
reebeech kaže...

Ja koristim quick detailer od sonaxa, mislim da se zove briliant shine ili tako nesto, super mi je za tu cijenu..al mi se cesto dogodi da nakon kaj se sve dobro posusi, vide potezi krpe kojom sam brisao taj quick deatailer..znaci dobro operem i posusim auto, i onda kako spricam po autu tako brisem..i kasnije se sve vidi..

Znam da se na crnom autu sve vidi, al jbg...valjda nesto krivo radim ili je losa mikrofibra..?

Osnovna pravila su da bi lak trebalo nakon ''snow foama'' dekontaminirat sa glinom i npr. bilt hamberom, pa ponovo oprat snow foamom i metodom dvije kante.

I sad ak se ne ide na poliranje, onda fino panel po panel zaštitit sa sonaxom BSD koji je odličan za tu cijenu i lako se nanosi.

Uzet dvije mikro fibre ( ne neke jeftinjače ) i sa prvom proć i nakon toga sa drugom odradit ''buffing''. I nema šanse da se išta vidi.

naravno radit to u hladu ne na suncu i da bude lak vruć. Ima tih detalja oko kojih treba dosta pazit da sve bude odrađeno po ps-u.

 

Nisu đabe cijene detaljera ''visoke'' jer za uredit lak treba koji dan potrošit i još k tome koristit vrhunske proizvode za taj dio posla.

 

 

Ima sve detaljno objašenjeno na cro detaljing forumu ako koga zanima.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gdje se moze kupiti set nasadnih kljuceva(gedora i sl.) da nije preskupo posto mi ne treba sada neka odlicna kvaliteta jer necu koristiti cesto?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jasno mi je to, ali to ne radis kod svakog pranja..mislim na glinu i poliranje..
Aj bas cu kupit dvije bolje mikrofibre pa probat...do sad sam koristio one sarene 5 kom za 25 kn :P
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

loza je zakon

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
online
Auti - ultimativna tema

Bok ekipa, nisam dugo pisao u grupi.
Ugl, auto je vjerojatno pronađeno, Ford Focus 1.6 TDCI iz 2008. godine  (LINK).
Auto je testirao moj prijatelj pošto ja nisam bio u mogućnosti, kaže da je sve uredu s njime, no

malo sam gledao po internetu za autokuću pa nisam najsigurniji.

Imate možda vi nekog tko je imao posla s navedenim prodavačem u oglasu?

Lijep pozdrav

EUNE: 321Zdravko
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dati 5 somova i onda podizaci na zgance iza i najosnovnija sjedala za duza putovanja,ne znam bas.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

...onda podizaci na zgance iza i najosnovnija sjedala za duza putovanja...

 

navedeno nekima uopće nije neki faktor u životu..

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...
doky01akablava kaže...

...onda podizaci na zgance iza i najosnovnija sjedala za duza putovanja...

 

navedeno nekima uopće nije neki faktor u životu..

 Nisu mozda podizaci,ali sjedala izgledaju kao iz Fice,a sad ocigledno nisi se duze vozio u jednim i kvalitetnijim profiliranim sjedalima pa bi onda rekao nije bitan faktor.
Imam pravo komentirati,kako ce on uzeti moj komentar,to je njegova stvar,dobronamjerno govorim.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

to nije bio osobni napad da moraš ofenzivno uzvraćati, radilo se o običnoj konstataciji 

BTW sjedim svaki dan u dobrim profiliranim sjedalima 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

to nije bio osobni napad da moraš ofenzivno uzvraćati, radilo se o običnoj konstataciji 

BTW sjedim svaki dan u dobrim profiliranim sjedalima 

 Mozda je tako zvucalo,ali nije imalo namjeru.

Osobno,meni je ruzno vidjeti auto 2008.godina ima podizace na zgance iza,ne znam ni je to 1998.nego 2008. kao i VW Polo 2011-2012.,podizaci na zgance iza,smijurija.

15 godina
online
Auti - ultimativna tema

Titanium oprema u Fordu a bez zadnjih podizaca na struju?

Nek neki bolji poznavaoci ili vlasnici Forda kazu koju :D

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Valjda je krivi oglas na njuškalu, često se naleti na opise opreme koji NISU točni. Tak da moguće da 99% da uopće niej titanium, nek je nešto ispod. Na njuškalu svašta pišu samo da prodaju, tak da treba dobro provjeriti. Nisam jednom naletio na čak i nepostojeće, npr. 208 SPORT, to uopće prema cjeniku/katalogu ne postoji..

13 godina
online
Auti - ultimativna tema

Ma taj opis opreme svejedno uzimam skeptično, bitno je da vidim što ima unutra i dali to sve zapravo radi,

a s obzirom da sam se dosad vozio s Astrom G i njenim sjedalima, mislim da će ovi biti čisto ok.
Mogu ti nabrojati na prste jedne ruke koliko su se otvarali zadnji prozori u autu, no svejedno se draga i ja vozimo naprijed.

Uglavnom, pitam ovdje, možda znate nekog tko je imao iskustva s navedenom trgovinom ili slično, no čisto radi sigurnosti

sam rezervirao termin pregleda kod Jurinčića prije kupovine, čisto da znam na čemu sam, strah me neodržavanog automobila.

 

:)

EUNE: 321Zdravko
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Best buy guma 17" 215/45?  Gledam Michelin Pilot Sport 4, za nekih 900kn u Vulkalu.  

 

*Trenutno su P Zero Nero na autu, pa u tom rangu performansi i trazim.

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Best buy guma 17" 215/45?

 

pogledaj si 225/45, jeftinije su a razlika minimalna 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

 

bio je već postan tu, prodaje se već godinama 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

pozdrav, malo ulijecem ali mozda se isplati  naime, imam 4 ljetne hankook optimo gume. 225/55r18. ima na njima jos nesto mesa, pa bi mozda nekome posluzile. ako je netko zainteresiran nek sibne PP. 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko  glup moraš biti da stavljas 1.9 TDI u nesto? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
@pandza94 sibni mi broj šasije i ja ti velim kakvu opremu ima. za koje je tržište i kad je proizveden itd...
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Govorimo Ruskeu da ima monovolumena, dok nova Fiesta ovako izgleda.

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Po cemu se odreduje kriterij da auto izgleda kao monovolumen? izuzev cupre koja i bez odredenih kriterija izgleda kao monovolumen.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 22:24 (ivanzu).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice