Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.203.259
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
Gorstak79 kaže...

ja svoga nisan pra nikako...eventualno bi ga kisa oprala ako ne bi bio garaziran...

 Ma tak je i najbolje. Mozda jos pod bor se parkirati pa da malo smole zastiti auto. To ti je onda rostfrei 100%, tad nebi niti opel korodirao.

 Ionako je bio u funkciji samo des godina...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

2800 zapravo. Ocekujem da ce mi sav rad na mjenjacu biti priblizno cijeni razlike izmedju General Tire i Continental guma. 

 cek, za 2800 dobivas 4x17 GT? jesi ti normalan? ja sam za tu cijenu dobio 4x18 fulde...ajde 200kn vise...

dobro gledaj sta dobijes: https://www.vulkal.hr/dunlop-225-45-r17-sp-sport-maxx-rt-2-91y za manje love...ne budi lud...

i odustani od 205 50 17, u slucaju da je ta cijena za 4xGT...ne isplate se NIKAKO...slusaj savjet od covjeka koji 3g vec ima VTS-a

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Gledam samo 225/45/17.

Ovo je već druga priča za 660, ja sam našao samo za po 1000 ili više kuna te "brendove".
Ali opet, pratit ću cijene guma ljetnih sada preko zime da vidim hoće li se pojaviti kakva akcija, prilika. Nije mi hitno, do proljeća ima vremena.

 

Da, mjenjač je 2700, treća i četvrta zajedno i dizelska peta 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fake_Alert  Kad dode u LIDL taj vosak,odmah obavijest na forum,i ja ga cekam otkad si napisao prosli put za njega 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

Fake_Alert  Kad dode u LIDL taj vosak,odmah obavijest na forum,i ja ga cekam otkad si napisao prosli put za njega 

 Ja cu popizdit vec godinu dana cekam to i nikako :(

Sad cu 10 komada kupiti.

 

Edit : kaze teta u lidlu da 5.10 dolazi nekaj za aute pa da bacim oko kada dode. :)

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 12:51 (Fake_Alert).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
doky01akablava kaže...

Fake_Alert  Kad dode u LIDL taj vosak,odmah obavijest na forum,i ja ga cekam otkad si napisao prosli put za njega 

 Ja cu popizdit vec godinu dana cekam to i nikako :(

Sad cu 10 komada kupiti.

 

Edit : kaze teta u lidlu da 5.10 dolazi nekaj za aute pa da bacim oko kada dode. :)

 Ja cu si uzeti barem 5-6 komada,koliko je to pakiranje,200 gr ?
Zao mi trositi Meguiars Gold Class na stakla :/

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Gledam samo 225/45/17.

Ovo je već druga priča za 660, ja sam našao samo za po 1000 ili više kuna te "brendove".
Ali opet, pratit ću cijene guma ljetnih sada preko zime da vidim hoće li se pojaviti kakva akcija, prilika. Nije mi hitno, do proljeća ima vremena.

 

Da, mjenjač je 2700, treća i četvrta zajedno i dizelska peta 

 neznam gdje gledas ti po 1000kn...toliko dodu 225 40 18 najboljih brendova...vulkal ima odlicne cijene i kupujem uvijek od njih

 

-----

 

btw. ovo od lidla, o cemu pricamo? vosak za stakla? kruti? kako se to nanosi? ne ispadne poslije da kad koristis brisace da zapacka sve?

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam u Lidlu prošli tjedan vidio neki vosak.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

 Ja cu si uzeti barem 5-6 komada,koliko je to pakiranje,200 gr ?
Zao mi trositi Meguiars Gold Class na stakla :/

  Imaš onaj Rain x za stakla, oko 50kn košta, a puno puta se može premazat. Nisam probao al frend to koristi i veli da je dobra stvar.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...
doky01akablava kaže...

 Ja cu si uzeti barem 5-6 komada,koliko je to pakiranje,200 gr ?
Zao mi trositi Meguiars Gold Class na stakla :/

  Imaš onaj Rain x za stakla, oko 50kn košta, a puno puta se može premazat. Nisam probao al frend to koristi i veli da je dobra stvar.

 Taj RainX je hidrofobni premaz,vosak je pak dodani sloj prave zastite koji stiti od sunca,kise,kemikalija i vanjskih kontaminata,zato hocu taj vosak da mogu svaki tjedan sloj roknuti i briga me ;)

6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ja sam u Lidlu prošli tjedan vidio neki vosak.

 Ako sam se ikad mislio upucavat nekoj teti u Konzumu, onda bih vrebao medju kuhinjskim potrepstinama...

 

A sad znam kako u mirror universu moj gay dvojnik operira....

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
VWalentino kaže...

S čime perete auto poslije poliranja/voskanja? Jel se koristi nekakav PH neutralan šampon?

Planiram si uzeti nekakav šampon za sada da nije pretjeran sa cijenom i ručnik za sušenje!

Gledao sam u mall.hr-u ovaj ručnik, ali nejde mi se samo po njega kada nemaju ništa pametno od šampona!

 

 Taj ručnik je odličan, cijelo auto obriše sa 1 cijeđenjem.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

 Taj RainX je hidrofobni premaz,vosak je pak dodani sloj prave zastite koji stiti od sunca,kise,kemikalija i vanjskih kontaminata,zato hocu taj vosak da mogu svaki tjedan sloj roknuti i briga me ;)

 Kaj će ti zaštita stakla od sunca i kiše, to još stvarno nisam čuo, poanta tih premaza je samo u odbijanju vode. Jedina prednost tog lidl voska je kaj je jeftiniji od rain x-a..

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
veki22 kaže...
doky01akablava kaže...

 Taj RainX je hidrofobni premaz,vosak je pak dodani sloj prave zastite koji stiti od sunca,kise,kemikalija i vanjskih kontaminata,zato hocu taj vosak da mogu svaki tjedan sloj roknuti i briga me ;)

 Kaj će ti zaštita stakla od sunca i kiše, to još stvarno nisam čuo, poanta tih premaza je samo u odbijanju vode. Jedina prednost tog lidl voska je kaj je jeftiniji od rain x-a..

 Jer se na jednom forumu netko pozalio da mu kiselina iz pticjeg govna doslovno unistila staklo,krenula "jesti"staklo koliko je jako bilo,radije stavim vosak za 10 min i miran sam dok ne ocistim.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...
veki22 kaže...
doky01akablava kaže..

 Jer se na jednom forumu netko pozalio da mu kiselina iz pticjeg govna doslovno unistila staklo,krenula "jesti"staklo koliko je jako bilo,radije stavim vosak za 10 min i miran sam dok ne ocistim.

 a sunce ti j najbolje da ga pod staklenim zvonom drzis!

xfact
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Njegov auto, njegove pare i njegov izbor.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...

 Taj RainX je hidrofobni premaz,vosak je pak dodani sloj prave zastite koji stiti od sunca,kise,kemikalija i vanjskih kontaminata,zato hocu taj vosak da mogu svaki tjedan sloj roknuti i briga me ;)

 Da si žensko bi ti savjetovao da si samo napudraš lice i staviš naočale, štiti od sunca, kiše, insekata itd, al pošto si muško, samo ću pitat: šta nije jednostavnije onda presvuć staklo prozirnom folijom koja ima uv zaštitu u sebi?

 

Mislim budimo realni, sa bilo kojim sredstvom da se namaže staklo, neće dugo trajati jer će brisači sve sastrugat i uklonit, drugo je vosak na karoseriji di nema trenja, pa nema šta uklonit vosak sa karoserije auta (ako zanemarimo kemiski prejake šampone)...

 

Od tvoraca fusso voska ima također hidrofobni premaz za stakla al je skup s obzirom na količinu, a i velim nemože trajat dugo kada trenje od brisaća sve zastruže i ukloni...

(moje mišljenje je da je bilo šta stavljat na stakla bacanje novca, jer ne traje dugo, a i stakla kroz godine nisu toliko osjetljiva kao boja na autu... bolje za tu cijenu potočit goriva i izguštat se negdje...)

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

stavis karbonsku foliju na cilo auto i vozi...bar vidim da neki to rade, ja vise nemam auto iako bih je vjerojatno stavio da imam...cijela je jadna bila izgrebana...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...
 Jer se na jednom forumu netko pozalio da mu kiselina iz pticjeg govna doslovno unistila staklo,krenula "jesti"staklo koliko je jako bilo,radije stavim vosak za 10 min i miran sam dok ne ocistim.

 Kakva je to ptica?

 

Jel skida hrđu sa auta, možda bi se taj izmet dao korisno iskoristit

 

Al ćuj nije nemoguće da ti taj vosak koji koristiš omekša staklo, pa ti pričji izmet lakše prodre u dubinu stakla, jer kolko sam shvatio iz priče do sada, kolega Fake i ti koristite vosak za karoseriju na staklu, tj taj vosak nije predviđen za staklene površine...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gorstak79 kaže...

stavis karbonsku foliju na cilo auto i vozi...bar vidim da neki to rade, ja vise nemam auto iako bih je vjerojatno stavio da imam...cijela je jadna bila izgrebana...

 I onda ti auto ovako istrune, jer se voda zadržava između folije i lima...

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

Vosak je super stvar, ali nikako da u LIDL dode onaj njihov kruti vosak za 10-15kn.. Meni je fantastican. Namazem kompletne prozore sa njim, osusi se pa skinem to dolje ida vidis po kisi brisaci nisu niti potrebni.

Kako dugo drzi to cudo?

Sad si bas mislim uzeti to za tus kabinu jer me ubija kamenac, nakon tjedan dana staklo izgleda zastrasujuce(ako se ne prebrise nakon svakog tusiranja), a za to skinuti treba sat-2.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
Fake_Alert kaže...

Vosak je super stvar, ali nikako da u LIDL dode onaj njihov kruti vosak za 10-15kn.. Meni je fantastican. Namazem kompletne prozore sa njim, osusi se pa skinem to dolje ida vidis po kisi brisaci nisu niti potrebni.

Kako dugo drzi to cudo?

Sad si bas mislim uzeti to za tus kabinu jer me ubija kamenac, nakon tjedan dana staklo izgleda zastrasujuce(ako se ne prebrise nakon svakog tusiranja), a za to skinuti treba sat-2.

 Par tjedana. Ali uzmi u obzir da ujutro znam brisat prozorw da vidim.dok vozim jer se zamagle pa yebiga sigurno skinem sa tim sloj barem malo...a tek brisaci ored ju sajbu. Super stvar 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Dilema. Idem po VTS-a Pandom 1.2 automatik. 110 km autoceste ili 80 km stare?

 

 

2 autocesta
19 stara cesta
Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Dilema. Idem po VTS-a Pandom 1.2 automatik. 110 km autoceste ili 80 km stare?

 

 

 Zbilja moraš to pitati na forumu, ne možeš sam odlučiti? Kako mi možemo znati šta ti je veći gušt? Ili jednostavno voliš da ti drugi ljudi upravljaju životom?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Možda pita zato što se sa jednom cestom duže putuje.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Možda pita zato što se sa jednom cestom duže putuje.

 Zbilja, ja sam mislio da više pita kao dal biti racionalniji ili se ić izguštati Sorry!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da je to trebalo ispast nešto u stilu moram sa g*vnom od Pande na put, jel bolje trpit buku i nedostatak snage na autoputu (al ću prije doć) ili trpit loše ležanje i nedostatak snage na otvorenoj (al neće bit buke)... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.9.2017 22:27 (veki22).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Jakovp kaže...

 Zbilja moraš to pitati na forumu, ne možeš sam odlučiti? Kako mi možemo znati šta ti je veći gušt? Ili jednostavno voliš da ti drugi ljudi upravljaju životom?

 Po njegovim postovima se vidi da ne može napraviti ni korak u životu a da nekoga nije pitao nešto za to. Nesposobnost na vrhuncu, a i relativno je naporan sa glupim pitanjima, kao da ima 15 godina, jedan od one djece koju nitko ne voli i ne želi se družiti s njima.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Veki je u pravu, ne znam sto je gore. Panda nije ni za jedno ni za drugo, a i automatik je pa... 

 

Hakeru, cini mi se da si dobro upucen u takve probleme :) 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ak HEP-ovci mogu jurit po Hrvatskoj uzduž i poprijeko u Pandici, možeš i ti tih 100km izdržat Ja bi radije otvorenom išao, autoput ne volim baš.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice