Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.195.044
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pala je cijena stotke sa 10.30kn na 10.15kn, prije 2mj je bila oko 9.80kn. Jedna od najgorih stvari kojih ti se mogu dogoditi je da zaglavis u voznji iza starkelje na skuteru, zakasnio sam zbog takvoga na posao danas.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Otkud informacija da je gorivo nekvalitetno u Bosni ? Mislim,tko je to kupio i ostao živ ?
Moji toce često u Bosni u dizela Golf 5,auto ima 230 tkm,dizne u tolerancijama,ne dimi i ne trokira i sličnu kilometražu napraviš sa istom količinom goriva.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ovisi od postaje do postaje. Moderan auto ne bih riskirao tociti u bosni konstantno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 16:12 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Nije ni meni jasno to. Moj passat vidi gorivo iz Hrvatske samo na autocesti kad nisam siguran da će biti dovoljno za doć doma. Inače s jednim spremnikom Metković-Zagreb i nazad, pa nadolijem za 100kn čisto da budem siguran. Razlika zna biti i do 1.8 kuna po litru.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...
Otkud informacija da je gorivo nekvalitetno u Bosni ? Mislim,tko je to kupio i ostao živ ?
Moji toce često u Bosni u dizela Golf 5,auto ima 230 tkm,dizne u tolerancijama,ne dimi i ne trokira i sličnu kilometražu napraviš sa istom količinom goriva.

 Samo prenosim što sam pročitao

LINK

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Pala je cijena stotke sa 10.30kn na 10.15kn, prije 2mj je bila oko 9.80kn. Jedna od najgorih stvari kojih ti se mogu dogoditi je da zaglavis u voznji iza starkelje na skuteru, zakasnio sam zbog takvoga na posao danas.

 Šta ti voziš da ti treba stotka, Porschea 911 GT3 RS? Na normalnim autima razlika nema nikakvog učinka, osim što platiš više. Visoko oktansko gorivo do izražaja dolazi na supersportskim automobilima jer oni imaju propisano s kakvim gorivom se ostvaruju kakve performanse. Ne trebaš točiti gorivo s više oktana nego što je proizvođač propisao, što znači da u naše obične aute nema smisla ništa preko 95 (ili ako je 98 propisano), eventualno ona Class goriva s aditivima. Pa Amerika vozi iste aute kao mi a toče 89-93 oktana, a eto mi smo pametni pa točimo 100 u Passata 1.6 benzinca.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ja moram tocit 100tku zbog remapa,ali obicne aute cak i remapirane (moj je remapiran za 98 oktana) bolje je tocit 95 nego 100...95ca je cisce gorivo jer se brze trosi i ne provodi puno vremena u spremnicima na benzinskoj...gorivo najvise gubi na kvaliteti u spremnicima na benzinskoj...nerijetko su osteceni i puni raznih sranja poput vode zemlje itd...100tka samo za one koji moraju,ostali zapravo unose gorivo losije kvalitete a ne dobiju nista...jer stock ecu ne moze podesiti kut paljenja dovoljno da profitira od veci broj oktana!
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
ivanzu kaže...

Pala je cijena stotke sa 10.30kn na 10.15kn, prije 2mj je bila oko 9.80kn. Jedna od najgorih stvari kojih ti se mogu dogoditi je da zaglavis u voznji iza starkelje na skuteru, zakasnio sam zbog takvoga na posao danas.

 Šta ti voziš da ti treba stotka, Porschea 911 GT3 RS? Na normalnim autima razlika nema nikakvog učinka, osim što platiš više. Visoko oktansko gorivo do izražaja dolazi na supersportskim automobilima jer oni imaju propisano s kakvim gorivom se ostvaruju kakve performanse. Ne trebaš točiti gorivo s više oktana nego što je proizvođač propisao, što znači da u naše obične aute nema smisla ništa preko 95 (ili ako je 98 propisano), eventualno ona Class goriva s aditivima. Pa Amerika vozi iste aute kao mi a toče 89-93 oktana, a eto mi smo pametni pa točimo 100 u Passata 1.6 benzinca.

 Probaj tociti u turbaka 95 i 100 pa ces vidjeti razliku u mirnoci rada, procitaj malo i o LSPI-u.Usput ne bih ni skodilo znati raziliku izmedu AKI i RON standarda.

98 nema u prodaji znaci ide se na sljedecu visu brojku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 17:02 (ivanzu).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Golf 5 GTi standard na 95oct gorivu paljenje retardira i do 10 stupnjeva po cilindru. Tako isto i na drugim turbacima bili na remapu ili ne. Ja na polu imam 3 mape sada.. jedna stg1 98oct druga stage2+ 100oct i treća stg2+ 100oct+ par % nečega

Koji god auto da radim logiram i razlike se itekako vide

 

Tako da ako se hoćete bezbrižno vozit 100tka

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Retardira u minus sigurno 10,u plus ne vjerujem...5 je standard.
SmellsLikeTeenSpirit [S3AL]
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Meni je 2.5 max

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.11.2017 19:33 (ARazer).
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam u Alfu 156 2.0 JTS morao iskljucivo 98 ili 100 tociti. Benzinski motor sa direktim ubrizgavanjem goriva. Svaki put kad bi natocio 95icu, okretaji bi varirari u leru i auto bi trokirao u niskim okretajima. Nakon punog rezervara 100tke, ti problemi bi nestali.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ima netko iskustva sa "boost leak"om? 

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Ima netko iskustva sa "boost leak"om? 

no boost, no problems 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
True story
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kak netko može ovak gubit ulje i ne primjetit to, pa ovome ko da je karter puko, curi ulje ko mlijeko iz krave, za 500m će skroz ostat bez ulja i u sljedećih 500m će zaribat

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Kak netko može ovak gubit ulje i ne primjetit to, pa ovome ko da je karter puko, curi ulje ko mlijeko iz krave, za 500m će skroz ostat bez ulja i u sljedećih 500m će zaribat

 

 Možda imaš nekog " tunera " u kvartu pa je strgnuo čep kartera nekako i eto ti veselja.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Phantom_RI kaže...
 Možda imaš nekog " tunera " u kvartu pa je strgnuo čep kartera nekako i eto ti veselja.

 Slabi neki tjuner, nebi mu ni kosilicu pokazao da vidiš moguće da nije čep od ulja pritegnuo kako treba, pa ga izgubio negdje i gubi ulje na čepu

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Cim toliko curi trebalo bih mu upalit lampicu za ulje tako da mu vjerovatno nece ništa biti osim ako nije kao moj kolega sa bmw-om gdje svaka lamlica koja moze gori tako da ništa i ne znaš.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 17:00 (ivanzu).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Kontroliraju pojačano brzinu, mobitel i vezanje danas.


Ja išao starom cestom da ne platim cestarinu i ispala me kazna za brzinu više nego autocesta 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Kontroliraju pojačano brzinu, mobitel i vezanje danas.


Ja išao starom cestom da ne platim cestarinu i ispala me kazna za brzinu više nego autocesta 

Zbog toga ja stalno idem autocestom, jeftinije mi je.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

E, da pitam. 
Snimili su me iza zavoja i krenuli zamnom(ali nisu krenuli dok sam ih vidio, otišao sam iz vidokruga i tek su onda krenuli). Što bi bilo da sam nagazio i da me nisu stigli, ili da sam otišao na autocestu(jako blizu skretanje), pa da me opet nisu našli?

Snimali su pištoljem.

 

EDIT: Ma ja sam i htio starom cestom, ljepše je i zanimljivije, ali eto, desilo se...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 19:13 (chutac).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Kontroliraju pojačano brzinu, mobitel i vezanje danas.


Ja išao starom cestom da ne platim cestarinu i ispala me kazna za brzinu više nego autocesta 

 Ja mislim da su ovaj tjedan počeli pojačane akcije po Zg-u, a na kojoj staroj si kaznu pobro, tj di snimaju?

 

(šta nemaš pravo na usmenu opomenu za prvi prekršaj?)

 

EDIT: mislim da ti oni na tim ručnim snimačima brzine nemaju kamere, tj nemaju dokaz, jedino ako su ti zapamtili regu...

 

A možda imaš i sreće

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2017 19:24 (1BIT).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovdje

https://www.google.hr/maps/@45.3826861,14.8737011,3a,75y,254.92h,63.89t/data=!3m6!1e1!3m4!1slMJRMoLCg21KUnH8Pj-Q_g!2e0!7i13312!8i6656?hl=en

 

Spuštao se iz smjera Rijeke u smjeru Zagreba, bacio ga u petu i pustio gas, vozio oko 85. Vidio njih, prikočio, skužio da su me vidjeli i odustao od kočenja. Prolazim, gledam ja njih, gledaju oni mene i 2 min poslije, rotirke zamnom.

 

Sljedeći put kad sretnem patrolu sa laserom, budem nestao. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

U cijeloj HR su počeli sa tim akcijama, većinom jebavaju obične ljude dok one sa većim džepom se boje dirati.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Inace pazite i na autocestama na podrucjima di su radovi, pred 2 dana nekog ispred mene skinuli na mjestu di su radovi kod izlaza za VZ(iz ZG)

Realno mogli su i mene, ali sam imao srece.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Ne znam jel već bilo ovdje, ali trenutno je hrpa autožarulja od Osrama i Philipsa na akciji u Mall.hru sad za BF pa ak neko treba, 40-50% jeftinije je.

 

Fakat ima super ponuda, od bolji zarulja (H7 NBU laser za 130kn) do klasicnih za 15-20kn. I jos besplatna dostava.

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nisam baš upučen u žarulje, što uzeti, H7, a da nije svjetlost više vuče na bijelu? Osram Night Breaker?

 

Zadnjih mjesec dana sam dva puta promjenio žarulje kratkog svijetla, sad me zanima kako će biti sa malo skupljim. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Najbijelije od legalnih su ti Osram CoolBlue Intense i Philips WHiteVision, dok najbolje svijetle (doduše malo bolje žuto) Osram NighBreaker i Philis XtremeVison. Info od lika koji je isprobal i radi u podaji autodijelova.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dv14 kaže...

Nisam baš upučen u žarulje, što uzeti, H7, a da nije svjetlost više vuče na bijelu? Osram Night Breaker?

 

Zadnjih mjesec dana sam dva puta promjenio žarulje kratkog svijetla, sad me zanima kako će biti sa malo skupljim. 

 krepat ce isto ko i ova od 20 kn

xfact
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice