Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.196.257
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma nisam mislio ništa prespajati i s električarima imati posla nego na ovo, samo koliko je to učinkovito ne znam baš. A i što se može na postojećem sicu bez grijanja promjeniti osim da ga komplet ne promjeniš s onim koji ima već ugrađeno grijanje a onda već dolazi i pitanje kompatibilnosti s autom koji to nema tvornički što se tiče struje i elektronike općenito. Može ispasti skup sport.

 

Edit: ivanzu ukazao koliko smisla ima

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 22:44 (vrinho).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Digneš tapicirung i staviš grijače i odrediš gdje će ti biti tipka za kontrolu. To je najmanji problem, problem je od kuda struju povući.

Moraš imati dovoljno debele žice, osigurač, moraš se pobrinuti da je alternator dostatan...


Struja je grda i ja ju mrzim 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam koliko je to sigurno jer 12V uticnica je ogranicena na nekih 100W.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 22:47 (ivanzu).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A jbt, radije da mi se šupak smrzava nego da spalim auto jer kakve sam ja sreće...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
MatijaZG kaže...
chutac kaže...

Najlakše je staviti grijanje siceva.
To je čudo kad uđeš na -10, a sic bude vruć

 Ja prvi put imam grijana sjedala u E46. A6 C5 i sve 156ice i GT nisu imali. Fora stvar ali nije bas najzdravija.

 Zdravlje?

Mislim da utjece na cirkulaciju krvi ili tako nesto.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Postoje grijane navlake na 12v, sestra ima u autu i dobro zagrije zic
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kakva su to pitanja, normalno da postoji grijana navlaka za sjedala.
http://www.ebay.com/bhp/car-seat-warmer

zdravlje? pozitivno utjece na zdravlje.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad vozis po hrvatskim cestama. 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imam problem s očitavanjem odnosno neočitavanjem multimedije u bmw trojku iz 2010g. Naime, jedno vrijeme mi je radio random usb od 16gb i pjesme su isle tim putem i od jednom ga je prestao ocitavat, probavao druge usb-ove, ista stvar.
CD također ne učitava.
Ima tko rjesenja/iskustva?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

pobrini da je fat 32 na usb stavljen tjekom formatiranja, ako nerade i dalje, vj fizicko ostecenje, lemilica u ruke i cupanje usb/a sa neke mrtve maticne il slicno

6 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jel mi može netko napisati postupak kod kupnje rabljenog auta, još je regan godinu dana znam da trebam u poreznu pa u mup ali može mi to netko malo objasnit i koliko dana treba dok dobijem druge tablice za auto?

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
kratos091 kaže...

Razmišljam lagano o kupnji prvog auta, pa sam malo gledao Focusa 2011-2014 recimo. Cilj bi bio pronaći neki do 120k km recimo. Jeli bilo ovdje rasprave o 1.6 TDCI? Kakav se pokazao, ima neki poznazih problema? Može li napraviti 200k+ km?

Prvi izbor bi mi bila Mazda 3, ili možda Golf, ali preskupo (precjenjeno?) oboje. 

 Imamo cmaxa 1.6 tdci sa 85kw, evo sad ce 170 tkm, u 3 mjeseca kaj ga imamo nigdje problema, na -6 pali na zub, dosta mala potrosnja (u gradu oko 6-6.5, po otvorenom na tempomatu na 120 oko 5.5) i mali broj okretaja na vecim brzinama, nigdje nikaj ne curi oko motora.. sve u svemu, izgleda da je motor odl 

Battleog - 191silvinjo
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivan30004 kaže...

Jel mi može netko napisati postupak kod kupnje rabljenog auta, još je regan godinu dana znam da trebam u poreznu pa u mup ali može mi to netko malo objasnit i koliko dana treba dok dobijem druge tablice za auto?

 Ovjera ugovora od strane javnog bilježnika ili kuće za prodaju automobila - u poreznu platit porez - na tehnički riješit papire i tablice - u MUP ovjerit prometnu - vratit se po tablice na tehnički. Tako je do kraja ove godine, od 1.1.2018 će se sve obavljati na stanici za tehnički pregled, a ni ugovor neće morati biti ovjeren kod javnog bilježnika. Googlaj malo o tome pa se informiraj.

hahhaajaads kaže...

 Imamo cmaxa 1.6 tdci sa 85kw, evo sad ce 170 tkm, u 3 mjeseca kaj ga imamo nigdje problema, na -6 pali na zub, dosta mala potrosnja (u gradu oko 6-6.5, po otvorenom na tempomatu na 120 oko 5.5) i mali broj okretaja na vecim brzinama, nigdje nikaj ne curi oko motora.. sve u svemu, izgleda da je motor odl 

 Svaka čast ako u 3 mjeseca korištenja možeš ocijeniti je li motor odličan ili nije.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

 Svaka čast ako u 3 mjeseca korištenja možeš ocijeniti je li motor odličan ili nije.

 Cak bi rekao da mozes, ukoliko radis dosta km. Ja u 2 mj napravio 7tkm i vidim da ne trosi niti priblizno ulja kao prosli motor. Bolje pali itd... Neke stvari mozes vidjeti, jbg za neke duze treba.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Cak bi rekao da mozes, ukoliko radis dosta km. Ja u 2 mj napravio 7tkm i vidim da ne trosi niti priblizno ulja kao prosli motor. Bolje pali itd... Neke stvari mozes vidjeti, jbg za neke duze treba.

 Za ulje ok, tu se slažem, ali za paljenje ne. Na to može utjecati puno faktora, loše dizne, kompresija, grijači, akumulator, anlaser, alternator itd. U 3 mjeseca ne možeš reći da je dobar motor, pa ni sa 7k km. Ajde da praviš 10+k km mjesečno i da, ali ovako ne. Jer ako radi odlično tokom prva tri mjeseca, može se sve živo pokvariti u naredna tri. Nema pravila.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A cuj, svaki dan on napravi oko 70km, svaki dan je na vise od 3000 obrtaja, jedini trosak koji smo napravili a to je mali servis(nije trebalo ali, bar mi poslije svakog kupljenog auta radimo mali servis), znaci ulje, filter ulja, filter kabine i zadnje disk plocice posto su bile dosta potrosene

 

Battleog - 191silvinjo
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Isto tako za rabljeni ne možeš suditi kakva je kvaliteta.
Jer neće motor biti jednako pouzdan(ili što kažeš,odličan) ako ga je vozio netko tko je radio servise svakih 15 sa kvalitetnim dijelovima, čekao da se ugrije, nije ga gasio odmah nakon napora ili ako ga je vozio netko tko ga je servisirao svakih 30 tisuća sa W5 dijelovima i odmah hladnog gazio do ibera.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Za motor se moze reci dal je dobar tek nakon minimalno 5 godina i barem 200k km.

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

no dobro, ja sam rekao stanje nakon 3 mjeseca, mozda bas sutra turbina ode (nedaj boze)

Battleog - 191silvinjo
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Isto tako za rabljeni ne možeš suditi kakva je kvaliteta.
Jer neće motor biti jednako pouzdan(ili što kažeš,odličan) ako ga je vozio netko tko je radio servise svakih 15 sa kvalitetnim dijelovima, čekao da se ugrije, nije ga gasio odmah nakon napora ili ako ga je vozio netko tko ga je servisirao svakih 30 tisuća sa W5 dijelovima i odmah hladnog gazio do ibera.

 Isto tako jako utječe broj korisnika istog vozila. Ne toliko broj vlasnika sveukupno nego ukoliko je jedna cijela obitelj koristila isto vozilo naizmjenice.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...
Fake_Alert kaže...

 Cak bi rekao da mozes, ukoliko radis dosta km. Ja u 2 mj napravio 7tkm i vidim da ne trosi niti priblizno ulja kao prosli motor. Bolje pali itd... Neke stvari mozes vidjeti, jbg za neke duze treba.

 Za ulje ok, tu se slažem, ali za paljenje ne. Na to može utjecati puno faktora, loše dizne, kompresija, grijači, akumulator, anlaser, alternator itd. U 3 mjeseca ne možeš reći da je dobar motor, pa ni sa 7k km. Ajde da praviš 10+k km mjesečno i da, ali ovako ne. Jer ako radi odlično tokom prva tri mjeseca, može se sve živo pokvariti u naredna tri. Nema pravila.

 Ovisi kad ga kupis. Ja sam motor ugradio krajem 9og mj... 3 mj ce bit tam u 1mj i do tada ce biti minusa kao u prici tako da cu vidjeti paljenje :)

No razumijem te sto hoces reci, kod novih auta puno stvari moze biti problem... 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod motora sa pretkomorom bitno je da svi grijaci rade cak i po ljeti, ako svi rade palit ce on i na -20 bez nekih problema.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kod motora sa pretkomorom bitno je da svi grijaci rade cak i po ljeti, ako svi rade palit ce on i na -20 bez nekih problema.

 To si u pravu. 2 mi nisu radila u pol ljeta i jedva je palio. Dok npr TDI bez grijaca pali bez problema

 

edit: ako ti nije problem da objasnis malo sto sluze te pretkomore i to jer navodno na mom motoru vole popucati... nisam jos to nikada istrazivao.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 22:30 (Fake_Alert).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

Za motor se moze reci dal je dobar tek nakon minimalno 5 godina i barem 200k km.

 ja u 16-oj godini još nisam prešao 200 000

 

(uskoro ću 150 000 zaokružit)

 

BTW: godine prolaze, auto služi

 

EDIT:

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 22:36 (1BIT).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 ja u 16-oj godini još nisam prešao 200 000

 

(uskoro ću 150 000 zaokružit)

Ja sam nedavno prosao 100 000,  jos malo pa te stizem 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...
ivanzu kaže...

Kod motora sa pretkomorom bitno je da svi grijaci rade cak i po ljeti, ako svi rade palit ce on i na -20 bez nekih problema.

 To si u pravu. 2 mi nisu radila u pol ljeta i jedva je palio. Dok npr TDI bez grijaca pali bez problema

 

edit: ako ti nije problem da objasnis malo sto sluze te pretkomore i to jer navodno na mom motoru vole popucati... nisam jos to nikada istrazivao.

 1.6D ti nema cistu pretkomoru nego nesto slicno tome, na engleskom ti se zove swirl chamber ili vrtlozna komora. Razlog koristenja komore je jer u to vrijeme nisu postojali dovoljno jaki injektori da mogu uspjesno pomijesati zrak i dizel pa da ga kompresija zapali, zato grijaci moraju raditi cak i po ljeti, a grijac ide u pretkomoru. Razlog pucanja komore je jer paljenje goriva pocinje u komori gdje se stvaraju veliki pritisci pa se tek onda siri u podrucije klipa gdje gorivo sagorjeva do kraja. Ovdje imas nesto informacija: http://autoportal.hr/clanak/bilo_pa_proslo_usisni_dizelski_motori_zlatna_vremena_bez_turbopunjaca

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 23:56 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko zapravo malo znam o tom motoru. Grijac zapravo zagrijava gorivo tj smjesu a ne zrak 

Hvala ivanzu

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 ja u 16-oj godini još nisam prešao 200 000

 

(uskoro ću 150 000 zaokružit)

 

BTW: godine prolaze, auto služi

 

EDIT:

 Ja sam baš bacio đir sa E46icom i bio na kavi sa njima. Video je montirao jedan dečko iz zadra koji baš ima oko za fotografiju. Njegova je ova crvena 145ica QV, tj 2.0 TS 110kW. Auto složen sa ukusom i stvarno lijep uživo. Crna je od jednog frenda iz Delnica, inace cajac. Ima i 159ku crvenu. Bilo je nekoliko zanimljivih alfica, ali realno, osim Giulie, ne bih ništa drugo gledao kupiti.

 

Ne znam koliko pratiš događaje među hrvatskim alfistima, ali u zadnjih godinu i pol od kad sam ja prestao sudjelovati na susretima, osnovali su 3 dodatne grupe. Prije je bilo samo Alfisti.hr a sada ih ima sveukupno 4. Jedan frend koji sada ima isto BMW, inace bivsi "alfista" kao i ja, je rekao da ima više alfistickih grupa nego što ima ispravnih alfi na podrucju Hrvatske

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

i koji vam je najdrazi meho 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

i koji vam je najdrazi meho 

 Zadnja Alfa koja je bila na moje ime je otisla u 5. mj

Iako, sada sa E46 320d sam isto pjesice vec dva dana. Automatik na povratku iz Novog Sada me je poceo zezati i nije mi saltao u D dalje od trece. Trebao sam sekvencijalno mijenjati. Mjenjac je repariran u Tomiću prije 4 mj. Imam račun i jamstvo, pa se nadam proci bez troskova. Ne bih znao sto je prouzrokovalo taj kvar. Auto ima 220.000km i ja sam treci vlasnik. Drugi ga je kupio kad je auto bio godinu dana star. Stajao je dobra dva mj prije nego sam ga ja nabavio. Cijeli put prema Novom Sadu sam izazivao kick down, pa je mozda to sjebalo stvar. Vidjet cu sto ce mi reci u Tomiću.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice