Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.064
|
čitano: 13.203.926
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Znam samo da su to auti poznati po tome da unište crash test poligon

uf, odmah se sjetim prošle godine kad me ženskica napucala u zadnji kraj od toyote ma semaforu

izlazim van i vidim volvo star barem 10-ak godina, pa kud baš taj tenk mislim se

dolazim do auta i gledam kako mu je maska razjebana, poklopac se digao, branik zijeva... mislim se - pa na što onda liči moj auto

pogledam u zadnji kraj svoje toyote - skoro pa ništa, tek kasnije skužio da mi je vezni lim nabijen za pola centimetra unutra (stražnja vrata se malo teže zatvaraju), branik malo ogrebam i ništa drugo

čudo 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jbg, godine su učinile svoje, svaka generacija je sve bolja i bolja. tko bi moga posmislit da će ovaj sudar ovako završit, kad pogledas aute prije pomisliš da će volvo katapultirat renaulta nazad u francusku

 

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bruno11 kaže...

Jbg, godine su učinile svoje, svaka generacija je sve bolja i bolja. tko bi moga posmislit da će ovaj sudar ovako završit, kad pogledas aute prije pomisliš da će volvo katapultirat renaulta nazad u francusku

 moja toyota je još starija od tog volva...

ma ne mislim da je bila čvršća, jednostavno se tako pogodilo 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1ibt, ovaj filmic sta si stavio...iziritirao me. nemozes tako nesto. nemozes. :/ jadan motor...to mi kao da si mi ugurao prst u oko...

 

ugl netko govorio da su skupi XC70, neka jesu. prodam monovolumena i vts-a i uzmem ovo i kao drugi auto neku kantu od 1000e sa izgrebanim branicima, tako da nije zao po gradu i mir.

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jesu se pojavili kakvi novi zakoni oko bušenja tablica?
Jel se prolazi tehnički sa time?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ruske, mijenjao bi sportskog kupea i monovolumena sa 330 konja za SUV? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

nije mi dovoljan monovolumen, ocu poviseni karavan. prije sam brijao na allroad, ali kad sam se sjetio XC-a, ocu SAMO TO. sjecam se dok sam radio u volvu, kakve su to mrcine nezaustavljive...hjao...

 

btw. 320ks, nije 330...sad kad imam dokaz, ne moram pisati bzvz :P

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dosli staracki dani.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

1ibt, ovaj filmic sta si stavio...iziritirao me. nemozes tako nesto. nemozes. :/ jadan motor...to mi kao da si mi ugurao prst u oko...

 

 

 hah, nije ni meni drago, al da nema takvih ljudi koji uživaju klati motore, čovjek nikada nebi znao šta sve mogu podnjeti i izdržati, bitno je na tuđim greškama učiti, a da nema grešaka, čovjek nikada ništa nebi naučio

 

OT:

Pitanje za sve, danas sam si uplatio policu osiguranja (bila akcija neka), tehnički mi je početkom 3-eg mjeseca, ono šta me zanima, veli mi ženska iz osiguranja da nemogu proć tehnički ako mi se adresa stanovanja na prometnoj ne poklapa, tj veli da moram novu prometnu radit...preselio sam se prošle godine i prijavio na novu adresu, promijenio sve dokumente osim prometne, tj nova adresa mi je na svim dokumentima osim na prometnoj, a prometnu sam ko za peh isto prošle godine mijenjao jer mi je stara bila puna, tako da u novoj imam samo jedan žig i staru adresu, jel se baš mora mijenjat praktički nova prometna zbog adrese, jel netko imao sličnu sitluaciju?

 

A uz to sve imam još i upisanu dimenziju guma 195 50 R15 koju mi je ženska iz mup-a prepisala kao glavnu dimenziju, tj krivu (trebala je bit upisana kao dodatna, a ne glavna, auto mi je tvornički došao na 13" kotačima, a ne 15"), za tu dimenziju se inaće treba atest da bi se mogla upisati u prometnu (ja ga naravno nisam napravio...), vjerojatno mi ju neće opet krivu prepisati, pa mi se baš ne mijenja prometna, jer bi novom prometnom vjerojatno izgubio tu dimenziju...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2018 21:08 (1BIT).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam kako to ide, ali kada sam upisivao dodatne dimenzije za VTS-a, lik mi je našao popis svih dimenzija na svim c4-jima prve generacije i rekao da odaberem koje želim iako za 2.0 180 nisu sve atestirane(tipa 205/55/16 koju imam za zimu uopće ne ide na VTS službeno, a ja ju imam u prometnoj).

 

Na c4 mi je pak na tehničkom sve upisao bez mog pitanja, ali kasnije me pitao jel želim još koju da dopiše.

 

To je valjda kak na koga naletiš.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Meni nedaju na tehničkom sve dimenzije tog modela, već samo dimenzije tog modela za baš taj motor i to samo dvije idu na 1.2 8v motor, a 1.8 16v ima dimenziju 185 55 R15 i ta je full rijetka i skupa, pa ljudi rađe kupuju 195 50 R15, al ni tu 185 55 R15 mi neće upisati, mada je dolazila na punto tvornički...

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koja je procedura da ti dopiš dodatnu dimenziju u prometnu? Se treba kaj dodatno plačat?

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Na redovnom tehničkom ništa, vanredno 105 kuna. Dođeš, kažeš da hoćeš nove dimenzije, oni nađu u katalogu i upišu. Sad, 1BIT-u su htjeli upisati homologirane za njegov motor, meni su htjeli za cijeli model auta.

Preko veze će ti vjerojatno upisati koje god brojeve hoćeš 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
picajzla0707 kaže...
1BIT kaže...

Znam samo da su to auti poznati po tome da unište crash test poligon

uf, odmah se sjetim prošle godine kad me ženskica napucala u zadnji kraj od toyote ma semaforu

izlazim van i vidim volvo star barem 10-ak godina, pa kud baš taj tenk mislim se

dolazim do auta i gledam kako mu je maska razjebana, poklopac se digao, branik zijeva... mislim se - pa na što onda liči moj auto

pogledam u zadnji kraj svoje toyote - skoro pa ništa, tek kasnije skužio da mi je vezni lim nabijen za pola centimetra unutra (stražnja vrata se malo teže zatvaraju), branik malo ogrebam i ništa drugo

čudo 

 

picajzla0707 kaže...
ma ne mislim da je bila čvršća, jednostavno se tako pogodilo 

 Kod takvih sudara, dok se dvoje napucaju, 99% slučajeva prvi auto nema gotovu nikakvu štetu na stražnjem dijelu auta, samo branik i nosači. Dok drugi auto ima razbiti cijeli prvi kraj, branik, lampe, hauba, blatobrani i ak je jači udarac ide kiler, nosači...Vidio već dosta takvih surada i uvijek ista priča.

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Osa kaže...

 Kod takvih sudara, dok se dvoje napucaju, 99% slučajeva prvi auto nema gotovu nikakvu štetu na stražnjem dijelu auta, samo branik i nosači. Dok drugi auto ima razbiti cijeli prvi kraj, branik, lampe, hauba, blatobrani i ak je jači udarac ide kiler, nosači...Vidio već dosta takvih surada i uvijek ista priča.

 ma ok, samo možeš misliti kad sam izlazio iz auta i vidio da me zveknuo tenk da mi nije bilo svejedno i da sa mislio na prvu da mi je skašio zadnji kraj

nije to neka šteta niti problem, ionako je drkenjam po gradu dok god vozi i nemam investicija u popravke (ulje, filteri, gorivo, rega.... blaženi japanci i nakon 20+ godina), ali opet ti nije svejedno 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dosta tih sudara se desi jer se ekipi ne vide stop svijetla po danu pogotovo ljeti, onda telefon i tipkanje, naglo kocenje kada dode zuto svijetlo a ovaj iza se zalaufao... najgori sudari au mi bocni. Kada jedan kreten radi slalom a obicni covjek se hoce prestrojit i onda se bocno poljube....doslovno moras razmisljas za auto u svom krugu od 10 m ako mislis proci bez problema u prometu jer su kao sasavi...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

evo kad se vec prica o transporterima (i) traktorima

ima jos toga na njemu za radit, ali ide i sluzi, ima 430k km na satu, trosi ulje ali sta je jadan sve pretrpio dobar je. kada skupim novaca budem mu karike promjenio pa se to mozda smanji.

s obzirom da je nabavljen za 1500kn i u njega nije ni nesto previse ulozeno ja sam super zadovoljan

van grada trosi oko 6.5l kada ide cca 100km/h (ni ne ide inace bog zna sto puno vise)

mana mu je sto je neudoban

volio bih mu jos staviti nosac za tocak na zadnja ljeva vrata, na druga ljestve,  one nosace na krov, reflektore ko sto imaju na raly-u i bull bar. prozore sam nabavio no treba izrezat i stavit i kasnije mozda atest na 9 sjedala

ideja je s njim za vikende na more

 Znam da je prošlo puno vremena od posta, ali zanima me napreduju li radovi na ovome čudu. 

 

Lutajući internetom naletim na Outside Van, pa sam se sjetio da je na forumu netko pokušavao isto :D

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
bruno11 kaže...
ShadoW kaže...

evo kad se vec prica o transporterima (i) traktorima

ima jos toga na njemu za radit, ali ide i sluzi, ima 430k km na satu, trosi ulje ali sta je jadan sve pretrpio dobar je. kada skupim novaca budem mu karike promjenio pa se to mozda smanji.

s obzirom da je nabavljen za 1500kn i u njega nije ni nesto previse ulozeno ja sam super zadovoljan

van grada trosi oko 6.5l kada ide cca 100km/h (ni ne ide inace bog zna sto puno vise)

mana mu je sto je neudoban

volio bih mu jos staviti nosac za tocak na zadnja ljeva vrata, na druga ljestve,  one nosace na krov, reflektore ko sto imaju na raly-u i bull bar. prozore sam nabavio no treba izrezat i stavit i kasnije mozda atest na 9 sjedala

ideja je s njim za vikende na more

 Znam da je prošlo puno vremena od posta, ali zanima me napreduju li radovi na ovome čudu. 

 

Lutajući internetom naletim na Outside Van, pa sam se sjetio da je na forumu netko pokušavao isto :D

 evo, registriran prije tjedan dana.

 

Prije toga napravljena generalka motora (dobio nove kosuljice tvornickih dimenzija) tako da vise ne trosi ulje (za sada na 1200km nije nista potrosio, nakon toga je promjenjeno i sad ide redovno mjenjanje).  promjenjeni su i trapovi ispred.


Zavrsio je bio u kanalu (duga prica, nisam ja vozio) pa je onda to sve malo nazadovalo.

 

Nakon sto sjedne placa mjenjam mu homokineticke i najvjerojatnije amortizere, trebat cu mu jos blatobran promjeniti od udarca i nakon toga nadam se ide nosac za tocak na zadnja vrata i bullbar ispred sa reflektorima.
Stakla sam nabavio, ali sjedala, pojaseve i tapacirunge jos nisam. Jos uvijek pokusavam odlucit hoce li ici atest na 8/9 sjedala. Volio bih mu i ispred staviti neka udobnija jer ova su uzas.

edit:
volio bih i ovako nesto jednog dana

http://busman.be/t3dezent/

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 15:19 (ShadoW).
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...
Lord_Marko kaže...

1.6 PSA 80KW motor - SMECE!!!

 Kaj pa je?

 

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zavrsen veliki servis na ova auta, stavljeni u oglasnik i tako to :)

 

sutra sa cuprom u milano, tempomat 200 xD

12 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipi,
zanima me da li tko ima iskustva sa 225.45.17 dimenzijama guma. Te koje (ljetne) gume mi savjetujete da kupim u toj dimenziji, gledao sam bridgestone turanza ali svasta se pise po forumima a ja iskustva bas nemam , gledam gume do nekekvih 100-130€. 

Takoder me zanima da li postoji nesto nekakva tablica da znam koje gume idu na koje felge. npr ako bih sad uzeo 18 felge ,onda koje gume mogu stavit tj koju sirinu visinu?

Ima li tko iskustva u promjeni mikroprekidača u golfu 4 u vozačevim vratima.

Može
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

zavrsen veliki servis na ova auta, stavljeni u oglasnik i tako to :)

 

sutra sa cuprom u milano, tempomat 200 xD

 Slikaj mi Monzu 

ante5656 kaže...

Pozdrav ekipi,
zanima me da li tko ima iskustva sa 225.45.17 dimenzijama guma. Te koje (ljetne) gume mi savjetujete da kupim u toj dimenziji, gledao sam bridgestone turanza ali svasta se pise po forumima a ja iskustva bas nemam , gledam gume do nekekvih 100-130€. 

Takoder me zanima da li postoji nesto nekakva tablica da znam koje gume idu na koje felge. npr ako bih sad uzeo 18 felge ,onda koje gume mogu stavit tj koju sirinu visinu?

Ima li tko iskustva u promjeni mikroprekidača u golfu 4 u vozačevim vratima.

 Ja sebi razmišljam na toj dimenziji između Bridgestone T001 EVO, Dunlop RT2 i Save UHP2.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

zavrsen veliki servis na ova auta, stavljeni u oglasnik i tako to :)

 

sutra sa cuprom u milano, tempomat 200 xD

" I NE TRAZIM ZAMJENU ZA JAGUARE V8, GOLFOVE 2, EURO 3 DIZELE I DIZELE SA MANJE OD 100KS I OSTALE SULUDE PONUDE TIPA HRANU ZA SVINJE, GRADEVINSKI MATERIJAL, MOCNOG TICA 0,8 OD DJEDA sa 30TKM, KUPAONSKE PLOCICE, PUNICU I NJENU OBITELJ I SL. ---"

Je li ovaj dio zaštićen copyrightom? Mogu li ga koristit kad svoga stavin u oglasnik? :D

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Od PSA motora samo 2.0HDI,dok 1.6 nije tako pouzdan a za benzinske ne znam

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...
RuskeGTT kaže...

zavrsen veliki servis na ova auta, stavljeni u oglasnik i tako to :)

 

sutra sa cuprom u milano, tempomat 200 xD

 Slikaj mi Monzu 

 vidis vidis, mogao bi proc tamo pogledat malo ako ima sta, mozda nazicam da me puste krug dva xD

bruno11 kaže...
RuskeGTT kaže...

zavrsen veliki servis na ova auta, stavljeni u oglasnik i tako to :)

 

sutra sa cuprom u milano, tempomat 200 xD

" I NE TRAZIM ZAMJENU ZA JAGUARE V8, GOLFOVE 2, EURO 3 DIZELE I DIZELE SA MANJE OD 100KS I OSTALE SULUDE PONUDE TIPA HRANU ZA SVINJE, GRADEVINSKI MATERIJAL, MOCNOG TICA 0,8 OD DJEDA sa 30TKM, KUPAONSKE PLOCICE, PUNICU I NJENU OBITELJ I SL. ---"

Je li ovaj dio zaštićen copyrightom? Mogu li ga koristit kad svoga stavin u oglasnik? :D

 hahahaha, slobodno ako te veseli :)

sstrmi kaže...

Od PSA motora samo 2.0HDI,dok 1.6 nije tako pouzdan a za benzinske ne znam

 stvarno je 2.0 toliko dobar? gledam bas jednog sa 266tkm, navodno na 250tkm distribucija

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Od šogora 307SW ima 200tkm i 13 godina i nikakvih,ni najmanjih problema dosad - motor 2.0HDI 130KS

sestra ima 206QS 2.0HDI 90ks 2004,180tkm i isto nikakvih problema

Dok od šogora brat ima 407SW,isto 2.0HDI,mislim da 2005 ili 2006 i ima 320tkm bez ikakvih problema.

Tako da su fakat dobri 2.0HDI,vidio sam na njuškalu jedan 307SW taxi sa 640tkm i dalje ide

I općenito po oglasima te 2.0HDI sa po 250-300tkm

Dok za benzinske od PSA stvarno ne znam

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo dogovoren sa boljom polovicom posjet Monzi :) jos ako mi dozvole da udem u krug parka, isao bi malo pucat iz spuha u onom tunelu ispod staze :) a i ic cemo djir bajkovima po stazi

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jebem ti sve, ljubomoran sam!!

Ima da napraviš par slika, nemoj se zajebavat 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Dok za benzinske od PSA stvarno ne znam

 Ja znam da 1.8 iz Xantije i 2.0 iz VTS-a slove kao nepoderivi. A ostali motori i nisu baš PSA, uglavnom su posuđeni/derivati tuđih.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice