Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.063
|
čitano: 13.201.496
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel normalno da autu treba preko 5 min da uopće počne puhati topli zrak po šajbi i općenito grijati kad je hladno vani? Na starom twingu 2008 mi je u par minuta raspuho cijelu šajbu i lagano već grijao. Svako jutro sad čekam i po 7,8 min da uopće nekaj spuše sprijeda da ikaj vidim i krenem. Nakon određenog vremena radi sve normalno. Ali da toliko baš treba čekati svako jutro je za popizditi. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Od šogora 307SW ima 200tkm i 13 godina i nikakvih,ni najmanjih problema dosad - motor 2.0HDI 130KS

sestra ima 206QS 2.0HDI 90ks 2004,180tkm i isto nikakvih problema

Dok od šogora brat ima 407SW,isto 2.0HDI,mislim da 2005 ili 2006 i ima 320tkm bez ikakvih problema.

Tako da su fakat dobri 2.0HDI,vidio sam na njuškalu jedan 307SW taxi sa 640tkm i dalje ide

I općenito po oglasima te 2.0HDI sa po 250-300tkm

Dok za benzinske od PSA stvarno ne znam

 kod mene u 406 2.0 hdi 80 kw ima 450 000 km i radi ko sat, veliki servis jako jeftin inace.. 1.6 hdi bolje izbjegavat sve do 2012 mislim.. tad su ih sredili i oke su

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
Odličan je 2.0 HDi, bar ovi stariji.
Kod mene je isto u 406 2.0 HDi trenutno na 225k km. Da kucnem u drvo, nije bilo nikakvih problema što se tiče motora. Tko voli malo štediti na gasu, može se dobro spustiti otvorena potrošnja.


Što više gledam, to mi se više sviđa GTV. Prije mi nije auto bio toliko napet, ali sada je druga priča. Nije najljepši, ali ima zanimljivu liniju. Jedino što navodno ima problematičniji i skuplji ovjes od 147/156.
Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipa, na gumama od curinog Ria imamo iritantan problem. Prije nepunih mjesec dana sam napumpao gume na 2,5 da bi ih danas išli kontrolirati, sve su bile na 2,1 a prednja desna s kojom ima najviše problema je pala na 1,3 (?!).

 

Tako smo i reagirali jer je skužila da se praktički vozi na felgi i da auto zanosi. E sad, ventile su joj mijenjali, barem tako kaže, kad su montirali i balansirali zimske u 11/2017.

 

Šta bi to moglo biti osim ventila, možda nekakav šaraf ili staklo, pa da se vozi s njim u gumi? Gledao sam koliko sam mogao po dvorištu i ništa nisam primjetio ovako s vanjske strane i po crti, polako je davala gas mic po mic cijelu rotaciju da pogledam. Možda je s unutarnje strane..

 

Tlak je u svima pao sa 2,5 na 2,1 a na prednjoj desnoj već treći put od 11 mjeseca na 1,2 - 1,5. Gume su Fulde Kristal Montero 3, i odlične su, al ovo baš ide na k..

 

In the name of tragedy...
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Najlakse ti je skinuti kotac i u spricu carli+voda i naspricati gumu, vidjet ces di pusta po mjehuricima.

Moguce je jos da je felga ostecena ili rub gume koji je uz felgu.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
thedream kaže...

Ekipa, na gumama od curinog Ria imamo iritantan problem. Prije nepunih mjesec dana sam napumpao gume na 2,5 da bi ih danas išli kontrolirati, sve su bile na 2,1 a prednja desna s kojom ima najviše problema je pala na 1,3 (?!).

 

Tako smo i reagirali jer je skužila da se praktički vozi na felgi i da auto zanosi. E sad, ventile su joj mijenjali, barem tako kaže, kad su montirali i balansirali zimske u 11/2017.

 

Šta bi to moglo biti osim ventila, možda nekakav šaraf ili staklo, pa da se vozi s njim u gumi? Gledao sam koliko sam mogao po dvorištu i ništa nisam primjetio ovako s vanjske strane i po crti, polako je davala gas mic po mic cijelu rotaciju da pogledam. Možda je s unutarnje strane..

 

Tlak je u svima pao sa 2,5 na 2,1 a na prednjoj desnoj već treći put od 11 mjeseca na 1,2 - 1,5. Gume su Fulde Kristal Montero 3, i odlične su, al ovo baš ide na k..

 

 hm, zanimljivo, možda su gume takve, sa greškom, porozne, pa puštaju, kad već sve 4 puštaju, a ne samo jedna, jedino kaj mi pada na pamet su oni sprejevi za krpanje guma, oni bi nakon nekog vremena trebali popuniti i začepiti sva mijesta di gume puštaju, pa možeš sa time probati, samo ne znam dal se to da očistit sa unutarnje strane felgi, da ti ne ostane vječno flekavo, nije da se vidi, al opet... ->LINK

 

Nego ot:

Danas padao snijeg, nije se nešto previše primao, al svejedno si mislim malo izać van i zguštat, na kraju snijega nigdje, sve se otopilo

Prvo sam otišao tankat, natankao 43L, od 47L, znači sa 5L goriva sam došao na benzinsku

 

Spojio sam mob sa obd-om i malo sprobao kak to snima, dosta lag-a i kasne informacije, al sobzirom da sam kupio najjeftiniji junk od obd II čitača za nekih 40-ak kuna sa ebay-a, nemogu se žalit...

Nego evo baš je prošli mjesec kod Borovja bila nesreća di je bakica prelazila zebru i golf VI ju je pomela i na mjestu usmrtila, danas sam uspio na kameri uhvatit lika kako prelazi tu istu zebru, nama debelo zeleno, njemu crveno, al boli njega briga, sluša muziku prek slušalica i prelazi cestu, ko mala beba, ja moram pazit na njega, jer on nije u staju pazit sam na sebe...

 
 

video mi traje 48min i ima 6Gb, tak da najvjerojatnije mi se nebu danas upload-al...

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 14:17 (1BIT).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Kiky877 kaže...

Jel normalno da autu treba preko 5 min da uopće počne puhati topli zrak po šajbi i općenito grijati kad je hladno vani? Na starom twingu 2008 mi je u par minuta raspuho cijelu šajbu i lagano već grijao. Svako jutro sad čekam i po 7,8 min da uopće nekaj spuše sprijeda da ikaj vidim i krenem. Nakon određenog vremena radi sve normalno. Ali da toliko baš treba čekati svako jutro je za popizditi. 

Ako je dizel to je sasvim normalno, jucer vozio ''traktor'' od starog po gradu pa to nikak da se zgrije.

Magljenje ti je normalna stvar po ovom snijeznom vremenu, makar postoje neki trikovi da se smanji.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
Kiky877 kaže...

Jel normalno da autu treba preko 5 min da uopće počne puhati topli zrak po šajbi i općenito grijati kad je hladno vani? Na starom twingu 2008 mi je u par minuta raspuho cijelu šajbu i lagano već grijao. Svako jutro sad čekam i po 7,8 min da uopće nekaj spuše sprijeda da ikaj vidim i krenem. Nakon određenog vremena radi sve normalno. Ali da toliko baš treba čekati svako jutro je za popizditi. 

Ako je dizel to je sasvim normalno, jucer vozio ''traktor'' od starog po gradu pa to nikak da se zgrije.

Magljenje ti je normalna stvar po ovom snijeznom vremenu, makar postoje neki trikovi da se smanji.

 

 Ovisi do motora. Moj se u kombiju ugrije jako brzo do 90 i onda stoji... Moze biti i do naprimjer termostata pa da hladi motor prije nego bi trebao...

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2018 16:13 (ShadoW).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Naravno sve ovisi od auta do auta.

Većini dizela treba i 10ak kilometara da se zgriju ako je temp ispod nule, a auto je stajao vani cijelu noć.

Ako griju brzo nakon paljenja, vrlo vjerovatno da imaju nekakav dodatan električni grijač (znam da VW ima).

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Naravno sve ovisi od auta do auta.

Većini dizela treba i 10ak kilometara da se zgriju ako je temp ispod nule, a auto je stajao vani cijelu noć.

Ako griju brzo nakon paljenja, vrlo vjerovatno da imaju nekakav dodatan električni grijač (znam da VW ima).

 Tocno,vecina VAG dizel vozila ima "webasto" za brze zagrijavanje ...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Naravno sve ovisi od auta do auta.

Većini dizela treba i 10ak kilometara da se zgriju ako je temp ispod nule, a auto je stajao vani cijelu noć.

Ako griju brzo nakon paljenja, vrlo vjerovatno da imaju nekakav dodatan električni grijač (znam da VW ima).

 moj nema elektricni grijac, a grije nakon 3, 4 minute (kada je temp vani izmedu 0 i 5)

ovisi i jel vozi na otvorenoj cesti ili po gradu, na otvorenoj ce se naravno sporije ugrijat zbog protoka zraka.
@Fake_alert isto ima dizela, ali vjerujem da njemu ko i meni (njegov VW je ipak 4 godine stariji od mog :D)

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ako je termostat ispravan, mislim da protok zraka nebi trebao imat prevelik utjecaj.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

1.6D mi se ugrijao nakon 3 km na 90

Dok 1.6TD radi kilera  koji je veci tek nakon 10 km...ista ruta...tip voznje...sve...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Ako je termostat ispravan, mislim da protok zraka nebi trebao imat prevelik utjecaj.

 slazem se, ali opet i motor ne ide vjerojatno u neke velike okretaje i manje opterecenje i sl.

Fake_Alert kaže...

1.6D mi se ugrijao nakon 3 km na 90

Dok 1.6TD radi kilera  koji je veci tek nakon 10 km...ista ruta...tip voznje...sve...

 zar ne bi trebalo to ne utjecat toliko jer termostat tek kasnije pusta vodu?

ja imam neku mrcinu sa 2 ventilatora na svom 2.4D, saznao sam nedvano da postoji cak neka klapna/nesto (koja nigdje nije spojena) koja moze zatvorit protok zraka kod ventilatora

https://www.njuskalo.hr/auti/vw-caravelle-2.4-d-2920-0.8-oglas-24471982
ovaj mi se svida, 680k kilometara, moj zaostaje oko 230k :D

 

jos je caravelle s kojom ide hrpa vise opreme i 4x4 je

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Veci kiler vise tekucine. Tebi je i dalje gornji dio hladnjaka topal jer voda do tud dolazi a posto je hladnjak veci onda ga hladi zrak vise. To je tak. Ne sikiram se ako je sve ispravno :)
Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema
4x4
OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ljudi sta bi mogao izvest kad ste vec na temi temperature motora/vode sa Twingon II? auto nema pokazivac niti analogni niti digitalni za temperaturu... menije na pamet pada samo preko OBD-a pa neka mob aplikacija dira torque al svaki dan to radit ujutro...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kupiš čuku sa indikatorom i ugradiš. Hoćeš digitalni analogni, biraš koji ti se više svidi. Imaš toga na ebayu koliko hoćeš za nikakve novce.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ShadoW kaže...

 moj nema elektricni grijac, a grije nakon 3, 4 minute (kada je temp vani izmedu 0 i 5)

ovisi i jel vozi na otvorenoj cesti ili po gradu, na otvorenoj ce se naravno sporije ugrijat zbog protoka zraka.

 

 Nije uvijek tako, u mene je obrnuto, na otvorenoj vozim na 2000-2500RPM(80-100km/h) dok po gradu uvijek ispod 2000, tako da mi se na otvorenoj cesti(autoputu) brže grije nego po gradu

Fake_Alert kaže...

1.6D mi se ugrijao nakon 3 km na 90

Dok 1.6TD radi kilera  koji je veci tek nakon 10 km...ista ruta...tip voznje...sve...

 Dobar ti taj 1.6D bio, mom treba skoro 5 kilometara da se motor ugrije na 90°C ako je oko 0°C napolju ili hladnije, dok u prijatelja VW Bora 1.9TDI za tih 5 kilometara stigne tek na nekih 70°C(moze biti da je njegovom motoru lakše nego mom, rasterećeniji pa se sporije grije). Čitao sam da se motor u dvice brže ugrije ako se prebaci klapna na hlađenje, ali nisam osjetio neku razliku, samo što sam se više mrznuo u autu, znači da taj prolaz zraka kroz kiler u vožnji ne hladi puno(zato što nema filtera kabine pa zrak uvijek ulazi u vožnji, iako je ugašen ventilator), zato je klapna uvijek na toplom.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 9:24 (Haker_x).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Evo video konačno upload-an, nije loša stvar taj obd read-er i torque pro app, šteta samo da ima dosta input lag-ova...

 

EDIT:

Bliži se valentinovo, al bliži se i sezona

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 10:34 (1BIT).
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Evo video konačno upload-an, nije loša stvar taj obd read-er i torque pro app, šteta samo da ima dosta input lag-ova...

 

EDIT:

Bliži se valentinovo, al bliži se i sezona

 

Pocela je sezona prosli tjedan  LINK

 

BTW vidim imas onaj klasicni low power auto stil voznje, ili gas full ili skoro nista(isto ko i ja) 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...

Za 13000 eura je bas velik izbor novih auta...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...
DuMe kaže...

Za 13000 eura je bas velik izbor novih auta...

 I njemu se oba ne svidaju...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Jesi ti siguran da ti rashladni sustav radi kako treba? Uglavnom ti je rashladna na 70°C.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CroNk3r kaže...

BTW vidim imas onaj klasicni low power auto stil voznje, ili gas full ili skoro nista(isto ko i ja) 

 Ma mokri su kolnici, a ja sam na svima dobro poznatim savama eskimo, čak su mi i dost dobro držale, valjda jer je malo toplije bilo, tj temperatura u blagom plusu, prva mi nije tolko vrtila u prazno, u par zavoja sam malo više cimao volan i dodao više gasa da vidim kolko drže i nisu mi proklizavale, a inaće redovno kad idem u 7 ujutro na posao mi u tako par zavoja kad ih cimnem malo prokližu...

 

A nemam brojač okretaja ni prikaz temperatre, tak da mi je zanimljivo ovo malo pratit, temperatura mi varira od 62 do 72, drugu brzinu kad stisnem kolko sam vidio, dođem do 72Km/h pri 5100rpm-a i još uvijek nemam pojma di mu je blokada, nisam ga ni jednom do blokade stisnuo, jednostavno na tih 5000rpm-a urla ko da je na 8000rpm-a i ne usudim ga se više držat, a i kak mu je max moment na 2500rpm-a, max snaga na 5000rpm-a, oboje mu padaju nakon 5000rpm-a i osjeti se da do 5000rpm-a vuće, nakon toga ide u okretaje, galami a ne ide...

Uglavnom zanimljivo iskustvo i bolje upoznavanje auta

Jedva čekam proljeće, da premontiram ove save, da se mogu pošteno vozit...

 

Negoo, baš danas gledam kroz prozor i vidim susjeda iz susjedne zgrade, izgleda da je izletio sa autom negdje u jarak, potrgal je prednji branik cijeli, malo mu je hauba popigana kod desnog fara i kaplje mu konstantno nešto ispod auta ili antifriz iz hladnjaka ili ulje iz kartera, a na zadnjoj klupi ima dijelove skupljene, negdje se dobro proveo izgleda...

 
 
 
 

11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Golf 7 tdi ima elektricni grijac kojeg mozes u postavkama paliti/gasiti i grije jako,jako brzo. Prijasnjem opelu CDTI je trebalo pun kurac da pocne grijati. 

PSN:Tomislav025
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
DuMe kaže...

 

Samo što je puno dati 13k eura za E60. Skoro pa da se i F10 može naći za još malo para.

Ništa ne ostavljam nezavrš
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Jebem ti sve, ljubomoran sam!!

Ima da napraviš par slika, nemoj se zajebavat 

 nazalost propalo radi obaveza kojih smo imali u milanu, stigli smo samo katedralu pogledat s visoka, 13 eura karta za se popest na teracu gore, fora i krcato ljudi, sunjara przi, dok u ri je bila poplava

najveca atrakcija je meni bilo u 5 ujutro kroz sloveniju po mecavi i jedno 10cm snijega na cesti...

 

cijeli put 970km, prosjecna potrosnja 9,0 (sa C4 kad sam isao bila je 7,7) tempomat 120-140 sa cestim poklapanjima do 200 kad bi me netko nazivcirao svjetlima ili njihovom voznjom - kad smo kod toga, ljudi voze desnom trakom, stizu mene u srednjoj, idu skro u lijevu, stizu sljedeceg u srednjoj i onda natrag u desnu i tako zig zag, pa neki voze 150 po desnoj, pa ja se drzim svog tempa, netko me stigne, ubaci se doslovno 20m ispred mene, vozi par sto m i onda pusti gas tako da ga ja moram svojim tempom stic, pa te opet stigne nakon pol kilometra, pa netko iz lijeve 200m prije izlaska s autoceste prestize i ubacuje se u izlazni trak...uglavnom svega sam vidio i nablendao se i istrubio, seljacine pastarske...

 

a danas isao se upoznati sa nasljednikom VTS-a

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.2.2018 16:46 (RuskeGTT).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Bas i ja planiram za italiju u 5 mj, 1400 km put...samo tvoj 9 litara majko moja...moj je negdje na 5.0, cak moze i manje zavisi kak vozim... u pitanju renault megane grandtour... De mi reci kak si prosao sa onim zonama sto se ne smije autom ici u centar grada...vidim da je u svim gradovima u italiji ta neka jbna zona... nadam se da nije previse offtopic :)
battletag:MasnaKrvavic#2275
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice