Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.053
|
čitano: 13.180.958
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
jopis kaže...
=xfact= kaže...

Ima li netko od vas suzuki vitaru mozda? Dojmovi? Benzinka 1.6 sa dosta opreme i alu 17" 125k kn

 jovo ima, cimni ga na pm

 On zna samo koliko kotača ima. Možda.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 14:26 (CyberDemonVZ).
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
CyberDemonVZ kaže...
jopis kaže...
=xfact= kaže...

Ima li netko od vas suzuki vitaru mozda? Dojmovi? Benzinka 1.6 sa dosta opreme i alu 17" 125k kn

 jovo ima, cimni ga na pm

 O zna samo koliko kotača ima. Možda.

 Pa dobro ženin je, al valjda će pomoć čovjeku oko dojmova, ipak i on tu i tam sjedne u njega i nabije se u pokoje stablo u rikverc

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Gume stizu nove u ponedjeljak, ali morao sam stavit felgu da vidim kak izgleda :D

#fsb
10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ruske?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

kriv sam

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
sveupitni kaže...

Gume stizu nove u ponedjeljak, ali morao sam stavit felgu da vidim kak izgleda :D

 

Može još koja slika izvana i iznutra da se ovlažim haha

može i u box ako ne želiš javno :D

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Uzmi :)

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kad ste već kod audia, jel se pojačalom dobiva samo glasnoća/jačina zvuka ili se dobije nešto i na kvaliteti zvuka?

 

Ja imam najjeftiniji pioneer mvh-180ubg HU sa AUDISON APX 6.5 16.5cm naprijed i HERTZ DCX100.3 10cm iza zvučnicima (oba koaksijalci), bez pojačala, većinom flac slušam, kad pojačam glasnoću (ono baš glasno, blizu kraja), dolazi mi do distorzije zvuka, raspadanja, na nižoj glasnoći je zvuk odlićan, al mi se čini da taj pioneer hu nema dosta snage za zvučnike, pojačalo si nebi ugrađivao, jer mrzim hrpu žica po autu, a gotovo ih je nemoguće sakrit...

 

Sjećam se da sam sa kolegom @XXX-Man raspravljao o tome u nekoj temi, kolega jel još uvijek vrijedi za alpine hu da top modeli daju najveću snagu od ostalih hu bez pojačala, tj nitko ne daje deklariranu snagu od 4x50W, već je to realno negdje 4x20W, ak se dobro sjećam, top modeli alpine-a bi mogli davati 4x25W, razmišljam si možda unaprijedit trenutni hu, pa ne znam jel bi sa skupljim modelima išta dobio bez pojačala, osobno mi je pioneer-ov dizajn ljepši od alpine-a, al ak je alpine kvalitetniji, mogao bi preći prek tog dizajna

 

Bi se primjetila kakva razlika sa ovim upgrade-om?

ALPINE CDE-193BT vs PIONEER DEH-X8700BT

 

Inaće pojačalo i sub u gepeku mi nikak ne paše, više volim simple and clean sustav, jedan hu i 4 zvučnika iz svakog kuta (eventualno 6 zvučnika (4 standardna + 2 odvojena visokotonca))...

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.3.2018 14:33 (1BIT).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Znas koliku smo mi dobili bolju kvalitetu zvuka presavsi sa bubam top modela pioneer u ono vrijeme CD playera na 2din radio ( sa ekranom jel ) pioneer...  nebi vjerovao.. ja paf ostao

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema

I jedno i drugo :)

 

Uzalud ti flac slušaš na tome 

Uzmeš si PIONEER GM-D1004 i ugradiš ga negdje desno iza ladice i problem riješen 

 

Nema realno sa 4x20, uglavnom je to 13-17W po kanalu

Koji god Alpine sad gledam dostupan kod nas, svi imaju 4x18W...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...

I jedno i drugo :)

 

Uzalud ti flac slušaš na tome 

Uzmeš si PIONEER GM-D1004 i ugradiš ga negdje desno iza ladice i problem riješen 

 

Nema realno sa 4x20, uglavnom je to 13-17W po kanalu

Koji god Alpine sad gledam dostupan kod nas, svi imaju 4x18W...

 pa nije uzalud, primjetim razliku između mp3-ce i flac-a

flac ipak ima kvalitetu, mada i on ima distorziju kad pojačam...

 

znači ni alpine nije što je nekada bio

hm, zanimljivo izlgeda to pocket pojačalo, a kak se to točno spaja, hu na pojačalo i zvučnici na pojačalo ili?

to mi je preveć posla, ko će kabl iz hu-a izvlaćit van do pojačala, moram armaturu cijelu vadit van

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Moj radio je onaj bluetooth zvucnik za 200 kn... stavim ga na armaturu i svira super 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
moderator
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Dobiješ s njim komad kabla koji provučeš od pojačala do radija, sa muškim i ženskim ISO konektorima i samo ga zaštekaš između radija i instalacije u autu.

 

Ne vidim zašto bi išta (osim radija) morao vaditi van

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
XXX-Man kaže...

Dobiješ s njim komad kabla koji provučeš od pojačala do radija, sa muškim i ženskim ISO konektorima i samo ga zaštekaš između radija i instalacije u autu.

 

Ne vidim zašto bi išta (osim radija) morao vaditi van

 hm, razmislit ću si o tome, hvala ti uglavnom

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

dobra vecer

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Dobro je,nije strašno
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
doky01akablava kaže...
Dobro je,nije strašno

 

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Koliko vjerujete adac-ovim testovima guma? Tražim si ljetne 205/55 R16 i vidim ove hankook k125 po njima nisu loše za svoju cijenu
Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

uzmi nesto sa sto visim koeficijentom brzine sto mos nac...druga stavka je cijena...ako ima za 250kn recimo Y koeficijent, ja bi ti sebi odma ubo, a mislim da u vulkala i slicnima takvih ima, samo je pitanje raspolozivost...

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
Gorstak79 kaže...

uzmi nesto sa sto visim koeficijentom brzine sto mos nac...druga stavka je cijena...ako ima za 250kn recimo Y koeficijent, ja bi ti sebi odma ubo, a mislim da u vulkala i slicnima takvih ima, samo je pitanje raspolozivost...

Nemoj molim te, ak nemaš pojma. 

Ja znam da situacija za dobar dio ljudi nije baš najbolja, i da se dosta krpa kraj s krajem, a opet treba auto da se može na posao ili za druge stvari. Ali na gumama za auto ne štediš, pa se tako ne uzimaju nekakvi vikinzi matadori i slično koji jesu po 200kn. 

Hankook nije zadnje smeće i vjerojatno većini prosječnih vozača poslužiti. U tim nekakvim budžetima, ljudi su zadovoljni s Uniroyalom. Ali kad imaš za 50kn više po gumi Dunlop Blueresponse, mislim da netreba dvojba.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gorstak79 kaže...

uzmi nesto sa sto visim koeficijentom brzine sto mos nac...druga stavka je cijena...ako ima za 250kn recimo Y koeficijent, ja bi ti sebi odma ubo, a mislim da u vulkala i slicnima takvih ima, samo je pitanje raspolozivost...

 

Zašto ne voziš na felgi?

6 godina
protjeran
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Nemoj molim te, ak nemaš pojma. 

Ja znam da situacija za dobar dio ljudi nije baš najbolja, i da se dosta krpa kraj s krajem, a opet treba auto da se može na posao ili za druge stvari. Ali na gumama za auto ne štediš, pa se tako ne uzimaju nekakvi vikinzi matadori i slično koji jesu po 200kn. 

Hankook nije zadnje smeće i vjerojatno većini prosječnih vozača poslužiti. U tim nekakvim budžetima, ljudi su zadovoljni s Uniroyalom. Ali kad imaš za 50kn više po gumi Dunlop Blueresponse, mislim da netreba dvojba.

 

Pa mozda nemam pojma, slazem se, ali ako su po specifikacijama iste, zasto kupovat skuplju? to je obican izrezani komad gume, i ne vidim neki posebni razlog za bacanje novaca, osim ako sam materijal gume nije neki posebni kod dunlopa? Jasno mi je da recimo dunlop moze stavit losiji materijal, koji ce se brze trosit i samim time bolje drzat cestu, no zasto bih to platio vise? I sam sam imao i hancook i toyo i sava gume, raznorazne, i tvornicke hancook cijelogodosnje su mi bile najbolje...jedina razlika osim namjene na svim tim gumama je bio koeficijent brzine...hancook su bile za mislim 230 kmh, a ove ostale za 180...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 1:40 (Gorstak79).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
INCOGNITO99 kaže...
Koliko vjerujete adac-ovim testovima guma? Tražim si ljetne 205/55 R16 i vidim ove hankook k125 po njima nisu loše za svoju cijenu

 

Imam Hankook Ventus prime 2 K115 na Cliu GT. Tu gumu je stavio prosli vlasnik i moram priznat da me zaista iznenadila kako fini drzi i na suhom i na mokro, cak i pri ostrijoj voznji.

 

Gorstak79 kaže...

uzmi nesto sa sto visim koeficijentom brzine sto mos nac...druga stavka je cijena...ako ima za 250kn recimo Y koeficijent, ja bi ti sebi odma ubo, a mislim da u vulkala i slicnima takvih ima, samo je pitanje raspolozivost...

 

Gorstak79 kaže...

 

Pa mozda nemam pojma, slazem se, ali ako su po specifikacijama iste, zasto kupovat skuplju? to je obican izrezani komad gume, i ne vidim neki posebni razlog za bacanje novaca, osim ako sam materijal gume nije neki posebni kod dunlopa? Jasno mi je da recimo dunlop moze stavit losiji materijal, koji ce se brze trosit i samim time bolje drzat cestu, no zasto bih to platio vise?

 

Sam priznajes da nemas pojma, cemu onda uopce daljnje pisanje?

6 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

PA objasnite mi, kad vi vec znate bolje od mene, nek i naucim nesto na forumu, umisto da samo blejim bezze... Ajd da je u testovima preko metar razlike zaustavni put jednih i drugih, kako je to bilo prije des godina, ali danas su sve tu negdje...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 1:46 (Gorstak79).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Gorstak79 kaže...
mystik kaže...

Nemoj molim te, ak nemaš pojma. 

Ja znam da situacija za dobar dio ljudi nije baš najbolja, i da se dosta krpa kraj s krajem, a opet treba auto da se može na posao ili za druge stvari. Ali na gumama za auto ne štediš, pa se tako ne uzimaju nekakvi vikinzi matadori i slično koji jesu po 200kn. 

Hankook nije zadnje smeće i vjerojatno većini prosječnih vozača poslužiti. U tim nekakvim budžetima, ljudi su zadovoljni s Uniroyalom. Ali kad imaš za 50kn više po gumi Dunlop Blueresponse, mislim da netreba dvojba.

 

Pa mozda nemam pojma, slazem se, ali ako su po specifikacijama iste, zasto kupovat skuplju? to je obican izrezani komad gume, i ne vidim neki posebni razlog za bacanje novaca, osim ako sam materijal gume nije neki posebni kod dunlopa? Jasno mi je da recimo dunlop moze stavit losiji materijal, koji ce se brze trosit i samim time bolje drzat cestu, no zasto bih to platio vise? I sam sam imao i hancook i toyo i sava gume, raznorazne, i tvornicke hancook cijelogodosnje su mi bile najbolje...jedina razlika osim namjene na svim tim gumama je bio koeficijent brzine...hancook su bile za mislim 230 kmh, a ove ostale za 180...

 Nema dalje. Gasi net

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

Hankook nije zadnje smeće i vjerojatno većini prosječnih vozača poslužiti. U tim nekakvim budžetima, ljudi su zadovoljni s Uniroyalom. Ali kad imaš za 50kn više po gumi Dunlop Blueresponse, mislim da netreba dvojba.

 ja cu i dalje tvrdit da je V12 evo2 iliti K120 najbolja guma na kojoj sam vozio...sve gume su odlicne prvu godinu, ali kasnije se vidi gdje je koja...moje su dot 16, po mokrome (i po tanjem sloju mokroga i po natopljenoj cesti) drze kao po suhome...ali doslovno. isao bi negdje istrazivati limit po mokrome, ali neznam gdje, jedino ako bude kakav track day po kisi, mada onda moram nabaviti iste gume u 18" jer mi se ne da unistavati 19ke...

 

a vozio sam MASU guma hvalabogu, od guma tipa 300kn komad (taurus) do visestruko skupljih...i poluslickove...

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...
mystik kaže...

Hankook nije zadnje smeće i vjerojatno većini prosječnih vozača poslužiti. U tim nekakvim budžetima, ljudi su zadovoljni s Uniroyalom. Ali kad imaš za 50kn više po gumi Dunlop Blueresponse, mislim da netreba dvojba.

 ja cu i dalje tvrdit da je V12 evo2 iliti K120 najbolja guma na kojoj sam vozio...sve gume su odlicne prvu godinu, ali kasnije se vidi gdje je koja...moje su dot 16, po mokrome (i po tanjem sloju mokroga i po natopljenoj cesti) drze kao po suhome...ali doslovno. isao bi negdje istrazivati limit po mokrome, ali neznam gdje, jedino ako bude kakav track day po kisi, mada onda moram nabaviti iste gume u 18" jer mi se ne da unistavati 19ke...

 

a vozio sam MASU guma hvalabogu, od guma tipa 300kn komad (taurus) do visestruko skupljih...i poluslickove...

Yep! Hankook V12 evo2 je odlična guma, isprobano. Btw, VW stavlja Hankook umjesto Bridgestone od unatrag 2 godine na sva nova vozila.. Evo kolega na novom Passatu 2018. Highline dobio Hankook također.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema
To ti ovisi od veličine felge, na golfa su stavljali Eco smeće od gume. Sada sam vidio da su počeli stavljati neke kineze.
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja baš imam kontra iskustvo, hankook ventus v12 evo (stariji model) smo dobili na swiftu od prijašnjeg vlasnika, ne sjećam se sad točno, al 4-5 godina su bile stare, sa nešto sitno profila, swift 1.3 92ks vvt ih je u trećoj vrtio, gume su živa plastika, odma smo ih skinuli i bacili, stavili nove uniroyalke, preporod...

 

Btw: danas na zaobilaznici naletim na ovog lika, zaštekao mu prekidać za rikverc

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 12:09 (1BIT).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice